Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Pokuć

 

Jesteśmy szanowani przez to, że potrafiliśmy "zbić" komunę i złączyć się w walce z tym, jak NIKT inny na całym świecie.

Dziwny z nas naród, potrafimy łączyć się w walce z kimś innym, z drugiej strony walczymy z sobą i uważamy innych za coś gorszego tylko dlatego, że mają inną rację. Polska zrobiła milionowy krok dzięki Wałęsie właśnie, sam go nie uwielbiam, ale szanuję bo coś jednak zrobił.

Może i jesteśmy szanowani, nie było mi dane tego odczuć w przeciwieństwie do traktowania nas jak murzynów europy, zaściankowców czy turbokatoli. Tak, my Polacy jesteśmy wyjątkowym narodem. W obliczu zagrożenia egzystencjalnego potrafimy na chwilę odsunąć na bok wszystkie waśnie i spory, zjednoczyć się i zwyciężyć wroga. Potem wracamy do stołu i dalej się kłócimy. Nie potrafię tego zrozumieć a starałem się patrząc na to z różnych punktów widzenia. Słowiańska dusza jest trudna czasem do zrozumienia, nasza Polska jest chyba niemożliwa do zrozumienia :)

Przyjmijmy okres w życiu Wałęsy do 1988/1989 za ten lepszy. Tworzył związki, był dobrym mówcą, był internowany (chociaż tutaj mam pewne wątpliwości ale odsuwamy to na bok). Okres po roku 1990 trzeba jednak uznać za ten gorszy. Został prezydentem, wcześniej dogadując się z ówczesną władzą i zapewniając jej nietykalność i przyczynił się pośrednio - nie wiem czy świadomie czy też nie - do oligarchizacji wielu dziedzin naszego życia i do upadku gospodarki. Tak, wiem - przejście z gospodarki centralnej na wolnorynkową musiało boleć ale nie musiało boleć aż tak mocno.

To czy przed 89 był Bolkiem niech rozsądzą historycy. To że się nim stał podczas okrągłego stołu podczas rozmów z ówczesną władza ludową jest dla mnie rzeczą oczywistą.

 

Zdjęcie z czapką? A co w tym dziwnego, ile razy w necie znajdziesz idiotyczne fotki selfie i też mówisz pajac?

Nie, używam raczej słów których nie da się tutaj przytoczyć i ubolewam że tak nisko upadliśmy w pewnych kwestiach.

 

Nigdy nie robiłeś sobie fajowych fotek?

Nie. Robili je inni a momentu ich robienia nie pamiętam :) :)

 

Pokuć, zacznij patrzeć na świat z każdej strony, nie tylko subiektywnie. Świat jest tak złożony, że wszystkie rozumy świata nie są w stanie pojąć tego ładu, ja bardzo Ciebie lubię, ale Twoje poglądy mi się nie za bardzo podobają, Twój wybór, robisz co chcesz, ja Ci mówię, że za kilka lat zmienisz swoje poglądy.

Miło słyszeć że ktoś mnie jeszcze lubi :) Zwłaszcza z moimi mocno nietypowymi i skrajnymi poglądami na wiele rzeczy. Dość dawno nikt nie powiedział mi tak miłej rzeczy, dziękuję :)

Moje poglądy - młody (choć uważam się za starego zniszczonego dziada), gniewny, chcący stworzenia świata prawie idealnego, żądny zemsty za wyrządzone zło (gimby pamientajom), pragnący życia w normalnym kraju z mniej pojechanymi ludźmi, z silną gospodarką, sprawnym transportem etc w odwołaniu do dawnego chrześcijańskiego etosu ale bez tworzenia państwa wyznaniowego.

Możesz się ze mną założyć ze po dłuższym pobycie w innym kraju, takim jak UK ale nie DE czy FR będę miał zupełnie inny pogląd na wiele dziedzin życia codziennego, mniej radykalny, mniej skrajny etc. I wygrasz zakład :)

 

Nie chciałem nikogo urazić, jeśli to zrobiłem to przepraszam, ale rozmawiam z wieloma ludźmi, wszyscy nas uważają za wyjątkowy naród. Jesteśmy bystrzy jak nikt, jesteśmy ładni, jesteśmy prawie idealnie we wszystkim czym się zajmiemy, tylko zawsze coś spieprzymy, to przecież My Polacy.

W żadnym wypadku mnie nie uraziłeś, wręcz przeciwnie :) Tak, jesteśmy wyjątkowi, mamy piękne dziewczyny, dobrą wódkę, świetnych naukowców i zdolną młodzież. Tylko nie potrafimy tego wykorzystać bo stale pewien Kaszebe wmawia nam że jesteśmy nienormalni, zaściankowi, za mało europejscy etc. Mamy narodowy kompleks popadania w samokrytykę i uważania się za tego gorszego. Bo to było tak: "Był Lech, Czech i Rus oraz ich przyrodni brat Dojczland. I ten przyrodni brat wpędził nas w te kompleksy. A że coś zawsze spieprzyć musimy to cóż... na tym polega nasza wyjątkowość/ za***istość i dlatego pomimo różnych starań od ponad 200 lat nie udało się zniszczenie naszej Polskiej duszy - jej się nie da zniszczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz Mikołajowi się płaci? Nie wystarczy być grzecznym?...

 

 

A 10TB... Ja mam 2 x 80GB, czasem brakuje miejsca, przez większość czasu wolna przestrzeń robocza to mniej niż 1GB, ale nie wyobrażam sobie wykorzystania więcej niż 300-500GB nawet gdybym sobie mocno pofolgował. Choć zdaję sobie sprawę, że jak ktoś kolekcjonuje filmy w jakości HD lub 4K to pewnie i 10TB zapełni, bo do innych potrzeb w warunkach domowych sobie takich ilości przestrzeni dyskowej nie wyobrażam (dla rozwiązań komercyjnych, owszem, ale dla domowych już nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, filmy (samodzielnie nakręcone), backupy, wirtualki, projekty graficzne, no i, wiadomo, warez. Ale spokojnie można w obecnych czasach zająć kilka TB prywatnymi plikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi śnięty Mikołaju - przez cały rok byłem względnie grzeczny i bardzo chciałbym dostać ten dysk pod choinkę

http://www.gral.pl/Samsung+2+5+cali+128GB+SSD+SATA3_708.html

 

:P :P :P

 

Tu święty mikołaj, obserwując twoje zachowanie niekoniecznie się z tym zgadzam dlatego dostaniesz tylko kartonik bez zawartości :P byś wiedział że nie wolno się czepiać czapek marynarzy, elektryków z noblem i nie wolno kopać osób z upośledzeniem zwłaszcza tych na K :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Drogi święty Mikołaju, skoro tak stawiasz sprawę to poczekam na Dieda Moroza i jego ofertę prezentów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi święty Mikołaju, skoro tak stawiasz sprawę to poczekam na Dieda Moroza i jego ofertę prezentów :P

 

Coś czuję że będziesz miał dużo pustych kartoników ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To teraz Mikołajowi się płaci? Nie wystarczy być grzecznym?...

 

 

A 10TB... Ja mam 2 x 80GB, czasem brakuje miejsca, przez większość czasu wolna przestrzeń robocza to mniej niż 1GB, ale nie wyobrażam sobie wykorzystania więcej niż 300-500GB nawet gdybym sobie mocno pofolgował. Choć zdaję sobie sprawę, że jak ktoś kolekcjonuje filmy w jakości HD lub 4K to pewnie i 10TB zapełni, bo do innych potrzeb w warunkach domowych sobie takich ilości przestrzeni dyskowej nie wyobrażam (dla rozwiązań komercyjnych, owszem, ale dla domowych już nie).

 

2x80 to mam pod testowy komputer w raid 1 ;) jeszcze na dyskach ATA :)

 

W komputerze zmieniłem ostatnio dysk 120GB na 500GB za 30zł ze względu na 2x większe transfery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@kori wrócił z Chin i będzie teraz handlował tamtejszymi antywirusami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma już kebabowej oferty, ale Kimsufi to nadal jest świetny serwer za te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Praca POF czasami bywa stresująca i nie chodzi tu o to że codziennością jest fakt wyzywania od ch.. przez klientów :)

Bo co byście zrobili gdyby na waszym parkingu nagle pojawił się LPR? Nie, nie ten od konia który mówi (oni w ogóle jeszcze istnieją?)

 

http://trainzimage.pl/images/2015/12/15/makrolpr.jpg

 

Na torach miał miejsce wypadek, niestety śmiertelny, reanimowali człowieka przez chyba 40 minut ale niestety...

"Mój" parking to jedyne miejsce w okolicy gdzie może helikopter wylądować i zabrać rannego przywiezionego karetką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawił mi humor wieczorny spam:

 

Dear Customer,

Our records show that your account has a debt of $757.{rand(10,99)}}. Previous attempts of collecting this sum have failed.

Down below you can find an attached file with the information on your case.


ten rand(10,99) jest boski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecicie dysk zewnętrzny (1,2tb)? Ważne by nie był za drogi, głównie miałby służyć jako kopia zapasowa plików, więc często nie byłby używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu więc pytanie tutaj.

 

Kiedyś mi znajomy pokazywał jak zdiagnozować uszkodzenie kabla. tzn. Orientacyjnie na jakiej odległości jest awaria kabla. Nie pamiętam jak to się robiło czy miernikiem czy jak i jak to podpiąc by działało.

Potrzebuje zmierzyć długość 3 kabli, które sobie gdzieś w ścianie lecą a jeden nie działa a nikt nie wie jak są one położone itp. z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z pc, ale zarządzalne switche potrafią sprawdzić kabel, jak daleko w danej parze jest "przerwa" często z dokładnością do jednego, dwóch metrów.

Wiem, że mi w PC bios pokazywał czy kabel ma mniej czy więcej niż 10m :P może trzeba iść tym tropem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się w nocy tego robić bo tak to mógł bym użyć tego switrach zarządzalnego. Mam taki do dyspozycji ale mogę go w godzinach nocnych tylko zabrać z tamtąd. A jakaś inna opcja. Miernik czy coś w ten deseń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszystkie tanie testery działają na zasadzie "żarówki i baterii"... A za taki co powie ci więcej szczegółów zapłacisz jak za zarządzalny switch :P

 

Ja nie widzę innego rozwiązania niż switch, bo w sumie z takiego tylko korzystałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pobieżnie wyszukałem na ten temat, mógłbyś użyć urządzenia o nazwie reflektometr TDR (nie mylić z reflektometrem SWR do anten radiowych).

Działa podobnie jak radar: wysyła sygnał i mierzy po jakim czasie i jak zniekształcony tenże sygnał powróci. Cena takich nowoczesnych i automatycznych reflektometrów idzie w tysiące złotych. Pewnie można skonstruować samodzielnie coś w oparciu o tańsze podzespoły, ale wymagałoby to odpowiedniej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostaje demontaż switcha i zapoznanie się z instrukcją jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×