Skocz do zawartości
Gr4nd

Http://soursense.eu/

Polecane posty

Pieniądze wysłane, to nie BOK.

Jeszcze kasy nie dostałem, zobaczymy.

patryk ciekaw jestem czy te pieniądze do mnie dojdą, to może narazie nie zamykaj tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co myśleć o anonimowym donosie usera "czyste konto" bo skojarzył mi się trochę ze starymi czasami, ale wygląda na to, że doskonale składa się to do całości układanki. Jako ciekawostkę podam, że zadowolony klient firmy Soursense - biomorfan który pisał kilka postów wyżej (na stronie 8-mej) loguje się na WHT z tego samego IP co Zen - sieci WMC ze Słupska (styl zresztą też ten sam, ale.. to na pewno przypadek ;)).

 

Myślę, że każdy wyciągnie wnioski sam, a temat nadaje się do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urząd gminy:

- ulica Sonnera nie istnieje

- firma Soursense nie została zarejestrowana na teranie gminy Boniewo

- Pan Tomasz Jabłoński nie jest zameldowany na terenie gminy Boniewo

 

jak sprawdziles te dane? czy dzwoniac do urzedu miasta podadza jakie firmy sa zarejestrowane?

podales NIP albo REGON?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sprawdziles te dane? czy dzwoniac do urzedu miasta podadza jakie firmy sa zarejestrowane?

podales NIP albo REGON?

Dzwoniłem do urzędu gminy, bo to jest urząd właściwy dla takich spraw. Podałem nazwę firmy i okazało się, że sprawa jest dobrze znana urzędniczce (widać nie jestem pierwszą osobą która dzwoniła) i odrazu dostałem informacje, które podałem w poprzednim poście.

 

To, że urząd gminy podaje informacje na temat zarejestrowanych firm jest moim zdaniem naturalne (bo jaki sens w innym wypadku miała by rejestracja firm, jak i tak nie można było by potwierdzić, że firma faktycznie instnieje).

 

Zachęcam do sprawdzenia samodzielnie. Telefon to tylko pare groszy, a wiadomość się przynajmniej uwiarygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli sprawa nadaje sie do sadu najzywczajniej w swiecie.

skoro dostalem fakture z fikcyjnej firmy.

 

tylko w jaki sposob Pani sprawdza nazwe firmy? przeliterowales ja jej?

 

zadzwonie do tego urzedu jak bede przy telefonie, ale szukuje sie ciekawa aferka na to wychodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli sprawa nadaje sie do sadu najzywczajniej w swiecie.

skoro dostalem fakture z fikcyjnej firmy.

 

tylko w jaki sposob Pani sprawdza nazwe firmy? przeliterowales ja jej?

 

zadzwonie do tego urzedu jak bede przy telefonie, ale szukuje sie ciekawa aferka na to wychodzi .

A ja nie wiem czy kase odzyskam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa wyglądałą mniej więcej tak:

 

Ja: Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy firma jest zarejestrowana na teranie gminy Boniewo

Urzędniczka 1: Dobrze

[następuje przekazanie słuchawki/przekierowanie połączenia]

Urzędniczka 2: Słucham

J: Chciałbym sie dowiedzieć czy dana firma jest zarejestrowana na teranie gminy Boniewo

U2: Tak?

J: Mam podać regon czy wystarczy nazwa?

U2: Nazwa

J: To ja przeliteruję: S-O-U-R-S-E-N-S-E

U2: Już ktoś dzwonił w tej sprawie

J: Tak, bo to jest dość trudna sprawa

U2: Taka firma nie istnieje, nie istnieje też ulica Sonnera (o tej ulicy musiała wiedzieć z poprzedniej rozmowy, bo ja jej nie podawałem). To chodzi o pana Tomasza Jabłońskiego? (jak wcześniej)

J: Tak

U2: Taka osoba nie zamieszkuje na teranie gminy

J: Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli sprawa nadaje sie do sadu najzywczajniej w swiecie.

skoro dostalem fakture z fikcyjnej firmy.

Ci, którzy dostali fikcyjne faktury VAT zachęcam do udania się do Urzędu Skarbowego oraz na policję.

 

Chciałbym koledzy dodać, że "firma" niegdyś występowała pod nazwą SourceSense pod adresem stepniak.us. Nie ma już tej strony, została tylko kopia w Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co w tym US? tak to mozna zglosic od reki?

Urząd Skarbowy, z racji tego że pracownicy Urzędu znają się na rzeczy, podpowiedzą Ci, co trzeba z tym zrobić. Po prostu idź i powiedz, że podejrzewasz, że jest to sfałszowana faktura

a na pewno powiedzą Ci, jakie kroki trzeba wykonać w celu weryfikacji faktury i samej firmy. Prawdopodobnie wskażą też z jakimi informacjami należy się zgłosić na policji.

 

Gdy policja dojdzie do wniosku, że firma SourSense nie istnieje w Boniewie, myślę, że wtedy zacznie się dochodzenie, kto tak naprawdę jest tym pośrednikiem po IP-kach, danych z Hetznera, itd. (My wiemy - ale policja sama musi dojść)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie olivierze, czy może pan dać mi screena przelewu na moje konto(tak mam na myśli zwrót pieniędzy), prosze o linka na PW z screenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obserwuję ten temat i obserwuję i zastanawiam się, czy w końcu to napisać, by nikogo z firmy SourSense nie oczernić.

 

Zaryzykuję... "pachnie" mi to kolegą ze Słupska.

Kontakt z ruselem był taki:

 

* maile dochodziły (brak jakichkolwiek zwrotów), a odpowiedzi na maile nie było

* na GG zawsze dostępny, lecz rzadko nie odpowiadający

* telefon - nigdy nie odbierany

* SMSy - czasami pisane

 

Wyjazd służbowy już też raz miał, przez co nie mógł telefonu odebrać.

 

Zaś w kontaktach z potencjalnymi klientami albo gdy chciało się coś dokupić:

* uprzejmy, wszystko co potrzebne, jest możliwe

* szybka odpowiedź

* dobre ceny

 

I pewien styl pisania e-maili:

* kiedyś fraza "Pozdrawiam." w tej samej linijce, co reszta wiadomości

* później dwie linijki dalej "Pozdrawiam."

Patrzyłem sobie również na nagłówki e-maili, które wymianiałem z Panem Oliwerem. Pozwolę sobie wkleić pewną zaskakującą część:

 

Winy to może nie stwierdza, ale daje bardzo mocno do myślenia... Gdybyśmy tak mieli jakieś e-maile od SourSense, które idą przez mainframe.rene.com.pl, tam jest wewnętrzny a

res IP identyfikujący go w sieci.

W kontaktach z ruselem dostawałem mejle z helo=192.168.2.217 (raz tylko z 192.168.2.125, może u kolegi był?). W mailach z soursense jest teraz tylko livenet3, być może dla bezpieczeństwa inaczej wysyłają wiadomości.

Tak czy owak - jeśli macie jakieś maile z soursense sprawdźcie nagłówki received, może gdzieś

ojawiło się mainfreme.

Bellerofont - w swoim poście napisałeś "Oj Rusel, Rusel... z hosta mainframe.rene.com.pl" - może masz jeszcze e-maila?

 

Czy mogę Was, drodzy koledzy, którzy dzierżawicie dedyki u SourSense spytać na jaki numer konta przelewacie pieniądze? Albo inaczej, czy ten numer konta to 19114020040000390243003398. Nie muszę chyba mówić, czyj ten numer jest. EDIT: to jest numer z mBanku, więc pytanie tylko do osób, które wybrały płatność mBankiem.

 

Ja dostawałem z takim nagłówkiem:

 

Delivered-To: xxx
Received: by 10.65.253.12 with SMTP id f12cs105457qbs;
	Sat, 11 Aug 2007 06:51:53 -0700 (PDT)
Received: by 10.86.51.2 with SMTP id y2mr3176002fgy.1186840312730;
	Sat, 11 Aug 2007 06:51:52 -0700 (PDT)
Return-Path: <oliwer@soursense.eu>
Received: from serv3.livenet.pl (serv3.livenet.pl [85.17.11.75])
	by mx.google.com with ESMTP id e8si12680429muf.2007.08.11.06.51.52;
	Sat, 11 Aug 2007 06:51:52 -0700 (PDT)
Received-SPF: neutral (google.com: 85.17.11.75 is neither permitted nor denied by best guess record for domain of oliwer@soursense.eu) client-ip=85.17.11.75;
Received: from [83.2.24.2] (helo=[192.168.200.218])
by serv3.livenet.pl with esmtpsa (TLSv1:AES256-SHA:256)
(Exim 4.66)
(envelope-from <oliwer@soursense.eu>)
id 1IJrMZ-0002Vn-UD
for xxx; Sat, 11 Aug 2007 15:50:44 +0200
Message-ID: <46BDBEF1.9010207@soursense.eu>
Date: Sat, 11 Aug 2007 15:51:45 +0200
From: Oliwer Mochewski - Soursense <oliwer@soursense.eu>
User-Agent: Thunderbird 2.0.0.6 (Windows/20070728)
MIME-Version: 1.0
To: Tomasz Fiedoruk <xxx>
Subject: Re: Soursense - odpowiedzi :-)
References: <46BDB21F.5000405@soursense.eu> <4fc3c7000708110641qbd661f9v259355430d9c964e@mail.gmail.com>
In-Reply-To: <4fc3c7000708110641qbd661f9v259355430d9c964e@mail.gmail.com>
Content-Type: text/plain; charset=ISO-8859-2; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 8bit
X-AntiAbuse: This header was added to track abuse, please include it with any abuse report
X-AntiAbuse: Primary Hostname - serv3.livenet.pl
X-AntiAbuse: Original Domain - gmail.com
X-AntiAbuse: Originator/Caller UID/GID - [0 0] / [47 12]
X-AntiAbuse: Sender Address Domain - soursense.eu
X-Source: 
X-Source-Args: 
X-Source-Dir:

 

Prawnikiem nie jestem, jak któryś z tych danych nie mogę udostępniać publicznie to proszę mi powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostawałem z takim nagłówkiem:

Nie ma w nim nim odniesienia do mainframe.rene.com.pl i IP wewnątrz sieci. Jedynie serv3.livenet.pl, ale to nie prowadzi nas do dokładnego określenia pochodzenia wiadomości.

 

P.S. Skróć trochę cytat, za długie toto ;)

 

EDIT - Zresztą, te nagłówki nie są już ważne - teraz niech Ci, którzy dostali oszukane faktury zaczną działać. nvu - jak kasy nie będzie, udaj się na policję, na razie z pytaniem jak się zachować w całej sytuacji. Potwierdzenie przelewu przecież masz, tytuł przelewu był pewnie w stylu "Serwer dedykowany TAZ", odbiorca SourSense Boniewo. Jeśli odbiorcą nie był tak naprawdę żaden SourSense, jest prawo mówiące o tzw. bezpodstawnym wzbogaceniu. Znowu - tutaj policja się zna na tym, a nie my.

 

Topic na WHT o firmach-krzakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Publicznie nie możesz udostępniać danych osobowych, a tam ich nie ma. Pojawili się tak szybko ze sam mam skojarzenia z Ruselem. Ten Livenet coś ich przeciąga. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kasy nadal nie mam chociaż po 13 powinna już być heh ciekawe czy wogóle została wysłana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako ciekawostkę podam, że zadowolony klient firmy Soursense - biomorfan który pisał kilka postów wyżej (na stronie 8-mej) loguje się na WHT z tego samego IP co Zen - sieci WMC ze Słupska (styl zresztą też ten sam, ale.. to na pewno przypadek ;) ).

 

Myślę, że każdy wyciągnie wnioski sam, a temat nadaje się do zamknięcia.

 

Podstępu chłopcze nie wywęszyłeś. Wraz z rodziną jestem na wakacjach w pobliskiej Ustce. Wczoraj, korzystałem z uprzejmości Pana Zena podczas naszego spotkania służbowego, po zapoznaniu sie z tematem, wyraziłem swoją opinię. Z powodu częstych telefonów od moich pracowników, zaniepokojonych sytuacja jaka tu zaistaniała spotkałem sie ponownie z Panem Zenem. Wiec prosze nie cieszyc sie z odkrycia Ameryki. tym razem takze pisze z sieci WMC i z tego samego IP.

Jeśli chodzi o podobny styl wypowiedzi, to no cóż... Nie wiem, czy to już takie archaiczne zwracać sie do ludzi w sposób oficjalny i grzeczny, że traktuje sie to niemalże jak błąd, nietakt?

Nadal jestem zadowolonym klienetem firmy soursense i wiem, że nie jedynym.

Tym czasem pozwolę sobie na zakonczenie udziału w tej prymitywnej dyskusji NIEkientów. Myślę, że ktoś bardzo sie stara, aby zepsuć opinie firmie. Nie ma sie więc co dziwić, że wypowiadający sie nie chcą ujawniać swojej tożsamości?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze w sumie by uciac wszystkie niedomowienia, firma Soursense powinna nam wszystkim i innym klientom ktorzy teraz maja pewne obawy .. pokazac wpis do ewidencji dzialalnosci gospodarczej.

 

bo jezel w urzedzie miasta mowia ze firma nie istnieje, to albo soursense klamie albo pracownicy sie myla..albo klamie ktos na forum.

 

dodam tylko... ze watpie by urzad podawal czy dany obywatel zamieszkuje na terenie ich gminy, bo jest to niezgodne z prawem o ochronie danych osobowych (osoba prywatna). Co innego oczywiscie pytanie o firme ...i to mnie martwi ..bo jezeli odpowiedz negatywna, to mozna sie martwic ze zostalo sie oszukanym i posiada sie lewe faktury

 

jutro sam tam zadzwonie i zapytam co i jak....

 

choc mam nadzieje ze wczesniej ZeN poraz ostatni wyjasni jasno ze jest firma i posiada wpis do ewidencji. mysle ze jego skan wiele by wyjasnil i przerwal ewentualne pomowienia czy niescislosci.

 

jezeli nie ... wskazywac jednak bedzie na to, ze cos tu jest nie tak.

A tego ..jako klient Soursense bym nie chcial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sie więc co dziwić, że wypowiadający sie nie chcą ujawniać swojej tożsamości?!

Ależ moją tożsamość rusel-Zen-biomorfan zna. Każdy e-mail ode mnie posiada w nagłówku moje pełne dane osobowe.

 

ale.. to na pewno przypadek

Oczywiście, że to tylko przypadek :) Czekamy biomorfan, aż napiszesz posta na forum od siebie z domu, gdy już wrócisz z wakacji. Nie napiszesz. A znając Ciebie, ruselu, napiszesz - używając anonym-proxy, by znów się okazało, że wszystko to przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostane wezwanie do sądu ? człowieku nie bądź śmieszny.

 

Nie miałem kontaktu z Waszą firmą ? co za głupota ?! miałem i to bardzo dobry ... jeszcze jak sprzedał mi serwer niejaki Wasz pracownik (jak twierdziliście, on u Was nigdy nie pracował, już nie pamiętam jego danych osobowych - przykro mi z tego powodu, ale większość w temacie powinna się domyślić).

 

Straszycie wielu użytkowników tego forum sądem, a Wasza sprawa się idealnie nadaje właśnie pod rozprawę w sądzie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmierdzi sprawa bo br NIP jest z: Drugiego Urządu Skarbowego w Szczecinie, A to się ma nijak do miejscowości Boniewo. Normalnie rejestruje się firmę w miejscu wykonywania działalności i jest od tego niewiele odstępstw. Regon też jest Nie zgodny z zasadami numeracji. Oczywiście mogę się mylić. Ale jednak zbyt wiele niedomówień tam jest.

 

Do sprawdzenia na http://chemeng.p.lodz.pl/zylla/ut/js-pesel.html

 

EDIT: Zgubiłem się w wątku. Wildze ze sprawa nielegalności firmy była już rozpracowana wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomi podany przez Ciebie weryfikator nie działa do końca prawidłowo - przetestowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra jutro zahaczę kumpla i poproszę żeby sprawdził to w Poltaxie. Nie wiem tylko czy może sprawdzać w innych województwach. Jak tam gościa nie ma albo jest nip Zosi z gazowni co zgubiła portfel no to sprawa jest w zasadzie jednoznaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... ja kupilem serwer od pana artura tak mi sie niby przedstawil tutaj jest chyba jako pan ignaczyk ale nie wazne. W kazdym razie on sprzedal mi serwer i przez dlugi czas dopóki coś go nie "wessało" miał opis work. na gg ostatnio wbijajac na gg do pana oliviera zobaczylem ten sam opis i chyba to samo ip i odrazu mi sie to jakos skojarzylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje że już kasy nie dostane, ale nie martwie się. Jeżeli kasy nie będzie "Im going to police"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×