Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Pokuć

Ja mam od kilku dni problemy z FTP, co jakiś czas przerywa połączenie, mniej więcej co minutę. Dodatkowo strony się dość długo ładują. Nie wiem czy tylko ja tak mam czy inni też. Dawno nie robiłem format C i jeżeli problemy są tylko u mnie to trzeba będzie postawić system od nowa. Jeżeli chodzi o wolne ładowanie się stron to nie chodzi mi o wielkie skrypty tylko zwykłe proste skrypty takie jak QuickCMS gdzie jest max 5 wejść (tylko moje) na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@darex bardzo Cię proszę, to nie możliwe aby od paru dni nie działał.

Nie no ok, teraz mógł nie działać przez parę minut, a dlaczego? masz informacja w panelu Klienta.

A jak masz jakieś pytania to można napisać do supportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co jakiś czas przerywa połączenie, mniej więcej co minutę. Dodatkowo strony się dość długo ładują.

Miałem to samo, ale już jest wszytko OK ;) Działa jak należy - szybciutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o listę przykładowych serwisów www (być może znalazłyby się jakieś sklepy internetowe?) utrzymywanych na serwerach masternet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W dniu dzisiejszym ktoś włamał się na serwery masternetu i podmienił pliki indexu. Moje wszystkie stronki zostały zhakowane. Wiem jeszcze o jednej osobie z tym problemem, ale pewnie jest więcej takich przypadków - radzę sprawdzić czy u Was wszystko jest ok. W związku z tym mam takie pytanie: robocik dotarł do dwóch zainfekowanych stron i google oznaczyło witryny jako niebezpieczne. Po jakim czasie znika takie ostrzeżenie? Czy kolejna wizyta robota zamyka sprawę? W takiej formie nikt nie odwiedzi stron i stają się one bezużyteczne...

 

Od jakiegoś czasu obserwuję problemy z masternetem. Przedwczoraj strony nie działały kilka godzin co moim zdaniem jest niedopuszczalne. Czy Wy też spotykacie się z takimi problemami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W dniu dzisiejszym ktoś włamał się na serwery masternetu i podmienił pliki indexu. ...

 

Korzystasz z TotalCommandera lub FileZilli? Jeśli tak, to mam dla Ciebie przykrą wiadomość- prawdopodobnie masz zawirusowanego kompa i to właśnie wirus wszedł Ci na FTP i nadpisał pliki index- i pewnie nie tylko index.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z TotalCommandera lub FileZilli? Jeśli tak, to mam dla Ciebie przykrą wiadomość- prawdopodobnie masz zawirusowanego kompa i to właśnie wirus wszedł Ci na FTP i nadpisał pliki index- i pewnie nie tylko index.

 

Niestety nie. Po pierwsze problem nie dotknął tylko mnie. Po drugie od kilku dni z tego co pamiętam nie robiłem zmian na serwerze masternetu za pomocą totalcommandera. Komputer jest chroniony i raczej nie widzę możliwości zawirusowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o zapisane hasla w TC do ftp ;) To ze jest chroniony nie daje ci 100% gwarancji zabezpieczenia sie przed roznym syfem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o zapisane hasla w TC do ftp ;) To ze jest chroniony nie daje ci 100% gwarancji zabezpieczenia sie przed roznym syfem...

 

Hasła nie są zapisane. Pisałem, że problem nie leży w zabezpieczeniu komputera. Podkreślam, że identyczna sytuacja przytrafiła się jeszcze co najmniej jednej osobie w tym samym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary problem. To samo działo się nie tak dawno w Netmark.pl a swego czasu w Livenet.pl (obecnie SDC), z tą różnicą, że w Masternet pliki index.php zostały nadpisane zerowym stanem (każdy miał wagę 0kB), a w Livenet do plików index został dołączony kod Java.

 

W przypadku 0-rowych stanów plików index.php, google nie zareagował, po prostu pusty plik startowy. W przypadku Livenet.pl (obecnie SDC), google zablokowało strony.

 

Przed takimi problemami zabezpieczył się Netmark (po szkodach).

 

Proste.pl zrobiło to wcześniej, blokując możliwość połączeń z serwerem z IP spoza PL, jako dodatkowa opcja w Panelu Usera.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam moje strony także zostały zhackowone.

 

Nie wspominając o tym,że od jakiegoś czasu serwery są tak zamulone,iż prawie nie możliwe jest wejście na stronę.

 

Już powoli tracę cierpliwość dla masternetu.

Na razie z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nikomu nie polecam tego hostingu.

Do każdego pakietu powinni dodawać 5kg melisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem doklejki JS (ukryta pływająca ramka na chińską stronę) na kilku swoich stronach hostowanych na koncie w masternet (nie wszystkich)

zgłosiłem, puściłem screena z programu ftp i cisza ze strony administracji (sprawa o tyle dziwna że nie zmieniły się daty modyfikacji plików tylko właściciel/grupa)

jakieś 2 miesiące temu prosiłem o przeniesienie konta na inną maszynę (złożono mi taką propozycję) - też nic.

dzisiaj zauważyłem jakieś 2 pady s2, chwilami strona główna forum generuje się 16sek (normalnie ~0,5s)

czekam na przenosiny serwerowni z nadzieją że się coś poprawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyślał, że takie rzeczy w masternet.pl się dzieją;)

Ja tylko trzymam u nich domeny i na to narzekać nie mogę. Z ich hostingiem nie miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś konto w Masternet.pl (zwykły hosting kupiony w jakiejś promocji, ok. 2 do 4 lat wstecz). Niestety wysokie pingi, częste zamulenia serwera nie pozwoliły mi na przedłużenie usługi. Trzymałem tam jedną stronę, średnio ważną. Kiedy nadszedł czas opłaty spoza promocji za serwer, wyskoczyłem z butów i przeniosłem stronę do konkurencji (proste.pl).

 

Nie mniej jednak to co zapamiętałem pozytywnego, to całkiem dobry kontakt z BOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam moje strony także zostały zhackowone.

 

Nie wspominając o tym,że od jakiegoś czasu serwery są tak zamulone,iż prawie nie możliwe jest wejście na stronę.

 

Już powoli tracę cierpliwość dla masternetu.

Na razie z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nikomu nie polecam tego hostingu.

Do każdego pakietu powinni dodawać 5kg melisy.

Racja. Szczególnie ta melisa.  :) Mi na szczęście nic nie zhackowano. Widocznie macie do kitu zabezpieczenia !PS. Server s3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W dniu dzisiejszym odkryłem że ktoś dokonał włamu na mój serwer na s3:

 

http://geotrainz.masternet.pl/twe.html

 

I w zasadzie tyle, nie mam na serwerze nic cennego, żadnych stron, nic, same rupiecie. Na serwerze nie zauważyłem żadnych innych zmian poza tym jednym plikiem. Ciekawe czy jakiś związek z tym ma sytuacja że nie mogę ostatnio wgrywać plików po kilkaset MB gdyż wywala jakieś dziwne komunikaty, transfer i powierzchnia nie są przekroczone. Hasło miałem raczej dość mocne. Dużo osób ma taki problem ?

 

P.S żadnych pretensji o ten włam nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mogę polecić MasterNET jeśli chodzi o najniższe ceny przedłużeń domen. Natomiast jeśli w grę wchodzi hosting to nie wygląda to już tak różowo. Mam wykupioną tą usługę już niecały rok i do niedawna wszystko było ok, natomiast w ostatnim czasie serwer s3 notuje bardzo częste przerwy w działaniu. Wielokrotnie nie mogę nawet ściągnąć poczty bo serwer nie odpowiada. Ta sama sytuacja występuje nie tylko u mnie, ale także u wielu znajomych, po części również tych którym wcześniej zachwalałem firmę. Szala goryczy przelała się dziś, gdy po informacji od kolegi sprawdziłem wszystkie moje strony z s3 i oto co zastałem:

 

Co więcej witryny wszystkich znajomych z pracy, korzystające z tego samego hostingu wyglądały tak samo.

 

Taka sytuacja jest niedopuszczalna w przypadku firmy z wieloletnim doświadczeniem.

Jak widać na serwerze są jeszcze "dziury" które umożliwiają atak i podmianę wszystkich plików zawierających "index" w nazwie.

 

W panelu widnieje informacja: "Prosimy o cierpliwość oraz wyrozumiałość i powstrzymanie się od kontaktowania z BOK tym samym pozwalając firmie w pełni zająć się problemami."

 

Przecież stały kontakt i wyjaśnianie klientom (nawet laikom) wszystkich wątpliwości związanych z usługą to podstawa ich zadowolenia i budowanie relacji dzięki którym zarabia się pieniądze. Jak widać MasterNET nie ma odpowiedniej liczby osób, tak aby jednocześnie zając się kontaktami i problemami z serwerem.

 

Przykro mi, ale się zawiodłem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Każdemu może się zdarzyć atak turków. A ja tutaj widze jakiś większy zmasowany atak, swego czasu chyba dwa lata temu też był sporo najazd takich ataków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

to może ja tez dodam kilka groszy od siebie. Obecnie czekam na informację od firmy masternet.pl co się stało, czy problem został rozwiązany ? Osobiście nie podobają mi się następujące rzeczy:

 

1. Strony na serwerze s3.masternet.pl chodzą wolno. Z tego co widzę to tylko nie moje zmartwienie.

2. Czasami są problemy z pocztą, też to mam i po konsultacjach z BOK okazało się że tylko ja mam taki problem (gaśnie sesja, nie można się zalogować). A kilka postów wyżej kolega ma to samo.

3. gdyby nie kolega, który ma stronę firmową na serwerze s3, nie wiedziałbym że był atak (może z forum),

4. Godzina 23:42, rozwiązano problem ? Zero E-mail z informacja. Proszę o przywrócenie sobie plików index.php, index.html cisza...

 

Nie wiem jak Wy ale nie mam zamiaru zaglądać codziennie do Panelu klienta (który pozostawia wiele do życzenia) czy był atak itp. Generalnie to testuje hosting w innej firmie i jeżeli strony będą się lepiej ładować niż na s3 to rezygnuje z tej firmy..

 

 

Pozdrawiam

 

---edycja

 

Jeżeli ktoś sprzedaje usługe za "grosze" to niech chociaż ma odwagę napisać wiadomość automatyczną z informacją o problemach. Pewnie nawet ten ich Panel nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdemu może się zdarzyć atak turków. A ja tutaj widze jakiś większy zmasowany atak, swego czasu chyba dwa lata temu też był sporo najazd takich ataków...

Chyba zapytam turków, którzy są u mnie na uczelni, może coś wiedzą na ten temat i sami kombinowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest chroniony i raczej nie widzę możliwości zawirusowania.

 

Teoretycznie jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W panelu widnieje informacja: "Prosimy o cierpliwość oraz wyrozumiałość i powstrzymanie się od kontaktowania z BOK tym samym pozwalając firmie w pełni zająć się problemami."

Dziecinada i wstyd dla firmy. Być w może BOKiem zajmuje się sam właściciel serwerowni i nie ogarnia.

 

Jeżeli ktoś sprzedaje usługe za "grosze" to niech chociaż ma odwagę napicać wiadomość automatyczną z informacją o problemach. Pewnie nawet ten ich Panel nie ma takiej opcji.

Z tego co widzę, nie wcale takie grosze. proste.pl ma w prawie identycznych cenach, a jakość hostingu, kontaktów z BOK...oceniłem w innym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2010-10-06 11:16:41

Ataki na serwery MasteNET.pl Informujemy, iż od pewnego czasu borykamy się z licznymi atakami prowadzonymi na serwery MasterNET.pl

Czyżby konkurencja?

Prosimy o cierpliwość oraz wyrozumiałość i powstrzymanie się od kontaktowania z BOK tym samym pozwalając firmie w pełni zająć się problemami.

Sytuacja na wieczór 6 października: Trwa stabilizacja.

 

Może i to konkurencja ale od tego są admini zeby zabezpieczyli odpowiednio serwer.

 

Dziwi mnie tylko to, że nagle przy okazji ataku na strony wszyscy sobie przypomnieli o problemach z hostingiem u nich (nie licząc Pawła i darex-a)

Może czas zrobić tematy ,,Masternet - domeny " oraz ,,Masternet - hosting" bo o ile na 1 nikt nie narzeka to na 2 owszem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ja także posiadam strony na s3.

Kontakt z BOK także pozostawia wiele do życzenia. Moją przygodę z BOK wspominam tylko jako odpowiedzi od nich o 4 nad ranem. Ogólnie nie spinali się ,żeby szybciej odpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×