Skocz do zawartości
Elektronik

[OPINIE] ultimahost.pl

Polecane posty

Jestem bardzo zainteresowany ovz.8192mb, czyli tym VPS na SDD, najdrozszym, do tego panel DirectAdmin :-)

Pod Forum i stronę (lub dwie/trzy strony), jakaieś UU 24 857 (od 3 wrzesnia do 3 paź), Forum jakieś 600-700 osób na dobe (odwiedząjacych zarejestrowanych użytkowników).

 

Tylko mam pytanie bo na stronie nie ma informacji, lub nie znam się na tym :P Gwarantowany ram dają 8GB a tzw. MAKS? czy tam Burst (lub jakos to podobnie sie zwalo) ileś więcej niż 8gb ram daja?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ultimahost nie stosuje podziału pamięci na gwarantowaną i "ewentualnie dostępną", jaką jest zazwyczaj tzw. "burst". Dostajesz gwarantowane 8 giga i szlus. "Burst" to kawałek pamięci współdzielonej i ma to do siebie, że może być dostępny, ale nie musi, bo najczęściej jest to pamięć "pożyczana", ewentualnie są to resztki na serwerze przydzielane temu, kto pierwszy się na nią załapie w danym momencie. Lepiej mieć zagwarantowaną solidną porcję pamięci niż mniej gwarantowanej i niepewnego "bursta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktualne kody rabatowe UltimaHost (stan na dzień 04.10.2012)

 

 

ISPMGR_50 - 50% na licencje dożywotnią na panel Ispmanager w wersji Lite lub Pro

VPS_50 - 50% rabatu na dowolną pierwszą płatność na dowolny serwer VPS

OVZ_50% - 50% zniżki na pierwszą płatność oraz każde odnowienie dla płatności rocznej OpenVZ

OVZ_8192MB - 50% rabatu na pierwszą płatność dla serwera VPS ovz.8192MB

OVZ_1024MB - 19 zł miesięcznie za pakiet ovz.1024MB przy płatności miesięcznej

WHT_25% - 25% zniżki na pierwszą płatność oraz każde odnowienie dla dowolnego okresu rozliczeniowego

 

Ponadto rabaty:

 

przy zakupie:

2, 3, 4, 5 sztuki - 5 %

6, 7, 8, 9, 10 sztuki - 10 %

powyżej 10 sztuki - 15 %

 

 

przy płatności:

kwartalnej - 5 %

półrocznej - 10 %

rocznej - 15%

dwuletniej - 25%

 

Zachęcam i polecam usługi UltimaHost

(jeśli szanujesz mój czas w gromadzeniu i upublicznianiu kodów, możesz użyć linku referencyjnego znajdującego się w mojej stopce)

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zarejestrowałem się na tym forum aby polecić tą świetną firmę.

 

Mam u nich najtańszy hosting współdzielony, zapłaciłem sto parę złotych za dwa lata. I muszę powiedzieć że od czasu kupna - czyli pół roku - nie mam na co narzekać :) Polecam każdemu tą firmę, super szybki support i świetne ceny.

 

Wiem że mój post może być uznany jako reklama tej firmy, ale zaręczam że oprócz serwera nie mam z nią żadnego związku. Po prostu dodaję kolejną, pozytywną opinię.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sto pare złotych za dwa lata, szkoda że malucha nie dali gratis ;) Do usłyszenia za rok.

ps. ispmanager to total hard shit (gorzej niż cpanel) - powodzenia z migracją.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

ps. ispmanager to total hard shit (gorzej niż cpanel) - powodzenia z migracją.

Głupoty wypisujesz, panel jak każdy inny, ba nawet prostszy w instalacji dla zielonego usera,

działa stabilnie i upgrade-y to łatwizna, robi go dość konkretna ekipa. To że coś jest inne niż da / plesk / cpanel nie znaczy że jest do kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowaliśmy ISPManager, akurat wykupiliśmy licencję dla testów z Ultimahost.

Całkiem fajny panel, dość łatwy w obsłudze, wydawca i support panelu (chyba w Rosji o ile się nie mylę) szybko pomaga w różnych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupoty wypisujesz, panel jak każdy inny, ba nawet prostszy w instalacji dla zielonego usera,

działa stabilnie i upgrade-y to łatwizna, robi go dość konkretna ekipa. To że coś jest inne niż da / plesk / cpanel nie znaczy że jest do kitu.

 

Rozumiem że byłeś zalogowany w panelu ispmanager w wykupionej usłudze serwera managed, bez dostępu root i przenosiłeś pliki bez dostępu do ssh (jako serwer managed)? Ultimahost stosuje właśnie takie rozwiązanie dla usługi serwera managed - bez dostępu do ssh (po stronie usera). Przecież tam nawet nie da się normalnie zalogować do phpmyadmin. Jedyny dostęp dla usługi VPS MANAGED to dostęp z poziomu resellera który jest gorszy niż plesk.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. ispmanager to total hard shit (gorzej niż cpanel)

Cóż. Dla debili nie potrafiących używać mózgu i mających klapki na oczach może faktycznie tak.

Odnośnie następnego postu niby to wyjaśniającego - w menedżerze plików jest możliwość uploadu a później rozpakowania archiwum.

Co do baz danych to nie rozumiem, co znaczy, że się do phpMyAdmina nie można normalnie zalogować...

Wyjaśnisz może, co masz w tym dokładnie na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że byłeś zalogowany w panelu ispmanager w wykupionej usłudze serwera managed, bez dostępu root i przenosiłeś pliki bez dostępu do ssh (jako serwer managed)? Ultimahost stosuje właśnie takie rozwiązanie dla usługi serwera managed - bez dostępu do ssh (po stronie usera). Przecież tam nawet nie da się normalnie zalogować do phpmyadmin. Jedyny dostęp dla usługi VPS MANAGED to dostęp z poziomu resellera który jest gorszy niż plesk.

 

Pozwolę sobie sprostować informacje na temat ISPmanager. Oferujemy kilka sposobów dostępu do tego panelu:

 

1) W przypadku serwera VPS bez administracji wykupionego w naszej firmie można do serwera dokupić licencję ISPmanager Lite (6zł/mc) lub ISPmanager Pro (9zł/mc). W tym przypadku użytkownik ma pełen dostęp do systemu poprzez ssh oraz dostęp do ISPmanager na poziomie administratora. Istnieje również możliwość zakupienia licencji ISPmanager Lite lub ISPmanager Pro na zewnętrzny serwer.

 

2) W przypadku serwera VPS z administracją (hosting dedykowany) użytkownik otrzymuje dostęp do panelu na poziomie resellera oraz dostęp przez ssh na poziomie użytkownika.

 

Jeżeli chodzi o dostęp do phpmyadmin to jest on zainstalowany w standardzie zarówno w wersji bez administracji jak i z administracją w wersjach ISPmanager Lite oraz ISPmanager Pro.

 

Więcej informacji na temat panelu znajduje się na stronie:

 

http://ultimahost.pl...stem/ispmanager

 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy również do kontaktu pod adresem info@ultimahost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat klient miał wykupiony serwer managed bez dostępu do ssh (dostęp był niemożliwy). Nie wnikam. Po przeniesieniu, gdzie ultimahost klientowi sugerowało poprawienie wydajności przez przejście wyłącznie na serwer dedykowany z dyskami ssd, klient z optymalną konfiguracją z powodzeniem działa na dyskach sata III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Cieszymy się, że Twoja firma przejęła klienta, ale ten "wjazd" na konkurencje jest bardzo brzydki i nieetyczny.

 

ps. tą optymalizacje zrobiła osoba która twierdzi, że problemem w ispmanager jest dostęp do skryptu phpmyadmin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi generalnie o to, że opcja managed w ultimahost ma się nijak do obecnie panujących zasad oferowania takiej usługi - czyli brak dostępu do ssh, a ponadto trzeba się bez tego dostępu sporo naklikać by wyeksporotwać jedną baze mysql (bo przez panel nie zawsze działa, a w przypadku 10 baz to jest masakra) i w sumie rozchodzi się o sam panel, mało przyjazny userowi. Nie wiem skąd daleko idące wnioski odnośnie optymalizacji, bo w ogóle nie o to mi chodziło.

 

Cóż. Dla debili nie potrafiących używać mózgu i mających klapki na oczach może faktycznie tak.

Odnośnie następnego postu niby to wyjaśniającego - w menedżerze plików jest możliwość uploadu a później rozpakowania archiwum.

Co do baz danych to nie rozumiem, co znaczy, że się do phpMyAdmina nie można normalnie zalogować...

Wyjaśnisz może, co masz w tym dokładnie na myśli?

 

Widzę że obrażanie osób na forum jest dla ciebie bardzo budujące, cóż, rozumiem to gdy ma się niskie ego. Sądzę że nigdy tego w tym panelu nie robiłeś, a teraz zwyczajnie się wymądrzasz i udajesz kozaka. Nie będę rozpisywać problemu (nie tyle problemu, co upierdliwości panelu).

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla ciebie budujące jest sianie negatywnego pr dla jakiejś tam firmy najwidoczniej.

Budujące jest także wyśmiewanie i obrażanie innych, którzy mają lekko inne zdanie...

Pytania o merytoryczne uzasadnienie (chociażby tego, że do phpMyAdmina nie można się zalogować normalnie) zbywasz tekstem

Nie będę rozpisywać problemu (nie tyle problemu, co upierdliwości panelu).

 

A tego to nadal szczerze mówiąc nie rozumiem. Bo albo robisz backup ikonką DOWNLOAD przy bazie danych,

albo też logujesz się do phpMyAdmina danymi bazy (loginem i hasłem bazy a nie głównym panelu,

a jak ci za trudno, no to dodajesz nowego użytkownika, dopisujesz mu uprawnienia do baz, logujesz się nim via pMA i robisz tamtejszy eksport.

 

Z punktu widzenia ZU to ten panel ma tak naprawdę wszystko, co jest potrzebne, bez jakichś zbędnych udziwnień.

Z punktu widzenia administracji tym jest parę rozwiązań śmieszących, parę rozwiązań nawet i szokujących...

... no ale to inna bajka, na inny temacik, której to ZU hostingowy nie jest w stanie zobaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla ciebie budujące jest sianie negatywnego pr dla jakiejś tam firmy najwidoczniej.

 

Przecież pisałem że chodzi mi wyłącznie o funkcjonalność panelu, to wszystko. OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Brak SSH, to jakaś niepisana zasada ? Można jedynie napisać, że mógłby być taki dostęp.

Problem z bazami ? a jaki problem napisać skypt, wywołać go via cron i mieć wszystkie bazy w jednym katalogu na ftp ?

O optymalizacji pisałeś Ty stronę wcześniej, tak samo jak o problemach z bazami :)

Fakt panel nie jest obsługuje może wszystkich życzeń, ale można sobie doskonale poradzić z migracją kilku stron via ftp/cron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może w jaki sposób można się skontaktować z Ultimahost.pl przed kupieniem vpsa???

 

Szukam VPSa, widziałem w tym wątku wiele pozytywnych oponii o ultimahost.pl, ale...

 

- pisałem na maila podanego w dziale kontakt - info@ultimahost.pl - 5 dni czekania i bez odpowiedzi

- dzwoniłem z 10 razy na tel podany w dziale kontakt - 52-569-53-49 - ciągle jest "wybrany numer w tej chwili nie odpowiada"

 

Więc pierwsze moje skojarzenie to niestety "firma krzak", ale mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numer podałeś zły. Osobiście z kontaktem mailowym nie miałem problemu.

 

Przepraszam, literówka. Oczywiście dzwoniłem na numer +48 (52) 569 13 49. W tym momencie też numer nie odpowiada.

 

 

Edit: Za ok. 15 razem udało mi się dodzwonić na ww. numer

Edytowano przez zetrox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja się kontaktuję przez panel.

Konto możesz założyć bez zakupu usługi.

Odpowiedzi często praktycznie natychmiast. Choć z telefonem nie miałem problemu nigdy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edit: Za ok. 15 razem udało mi się dodzwonić na ww. numer

 

Chyba sebakowi się nie spodobało że tyle razy do niego dzwoniłeś że aż Ci minusa dał ;)

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się przyglądam i nie wiem właściwie za co go dostałem.

 

Dzwoniłem kilkanaście razy na dobry numer podany na stronie ultimahost.pl w dziale kontakt a mail wysłany 13.10.2012 był bez odpowiedzi , co przyznał Pan z BOKu ultimahost.pl, gdy w końcu udało się do niego dodzwonić.

 

To że pomyliły mi się cyferki w poście, chyba nie jest podstawą do dania minusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam VPS w UH. polecam ;-)

wszystko działa idealnie, szybko i bez problemów. jestem bardzo zadowolony ;]

 

kontakt: szybki, aczkolwiek czasem niestety pozostaje bez odpowiedzi, czasem do 2-3 godz. mam odpowiedź.

kontakt tel - niestety, nie udało mi się połączyć jeszcze ani razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×