Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Cena takich nowoczesnych i automatycznych reflektometrów idzie w tysiące złotych.

Czyli taniej kupić switch, który też potrafi w miarę dokładnie powiedzieć gdzie przerwa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta z radiatorkiem - niższe CL...

 

W każdym razie może być każda... Różnicy w wydajności między nimi i tak nie poczujesz... Ale radiatorek zawsze coś tam pomaga, szczególnie w mało przewiewnych obudowach :)

 

Jeśli tamta kostka co jest, jest wolniejsza to i tak będzie chodzić z takimi samymi parametrami jak tamta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Żadna, masz kość 4GB a chcesz dołożyć kość 8GB? Po włożeniu takiej kości albo będziesz miał 8 giga ramu bo tyle zobaczy komputer albo w ogóle nie odpali. Kości wkłada się parami o takich samych lub bardzo zbliżonych parametrach.

 

Należy sprawdzić jakie kości pamięci będzie w stanie obsłużyć płyta główna. Nie ma znaczenia jakie CL mają kości pamięci, jak się okaże że płyta główna nie jest w stanie obsłużyć danej kości.

 

Więc jak chcesz pomocy w wyborze podaj model płyty głównej.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto wspomnieć, że autor powinien podać pełną specyfikację komputera, bo np. jednostki AMD APU bardzo lubią się z szybkimi pamięciami, a z drugiej strony wrzucanie milionów gigabajtów pamięci do komputera o budżetowej specyfikacji sprzed kilku lat nie spowoduje, że zyska on drugą młodość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Poprawił mi humor wieczorny spam:

 

 

 

ten rand(10,99) jest boski :)

 

 

Przebijam... ;) Kiedyś tam dostaliśmy taki nieprzeparsowany spam z jakiegoś spambota:

 

 

{I have|I’ve} been {surfing|browsing} online

more than {three|3|2|4} hours today, yet I never found any interesting article
like yours. {It’s|It is} pretty worth enough for me.
{In my opinion|Personally|In my view}, if all {webmasters|site
owners|website owners|web owners} and bloggers made good
content as you did, the {internet|net|web} will be {much more|a lot more} useful than ever
before.|
I {couldn’t|could not} {resist|refrain from} commenting.
{Very well|Perfectly|Well|Exceptionally well} written!|
{I will|I’ll} {right away|immediately} {take
hold of|grab|clutch|grasp|seize|snatch} your {rss|rss feed} as I {can not|can’t} {in finding|find|to find} your {email|e-mail} subscription {link|hyperlink} or {newsletter|e-newsletter} service.
Do {you have|you’ve} any? {Please|Kindly} {allow|permit|let} me {realize|recognize|understand|recognise|know}
{so that|in order that} I {may just|may|could} subscribe.
Thanks.|
{It is|It’s} {appropriate|perfect|the best} time to make some
plans for the future and {it is|it’s} time to be happy.
{I have|I’ve} read this post and if I could I {want to|wish to|desire to} suggest
you {few|some} interesting things or {advice|suggestions|tips}.
{Perhaps|Maybe} you {could|can} write next articles
referring to this article. I {want to|wish to|desire to} read {more|even more} things about
it!|
{It is|It’s} {appropriate|perfect|the best} time
to make {a few|some} plans for {the future|the longer term|the long run} and {it is|it’s} time

 

To tyko wycinek. Było tego dużo, dużo więcej...

Potrzebuje zmierzyć długość 3 kabli, które sobie gdzieś w ścianie lecą a jeden nie działa a nikt nie wie jak są one położone itp. z góry dzięki za pomoc

 

Ok, ale skoro nie wiadomo jak one są położone/gdzie idą to co ci da wiedza na którym metrze kabla masz uszkodzenie?

 

Najtaniej cię chyba wyjdzie położenie nowego kabla... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna, masz kość 4GB a chcesz dołożyć kość 8GB? Po włożeniu takiej kości albo będziesz miał 8 giga ramu bo tyle zobaczy komputer albo w ogóle nie odpali. Kości wkłada się parami o takich samych lub bardzo zbliżonych parametrach.

eeee tam bez przesady. Powinno działać. Wiadomo, że nie zaleca się wkładania różnych kostek, ale przy aż dwóch kostkach jest praktycznie zerowe prawdopodobieństwo, że coś nie będzie działać... kiedyś mieliśmy na środowisku testowym dwie maszynki - jedna miała 12gb ram (4gb +8gb) a druga dostała 20gb (8gb+4gb+4gb+4gb) (przy zamianie ramu komuś coś się pokiełbasiło) i śmigały jak trzeba :)

 

Ciekawostka: kiedyś były płyty główne z 3 slotami pamięci i można było sobie wsadzić 512mb + 256mb + 256mb żeby mieć dual channel:)

 

Rozumiem, jak masz serwer z np. 18, czy 24 kostkami to trzeba wszystko mieć ideolo - ale przy dwóch?...

 

Przebijam... ;) Kiedyś tam dostaliśmy taki nieprzeparsowany spam z jakiegoś spambota:

Wygrałeś... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pff w ministerstwie w aplikacji dość ważnej wyskoczyło zapytanie sql (cały kod sql do bazy). Zobaczyłem, pośmiałem się, załamałem się, pośmiałem się, stwierdziłem że będzie niezły syf z tej apki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na niebezpieczniku było, jak na jakiejś stronie rządowej przekazywali zapytanie sql w GET'cie (tak, w pasku adresu), to dopiero innowacja, czyż nie? :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zechce ich odpalać na dualu, to może sobie wsadzić dowolne kości i będą one poprawnie wykrywane, a komputer będzie się normalnie uruchamiał.

lepiej - np. ja miałem coś takiego, że jak włożyłem do jednego kanału 4GB a do drugiego 8GB, to bios powiedział, że pamięć jest we flex mode, co wg google oznaczało, że 8GB (4GB z jednego kanału i 4GB z drugiego) chodzi w dualu a pozostałe 4gb w single...

 

btw, polecam do lapków ze zintegrowaną grafiką wrzucać 2 kostki i najlepiej jak najszybsze - dual channel i wysoka częstotliwość mocno pomaga tym słabiakom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej - np. ja miałem coś takiego, że jak włożyłem do jednego kanału 4GB a do drugiego 8GB, to bios powiedział, że pamięć jest we flex mode, co wg google oznaczało, że 8GB (4GB z jednego kanału i 4GB z drugiego) chodzi w dualu a pozostałe 4gb w single...

 

btw, polecam do lapków ze zintegrowaną grafiką wrzucać 2 kostki i najlepiej jak najszybsze - dual channel i wysoka częstotliwość mocno pomaga tym słabiakom :)

 

Dostają turbo doładowanie a słaby procesor przechodzi w hyper prędkość i bije na głowę najlepsze procesory na rynku :lol:

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego coś gdzieś w jakichś przeprowadzonych testach znalazłem, to zintegrowane karty graficzne, szczególnie te słabsze, pracują od kilku przez kilkanaście po nawet dwadzieścia kilka procent szybciej, gdy do dyspozycji mają pamięć w układzie dual channel (porównując do single channel), po prostu dla tychże układów dostęp do pamięci staje się "wąskim gardłem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostają turbo doładowanie a słaby procesor przechodzi w hyper prędkość i bije na głowę najlepsze procesory na rynku :lol:

yyy?

 

Procesory nie przyspieszają - kwestia najwolniejszy ram kontra najszybszy ram to różnica wydajności na poziomie procenta

 

Wydajność kart graficznych zależna jest od przepustowości pamięci i szerokości szyny - dlatego zintegrowane karty graficzne używające pamięci ram (tej z wkładanych kostek, nie posiadające własnej na płycie głównej bo i takie są) przyspieszają sporo przy szybszym ramie. Do tego dual channel bardzo pomaga.

 

http://www.itsjustwhatever.com/2012/07/17/why-you-want-dual-channel-memory-for-your-hd4000-integrated-graphics/

 

zobacz wykresy z gier. minimalny fps 20 vs 27 w skyrim i 24 vs 32 fps w civ 5 - różnica jest spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Petycję wydrukować, umieścić w kiblu i spuścić wodę - tylko tyle można z nią zrobić :)

Znalazło się 8 tysięcy luda na 35 milionów którzy się muszą bardzo nudzić albo nic im w życiu nie wyszło z nimi włącznie.

Podejrzewam że inicjatywę aby Petru ubrać w swetru i posłać w ... kosmos poparłoby kilka milionów luda od ręki :) Innymi słowy - cała jego normalna część :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie :D Ponad 8 tysięcy podpisów w 7 godzin od opublikowania petycji, a nie odbiła się ona jakimś wielkim echem w Sieci.

 

A od kiedy to doktorat można komuś zabrać/cofnąć poprzez petycję? Żal patrzeć jakie to społeczeństwo w Polsce jest niedoinformowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Na portalu wPolityce.pl (Szczujnia braci bliźniaków) o tym piszą wraz z informacją iż senat UJ i okolice mają z tego niezły ubaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

A od kiedy to doktorat można komuś zabrać/cofnąć poprzez petycję? Żal patrzeć jakie to społeczeństwo w Polsce jest niedoinformowane.

 

Ej zróbmy petycję na stopień doktora dla mnie bo nie mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały Offtop. Muszę na szybko złożyć kabel skrętke niecałe 70m.

Problem w tym, że nie mam w jednym odcinku. Tylko mam go łącznie w 5 kawałkach.

Czy jak to połączę ładnie zaizoluje to będzie to jakoś przyzwoicie działać i transfer w miarę w normie.

Wiem, że tak się nie powinno robić a dziś o tej porze nie dostanę nigdzie w okolicy takiego kabla a jutro też blisko siebie takiego jakościowo jak ten co mam też nie dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Są fajne łączki. Gdzie zarabiasz wszędzie rj45 i wtykasz w przejściówkę żeński <-> żeński.

 

993549_LB_00_FB.EPS_1000.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem stosowałem to czasem ale kabel będzie leżeć z miesiąc czasu na zewnątrz budynku


Ale zrobiłem tak ja mówiłem i to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W domu. Będę pił. Powiem więcej - zamiast fajerwerków kupiłem więcej alkoholu. Niech stracę, czego się nie robi dla tych biednych zwierząt :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×