Skocz do zawartości
tom_net

[opinie] Hekko.pl

Polecane posty

Szanowni Państwo, informujemy iż w dniu dzisiejszym wystąpił problem z domeną na której utrzymywane są nasze dnsy. Problem ustąpił 30 minut temu. W związku z tym zostanie przyznana rekompensata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie admini gdzieś imprezują... bo weekend, a serwer jak leżał tak leży. Że by nie było, napisałem najpierw sms'a o awarii, a pozniej maila.

 

s4 Coraz częściej ma problemy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega wyzej moze przeczytal z czym byl problem? Bo z tego co napisal HEKKO to nie bylo awari serwera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś że moja odpowiedź była do zupełnie innego postu...?

I że "olałem" 2 posty powyżej i odpowiedziałem na post użytkownika xmf ?

 

Nie zamierzam się wypowiadać na temat awarii domeny na której utrzymywane są DNSy. Odpowiedziałem na zupełnie inny post, (chyba można się domyśleć) bo zacytowałem post do którego odpowiedziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hey, jeśli ktoś szuka hostingu, to uwaga, jakie usługi są potrzebne. ja przyznam zaczynam mieć mieszane odczucia. jestem nowym klientem hekko - tydzień temu się skommitowałem na rok, i na chwilę obecną ciut mi zaczyna wyglądać, że się pospieszyłem. staram się zainstalować ssl na stronie i do tego - ze względu na konfigurację softu - potrzebne jest coś takiego co się nazywa symlink - tak twierdzi dostawca mojego softu, a kolega (ma hosting w innej firmie) przetestował, że dostawca wie, co mówi i symlink jest potrzebny (został mu zresztą zrobiony podczas rozmowy telefonicznej). ja w hekko zostałem poproszony o przesłanie maila, a w odpowiedzi dostałem: "Nie widzimy potrzeby oraz zastosowania symlinka dla Pana skryptu." - producent swoje, ale niektórzy wiedzą lepiej... następnie proponowano mi różne dziwne konfiguracje - a to kopiowanie katalogów (te same pliki w 2 miejscach ... a co jak plik się zmienia?). a co najważniejsze - rozwiązanie te jednak nie działają. więc dostałem info, że ze względu na "specyfikę konfiguracji" (lubię słowo specyfika - można nim wyjaśnić wszystko) skreowanie symlinka potrwa ($ ln -s plik_istniejący link_symboliczny - to jest właśnie symlink, więc faktycznie ma prawo trwać). no więc trwa, i po dwóch dniach przekonywania, że jest potrzebne nadal moja strona nie działa, a osoba osbługująca mnie poinformowała mnie, że technicy mają swoje priorytety, i "Niestety aktualnie nie jesteśmy wstanie zrobić takiego symlinka, ze względów technicznych. Bardzo przepraszam za całe zamieszanie jednak proszę jeszcze o cierpliwość". kubeł zimnej wody, jak na odpowiedź po dwóch dniach walki. tak więc jeśli chcesz mieć ssl skonfigurowany standardowo, czyli katalog zabezpieczony jest pod subdomeną, to uwaga, może być w hekko problem, jaki mam ja. na razie czekam i zobaczę, jak i kiedy sprawa się wyjaśni. dam znać, czy to wypadek przy pracy (może się zawsze zdarzyć, nawet najlepszym), czy niestety coś gorszego. pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Robert_gatepl1

 

Zrób sobie symlinka z poziomu php, na hekko gdzieś rok temu robiłem i działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Robert_gatepl1

 

Zrób sobie symlinka z poziomu php, na hekko gdzieś rok temu robiłem i działało.

Hmm w sumie powinna ta funkcja być wycięta :)

 

 

p.s. jak masz na koncie zarządzanie ssl to symlink powinien z public do private zrobić się z automatu ew. można używać osobnego katalogu czyli private_html.

 

 

Niestety aktualnie nie jesteśmy wstanie zrobić takiego symlinka

Jesteś pewien, że dostałeś taką odpowiedź ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm w sumie powinna ta funkcja być wycięta :)

hekko ma (miał) możliwość własnego pliku php.ini więc nawet jak te funkcje sa domyślnie wycięte to we własnym php.ini można je wciąć (włączyć) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Robert_gatepl1

 

Zrób sobie symlinka z poziomu php, na hekko gdzieś rok temu robiłem i działało.

 

 

hekko ma (miał) możliwość własnego pliku php.ini więc nawet jak te funkcje sa domyślnie wycięte to we własnym php.ini można je wciąć (włączyć) :)

 

Ta funkcja jest domyślnie wyłączona.

 

@najdmen

Tak, dokładnie taką odpowiedź ten Pan uzyskał.

 

A teraz małe wyjaśnienia, oczywiście przy normalnej konfiguracji wystarczy wgrać certyfikat SSL kolejno wgrać odpowiednie pliki do katalogu private_html. Nie będę się rozpisywał na temat zaistniałej sytuacji ponieważ nie jest to miejsce od tego, śmiem jednak twierdzić, że efekt jaki ten Pan chce uzyskać nie jest czymś "standardowym" od takich działań są serwery VPS, dla tego to tyle trwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logowanie do DA.

W pomocy jest tak :

Aby się zalogować prosimy użyć swojego loginu i hasła. Pierwsze dane do logowania zostały wysłane w mailu aktywacyjnym po rejestracji konta.

 

Ja czekam i czekam i żadnego maila nie ma =(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz małe wyjaśnienia, oczywiście przy normalnej konfiguracji wystarczy wgrać certyfikat SSL kolejno wgrać odpowiednie pliki do katalogu private_html. Nie będę się rozpisywał na temat zaistniałej sytuacji ponieważ nie jest to miejsce od tego, śmiem jednak twierdzić, że efekt jaki ten Pan chce uzyskać nie jest czymś "standardowym" od takich działań są serwery VPS, dla tego to tyle trwa ...

Tzn. stworzenie symlinka dla klienta który nie chce przerzucać tych samych plików z katalogu public_html do private_html przy połączeniu z serwisem po SSL jest aż tak "niestandardowe" dla hostingu współdzielonego, że polecasz klientowi wykupić serwer VPS?

 

P.S.

Przepraszam, że się w ogóle wtrącam do tematu (nie dotyczy on mojej firmy), ale zdziwienie wzięło jednak górę i musiałem o to jednak zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle, że taki symlink można utworzyć 1 kliknięciem w DirectAdminie.

W dziale "konfiguracja domeny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. stworzenie symlinka dla klienta który nie chce przerzucać tych samych plików z katalogu public_html do private_html przy połączeniu z serwisem po SSL jest aż tak "niestandardowe" dla hostingu współdzielonego, że polecasz klientowi wykupić serwer VPS?

 

P.S.

Przepraszam, że się w ogóle wtrącam do tematu (nie dotyczy on mojej firmy), ale zdziwienie wzięło jednak górę i musiałem o to jednak zapytać.

Klient nie chciał takiego rozwiązania więc nie musisz koniecznie wtrącać swoich "groszy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klient nie chciał takiego rozwiązania więc nie musisz koniecznie wtrącać swoich "groszy" :)

Kilka postów wyżej czytam wyraźnie, że jednak chciał, tu cytat:

 

dostałem info, że ze względu na "specyfikę konfiguracji" (lubię słowo specyfika - można nim wyjaśnić wszystko) skreowanie symlinka potrwa ($ ln -s plik_istniejący link_symboliczny - to jest właśnie symlink, więc faktycznie ma prawo trwać). no więc trwa, i po dwóch dniach przekonywania, że jest potrzebne nadal moja strona nie działa, a osoba osbługująca mnie poinformowała mnie, że technicy mają swoje priorytety, i "Niestety aktualnie nie jesteśmy wstanie zrobić takiego symlinka, ze względów technicznych. Bardzo przepraszam za całe zamieszanie jednak proszę jeszcze o cierpliwość".

Poza tym, tak jak już napisałem w swoim poprzednim poście- zapytałem o to, gdyż po prostu moje zdziwienie po przeczytaniu wątku było tak silne, że nie mogłem się wręcz powstrzymać, by nie zapytać. Tylko (i aż) tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka postów wyżej czytam wyraźnie, że jednak chciał, tu cytat:

Ale tutaj nie jest napisane, że user chciał takiego symlinka (private_html to public_html) jak Ty napisałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym użytkowaniu serwera (3tygodnie) byłem/jestem zadowolony, opłaciłem go na rok z góry. Na moim phpbb3 z 2 dużymi modyfikacjami i kilkoma mniejszymi (Liczba użytkowników: 1234), ~250 uniQ dziennie sprawuje się bardzo dobrze. Kontakt z BOK bardzo dobry ;) w moim przypadku.

 

Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie udało się nawiązać połączenia - czyżby zmora oprogramowania Hekko?

 

Już od jakiegoś czasu zauważyłem kilka razy w ciągu dnia przez ok. minutę niedostępność strony na moim koncie. Z początku myślałem że winę za to ponosi mój provider, jednak nie, ponieważ w tym samym czasie sprawdził kolega i było podobnie. Serwer odpowiada na pingi, tylko wygląda to tak jak by Apache był niedostępny. Mowa tu o serwerze S4, jednak wcześniej na S2 było podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to reload czy nie, piszę jak jest i że nie jest to rzadki przypadek. Najbardziej można to odczuć przy dodawaniu newsa na stronie gdy nagle serwer jest niedostępny i cały news przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to reload czy nie, piszę jak jest i że nie jest to rzadki przypadek. Najbardziej można to odczuć przy dodawaniu newsa na stronie gdy nagle serwer jest niedostępny i cały news przepada.

To po kilku sekundach klikasz "ponów" czy co tam Twoja przeglądarka posiada za przycisk w takich sytuacjach i wszystko jest.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To po kilku sekundach klikasz "ponów" czy co tam Twoja przeglądarka posiada za przycisk w takich sytuacjach i wszystko jest.. ;)
W przypadku zapytań AJAXa nie jest to takie proste. Mamy XXI wiek i nie wszystko opiera się wyłącznie na prostych submitach.

 

Panowie o czymś takim jak reload serwera www słyszeli?
A Pan słyszał o reloadzie typu "graceful" zamiast "restart"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Pan słyszał o reloadzie typu "graceful" zamiast "restart"?

Faktycznie, coś mi świta, zdaje się, że gdzieś w czeluściach man apachectl się takie słówko przewija.

Szkoda tylko, że w niektórych konfiguracjach się to w ogóle nie sprawdza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×