Skocz do zawartości

Polecane posty

Przyznam, że jeśli informacje zawarte w tym dokumencie są prawdziwe chociaż w 10%, czyli ta osoba, która "wbiła się" na premier.gov.pl również okrada sklepy internetowe to zasługuje na potępienie za swoje czyny.

 

Choć z drugiej strony warto się zastanowić, czy taki dokument nie został przygotowany przez służby specjalne - kij ma dwa końce.

 

http://pastebin.com/duic0GNS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten dokument, z zasady hakerzy takich numerów nie robią, chyba, że to ich interesy narusza. Teraz to już nie można nikomu ufać za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich jak on narwańców, którzy chcą się wykazać i czasem pokażą, że coś umieją jest bezliku, używając DDoS, SQL in, itp.. a ci serwerowcy używając standardowych paneli zaatakować jest o tyle łatwiej iż są w większości przypadków dziurawe. W tym konkretnym przypadku to są najprostsze możliwości do zdegradowania takiego delikwenta do miana nie hackera ale głupiego i dziecinnego małolata. Ta grupka to kilkunastu może więcej ludzi którzy bawią się kosztem innych tym bardziej że podszywają się pod takich którzy naprawdę coś umieją. Łatwo poddać próbie kilka serwerów za pomocą botnetu ale jeszcze łatwiej narobić problemów sobie i innym, więc po co udawać kozaka floodując państwowe stronki w tym wypadku?

Dostanie kilka tys. na początek + zwrot kosztów i jak nazbiera się kilkadziesiąt tys. zobaczy jakim jest idiotą.

 

Żaden z tych, którzy coś umieją nie da się wciągnąć w takie gierki dla zabawy a jedynie gdy chodzi o ważne kwestie nie wasze, nasze ale właśnie ich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież w Polsce przybyło kilkaset tysięcy urzędasów od momentu przejęcia rządów przez P. Tuska :)

 

na dzień dzisiejszy na jednego żołnierza w Polsce przypada ponad 5 urzędników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam rządy SLD jak to mówili że komputeryzacja urzędów zmniejszy zatrudnienie o 25%... A tu PO na które głosowałem w ciągu 5 lat zwiększyło zatrudnienie w administracji o 130tys...

Więc sam już nie wiem.. po co komputery?

Na domiar złego urzędasy to patrzą jak tu by wydoić z "biznesmena" kasę i się wykazać co to on za kombinatora ukarał...

 

Polska to dziki kraj, gdzie połowa to by chciała by miał każdy tyle ile oni .. ale samemu do czegoś dojść to już nie.

U mnie we wiosce (bom chłop ze wsi) 1800 ludzi i połowa to patrzy jak by tu zaszkodzi lub przeszkodzi... nie patrzą ze dlaq ogółu może by lepiej.. szybciej więcej razem zysa można ...

 

 

Opiekuję się młodzieżą w swoim rejonie, młodzieżą ponad 50 ludziuf ... taką 12-20lat no i jeden 43 lata..:) ale sęk w tym że władza taka czy inna, dawna czy teraźniejsza ma za nic takie działania a tym bardziej jeśli robi się coś innym bezinteresownie. Od 3 lat próbuję wywalczy coś dla nich ale nawet krzty pomocy, a cokolwiek, jakiekolwiek działania pochodzą z kieszeni. Nawet jak próbowaliśmy coś zdziałać na innym polu inni mówili że to nielegalne, złe, że ktoś na tym zarabia wielkie krocie a tu zonk... nic.. i pomocy również brak.

 

W tamtym roku chodziłem dziadowałem bo inaczej takie chodzenie i proszenie nie da się nazwać 1% podatku i osobiście ponad 200 listów intencyjnych rozniosłem firmom, ludziom prywatnym.. a takich kalendarzyków to już nawet nie liczyłem i wiecie ilu przelało podatek ? 6 osób...

 

Kiedyś współpracowałem z 4 szkołami 3 dużymi i jedną wioskową malutką to znaczy nie sprzedawałem im nic i nie handlowałem z nimi ale współpraca polegała na tym że starałem się pomagać tak bezpośrednio, przez to młodzież mnie lubiła i wiedziała że na mnie można liczyć, a ja miałem satysfakcję, może to głupie ale mi to wystarczyło... starałem się pomagać, dawałem pomoce, płaciłem za obiady, organizowałem choinki, dnie dziecka... tylko po to by uchronić od beznadziejności. I wiecie co ? Na koniec skomentowano mnie tak w 2 że zarabiam na konszachtach z młodzieżą... a jeden z "wodzów" powiedział że zrobi ze mną porządek bo "biję kasę" tylko na wiosce o mnie pamiętają, choć szkoły już nie ma ze 3 lata ale tam jakoś ludzie inaczej do tego podchodzą... jak zajadę czasem do wioski, która ode mnie jest ze 30km to każdy jak mnie widzi od razu rękę podnosi... lub podchodzi i się wita...

 

Tak samo jest w władzą, tą lokalną i ta większą że interesuje ich taki ktoś jak ja tylko przed wyborami a jak się przewali to zapominają o wszystkim...

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas założyć nową partię np. Młodych internautów, która składałaby się tylko z młodych ludzi mających jeden cel: zmienić Polskę. Ludzie mają dość pis'u po itp. Młodzież głosowała za Palikotem bo myśleli, że zalegalizuje narkotyki ;) ale to było pewne, że jest to niemożliwe. Wkrótce wszyscy wyjdą na ulice walczyć o swoje, mam na myśli internautów, kierowców, lekarzy, aptekarzy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze głosuje na ludzi low-end'owych którzy i tak nie wygrają bo każdy głosuje na PO czy PIS

 

W ogóle ostatnio mnie jedna rzecz strasznie wkurzyła na tych wyborach, stoje w kolejce po formę a niedaleko mnie jakaś babcia stała i pyta się jakiejś babki z komisji na kogo zagłosować bo ona nie wie, a ta że na PIS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było wezwać policję i powiedzieć, że naruszenie ciszy wyborczej poprzez agitację w lokalu wyborczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niegdysiejsi młodzi gniewni to teraz starzy wk...

A swoją drogą to ciekaw jestem jak obecnie swoje szanse na zostanie prezydentem w przyszłości widzi obecny płemieł. Coś mi się wydaje, że po tym jak podpadł ciężko sporej grupie własnych wyborców będzie musiał zmienić plany i przyjąć nieco mniej ambitne założenia względem dalszej kariery. Może przyjaciele zza wielkiej kałuży mu jakąś fuchę w którejś z korporacji, którym tak ładnie się podlizuje załatwią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie nie jest nielegalny, ale nie mają kontroli co ściągasz, co przeglądasz więc jesteś potencjalnym "piratem" którego trzeba "unieszkodliwić"

 

Z tego co kojarzę to u nas zamiar popełnienia przestępstwa nie jest karany. Nie przesadzajmy już, że ACTA to totalna blokada. Wątpię żeby ktokolwiek czepiał się VPN-ów. Będzie kontrola, będą filtry ale nikt nie ruszy VPN-a jeżeli dostawca go nie dopuści. A już tym bardziej nikt nie ruszy Ciebie nie mając żadnych dowodów. ACTA może i jest nastawiona na to, że użytkownik zawsze przegra ale trzeba mieć minimalne dowody bo z niczego nie da się wyroku wydać. To już nie te czasy, że Cię odrazu wsadzą bo "może ściągasz filmy"... Jest wiele organizacji, które patrzą na ręce rządom państw np. Organizacje Praw Człowieka. A VPN-a można używać do wielu innych czynności niż maskowanie się na warezach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz cały dokument to zmienisz zdanie.

To operator jest zobowiązany do tego by użytkownikowi nakazać być grzecznym i on VPN'a nie będzie chował, tylko poda Ciebie na tacy, a jak nie to odpowiednie przepisy, kontrole, kary zmuszą do tego że zmieni zawód na żebraka bo tu nikt nie będzie nikogo ścigał. Każdy OP będzie miał obowiązek by taki ktoś nie miał możliwości łamać prawo a jeśli już to albo sam zapłaci albo klient...

Prosto szybko i boleśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McNeal chodzi o kraje, które nie są grzeczne i nie podają ludzi na tacy:) Nie jestem piratem, nie przerzucam tysięcy TB filmów, gier, muzyki, nie trzymam ddosnetu z tysiącami botów, żeby łamali swoje liberalne prawo i podawali na tacy ludzi dla usa... Nie każdy tak jak my liże im dupe:) Jak dla mnie sprawa jest jasna, VPN będzie rozwiązaniem. Polski ISP umyje ręce mówiąc, że zrobił co może i kontroluje Twoje ruchy ale tylko z Twojego IP, które oni Tobie przypisali. Reszta dzieje się z VPN i to do dostawcy VPN-a nalezy się zgłaszać po informacje na temat aktywności użytkownika. No i tutaj kończy się przygoda rządu Polskiego czy tym bardziej USA bo jest wiele państw na świecie, które zwłaszcza USA żadnych danych nie wydadzą... ot tak bo takie mają przepisy i powiedzmy sobie szczerze, że nikt i nic ich do tego nie zmusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze jak Twoj ISP zablokuje Ci mozliwosc polaczenia VPN to caly plan wpizdu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sam stawiać VPN-a, korzystając z usług znanych serwisów możesz otrzymać setki a nawet tysiące IP z danego kraju, a mój ISP ma tysiące klientów. Zaginiesz w tłumie grzecznie łącząc się na 1 IP, nie nadwyrężając łacza jakos szczególnie itp. itd.:) Mało tego kontrola nie będzie sie odbywała w taki sposób, że ludzie będą siedzieć i ciągle wgapiać się w logi na jakie IP się łączysz... Powstaną filtry na znane serwisy warezowe, treści nielegalne itp. Nie widzę powodu odcięcia mi dostępu do IP, na którym nie ma nielegalnych treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale weź pod uwagę, że Twój pomysł dotyczący filtrów jest nietrafiony. Co w przypadku, gdy ktoś pobierze z małej nieznanej strony nielegalne mp3? ISP nie mogą się ograniczać do fitrów na określone serwisy czy treści. Nie wiem jak chcą to zrobić, ale jakieś programy będą musiały kontrolować poczynania userów. VPN to podejrzenie, że robisz coś nielegalnego, bo gdybyś teoretycznie nie chciał niczego ukryć, nie używałbyś VPN. Chodzi o to, że na dostawców spada odpowiedzialność za to, co Ty odwalisz i wg. tego czegoś, mają prawo Cię zablokować "na wszelki wypadek", ponieważ mają podejrzenie. A to, że będziesz jednym na pareset klientów, korzystającym z VPN'a nie do pobierania nielegalnych treści, niebardzo ich interesuje.

Edytowano przez Lan Hikari (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sporo osób nie rozumie że tu nie chodzi o ściąganie plików, tzn. niby chodzi, ale w czym innym problem.

Wesolak, pewnie jesteś młody, pościągasz, pościągasz, za kilka lat będzie poważnym obywatelem, zachce Ci się zmieniać Polskę, ale okaże się że albo się zamkniesz albo ktoś Ci Twoją teczke otworzy i będziesz miał wybór: albo se pogadasz w pierdlu albo w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieee, podwyżki dla posłów jeszcze trzeba bo ledwo żyją do pierwszego

 

A co. Do VPNa to myśle ze nIe będzie to 1 osoba na pareset połączeń tylko znacznie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sporo osób nie rozumie że tu nie chodzi o ściąganie plików, tzn. niby chodzi, ale w czym innym problem.

Wesolak, pewnie jesteś młody, pościągasz, pościągasz, za kilka lat będzie poważnym obywatelem, zachce Ci się zmieniać Polskę, ale okaże się że albo się zamkniesz albo ktoś Ci Twoją teczke otworzy i będziesz miał wybór: albo se pogadasz w pierdlu albo w ogóle smile.png

 

W sumie aż taki młody już nie jestem, myślę że poważnym obywatelem mógłbym się już nazwać i trochę nie rozumiem co napisałeś. Z mojego postu wyżej wynika, że nie ściągam i nie o to walczę a zwyczajnie dyskutuje na temat VPN bo to interesujący dla mnie temat, kiedy Ty piszesz że "pościągam, pościągam i później nadejdzie dzień sądu kiedy będę musiał wybrać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ACTA to nie tylko INTERNET bo nawet już części "zamienników" do aut nie kupisz bo są kopią oryginału. Wówczas tylko salon, super drogie części itp... ACTA jest tak skonstruowana i tak ogólnie napisana że ustawodawca danego kraju ew. UE będzie miał prawo do zmiany przepisów pod kontem ochrony oryginału więc jak kupisz starego rempla citroen BX tylko oryginalne części więc oni myślą jakby tu wydoić i tak już biedne społeczeństwo...

 

Co do mechanizmów to każdy OP ma możliwość filtrowania treści itp... kilka kliknięć i nie przejdzie Ci nic co markowane będzie jako torrent, itp... że nie wspomnę o nazwie, treści, IP itp....

 

Z tego co widze to nawet allegro podpisuje się pod ANTY ACTA

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×