Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Uważam, że "pin" jest to jednak trochę co innego, nazwa własna dla wyprowadzenia (nóżki) układu scalonego czy też krótkiego kodu dostępu (krótkiego hasła składającego się wyłącznie z cyfr) do różnego rodzaju urządzeń lub usług elektronicznych. Znajdziesz ten wyraz już w oficjalnych słownikach języka polskiego.

 

To o czym ja napisałem nazwą własną nie jest, a już na pewno nie zostało jeszcze uznane za będące w powszechnym użyciu, wciąż opisywane jest to jako internetowy slang. Jeśli więc ktoś ma ochotę używać slangu, to owszem, proszę. Jednak bardzo często takie "IMHO" itp. jest jedynym odniesieniem do slangu w tekście zdającym się być zupełnie po polsku.

 

Nie neguję faktu, że język jest żywym tworem i wciąż ewoluuje. Język polski ma swoją wadę polegającą na tym, że dla określenia pewnych przedmiotów, sytuacji, zachowań itd. wymagane jest użycie wielu wyrazów, podczas gdy w innych językach istnieją jednowyrazowe odpowiedniki. Zapożyczanie więc takich sformułowań z języków obcych może w pewnej mierze pomóc w wyrażaniu tej samej treści przy użyciu mniejszej ilości sylab i liter. Ale raczej wolałbym, aby ktoś zaczął używać czegoś na kształt "MSZ" (moim skromnym zdaniem) niż "IMHO". Pewnego dnia być może ujrzę słowo "imho" w oficjalnym słowniku języka polskiego. Ale osobiście mi się to nie podoba, wolę naprawdę dobrze brzmiące "moim skromnym zdaniem".

 

 

 

edycja:

Skrót "itp." jest jak najbardziej na miejscu, bo pochodzi od polskich wyrazów "i tym/temu podobne", więc trafiłeś jak kulą w płot. ; )

"PS" lub "P.S." (pisane wielkimi literami) i "etc." istnieją od wieków (akurat zamiast "etc." wolę w pełni polskie "itd."), podobnie jak "pin" znajdziemy je w słownikach języka polskiego, pomimo iż są zapożyczeniami, "ps" pisane małymi literami to (niezalecany) symbol jednostki długości parsek (zamiennie z "pc") oraz skrót dla pikosekundy.

 

 

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skrót "itp." jest jak najbardziej na miejscu, bo pochodzi od polskich wyrazów "i tym/temu podobne", więc trafiłeś jak kulą w płot. ; )
to nie był przykład skrótu tylko zaznaczenie ze inne takie też są:P (nie wymieniłem tylko napisałem na końcu "i tym podobne"):P

 

(akurat zamiast "etc." wolę w pełni polskie "itd.")

Ja też

 

"PS" lub "P.S." (pisane wielkimi literami) i "etc." istnieją od wieków

IMHO też od wieków... w skali internetu... chociaż używanie tego w oficjalnych wypowiedziach jest moim zdaniem głupie tak na forum - czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ma ktoś pomysł jak przyjemnie zainstalować dwa serwery ftp?

 

Jeden panel lubi się z proftpd a drugi z pure-ftpd i chciałem mieć oba z innymi portami.

 

Ale przy apt-get jedno wyrzuca drugie:

 proftpd-basic : W konflikcie z: ftp-server
 pure-ftpd : W konflikcie z: ftp-server

Macie jakiś fajny pomysł?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeden z paczki, a drugi skompilować ze źródełek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sam spełnisz zależności to jedną można apt-getem, a drugą ściągnąć wgetem (.deb) i zainstalować spod dpkg -i plik.deb, on ma opcję --force-depends czy tam --ignore-depends

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Fajnie fajnie :)

 

 

Ja miałem neo 6Mbit/0.5Mb, w grudniu zmieniłem na "do 10Mbit/1Mbit" i mam... :)

No ale płacę jakieś 10zł mnie heheh

 

3379787095.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowy net + 10 do lansu :D3379763275.png

 

Szkoda że żydzą tego uploadu tak, ale fakt faktem prędkości dostarczają większe niż na papierze co się rzadko zdarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda że żydzą tego uploadu tak, ale fakt faktem prędkości dostarczają większe niż na papierze co się rzadko zdarza ;)

 

to prawda aby tylko serwer miał dobre łącze to zawsze leci fullem, co do uploadu to w po0rówaniu do innych i tak nie jest źle ale przy 120 downloadu przydałoby się chociaż z 20 up :D

 

P.S znacie jakiś serwer z plikiem testowym do pobrania na łączu 1gbps ?

Edytowano przez krk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

http://www.speedtest.pl/test/81627435

Ja już lepiej nie skomentuje neostrady..

Umowa do 10 MBit/s

 

To ty mało widziałeś na neostradzie...

 

 

Ze 2 lata temu coś po prostu J***o mi z netem. Dzwonie zgłaszam że mam symetryczny ineternet 256kbps :D (0.2/0.2 i to w porywach). Ok przyjęli zgłoszenie o awarii. Okazało się że jakaś centralka czy coś Je&&a... Czas naprawy od 3 do 6 miesięcy...

 

Po kilku dniach, kilku telefonach, kilku niegrzecznych słowach podłączyli do jakieś innej klientów. Dało się używać, ale o pełnej prędkości nie było mowy. Chyba że o 2-5 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neostrada to gó**o nie internet, to jedyny provider który ma głęboko w poważaniu wszystkich userów, a większość userów pomimo możliwości wyboru pomiędzy normalnym operatorem i neostradą wybiera właśnie neostradę. Ta firma by już dawno splajtowała gdyby nie ciemna masa, która ich utrzymuje -_-

 

3381433356.png

 

UPC, nigdy żadnych problemów, zawsze te same prędkości niezależnie od pory dnia i nocy, przerwy max kilkunastominutowe w godzinach ~4 w nocy.

 

Złego słowa powiedzieć nie mogę, najlepszy provider jak dla mnie.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Neostrada to gó**o nie internet, to jedyny provider który ma głęboko w poważaniu wszystkich userów, a większość userów pomimo możliwości wyboru pomiędzy normalnym operatorem i neostradą wybiera właśnie neostradę. Ta firma by już dawno splajtowała gdyby nie ciemna masa, która ich utrzymuje -_-

 

3381433356.png

 

UPC, nigdy żadnych problemów, zawsze te same prędkości niezależnie od pory dnia i nocy, przerwy max kilkunastominutowe w godzinach ~4 w nocy.

 

Złego słowa powiedzieć nie mogę, najlepszy provider jak dla mnie.

 

U mnie jest do wyboru. Albo operator po słupach TP (adsl/vdsl) albo radiówka. Zalesienie terenu jest takie że kiedyś po robionych pomiarach nie było sensu stawiać masztu. Płacić 200zł zamiast 50zł i mieć zrywy na radiu też mija się z celem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rozumiem temat. 8 lat temu u mnie był ten sam problem, przeprowadziłem się - i nadal jest ten sam problem : D

 

Jednak ja wybrałem Netie po łączach TP'sy ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neostrada to gó**o nie internet, to jedyny provider który ma głęboko w poważaniu wszystkich userów, a większość userów pomimo możliwości wyboru pomiędzy normalnym operatorem i neostradą wybiera właśnie neostradę. Ta firma by już dawno splajtowała gdyby nie ciemna masa, która ich utrzymuje -_-

 

To że u ciebie źle działa to nie znaczy że tak wszędzie jest.

 

Robione wczoraj o 21:

http://www.speedtest.net/result/3379825973.png

 

Miałem jedynie 2 razy problem, gdzie został rozwiązany w ciągu 2 dni roboczych.

Mam w domu serwer robiący za monitoring i nie mam wogóle problemów z łączem ( chyba że mi up/download go zapcha ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Generalnie - trzeba rozważyć, czy to wina Orange czy kabla, ja kiedy miałem umowę 4 MBit/s a nie tak jak teraz 10 MBit/s miałem ledwie 3 MBit/s - teraz ledwo 1.5 MBit/s, nie wiem co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Neostradę miałem dosyć dawno, będzie z 10 lat chyba. Miałem tylko przez rok, potem już tylko UPC. O ile na Neo nie narzekałem specjalnie, raz podczas lokalnego podtopienia miałem stan offline na 15 minut to już niestety w UPC pady zdarzają się dosyć często, zwłaszcza przy próbie pobrania większych niż 250 MB plików. Zrywa połączenie, trzeba resetować modem i jeszcze raz próbować pobrać plik z modlitwą na ustach oby się udało. Niby do siedziby UPC w GDA mam 5 km, a łączę czasami zachowuje się tak jakbym miał 50 km. Ale nic innego w tej cenie u mnie nie ma. Latem przechodzę na neta do 120 mega. Nawet 25% tej wartości jako stała zadowoli mnie w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Generalnie - trzeba rozważyć, czy to wina Orange czy kabla, ja kiedy miałem umowę 4 MBit/s a nie tak jak teraz 10 MBit/s miałem ledwie 3 MBit/s - teraz ledwo 1.5 MBit/s, nie wiem co się dzieje.

 

U mnie jest techniczna możliwość i do 40 spokojnie (z zapasem).

Niestety coś popierdzielili i encapsulacja jest G.DMT zamiast ADSL2+. Wejdź na forum Orange i zobacz ile ludzi ma to samo. Ja ADSL2+ miałem może z tydzień i zmienili mi na G.DMT (tylko to działa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Popytam się, mieszkam ogólnie na terenach ostro zalesionych, więc tu może być problem, siostra w miejscowości 5 km dalej ma kablówkę i 10 MBit stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz była stawiana nowa centrala no i w sumie nie powiem sporo się poprawiło. Wcześniej wyciągałem około 5 w neo do 10 a teraz tak na spokojnie po 8 trzyma bez żadnych błędów. Do tej nowej centrali mam ze 2 kilometry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No wiesz szpan na dzielni laski do auta same wchodzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Witajcie,

 

Miał może ktoś z was do czynienia ze skryptem Chevereto ?

 

http://chevereto.com

 

Niedawno kupiłem i chciałbym zmienić sposób w jaki generowane są linki, w zasadzie jedną rzecz chciałbym zmienić ale nie wiem jak. Próbowałem w skrypcie chyba wszystkich możliwych opcji a skrypt dalej wyświetla na sztywno swoje. Dokumentację na stronie producenta próbowałem czytać ale nic nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×