Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Pokuć

Eee, to teraz nagle jak jest okazja to każdy będzie na nich wylewał pomyje, tak ? Jakoś wam wcześniej nie przeszkadzało to i owo ? Jak się wam tam tak nie podoba to po cholere tam siedzicie ? Ja z BOK korzystałem kilka razy i nigdy nie narzekałem. Odpowiedzi były szybko, a ich treść konkretna. Co kurde jakiś spisek jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś odpowie na pytanie, dlaczego Panowie z (Master)netu usunęli informację o awarii z panelu klienta ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając niektóre posty nie wiem czy śmiać się czy płakać, jak np powyższy.

Pewnie autor wszedł do panelu, zobaczył brak komunikatu i szybko poszedł napisać na forum aby tylko coś naskrobać, a jakbyś poczekał jeszcze parę sekund w panelu to byś zobaczył, że na chwilę znikły wszystkie komunikaty, panel chwilowo zablokowany i jeszcze szybciej wszystko przywrócene, no ale niektórzy już tak mają i tylko czekać aż powstanie nowa teoria spiskowa :)

 

Moją przygodę z BOK wspominam tylko jako odpowiedzi od nich o 4 nad ranem. Ogólnie nie spinali się ,żeby szybciej odpisać.
:
Biuro Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00
no ale to i tak źle, że Klient otrzymał odpowiedź po standardowych godzinach pracy BOK :)

Reszty postów mniej czy bardziej bzdurnych i wyolbrzymionych (co przecież jest normą) nawet nie chce mi się komentować, zawsze najlepiej wiedzą osoby postronne.

Również nie będę wdawał się w jakiekolwiek dyskusuje na forum z których i tak zawsze tworzy się totalne OT i kończy w koszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mam napisać ? wchodzę do panelu i dowiaduje się że są ataki (nie można wysłać email ?) wchodzę dzisiaj aby mieć kontakt ze swoją firmą hostingową i brak komunikatu. Turcy włamali się do panelu klienta ? Panie Adrianie, będzie jakieś info do klientów na temat wczorajszego problemu? Bo może warto żeby każdy zainteresował się czy np. plugin do WP nie posiada luk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mam napisać ?

 

Poprostu nie pisz nic. Daj im troche czasu, zeby to wszystko ogarnac. Jezeli "masternet" bedzie jeszcze odpisywal na forum, w panelu na www, maile itd to jedyny efekt jaki z tego powstanie to ciagnaca niekonczaca sie opowiesc. Jednym slowem dajcie im zrobic SWOJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mam napisać ?

 

Wypadało by przeczytać regulamin WHT:

§ 3.3 Zabrania się umieszczania w podpisie banerów i innych grafik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nie pisz nic. Daj im troche czasu, zeby to wszystko ogarnac. Jezeli "masternet" bedzie jeszcze odpisywal na forum, w panelu na www, maile itd to jedyny efekt jaki z tego powstanie to ciagnaca niekonczaca sie opowiesc. Jednym slowem dajcie im zrobic SWOJE.

 

Powiedz to ludziom, którzy mają na tych serwerach strony firmowe. Chodzi mi o jedną rzecz, jeżeli ktoś zarabia na swojej stronie (mała firma, przedsiębiorstwo) to chyba powinni dostać info żeby podegrali sobie stronę tj. wrzucili index.php, czy html. Wchodzi klient na stronę i nie widzi firmy, której szukał a właściciel firmy nawet o tym nie wie bo nie został o tym poinformowany. Nie każdy loguje się do panelu co 30 min. Polecam usługi firmy masternet, w programie partnerskim mam trochę $ i teraz jak rozmawiam z ludźmi, którzy mają tam strony firmowe (przeszli z home.pl) co mam im powiedzieć ?

* nie mogli się dodzwonić do masternetu,

* nie zostali poinformowani

 

gdyby nie inne forum to bym o tym także nie widział. Tyle w temacie :)

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"no ale to i tak źle, że Klient otrzymał odpowiedź po standardowych godzinach pracy BOK"

 

No tak brawo jak zapytanie do BOK wysyłałem przykładowo z rana a dostawałem odpowiedz o 4 rano.

Wcześniej już pisałem coś na ten temat. Więc to nie jest mój wymysł przy okazji ostatniego ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam do tego:

Nie wspominając o tym,że od jakiegoś czasu serwery są tak zamulone,iż prawie nie możliwe jest wejście na stronę.

Mam rozumieć to, że lokalizacja serwerowni to niemcy ? No ok ... ale mogło by działać trochę szybciej B)

 

PS. Nawet PHP zamula ... i to całkiem nieźle ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@darex zainteresuj się linią serwerów biznesowych a różnicę zobaczysz z pewnością.

Aby była jasność, firma po ponad 6-ciu latach na rynku nie może sobie pozwolić na upychanie kont Klientów do maksimum, wszystkie serwery posiadają znaczną rezerwę zasobów.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, sugeruje kontaktować się bezpośrednio z BOK firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- strona się dość konkretnie nie waliduje

- paskudny fioletowy wygląd breadcrumb (bez paddingów, z separatorem w innym kolorze tła)

- na podstronie http://www.masternet....php?go=serwery przyciski "zobacz więcej" wyglądają fatalnie i są nieczytelne

 

Ogólnie szału nie ma, pierwsza strona fajna podstrony przeciętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie głównej trzeba link do logowania poprawić bo nie działa;)

Tak to prezentuje się fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie działa link do logowania na każdej podstronie włączając w to stronę główną, ale tylko na Google Chrome (wcześniej działało w tej przeglądarce).

Natomiast w Operze śmiga aż miło na każdej podstronie.

Odnośnie usług - mogę się wypowiedzieć tylko na temat domen - wszystko w jak najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

I za kolorowo : ) mieni się i świeci, nie ma charakteru ten lay...

do tego ten paseczek taki przy nagłówkach gdzieś już widziałem.. taki wczesny home albo dhosting : )

 

Możemy sobie tu pogadać, Adrian i tak nic nie poprawi - przecież ze 2 lata czekaliśmy na logo bez artefaktów w czerwieni : /

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę aby tym co nie działa logowanie przesłali mi na PW informacje o dokładnej wersji przeglądarki oraz systemu.

Cóż, ciężko wszystkim dogodzić, niemniej jednak dziękuje za miłe i gorsze słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona piękna ;)

Na pewno jest lepiej niż poprzednio ale z tą pięknością nie przesadzajmy.

 

Tak czy inaczej nie o wyglądzie chciałem napisać. Otóż od 2 dni prowadzę mailową rozmowę z Panem Tomaszem pracującym w BOK na temat dwu etapowego transferu domen jaki obowiązuje w firmie masterNET.

 

Punkt pierwszy czyli dodawanie nowego profilu klienta przebiegł w sumie w miarę bezproblemowo. Zamiast wpisywać ręcznie dane do formularza zacząłem je przekopiowywać ze strony obecnego rejestratora i w kilku polach wkleiłem tekst ze spacją na końcu (nie wiedząc o tym bo przecież spacji nie widać) co spowodowało że dostałem szereg powiadomień informujących mnie o niepoprawnie wprowadzonych danych. Po chwili zorientowałem się o co chodzi, pokasowałem ręcznie spacje i wszystko się ładnie wysłało.

 

Następnie dostałem wiadomość, że teraz należy wysłać kod AuthInfo na adres info@masternet.pl. Jak wiadomo AuthInfo jest kodem poufnym i nie powinno się a wręcz nie wolno wysyłać go niezaszyfrowanym mailem bo może się dostać w ręce osób trzecich. Każdy szanujący swoich klientów rejestrator domen zapewnia bezpiczny sposób przekazywania takich danych jak AuthInfo albo pocztą konwencjonalną albo poprzez szyfrowane połączenia internetowe uniemożliwiające jego kradzież. 

 

... postanowiłem więc skontaktować się z BOK :)

 

Napisałem o problemie jaki występuje podczas wypełniania formularzy na stronie masternet.pl (dołączyłem nawet opis prostego rozwiązania) oraz że chciałbym wysłać authinfo w bezpieczny sposób i czy jest to możliwe. Pan Tomasz z BOK widocznie uznał że nie wiem o czym mówię i przysłał mi jednozdaniową odpowiedź : "Kod AuthInfo należy wysłać na adres info@masternet.pl". Postanowiłem spróbować jeszcze raz (ostatecznie skończyło się chyba na 6 mailach). Napisałem ponownie że nie chce wysyłać authinfo zwykłym mailem i poprosiłem o udostępnienie klucza publicznego masternet tak żebym korespondencję mógł zaszyfrować. W odpowiedzi dostałem link do strony microsoftu z opisem szyfrowania wiadomości w programie MS Outlook wraz z dopiską autorstwa Pana Tomasza, że mam zaszyfrować wiadomość i wysłać ją wraz z kodem potrzebnym do deszyfracji (uśmiałem się porządnie) a odnośnie formularzy dowiedziałem się, że spacji nie można usuwać bo klienci nie będą mogli wpisać np swojego adresu który bądź co bądź spacje zawiera :) (nie muszę chyba mówić że chodziło mi o spacje na początku i końcu wpisywanego/wklejanego ciągu znaków a nie te ze środka). Jako, że nadal nie wiedziałem czy jest możliwy bezpieczny sposób na przesłanie authinfo do masternet napisałem jeszcze raz ... Pan Tomasz odpisał w końcu cały podenerwowany, że żadnego klucza publicznego mi nie udostępnią bo takiego nie używają i że przecież banki wysyłają zaszyfrowane wiadomości do swoich klientów a nie mają ich kluczy publicznych (de facto wysyłają wiadomości podpisane cyfrowo a nie zaszyfrowane ale mniejsza z tym).

 

Taka mi się przytrafiła historia z BOK masternet-u :) Podsumowując...

 

1. MasterNET powinien udostępnić (a jeśli nie posiada to najpierw wygenerować) swój klucz publiczny dla adresu info@masternet.pl oraz poinformować klientów o zagrożeniach płynących z wysyłania danych typu kod authinfo niezaszyfrowanym mailem, a nie usilnie ich do tego namawiać.

2. MasterNET powinien udostępnić możliwość podania kodu authinfo w panelu administracyjnym podczas zgłaszania chęci przetransferowania domeny bo co ciekawe połączenie z panelem jest szyfrowane i podpisane przez Equifax (ktoś tam jednak trochę dba o bezpieczeństwo).

3. Pan Tomek powinien się udać na szkolenie z podstaw bezpieczeństwa komputerowego :) lub maile których nie jest w stanie w całości zrozumieć, kierować do swoich przełożonych i nie udowadniać na siłę swoim rozmówcom że nie wiedzą o czym piszą.

4. Opcjonalnie dane z formularzy przed sprawdzeniem ich poprawności powinny być pozbawiane białych znaków (whitespace) z początku i końca wpisanego tekstu.

 

Poza wyżej opisaną sytuacją jestem zadowolony ze współpracy z MasterNET

 

Pozdrawiam.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wy macie problemy strona ładna biggrin.gif najważniejsza według mnie jest zawartość a nie oprawa graficzna tongue.gif

wszystko jest przejrzyście opisane i tak jak powinno być a nie jak w innych hostingach bełkot obrazkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, jednak po drugiej stronie też pracują tylko zwykli ludzie a nie maszyny ;)

Tylu rejestratorów przesyła kody zwykłym e-mail'em nawet home.pl największy rejestrator w PL i masę innych, ale ok poinstruuje kolegę aby w takich przypadkach przekazał informację aby dla bezpieczeństwa Klient wysłał kod authinfo na specjalnej chronionej kartce oraz kopercie a'la stosowaną przez banki wysyłając np kody jednorazowe, ale pewnie i tak jak ktoś się uprze by odczytać zawartość to pewnie to zrobi za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, jednak po drugiej stronie też pracują tylko zwykli ludzie a nie maszyny ;)

 

Nikt nie twierdzi inaczej. Chodzi tylko o to, że czy to człowiek czy maszyna nie powinien na siłę udowadniać czegoś o czym nie ma zielonego pojęcia, wtrącając przy okazji irytujące banały typu "Klient ma zawsze racje".

 

Tylu rejestratorów przesyła kody zwykłym e-mail'em nawet home.pl największy rejestrator w PL i masę innych ...

 

Są też tacy, którzy przesyłają kody tak jak się powinno kody przesyłać. Jeśli home.pl przesyła authInfo mailem to popełnia błąd i nie jest wzorem do naśladowania w tej kwestii.

 

Pozatym zamiast ironizować i kazać wysyłać listy "na specjalnej chronionej kartce" moglibyście po prostu wprowadzić małą poprawkę w panelu administracyjnym, wygenerować klucze umożliwiające wymianę szyfrowanej korespondencji i wyprzedzić konkurencję? Mielibyście kolejny slogan marketingowy do wrzucenia na główną stroną a na dodatek tacy wścibscy ludzie jak ja nie mieli by się do czego przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam kod authinfo nie da możliwości transferu domeny wiec jest bezpieczny do przesyłania - nie wspominam nawet o tym, że serwery pocztowe przekazują sobie wiadomości zaszyfrowane i jest to bezpieczniejsze niż przesłanie kartki listem który można wyjąć ze skrzynki, ukraść po drodze, itp.

 

Oczywiście ktoś zawsze wie lepiej bo ludzie którzy robią to latami robią to źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

nie wspominam nawet o tym, że serwery pocztowe przekazują sobie wiadomości zaszyfrowane

 

Nie wydaje mi się by komunikacja smtp między serwerami była szyfrowana

 

to tak OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskaż nam skąd wziąłeś te informacje o bezpieczeństwie kodów.

Jeśli to do mnie, proszę o sprecyzowanie pytania. Nie rozumiem co dokładnie chcesz wiedzieć.

 

Sam kod authinfo nie da możliwości transferu domeny wiec jest bezpieczny do przesyłania.

Nie?

 

... nie wspominam nawet o tym, że serwery pocztowe przekazują sobie wiadomości zaszyfrowane i jest to bezpieczniejsze niż przesłanie kartki listem który można wyjąć ze skrzynki, ukraść po drodze, itp.

 

Nie wiem czy to żart z Twojej strony ale od kiedy to niezaszyfrowane maile są przesyłane jako zaszyfrowane? Jeśli wysyłasz mail tak po prostu, czy to z programu pocztowego czy webmaila to cała jego zawartość idzie jako "plain text" od nadawcy do adresata, czyli administrator dowolnego z serwerów uczestniczących w przesyłaniu owego maila bez problemu jest w stanie przeczytać AuthInfo w nim umieszczony.

 

Dla zilustrowania całej sytuacji powiem że wysłanie kartki pocztowej (bez koperty) z napisanym kodem AuthInfo i nazwą domeny można porównać do wysłania tego kodu w niezaszyfrowanym mailu a wysłanie listu z kodem zakrytym dodatkowo np czarnym kwadratem można porównać do wysłania maila zaszyfrowanego.

 

Nigdzie nie napisałem, że wysyłanie listów pocztą konwencjonalną jest lepsze. Po prostu chciałem zaszyfrować mail o który prosili mnie ludzie z MasterNET a do tego potrzebny mi był klucz publiczny konta pocztowego na które miałem wysłać wiadomość. Koniec kropka. Jako firma działająca w branży internetowej nie powinna robić w tej sytuacji najmniejszego problemu tylko udostępnić mi możliwość bezpiecznego wysłania poufnych informacji do swojej siedziby (nawet jeśli uważają, że nie ma takiej potrzeby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to do mnie, proszę o sprecyzowanie pytania. Nie rozumiem co dokładnie chcesz wiedzieć.

 

Cytuję Twoją wypowiedź:

"Jak wiadomo AuthInfo jest kodem poufnym i nie powinno się a wręcz nie wolno wysyłać go niezaszyfrowanym mailem bo może się dostać w ręce osób trzecich. "

Skąd te informacje ?

 

Nie?

Nie, za pomocą samego kodu nie wykonasz transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×