Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Nie nie. Zupełnie inna branża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie o tym, że przez DHCP da się pchać do systemu dodatkowe trasy? :) (nie tylko default route) Fajna sprawa, nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zmieniam sobie kompa niedługo. Mam płyte główną z prockiem i pamięciami.

 

Szukam jakiegoś dobrego zasilacza (400-450 W) i procka (używka może być z alledrogo) na socket 1155.

 

Mam powiedzmy 400-500zł na wszystko. Da radę coś fajnego dobrać? Priorytetem będzie zasilacz.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Azjata. Wszystko jasne. Azjaci w technologii robią różne rzeczy abstrakcyjne dla statystycznego "człowieka z Zachodu" :)

 

Swoją drogą przypomniał mi się żart z lekcji fizyki w liceum:

Amerykańscy lunonauci lądują na Księżycu. Armstrong wychodzi, mówi ten swój słynny tekst, odwraca się i widzi domek, a pod domkiem Chińczyk. Podchodzi do niego i pyta:

- Panie Chińczyku, skąd żeś się Pan tu wziął!?

Na co Chińczyk z pełnym spokojem:

- Aaaa, stanęli my jeden na drugim no i wlazłem.

 

Niby tylko żart, a mina mi zrzednie jak prędzej czy później się ziści [LINK] :lol:

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Azjata. Wszystko jasne. Azjaci w technologii robią różne rzeczy abstrakcyjne dla statystycznego "człowieka z Zachodu" :)

 

Swoją drogą przypomniał mi się żart z lekcji fizyki w liceum:

Amerykańscy lunonauci lądują na Księżycu. Armstrong wychodzi, mówi ten swój słynny tekst, odwraca się i widzi domek, a pod domkiem Chińczyk. Podchodzi do niego i pyta:

- Panie Chińczyku, skąd żeś się Pan tu wziął!?

Na co Chińczyk z pełnym spokojem:

- Aaaa, stanęli my jeden na drugim no i wlazłem.

 

Niby tylko żart, a mina mi zrzednie jak prędzej czy później się ziści [LINK] :lol:

 

Śmiechem żartem, ale taka winda może być dużo tańsza w utrzymaniu niż loty kosmiczne. Nie wyobrażam sobie tylko co się stanie jak jakiś meteor czy inny kawałek wszechświata zahaczy o taką windę.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Śmiechem żartem, ale taka winda może być dużo tańsza w utrzymaniu niż loty kosmiczne. Nie wyobrażam sobie tylko co się stanie jak jakiś meteor czy inny kawałek wszechświata zahaczy o taką windę.

 

Albo inżynier stefan źle coś pospawa i się przewróci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A pewnego poranka będzie komunikat "Panowie, Polacy zaje..ali nam windę" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

5100906734.png

 

Domowy internet po nowemu. Jako ciekawostkę dodam że na lokalizacji "Klajpeda" download miałem ponad 230 natomiast upload około 17.

 

Lokalizacja "Warsaw"

 

5100916871.png

Edytowano przez Pokuć (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5100906734.png

 

Domowy internet po nowemu. Jako ciekawostkę dodam że na lokalizacji "Klajpeda" download miałem ponad 230 natomiast upload około 17.

 

Lokalizacja "Warsaw"

 

5100916871.png

mega zazdro

 

5101054790.png

 

i nic lepszego tu nie ma ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś jakiegoś VPN-a nastawionego na ochronę prywatności? Fajnie by było, gdyby nie ograniczał zbytnio prędkości łącza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Poleci mi ktoś jakiegoś VPN-a nastawionego na ochronę prywatności? Fajnie by było, gdyby nie ograniczał zbytnio prędkości łącza...

 

1) Własny vps + openvz

 

2) Mullvad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

>posiadaj biznes zarabiający nawet 10k miesięcznie
>sprzedaj go za 2k bo potrzebujesz pieniędzy na zobowiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5100906734.png

 

Domowy internet po nowemu. Jako ciekawostkę dodam że na lokalizacji "Klajpeda" download miałem ponad 230 natomiast upload około 17.

 

Lokalizacja "Warsaw"

 

5100916871.png

 

Ile płacisz ?

 

ja mieszkam na wsi na Podkarpaciu i za 30zł mam takie łącze :D

 

PH02Z08.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ile płacisz ?

 

ja mieszkam na wsi na Podkarpaciu i za 30zł mam takie łącze :D

 

PH02Z08.png

 

Jak sie buduje sieci za podatki reszty narodu, to można się prostytuować za taką nędzną kase :) Firmy schodzą do takiego poziomu, że inaczej tego nazwać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Jak sie buduje sieci za podatki reszty narodu, to można się prostytuować za taką nędzną kase :) Firmy schodzą do takiego poziomu, że inaczej tego nazwać nie można.

Z drugiej jednak strony ludzie na takich wioskach zawsze byli skazani na operatorów globalnych, którzy z kolei... cóż, szkoda gadać :)

 

Operator w moim rodzinnym miasteczku (~10k mieszkańców) oferuje symetryka 100/100 opartego o tktelekom za niecałe 90zł. Myślę, że to jest nadal bardzo dobra cena. Dodam, że nigdy nie wziął dotacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie buduje sieci za podatki reszty narodu, to można się prostytuować za taką nędzną kase :) Firmy schodzą do takiego poziomu, że inaczej tego nazwać nie można.

Z drugiej strony, taki jest cel tych dotacji: tanie, szybkie, dostępne łącza do Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, taki jest cel tych dotacji: tanie, szybkie, dostępne łącza do Internetu.

Ale wydaje mi się, że powinny one dawać dostęp do sieci na warunkach dostępnych dla większego ogółu ludności, a nie za bezcen.

 

Dotacje powinny pokrywać koszty dostarczenia łącza do danego abonenta - tak aby dostawca mógł po niezawyżonej cenie oferować dostęp do internetu. A nie są po to, żeby psuć rynek i dawać za półdarmo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale wydaje mi się, że powinny one dawać dostęp do sieci na warunkach dostępnych dla większego ogółu ludności, a nie za bezcen.

 

Dotacje powinny pokrywać koszty dostarczenia łącza do danego abonenta - tak aby dostawca mógł po niezawyżonej cenie oferować dostęp do internetu. A nie są po to, żeby psuć rynek i dawać za półdarmo..

 

Ja u siebie w mieście jestem skazany na Orange lub Netię po łączach Orange (generalnie działa jeszcze gorzej).

Lokalni ISP? Albo nie można się z nimi skontaktować albo zabijają ceną za łącze.

 

pobieranie danych 512 kbps

wysyłanie danych 96kbps

Cena 50zł / mc. Aktywacja 100zł.

Oczywiście plus VAT. :)

 

Jak by ktoś chciał się załamać - http://www.3.pl/cennik.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał się załamać - http://www.3.pl/cennik.html

Ale domena fajna;)

 

Ja u siebie w mieście jestem skazany na Orange

To źle? Serio pytam. Bo ja mam czterdziestkę, mieszkam w małym mieście ~10k, mam internet od tepsy od czasów modemowych i w sumie problemy mógłbym na palcach jednej ręki policzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale domena fajna;)

 

 

To źle? Serio pytam. Bo ja mam czterdziestkę, mieszkam w małym mieście ~10k, mam internet od tepsy od czasów modemowych i w sumie problemy mógłbym na palcach jednej ręki policzyć

 

Nie nie narzekam, ale często z lokalnymi ISP można się dogadać np. o jakieś adresy IP dodatkowe albo stałe. Czasem można łącze wynegocjować.

 

Awarie obecnie mam 1 raz w roku jak są burze. Bo albo gałąź zerwie linie albo centralka się sfajczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie narzekam, ale często z lokalnymi ISP można się dogadać np. o jakieś adresy IP dodatkowe albo stałe. Czasem można łącze wynegocjować.

No niestety z negocjacją raczej nie ma szans... Ale można mieć dodatkowe IP jeśli się ten ich DSL dla firm weźmie (chyba 8 adresową podsieć można dostać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×