Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Pokuć

Jak nie wpuścili żadnej bramki ? A Ghana, Algieria, Brazylia ? Przecież kilka bramek im postrzelali...

 

Sam mundial był chwilami bardzo widowiskowy, Chile, Urugwaj i kilka innych reprezentacji zaprezentowało nam wspaniałe widowiska.

Co do sędziowania to można wymieniać bardzo długo od pierwszego meczu do ostatniego. A Brazylia ? Dali ciała ale i tak szkoda ich trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak nie wpuścili żadnej bramki ? A Ghana, Algieria, Brazylia ? Przecież kilka bramek im postrzelali...

 

Sam mundial był chwilami bardzo widowiskowy, Chile, Urugwaj i kilka innych reprezentacji zaprezentowało nam wspaniałe widowiska.

Co do sędziowania to można wymieniać bardzo długo od pierwszego meczu do ostatniego. A Brazylia ? Dali ciała ale i tak szkoda ich trochę.

 

Chyba miał na myśli Polskę, co do Brazylii to bardzo dobrze że mieli nagłe przebudzenia i przegrali 2 ostatnie mecze i to może nie tyle co przegrali co ponieśli klęskę. Ślizgali się całe mistrzostwa, sędzia pomagał jak mógł, farcili co chwila i w końcu trafili na dużo lepszego od siebie. Obstawiałem że odpadną w 1/8 bo to było max ich możliwości.

 

Kupiłem ostatnio coś tam na allegro, płacąc przez allegrowe payu. Doszło, działa, więc wczoraj wystawiłem pozytywa. Dzisiaj z allegro dostałem takiego maila:

 

WTF? Ocb?

 

Może chcą uniknąć opłaty za allegro? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio coś tam na allegro, płacąc przez allegrowe payu. Doszło, działa, więc wczoraj wystawiłem pozytywa. Dzisiaj z allegro dostałem takiego maila:

 

WTF? Ocb?

 

Sprzedający prawdopodobnie próbuje wycyganić zwrot prowizji od Allegro... Jeśli sprzedający to firma z dużą ilością towaru na Allegro to może to być po prostu pomyłka. Zamailuj i się zapytaj o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, ma ktoś z Was może namiary na film Jack Strong o Pułkowniku Kuklińskim ? W necie ciężko znaleźć dobrą wersję a jak już coś jest to pedofile wołają o numer telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Tip: nie radzę ściągać polskich filmów przez torrenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ma ktoś z Was może namiary na film Jack Strong o Pułkowniku Kuklińskim ? W necie ciężko znaleźć dobrą wersję a jak już coś jest to pedofile wołają o numer telefonu.

 

Tu nie musisz podawać numeru telefonu. Jakość dvd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instytucje "broniące" producentów to dość mocno ścigają. Np ostatnie akcje z filmem Drogówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@robson, ja nie pytałem gdzie można kupić bo to sobie mogę sam sprawdzić :) Mi chodziło gdzie można "nie kupić" :)

 

Ściąganie o ile mi wiadomo nie jest w tym kraju zabronione. Na własny użytek bez handlowania i udostępniania osobom postronnym :)

 

Wiem wiem, Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson, ja nie pytałem gdzie można kupić bo to sobie mogę sam sprawdzić :) Mi chodziło gdzie można "nie kupić" :)

 

Ściąganie o ile mi wiadomo nie jest w tym kraju zabronione. Na własny użytek bez handlowania i udostępniania osobom postronnym :)

 

Wiem wiem, Polska...

 

W takim wypadku wygląda na to że pomyliłeś fora. Z takimi pytaniami powinieneś udać się na jakieś fora z warezami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliście o tym, że Północna Korea wygrała 8-1 z Brazylią w tegorocznych mistrzostwach świata?

 

(Pro tip: można włączyć tłumaczenie napisów na angielski)

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliście o tym, że Północna Korea wygrała 8-1 z Brazylią w tegorocznych mistrzostwach świata?

 

Pośmiałbym się gdyby nie fakt że jest to prowokacja i na pewno nie w wykonaniu Korei północnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pośmiałbym się gdyby nie fakt że jest to prowokacja i na pewno nie w wykonaniu Korei północnej.

 

Mało wiesz o DPRK zatem :D. Ostatnio wysłali człowieka na słońce, a po jego pomyślnej misji i powrocie trwało święto narodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

eee, jakby mnie wysłali w kosmos na przykład na Marsa i bym nie wrócił to dopiero by tu było święto narodowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pośmiałbym się gdyby nie fakt że jest to prowokacja i na pewno nie w wykonaniu Korei północnej.

 

I jeszcze jedno, w DPRK nie istnieje słowo prowokacja. Jest zastąpione słowem propaganda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

 

Mało wiesz o DPRK zatem :D. Ostatnio wysłali człowieka na słońce, a po jego pomyślnej misji i powrocie trwało święto narodowe.

Ich wielki władca, niezastąpiony, wszechmocny (etc. etc.) Kim Dzong Un testuje rakiety, żeby zniszczyć Amerykę.

Oni od niego skopiowali hamburgery (to on je stworzył w 2009 roku)............ Takich absurdów się mnoży i mnoży, ale cóż - to jest Korea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zastanawiam się czy dożyję czasów gdy ktoś kiedyś uświadomi tych wszystkich ludzi, że żyli w kłamstwie i propagandzie od ostatnich 102 lat :D.

 

Ja się zastanawiam kiedy szary Polak zacznie myśleć samodzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało wiesz o DPRK zatem :D.

 

Pewnie mieszkałeś w Korei północnej kilka lat i znasz ten kraj od podszewki skoro posiadasz taką wiedzę. RESPECT :lol:

 

Zapewne też rządzący w Korei północnej zmienili podejście do polityki i zaczęli używać YouTube do promowania swoich wypocin, tak by świat wiedział że to właśnie oni wygrali te mistrzostwa a nie Niemcy....

 

Czekaj słyszałem że Kim Dzong Un od nowego roku zniesie blokadę na internet i teraz wszyscy mieszkańcy Korei północnej będą mogli się dzielić swoimi przemyśleniami na facebooku.

 

A tutaj mam kolejny filmik jak ty to nazywasz propagandowy wybrany specjalnie dla Ciebie:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie mieszkałeś w Korei północnej kilka lat i znasz ten kraj od podszewki skoro posiadasz taką wiedzę. RESPECT :lol:

 

Zapewne też rządzący w Korei północnej zmienili podejście do polityki i zaczęli używać YouTube do promowania swoich wypocin, tak by świat wiedział że to właśnie oni wygrali te mistrzostwa a nie Niemcy....

 

Czekaj słyszałem że Kim Dzong Un od nowego roku zniesie blokadę na internet i teraz wszyscy mieszkańcy Korei północnej będą mogli się dzielić swoimi przemyśleniami na facebooku.

 

A tutaj mam kolejny filmik jak ty to nazywasz propagandowy wybrany specjalnie dla Ciebie:

 

 

Nie, ale byłem tam osobiście na wakacjach i nie potrzebuje śmiesznych filmików na youtubie, żeby powiedzieć co leci w ich telewizji ;). Zobaczenie jak funkcjonuje dzisiaj propaganda to jedna z ostatnich politycznych rzeczy, na które swoją datą urodzenia się nie załapałem (93). Zobaczenie na własne oczy jak to funkcjonuje i jak próbowali mi usilnie wmówić, że podczas narodzin Kim II-Sunga pojawiły się dwie tęcze, a zwierzęta gadały ludzkim głosem było bardzo ciekawym przeżyciem.

 

 

A tutaj film dla ciebie :).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem dużo starszy niż Ty Archi i poznałem jak to było żyć w komunistycznym ustroju. Nie będę się rozpisywał nad tym czy ten system był dobry czy zły, bo każdy na ten temat ma swoje wyrobione zdanie po tym jak mu się w nim żyło. Ale prawdą jest że każdy system stosuje swoje metody propagandy, nie ma znaczenia czy jest to komunizm, demokracja, kapitalizm czy też totalitaryzm, to są wszystko zagrywki polityczne. W każdym systemie bez wyjątku stosuje się różnego rodzaju sztuczki i środki do manipulacji społeczeństwa. Nie ma czegoś takiego jak wolność słowa i nigdy tego nie było, to mit głoszony przez propagandę USA, bo jak za dużo powiedziałeś to żadna władza się nie patyczkuje. A nawet jeśli nie zareagują od razu to odbiją to sobie inaczej ;) Kiedy USA potrzebowało imigrantów na rozwój państwa promowali się jako otwarte demokratyczne państwo gdzie każdy może wszystko. Teraz kiedy już nie potrzebują takiej ilości imigrantów stosują różnego rodzaju sztuczki i wprowadzili taki system że mało kto dostaje wizę. Więc jak widzisz nie tylko ta zła Korea ma za uszami.

 

 

 

Nie, ale byłem tam osobiście na wakacjach i nie potrzebuje śmiesznych filmików na youtubie, żeby powiedzieć co leci w ich telewizji ;). Zobaczenie jak funkcjonuje dzisiaj propaganda to jedna z ostatnich politycznych rzeczy, na które swoją datą urodzenia się nie załapałem (93). Zobaczenie na własne oczy jak to funkcjonuje i jak próbowali mi usilnie wmówić, że podczas narodzin Kim II-Sunga pojawiły się dwie tęcze, a zwierzęta gadały ludzkim głosem było bardzo ciekawym przeżyciem.

 

A tutaj film dla ciebie :).

 

Odnośnie twojej wypowiedzi to ja też byłem w wielu krajach na wakacjach i też widziałem wiele dziwnych rzeczy w tamtejszych telewizjach, ale nie czyni to ze mnie eksperta i nie daje wystarczającej wiedzy by wypowiadać się na temat tego jak się żyje w danym kraju i jaka w nim panuje kultura. Ba wiele razy zdarzyło mi się widzieć jak obce media pokazują bzdury na temat danego kraju czy też panujących tam obyczajów. W dobie kiedy jesteśmy zalewani z każdej strony ogromną ilością dezinformacji (bo każdy chce mieć takie newsy pierwszy, co za tym idzie nie są takie informacje dokładnie sprawdzane), to tylko idiota wierzy bezgranicznie w to co ogląda lub czyta.

Żeby poznać kulturę i życie w danym kraju trzeba w nim spędzić kilka lat a i to nie daje pełnego obrazu i zrozumienia. Kiedy 9 lat temu wyjechałem do Irlandii to co drugi krok wszystko dla mnie było absurdem i doprowadzało do śmiechu i płaczu bo nie rozumiałem ich kultury, sposobu życia, bo miałem swój polski punkt widzenia. Teraz po paru latach zaczynam patrzeć na Polskę jako kraj gdzie absurd goni absurd.

Podsumowując punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i sprawdza się to w 100%.

 

Odnośnie dwóch tęczy to dość często zdarza się taki efekt w kraju gdzie mieszkam i nikogo to nie dziwi, ba dość często świeci słońce i księżyc jednocześnie i to też nikogo nie dziwi. Więc wcale nie jestem zaskoczony historią o dwóch tęczach.

A wiesz że w Polsce powiadają że we wigilie o północy zwierzęta przemawiają ludzkim głosem i jakoś nikt się z tego nie śmieje, a śmieją się z historii tworzonych w Korei, państwa którego nie znają.

 

Filmik który wrzuciłeś został stworzony wyłącznie w celach rozrywkowych tak jak i inne tego autora.

Gdybyś urodził się trochę wcześniej miałbyś okazję oglądać filmy Tonego Halika i Elżbiety Dzikowskiej którzy w bardzo ciekawy i normalny sposób przedstawiali życie i kultury z różnych części świata.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×