Skocz do zawartości

Polecane posty

Skoro premier podpisał upoważnienie dla ambasadora w Japonii, by ten mógł to podpisać, nie mamy nad czym wiele dyskutować, bo tak czy siak, podpiszą. Zresztą, to nasz durny kraj o to zabiegał w UE, więc gdyby teraz tego nie podpisali, to wyszli by na idiotów (kwestie tego, czy nimi są, pozostawię do własnej oceny, by mnie później nie ścigano tongue.png ). Jedyne co mogą teraz zrobić, to uwalić to na etapie ratyfikacji, ale jak z tym będzie, czas pokaże. Co do maila do @freecast.pl , goście widzę strasznie przeżywają, ale jest to tylko i wyłącznie dowód na to, jak łatwo można znaleźć luki i pobawić się w hakerów. Jak widać przy stronach instytucji naszego kraju pracują wysocy specjaliści, skoro w dzisiejszych czasach nadal można wykorzystać SQL Injection..

Edytowano przez Lan Hikari (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Oj dzieci znalazły jakiś HowTo jak wejść do SQL i się bawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Freecast: Po pierwsze: TL;DR. Po drugie, po co taki crap na forum wklejać? jak już koniecznie musiałeś się pochwalić tym czymś, to wystarczyło wrzucić na jakieś wklej.to i dać tutaj tylko linka, oszczędzając wszystkim użytkownikom rolkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się nasuwa w ch** pytań..

Przez te przyszłe respektowanie praw autorskich, znikną remixy ze sceny muzycznej smile.png

 

A ciekawe czy jak kupisz oryginalną płytę z muzyką, a piosenki będą w postaci audio. To czy jak przekonwertujesz je na format MP3 na potrzeby swojego kompa, MP'trójki czy radia samochodowego to już jesteś piratem, czy jeszcze nie?

 

Pewnie pierwsze co zrobią po podpisaniu umowy z ACTA, to zablokowanie wszystkich serwisów z pirackimi plikami, typu: chomikuj czy ulub.pl

To wystarczy żeby mocno ograniczyć Polskie piractwo. Jak nie będzie z czego ściągnąć, to trzeba będzie kupić smile.png

A da się to zrobić bardzo szybko i nie potrzeba czekać kilku lat..

 

I zastanawia mnie jeszcze jedno, ciekawe czy z rynku znikną darmowe programy? Takie jak: playery, napi-projekt itp.

One wszystkie to darmówki, ale czy po podpisaniu acta, ich twórcy nie będą tego chcieli wykorzystać dla swoich celów zarobkowych?

Edytowano przez Booski (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

I zastanawia mnie jeszcze jedno, ciekawe czy z rynku znikną darmowe programy? Takie jak: playery, napi-projekt itp.

One wszystkie to darmówki, ale czy po podpisaniu acta, ich twórcy nie będą tego chcieli wykorzystać dla swoich celów zarobkowych?

 

Tiaa, może wtedy ktoś kupi licencję na Winrar'a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie róbcie sobie jaj. Darmowe programy zostaną i to nie podlega negocjacji bo jak już tyle osób je ma to nikt by specjalnie nie ściągnął nowej wersji licencjonowanej, nie wyobrażam sobie licencji na vlc, napiprojekt czy na totalcmd lub winrar to by nie przeszło bo jest dużo odpowiedników a twórcy stracili by użytkowników.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mnie to irytuje jedno w tym ACTA...

 

 

Przykładowo ja doniosę że np. taki Miłosz ma na kompie prywatnym lub firmowym coś nielegalnego (mogę nawet nieokreślić co) a jedynie rzucić podejrzenie to i tak mogą do niego wpaść i zarekwirować mu sprzęt ze względu na podejrzenie posiadania nielegalnych plików

 

Konkurencja będzie wykańczać innych? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć jak to będzie działać.

Ale to raczej nie zakłóci mojej pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w polsce jest internet drogi i ciulowy, w tej kwocie co placimy już powinniśmy mieć oplacony ten cały burdel z prawami autorskimi, za muzyke czy film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Właśnie wróciłem spod domu Tuska gdzie była mała manifestacja, w sumie na placu było z 500 osób i z jakieś 200 policjantów. Na początku była nas garstka, może z 30 osób, potem się sporo wykruszyło i zostało nas z 10. Po krzakach były pochowane radiowozy w ilości sztuk 5. Ale siedzieli w nich i wpieprzali pączki. Potem dojechało pełno radiowozów i były dwie grupy szturmowe które odsunęły naszą grupę o 5 metrów dalej. Potem przyszła ekipa z Gdyni, pokrzyczeli, pogadali i poszli. Żadnych zadym nie było, pełna kultura. Potem się rozeszli w spokoju. I tyle w zasadzie, jak staliśmy sobie w 10 to pełna kultura, pogadaliśmy, ulepiliśmy bałwana, daliśmy banana to i ówdzie i tyle :) Miło było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolopik, reklama plusa rulez, hehe

 

Kaszub, gorzej jak twórców np. winampa też zamkną bo udostępniają narzędzia do piracenia (podobnie jak fora warezowe),

nic konkretnie nie jest szczegółowo opisane, więc w zasadzie wiele zależy od tego co sobie jakiś urzędnik wymyśli i jak zinterpretuje.

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Edart: urzędas zawsze wymyśli tak aby jak najwięcej zarobić, tak było i będzie.

Tak jak mówisz problemy może mieć np. winamp. Jestem ciekaw co będzie z wszystkimi hostingami serwerów shoutcast, gdzie do nadawania użytkownicy często używają winampa, a to już rozpowszechnianie muzyki, czyli własności autora, a nie wierzę w to że wszystkie radia internetowe mają pozwolenia na nadawanie i oryginalne płytki z muzyką.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pamięta ze 2 lata temu sprzedawałem serwery streamingowe, 90% to malutkie radyjka czysto pasjonackie,

nie sprawdzałem ale nie wierzę że ktoś coś opłacał poza domeną i serwerem, można wręcz powiedzieć że to przestępcy byli,

grubego kalibru, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie jedna wielka masakra jak wejdzie acta, nie wyobrażam sobie tego osobiście ale pożyjemy zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

będzie jedna wielka masakra jak wejdzie acta, nie wyobrażam sobie tego osobiście ale pożyjemy zobaczymy...

 

Jak zaczną się jakieś większe restrykcje to chyba muszę przeszukać swój dysk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×