Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Gość

patryk ...ale w ostatnich 2 miesiącach to z czwarty raz...

choć ja konta na home nie używam już.. SPAM mnie po prostu miażdży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest standardowy, linuxowy cvs 1.11.*, w swoim katalogu mozesz instalowac wszystko, co nie wymaga uprawnien root'a. Najlepiej zaloz konto testowe, otworz watek w ex'ie tam przeniesmy ta dyskusje.

Konto testowe zaloze w okolicy 14 wrzesnia.... bo okolo konca wrzesnia zamierzam kupic to konto.

 

Zalezy mi na tym cvs'ie via www ( http://www.freebsd.org/projects/cvsweb.html ) problem w tym, ze pomimo tego, ze program nie ingeruje w konfiguracje, to i tak ten cvs wymaga instalacji z root'a...

 

Nie mam jakiegos widzimisie, ze musi byc ten, a nie zaden inny. Moze byc np http://subversion.tigris.org/

lub jakikolwiek inny w miare dobry cvs lub svn via www.

Bardzo mi na tym zalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

dobra, mam konto od wczoraj i na razie jestem zszokowany bezradnością. "Ticket" mam otwarty już 16 godzin i nic, a do tego nie mogę podpiąc domeny bo tam wszystko przechodzi jakąs głupią autoryzacje. No to też czekam już 16 godzin i też nic.

 

To tak się robi biznesy na tych kontach?!? Jak każda domene będę przenosił tyle dni to.. ło jezu...

 

Zaczynam żałować, ze zapłaciłem od ręki. :/ (na szczescie prewencyjnie na pół roku bo już nie mam zamiaru sie pakować w dluzsze okresy... :P easyisp mnie tego nauczyło)

 

Po akceptacji (do 12h) domena zostanie dopisana do naszych serwerów DNS i przypisana do Twojego serwera.

chyba nieaktualne...

 

edit:

zmieniłem priorytet zgłoszenia na 1 ;) dostalem odpowiedz, domeny przypisano.

Czas obsługi zgłoszenia 16 godzin 3 minuty

 

edit2: następne zgłoszenia zostały obsłuzone juz w "normalnym" czasie :)

 

edit3: a kolejne juz bardzo szybko... wiec nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... dziwne...

 

ja na początku wysyłałem całą masę pytań, próśb itp. przez helpdesk i zawsze odpowiedź miałem stosunkowo szybko - w rannych/popołudniowych godzinach nawet w ciągu 2-3 minut, w późniejszych zdażało się do godziny-dwóch, jedynie w niedzielę w godzinach wieczornych był problem, bo faktycznie odpowiedź miałem dopiero rano w poniedziałek... jednak domeny nawet w niedzielę były u mnie szybko dodawane (max jakieś pół godziny, może godzina)

 

a co do domeny... jesteś pewien, że to wina progreso? może po prostu dnsy Ci się nie przeładowały? w zakładce "kolejka" miałeś ją jako oczekującą cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

@pixel: jak kiedyś będę chciał sobie pogaworzyc to z pewnościa zadzwonię a nawet podjadę (jastrzębie jest rzut beretem).

 

@WereWolf: nastepne odpowiedzi były stosunkowo szybko. tylko ta pierwsza trwała 16h. co do domeny: najpierw musza ci ja dopisac do ich DNSow zanim zmienisz jej delegacje w rejestratora. wiec wisiała sobie 16h jako "czeka na akceptacje/niedopisana". było raz, mozna zapomniec.

 

i z zmiana hostu jest tak, ze czlowiek tylko pierwsze kilka dni zadaje tone pytan, instaluje, stara sie wpasowac w nowy hosting a potem rok niezadaje ani jednego pytania bo juz niema potrzeby ;) zupelnie naturalna sytuacja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i z zmiana hostu jest tak, ze czlowiek tylko pierwsze kilka dni zadaje tone pytan, instaluje, stara sie wpasowac w nowy hosting a potem rok niezadaje ani jednego pytania bo juz niema potrzeby ;) zupelnie naturalna sytuacja :P

niekoniecznie... może odnośnie pytań masz rację, ale są też inne rzeczy

 

akurat w przypadku progreso w panelu nie ma jeszcze obsługi wpisów domen, ale można też o to poprosić przez helpdesk (w moim przypadku działało to bardzo szybko)

inna sprawa - zadałem na przykład pytanie o bardziej zaawansowane filtry poczty, bo zauważyłem że jest obsługa procmaila, ale w panelu też nie ma takiej możliwości - zmienili mi prawa dostępu do plików, żebym mógł sobie do woli modyfikować filtry

 

no i jeszcze jeden plus - dostęp do shella, co się bardzo przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shell to faktycznie niewątpliwy plus, lokalizacja - a i owszem, ale obsługa... zadałem pierwsze pytanie - odp. po 32h, drugie pytanie... minęło 10h i nic. Nie można mieć wszystkiego, ale...

 

Pod względem support'u jednak home.pl jest nieco lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shell to faktycznie niewątpliwy plus, lokalizacja - a i owszem, ale obsługa... zadałem pierwsze pytanie - odp. po 32h, drugie pytanie... minęło 10h i nic. Nie można mieć wszystkiego, ale...

 

Pod względem support'u jednak home.pl jest nieco lepszy...

 

 

Niewatpliwie home jest OK ;) ale Progreso to Progreso ...

 

ale oni nie dotkna palcem twoich skryptow :P

pozatym mylisz support z BOK !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja trochę inaczej: czy ktoś jeszcze zauważył drobniutkie krztuszenie Progreso, tak od 3-4 tygodni? ;) FTP często muli, przesyłanie poczty trwa dłużej, logowanie do extranetu czasem trwa nieskończoność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wklep czasami na shellu 'w' albo 'top' i zobacz load time'y... choc nie wiem skad to sie bierze... choc to dotyczy maila/www/shella bo extranet to zawsze mulil:)

 

-- EDIT --

 

ni cholery nie moge sie polaczyc z FTP, muli strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Status: Connecting to domenka.pl ...

Status: Connected with domenka.pl. Waiting for welcome message...

Response: 220 ProFTPD 1.2.10 Server (xp6.progreso.plx) [xxxxxxxxxx]

Command: USER kris

Response: 331 Password required for gsmok.

Command: PASS *************

Response: 230 User kris logged in.

Command: SYST

Response: 215 UNIX Type: L8

Command: FEAT

 

 

smiga umnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklep czasami na shellu 'w' albo 'top' i zobacz load time'y... choc nie wiem skad to sie bierze... choc to dotyczy maila/www/shella bo extranet to zawsze mulil:)

 

-- EDIT --

 

ni cholery nie moge sie polaczyc z FTP, muli strasznie...

moze sproboj w kliencie ftp zaznaczyc passive mode ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bellerofont przepraszam! obiecuję poprawę :)

 

Kris ..to chyba neo zakichana... trza będzie wykręcić numerek do różowej li.. ee.. błękitnej linii i poprosić o jakieś udrożnienie...

 

Homzik mam konto bez szela ;)

 

No Extranet nie śmiga, FTP śmiga.. dałem odświeżanie połączenia co 20 sekund.. czasem korzystam z passive i jest git... tylko czasem mi zatyka transfer.. bez sera.. :P

hmmm.. chyba może prawie na pewno to jednak chodzi o moją francuską kochankę z błękitnej linii... oby!

 

Progreso, isz libe disz!

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Extranet nie śmiga, FTP śmiga.. dałem odświeżanie połączenia co 20 sekund.. czasem korzystam z passive i jest git... tylko czasem mi zatyka transfer.. bez sera.. :P

hmmm.. chyba może prawie na pewno to jednak chodzi o moją francuską kochankę z błękitnej linii... oby!

 

Progreso, isz libe disz!

:)

 

[ot]nie ma to jak stopniowanie pewnosci ;]...[/ot]

 

powiedzcie mi jak z tym extranetem rzeczywiscie jest... w jakim stopniu muli (nie da sie z niego korzystac?)?

bo jestem wrecz zdecydowany na kupienie konta biznes ( moze po roku kupie biznes pro ).

 

co do odpowiedzi, to poki co rshmn sie spisuje wysmienicie ;]

w ofercie nie bylo zaznaczone, ze jest postgre sql, a tu taka niespodzianka po przeczytaniu maila :)

jeszcze jesli Panowie administratorzy zezwola i pomoga w zainstalowaniu cvs lub svn'u to dla mnie 11/10.

ale o tym sie dowiem chyba dopiero w okolicach polowy wrzesnia ;) ( wtedy zamierzam zalozyc konto testowe ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...

 

Kris ..to chyba neo zakichana... [...]

Progreso, isz libe disz!

;)

 

Zadne tam problemy z neo, po prostu progreso muli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Litr ..ale ja to porównuję na bieżąco z nazwą.pl i najczęściej oba mulą... choć.. hmmm... o, teraz progreso się ładnie odetkało...

hmmmmmmmmmmmmmmmm....... n__nja - poobserwuj jeszcze nasze reakcje.. potestuj konto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Zadne tam problemy z neo, po prostu progreso muli.

 

Dzis istotnie miedzy 21:00 (moze pare minut wczesniej) a 22:00 byly problemy z polaczeniem sie do extranetu (wystepowal timeout do serwera autoryzacji czesci uslug) oraz ok 30-40 sekundowe opoznienie przy logowaniu sie do FTPa (powod ten sam). Reszta uslug tj. poczta (pop3/smtp/imap) / www / mysql / shell dzialaly bez najmniejszych problemow.

 

Jezeli chodzi o "mulenie" to nie bardzo wiem o czym piszesz -> masz u nas serwer ? Jezeli tak - zglos problem otwierajac nowy ticket. Czesto zdarza sie ze ludzie maja problemy, a problemem okazuje sie jakas blahostka konfiguracyjna ktora szybko mozna rozwiazac. Stale monitorujemy poziom obciazenia serwerow oraz lacz - wszystko jest w normie, srednio raz na miesiac - poltorej instalowana jest nowa maszyna w GTSie na obsluge nowych klientow (w tej chwili konczy konfigurowac sie juz maszyna p10). Load average ale przede wszystkim (!) czasy generacji stron i czasy dostepu do witryny sa najwazniejszym aspektem przy monitoringu jakosci uslug i przy ew. podejmowaniu decyzji co do dalszych ruchow na serwerze, poniewaz czasem LA moze dojsc do 10-15, a wszystkie uslugi smigaja jak najbardziej prawidlowo.

 

Zalezy nam przede wszystkim na jakosci i stabilnosci uslug - dlatego zaraz po zauwazeniu problemu powinienes go nam zglosic.

 

Co do neostrady - z mojej domowej nie mam najmniejszych problemow, osiagajac maksimum transferow (~230kBps down i ok 40-50 kBps up).

 

Tyle "tlumaczenia" z naszej strony ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

adamszendzielorz ...tak mi się wydaje, że wszyscy użytkownicy Progreso mają nadzieję, że nie ma nawet cienia szans na jakiekolwiek pogorszenie usług.. dobrze, że nas uspokajacie i grunt, by nigdy żadne pogorszenie naprawdę nie miało miejsca..

 

bellerofont ...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamszendzielorz ...tak mi się wydaje, że wszyscy użytkownicy Progreso mają nadzieję, że nie ma nawet cienia szans na jakiekolwiek pogorszenie usług.. dobrze, że nas uspokajacie i grunt, by nigdy żadne pogorszenie naprawdę nie miało miejsca..

Skoro juz i tak musze dzis pracowac to sie wypowiem.

 

Ex muli - tak, muli. Robi duzo statystyk real-time. Nie przewidzielismy tego podczas pisania ex'a 1.0 - w ex'ie 2.0 bedzie wiecej statycznych danych, bedzie smigac.

 

Mam dzis nocna zmiane, mialem sobie pograc w gierki na miniclip.com, ale widze, ze ktos sie odwazyl wyslac jakies tickety, zeby costak z joomli skasowac... Sponsi - duzy minus u mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

rshmn ..ja dzisiaj i wczoraj w ogóle odkryłem jak użyteczne jest konto w Progreso... czułem się jak dziecko.. ee.. no.. jak gimnazjalista ;)

 

czyli czekamy na Extranet 2.0.. a ja idę się bawić Mambo, bo moja szkoła postawiła na tym stronę (brrr!) ..a ja mam być "administratorem i grafikiem"... przynajmniej do czasu zatrudnienia informatyka z "prawdziwego zdarzenia" .. heh

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×