Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Kamikadze

Poczekaj aż wymienią kable. U mnie wymieniali z rok temu i właśnie głównie przez to wydzwaniali że jest możliwość VDSL pociągnąć. Niby to Cu i to Cu, ale jakość się poprawiła w teorii. Mogłeś się techników popytać czy są planowane jakieś prace techniczne poprawiające jakość.

 

Jeżeli przyjechali sprawdzać neta 80 to VDSL testowali i pewnie wpinali swój routerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Tak, wpinali jakiegoś netgeara oraz rozebrali gniazdo i patrzyli wtyki słuchawką ( przykładali końcówkę do kabla i nasłuchiwali), dodatkowo co kilka minut wysyłali jakiegoś SMS do doktorka :huh: Zapytałem się, czy może w przyszłości pójdzie to dostałem nie precyzyjną, a wręcz wymijającą odpowiedź. Jeden z techników powiedział, że raczej nie ma szans na to drugi klepnął go w ramię i powiedział, że na dzień dzisiejszy nie da rady, ale na końcu dodał, żebym spróbował za jakiś czas.Nie wiem, czy to ma coś wspólnego, ale jakieś 200 może 300 metrów od domu, buduje się pokaźnie osiedle do którego prowadzą dwie drogi, jedna jest przed moim domem, a druga jakieś 500 metrów, na drodze, która jest przed moim domem są już słupy elektryczne i myślę, że mogą im zrobić przyłącze, a drugiej ulicy nie ma nic, internet mobilny kuleje, a innego dostawcy nie ma. Czy gdzieś da radę się dowiedzieć, czy orange planuje jakąś inwestycję w moim rejonie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to normalnie wysyłali prośbę o sprawdzenie synchronizacji. W takim razie nie baw się bo będziesz miał większy downtime niż to warte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze w netii - maja czasem ONU bliżej niż centrale TP..
Tylko musisz dostać usługę na łączach TP ale LLU a nie BSA - bo BSA różni się tylko tym, że inne rachunki przychodzą... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Padłem

 

10524730_258509771014307_743453814590815

 

 

 

Edit:

 

 

Trafiłem na jakiś żelazny egzemplarz czy mi się smart zjepsuł? Ogólnie jako tako sobie radzi. Widać ubytki w wydajności czasem, ale głównie jak wejdzie na pamięć wirtualną :)

 

wdc_53d2daa57af47.png

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Korzystał ktoś z Was z takiego bądź podobnego rozwiązania ? https://safedisk.pl/pro.php

 

Może znacie inne, nawet nieco droższe rozwiązania ? COMODO Backup znam.

 

Może być nasze rodzime, może być zagraniczne, ma być skuteczne i względnie bezpieczne. Żeby NSA mi za często w plikach nie grzebała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś z Was z takiego bądź podobnego rozwiązania ? https://safedisk.pl/pro.php

 

Z tego podanego nie korzystaj :D

 

 

safedisk.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

Ten certyfikat utracił ważność 2014-02-22 15:06. Aktualny czas: 2014-07-26 15:04.

(Kod błędu: sec_error_expired_certificate)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wiem wiem, widziałem :) Rozglądam się za w miarę dobrym rozwiązaniem z aplikacją desktop ale w rozsądnej cenie. Opero nasz rodzimy produkt jest nieco drogi, prawie 800 PLN za rok, dla mnie to za dużo. Nie ukrywam że zależy mi na obsłudze języka polskiego w aplikacji, ale nie musi być ona naszym produktem. COMODO wygląda nawet sensownie pod względem ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ma ktoś z Was doświadczenie z powerline? Podciągnęli mi do mieszkania FTTH od lokalnego ISP. Genialna sprawa, 200 Mbps. Ale jest jedno "ale". Mam podciągnięte do salonu, trzeba dociągnąć do gabinetu.

 

Wifi odpada, bo to stare pruskie budownictwo i ściany mają 100 cm szerokości w kamieniu ;) Kable odpadają. Padło na powerline. Tylko jak to się spisze? Chciałbym, o ile to możliwe, wyciągnąć maksymalną prędkość (ile się da).

 

Ktoś coś? Jakiś konkretny model poleci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tylko który najlepiej by wybrać? Potrzebuję 100 GB na załadowanie danych za niedużą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Kimsufi 2G i Owncloud? Jak na razie jedynie to mi wpada na myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, brzmi ciekawie, jest możliwość wejścia poprzez przeglądarkę, aplikację i poprzez telefon.

 

Ostatnio dostałem niezłego fioła na punkcie backupów. Co prawda trzymam zawartość dysku poza systemem na drugim i regularnie nadpisuję dane oraz na kilku płytach DVD ale wciąż mi mało i źle. Dysk muszę ze sobą zabierać, nie wszędzie go podłączę bez kombinowania, płyty też muszę zabierać.

 

Czy BackupFTP.pl będzie się nadawało do instalacji owncloud serwer i będzie to współgrało z aplikacjami desktopowymi i mobilnymi?

Jak ma się sytuacja z bezpieczeństwem takiego rozwiązania? Mogą z tego korzystać dwie osoby bez dostępu do swoich plików w ramach jednej aplikacji (każdy ma swój osobny folder/ użytkownik) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pedro, niedawno miałem jakieś ustrojstwo powerline w ręku i szczerze, to wolałbym przeorać ściany żeby kabel położyć. Teoretycznie 100mbps, w praktyce działało 4-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto FTP nie, gdyż to wyłącznie połączenie ftp ( bez bazy/php) ale serwer VPS jak najbardziej - serwery vps maja już gotowy szablon owncloud więc klikasz i masz ;)

Jeśli potrzebujesz testu to daj znać - przygotuje i udostępnie ci serwer na tydzien czy 2 na testy i pomogę w konfiguracji i dostosowaniu do twoich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pedro, niedawno miałem jakieś ustrojstwo powerline w ręku i szczerze, to wolałbym przeorać ściany żeby kabel położyć. Teoretycznie 100mbps, w praktyce działało 4-5.

 

Weź nie strasz :(

 

Kurde, w lekkiej kropce jestem. Rycie ścian odpada, bo dopiero co to mieszkanie remontowałem. Czekałem z remontem właśnie nie ISP, ale przeciągało się w nieskończoność, a jakieś problemy po drodze mieli. Tak czy siak, w jedynym sensownym miejscu do puszczenia kabla stoi szafa zabudowana i dupa zbita.

 

Wiem, że najlepiej puścić kabel, ale to po prostu niemożliwe.

 

A da się coś z WIFI zrobić? Jakie w ogóle maksymalne prędkości na WIFI da się osiągnąć realnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Hmm, brzmi ciekawie, jest możliwość wejścia poprzez przeglądarkę, aplikację i poprzez telefon.

 

Ostatnio dostałem niezłego fioła na punkcie backupów. Co prawda trzymam zawartość dysku poza systemem na drugim i regularnie nadpisuję dane oraz na kilku płytach DVD ale wciąż mi mało i źle. Dysk muszę ze sobą zabierać, nie wszędzie go podłączę bez kombinowania, płyty też muszę zabierać.

 

Czy BackupFTP.pl będzie się nadawało do instalacji owncloud serwer i będzie to współgrało z aplikacjami desktopowymi i mobilnymi?

Jak ma się sytuacja z bezpieczeństwem takiego rozwiązania? Mogą z tego korzystać dwie osoby bez dostępu do swoich plików w ramach jednej aplikacji (każdy ma swój osobny folder/ użytkownik) ?

Pracowałem dość krótko na owncloudzie jednak sprawa wygląda tak, że można zakładać konta i każdy ma osobny folder i konto.

http://forum.owncloud.org/viewtopic.php?t=18435&p=49092

Wystarczy poczytać fora OVH :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Autor pokazywał spotkanym na ulicy ludziom zegarek Casio F91W ( prosty zegarek elektroniczny z budzikiem i stoperem, kosztuje jakieś 20$ i jest dostępny na rynku od dwudziestu paru lat). Zegarek miał nadrukowane logo Apple, a ofiary miały wypowiedzieć się o jego zaletach.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A może natynkowe maskownice jakieś? Mało estetycznie, ale mało prucia ścian masz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może natynkowe maskownice jakieś? Mało estetycznie, ale mało prucia ścian masz :D

 

I będą maskownice wokoło drzwi :D Coś kurde wykombinować muszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Albo jak masz wykładziny to pod nią puścić sobie kabel :D

 

No nie masz wyjścia albo estetyka albo jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Podczas ostatniego remontu zażyczyłem sobie położenia odpowiednich tj droższych listew przypodłogowych w których można kilka kabli upchnąć bez uszczerbku wizualnego + wykucie kilku "magistrali" w ścianach gdzie będzie można w przyszłości powsadzać kable i nie będą one szły cały czas na widoku no i brak konieczności kucia większego kawałka ściany. Wyszło drożej, roboty więcej ale na przyszłość mniej roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś serwis, który szybko mi sprawdzi dlaczego maile wysyłane z konkretniej domeny trafiają do spamu np. na gmail?

 

Coś jak intoDNS dla DNSów. Mam typową sytuację, w której gmail wrzuca maile do spamu pomimo poprawnego rekordu SPF, revDNSów i całej otoczki.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×