Skocz do zawartości

Polecane posty

Ale ACTA to nie tylko INTERNET bo nawet już części "zamienników" do aut nie kupisz bo są kopią oryginału. Wówczas tylko salon, super drogie części itp... ACTA jest tak skonstruowana i tak ogólnie napisana że ustawodawca danego kraju ew. UE będzie miał prawo do zmiany przepisów pod kontem ochrony oryginału więc jak kupisz starego rempla citroen BX tylko oryginalne części więc oni myślą jakby tu wydoić i tak już biedne społeczeństwo...

 

Co do mechanizmów to każdy OP ma możliwość filtrowania treści itp... kilka kliknięć i nie przejdzie Ci nic co markowane będzie jako torrent, itp... że nie wspomnę o nazwie, treści, IP itp....

 

Z tego co widze to nawet allegro podpisuje się pod ANTY ACTA

 

Mylisz pojęcia zamiennik i podróbka. Poczytaj troszkę to dowiesz się, czym się różnią. Przemysł zamienników nie zostanie ruszony bo to nie podróbka. Zamiennik jest produktem legalnymi certyfikowanym w każdym aspekcie.

 

Co do allegro to się wcale nie dziwię, tam od zawsze jest przyzwolenie na handel PODRÓBKAMI. Nawet po wprowadzeniu programu Współpraca w Ochronie Praw, allegro samo przyznało, że zrobiło to po to aby osoba która sprzedaje podróbki nie miała od raz konfliktu z prawem a jedynie będzie ostrzeżona poprzez usunięcia aukcji...

Edytowano przez wesolak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i :

"...że sprzedaż części zamiennych (np. do samochodów), które nie pochodzą od oryginalnego producenta..." Problem w przypadku tańszych zamienników drogich lekarstw bo dotyczy tego samego.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś... na pierwszym lepszym portalu znalezionym w google, wp,onet,interia może pudelek. W obecnej sytuacji jak wpiszesz w google acta i poczytasz te wszystkie informacje to zobaczysz, że zniknie cały internet... Sieją propagande zachęcając do strajków. Zamiast suchych informacji, które ktoś wypisuje poczytaj kilka rozporządzeń, kodeksy i zrozum nasze prawo. Bo ono nie zostanie zmienione o 360 stopni jak wejdzie ACTA, jest to nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ze wiedzy tez bez papierów przekazywać nie będzie mozna tak? O to sie gimnazjaliści ucieszą xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... wesolak tu masz specjalnie dla Ciebie:

 

 

Acta postanowienia :

 

http://www.wklejto.pl/115605

 

Nadal nie widzę tutaj nic co mogło by zagrozić zamiennikom:) Powtarzam Ci po raz kolejny, że zamiennik to nie podróbka:) Jest wiele firm produkujących np. części do aut, które pasują do różnych modeli i uważasz, że te legalnie działające firmy wprowadzają do obrotu podróbki? Podróbka to rzecz sygnowana zastrzeżonym znakiem towarowym, kodami kreskowymi bla bla, nie wyprodukowana przez firmę do tego uprawnioną, jest to towar za który nie odprowadza się żadnych podatków, sprzedawany jest jedynie na czarnym rynku (lub na allegro, które tak dzielnie walczy przeciw ACTA heh...). Zrozum to na prostym przykładzie wahacza do samochodu. Mam Audi więc na takim przykładzie postaram Ci to wyjaśnić. Jedziesz do ASO i chcesz wymienić wahacz, oni dają Ci oryginalny (tzn. wyprodukowany przez nich, nadający się do tego modelu i takie szmery bajery, które mają na celu wyłudzić kosmiczne pieniądze). Ja jednak wolę zaoszczędzić i kupuję wahacz innej firmy np. Lemforder (nawiasem mówiąc bardzo polecam tą firmę), jest to firma zajmująca się produkcją części (nawet do niektórych aut są wkładane jako fabryczne, dla ciekawskich zapraszam na google), która robi prawie takie same wahacze jak te oryginalne Audi. Wszystko polega na tym, że kształt, rozmiar, zastosowana technologia w tym wahaczu nie jest opatentowana przez nikogo, tak więc wahacz firmy Lemforder wyglądający jak wahacz oryginalny Audi nie jest podróbką, dopóki nie będzie sygnowany znaczkami Audi. I takich przykładów jest wiele, bo nie ma patentów na wiele rzeczy i nigdy nie będzie. Mam nadzieję, że wystarczająco jasno Ci to wyjaśniłem i przestaniesz wypisywać takie bzdury... Idąc Twoim tokiem rozumowania dochodzę do wniosku, że po wejściu ACTA ze sklepu zniknie biedronkowa cola, Polo-cocta (czy jak to tam się pisze) bo tylko Coca-Cola jest oryginalna... Spójrz realnie na świat, przepisy, nasze prawo a nie w kółko durne portale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

wesolak... zamiennik, czy podróbka - oni zniszczą wszystko, byle tylko uniezależnić nas od "jedynie poprawnych" produktów.

 

Przykład coli jest niezły, ale tu nie chodzi tylko o wygody. Pomyśl o GMO. Rejestrują ziemniaka jako oficjalny produkt "American Crop Industry Company" cośtam. I ch... zachodnia cywilizacja, która podpisała ACTA w tym momencie może kultywować tylko ziemniaka, którego nasiona rozprowadza tylko ACIC. Zaczynają się kontrole, kary, niszczenie gospodarstw - oczywiście w takiej UE to wszystko z automatu, że dostaje rolnik rozporządzenie na kolejny rok, gdzie ma się zgłaszać po nasiona, opłacone przez niego w podatkach, bo to wszystko pewnie już na poziomie rządowym będzie - ludzie płacą podatki, kasa idzie na nasiona, a potem kraje dostają jakiś tam procent. Trochę na zasadzie tego, co się z CO2 dzieje. Orwell, Equilibrium, Matrix - o to tym sk...nom chodzi.

Zamiennik, czy podróbka - to było dobre do tej pory, teraz to przestanie mieć znaczenie. Albo masz certyfikowany produkt, albo płać, idź do więzienia i zdychaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie wkleić wypowiedź Jeża z innego forum, bardzo trafna wg mnie:

 

To Ci dopiero strategia:

 

- Przekonać pół świata żeby podpisał traktat o treści: "Na podstawie wystosowanego przez nas podejrzenia przewinienia, którego nie musimy definiować, określać, udowadniać, wysłuchiwać obrony, ani do niej dopuszczać, zgodzicie się na natychmiastową ekstradycję z Waszego kraju i zrzekniecie się obowiązku ochrony własnych Obywateli, zapewnienia im sprawiedliwego procesu we własnym kraju, możliwości obrony, domniemania niewinności, wolności od tortur i każdego innego lokalnego Prawa działającego w Waszym kraju na rzecz Waszego Obywatela".

 

mistrzostwo świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boshe, toć oni każą mi jeść GMO?

 

A pamiętacie ruchawkę z największym ubezpieczycielem w USA AI_xxxx ? Dawał gwarancje pożyczkowe a jak się prokurator się wziął to 2 lata nie wytrzymał i znaleźli haka że niby kobiety lubi i słono płacił... to samo chciał z giełdą jamerykańską zrobić i niby się udało ale z pejsiastymi już nie wygrał... hee... i go ubili, a to że zdefraudowali krocie dularów to nic... i tak przez nich między innymi kryzys gdzie ten ubezpieczyciel AI_x dostał bilionowe dofinansowanie bo się by rozkraczył...

 

Nic nie ma przeciw nim tym pejsiastym niby ale świat jest popaprany i rządzi grupa co ma kasę a oni dyktują warunki i cały świat ich wspiera bo oni tacy ułomni.

Poza tym pokrzycz na ulicy "ty pier... polski skunksie" albo gorzej... to nic Ci nie zrobią a zrób to samo i wyzwij pejsiastych... posadzą jak nic...

 

PO mojemu my jesteśmy na przegranym bo nie umiemy się mobilizować i umiemy się tylko sprzedać za parę srebrników, jesteśmy słabi, zbyt słabi by walczyć a oni są zawsze zwarci i gotowi...

 

Z całym szacunkiem dla ludzi ale zaczynam tak spostrzegać świat, zaczynam pomału wierzyć dla Krowina z którego zawsze się śmiałem...

 

Pomyśleć że kogoś wysłali za to że miał jakieś serwery do USA i tam go sądzą i tam posiedzi gościa który nic z tym krajem nie ma... a jednak posiedzi 10lat w obcym kraju..

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście że google z dniem wczorajszym zapowiedziało zmiany w regulaminie wchodzące z marcem, i po YT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No juz kilka dni wisi aczkolwiek pisali o tym w piątek. Co się narobiło zamieszania w tym temacie jeszcze nikt nie opisał ale ze względu na megaupload i inne wszyscy dmuchają na zimne bo ni jak się okaże że Pana McNeal'a będą musieli ekstradycją wysłać na wakacje i tam dowalą łopatą naście... poje... xxx.

 

Śmieszne te ala akta, ale że każdemu strach w wielkie oczy zagląda to już szok.

Ciekawi mnie kiedy chomika zamkną i polecą administratorzy, właściciele na wakacje do USA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

nie wiem skąd ten lepszy humor, równie dobrze ja mogłem ogłosić, że zawieszam ratyfikacje (bo podobnie jak premier nie mam z nią nic wspólnego :D). Manipulacja ludem, który wszystko kupi trwa nadal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że już od wczesnych lat PRL-u Polski rząd składał się w większości z żydów i tak nadal jest i zbiegiem czasu obce kraje wykopią wszystko z Polski całą naszą gospodarkę i przemysł i Polak w swoim kraju nie będzie miał nic do gadki i tak jest teraz (u góry rządzą ludzie z poza granic naszego kraju) a Polak ma się dostosować -moje zdanie w tym temacie.

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że już od wczesnych lat PRL-u Polski rząd składał się w większości z żydów i tak nadal jest i zbiegiem czasu obce kraje wykopią wszystko z Polski całą naszą gospodarkę i przemysł i Polak w swoim kraju nie będzie miał nic do gadki i tak jest teraz (u góry rządzą ludzie z poza granic naszego kraju) a Polak ma się dostosować -moje zdanie w tym temacie.

 

Takie dziecinne zwalanie winy na kogoś. Sami ci "żydzi" się nie wybrali. Jak ktoś się nie interesuje polityką, to nic dziwnego, że potem ląduje z ręką w nocniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

elcct demokracja w naszym kraju to złudne poczucie, że niby masz jakiś wybór. "Góra" zatroszczyła się, abyś miał do wyboru tylko tych, którzy im pasują. Z chwilową przerwą na PiS (które totalnie nie wykorzystało szansy, przez chrzanienie głupot o krzyżach itd.) dostawaliśmy na talerzu złodziei czy to czerwonych, czy różowych.

Trzeba sobie uświadomić jedno - ten kraj jest stłamszony od 22 lat, zaprojektowano to, jak tu ma wszystko być poustawiane, jak ma być przeprowadzana medialna propaganda, jak ma się sterować (polaryzować np. "PO - PiS", kiedyś AWS - SLD itd.) ludźmi.

Trzeba naprawdę dużo pokopać, dowiedzieć się np. jak powstawała Platforma (tfu). Niestety, tego ludziom się nie przekazuje, a wszelkie takie informacje są trywializowane, ośmieszane, wyśmiewane. No to mamy, co mamy...

Wyczyszczony z polskich firm (nie mówię o średniej wielkości prywaciarzach, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, bo są niszczeni przez urzędasów, którzy mają dawać foty jedynie zachodnim koncernom), pusta gospodarka, bankowości nie ma, przemysłu nie ma... oglądam newsy np. na RT i tam więcej jest o Rumunii i Bułgarii niż o nas. Polska jest takim po prostu targowiskiem Europy, gdzie pewnie, robi się interesy, ale kasa jest odprowadzana na Zachód.

A, długo by gadać...

 

Śmiem twierdzić, że tutaj nawet jakieś publikowanie dokumentów przez Anonymous nic nie da, bo ludzie uwierzą w propagandę rudzielca, ale w to, że niby ten kraj jest sprzedany, że 22 lata temu dogadano wszystko i przyklepano... no jak to tak... gdzie tam, głupoty wygadujesz...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chwilową przerwą na PiS (które totalnie nie wykorzystało szansy, przez chrzanienie głupot o krzyżach itd.) dostawaliśmy na talerzu złodziei czy to czerwonych, czy różowych.

 

Ogólnie masz racje, ale PiS też jest czerwony i współpracuje z PO w tej całej degrengoladzie. Zgodnie z zasadą, dziel i rządź.

Gdyby ludzie się interesowali polityką tak jak mówisz jak to wszystko powstało w Polsce, to może nie byłoby to złudnym poczuciem.

Ciężko również, gdy po latach władzy bez możliwości wyboru, Polacy nagle odzyskali świadomość polityczną i tego co się dzieje na około.

Ale po ponad 20 latach, jakieś iskierki powoli obudzenia się z j***nia w d*p* przez wszystkie ostatnie rządy, Polacy powoli zaczynają odczuwać.

W każdym razie długa droga jeszcze... ale przestańcie sobie wmawiać, że to nie wasza wina. To wina wszystkich Polaków - ignorancji, braku samodzielnego myślenia i łatwowierności - a całość dopełnia fakt, że Polak prędzej się powiesi niż przyzna się do tego, że dał się oszukać.

I tak to trwa...

Teraz podobno ZUS podwyższyli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dopóki nie będzie oficjalnego "odrzucenia" tego syfu nie uwierzę premierowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja to tak ujmę:

Dla mnie chomikuj, fileserve itpp.. torrent i wiele innych portali gdzie żywcem się kradnie są do zamknięcia jakby niebyło... ale z drugiej strony pod płaszczykiem walki z piractwem wiele można napsuć nerwów... tylko kto na tym straci ??

Możecie mnie zbeszta za te dwa zdania ale co to da?

Sam głosowałem na PIS, PO później na SLD a ostatnio znów na PO i mam 23%VAT, wszystko po 6zł, dodatkowo 130tys nowych miejsc pracy przez 6 lat (w budżetówce) i firmy które ledwo ciepią...

 

Co do samych internautów oni kradną to nie ulega wątpliwości: gry, filmy, muzyka etc... ale dlaczego kradnie również góra i to pod płaszczykiem tworzonego prawa, wszyscy oszczędzają a oni wydają bez ograniczeń? Nasi urzędasy to beztołkowie które mają wszystkich za złodziei o czym po prowadzeniu przez rok działalności jednoosobowej i właśnie się przekonuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem tak każdy sądzi według siebie, nasz rząd i ta cała rada ministrów to są złodzieje, tak samo myślą że jak oni kradną miliony z budżetu państwa to tak samo my kradniemy oprogramowanie, muzyke, filmy, itp.

Wychodzi na to ze Rząd premier i reszta tego łachmaństwa kraść może jawnie pod przykrywką prawa a nam szarym ludziom chca odebrać wszystko już teraz oddajemy państwu 1/3 czy 1/4 swoich zarobków, nie licząc tych vatów, akcyzy, podatków od nieruchomości, podatków liniowych, i innych. Poprostu my ludzie zrzucamy się naszym posłom, senatorom, premierom, na wypłatę która przewyższa 30 lub 50 razy zarobki zwykłego człowieka który musi zapierniczać fizycznie przez 8 czy 10 godzin i ledwo ma na utrzymanie swej rodziny. Rząd nas robi w jajo więc czemu my mamy być lojalni wobec rządu?

 

Pamiętajcie rząd jest dla ludzi nie ludzie dla rządu bo bez nas Tusk nie miał by takiej wypłaty jak ma.

Edytowano przez Michael Dicson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te całe ACTA to lipa, kilku z UE się wysypało to załozę się że reszta równiez odpanie. U nas PO dostaje po jądrach a PiS dryga do góry, więc będzie PO PIS całości a inni jak Świńska Partia Polikuta, zyskuje... i będziem trawę palić całą gębą.

A ustawa NIKowska osdtatnia co może być nawet zbierane DNA to jest owiele gorza nić te całe zamieszanie, bo przy okazji przepachali ją bez info ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×