Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

fajnie, jedna z nielicznych firm ISP, ktora daje mozliwosc testow swojego autorskiego (wlasnego) panela administracyjnego, wielkie brawa za demo extranetu ....

 

BTW: jestem ciekaw czy firma hostuje strony oparte o skrytpy typu PostNuke ?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
BTW: jestem ciekaw czy firma hostuje strony oparte o skrytpy typu PostNuke ?!?

 

Tak.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Do tego kilka fizycznych serwerow w DC o dosc pradawnej konfiguracji (kilkuletnie Compaq'ki na PIII i dyskami 18 GB z tego co widzialem bedac ostatnio na Pieknej)... (...)

 

Witam,

 

na stronie progreso.pl w dziale O Nas, w sekcji Infrastruktura (tutaj) napisane jest, ze:

 

Wysoka jakość sprzętu przekłada się na ciągłość procesów biznesowych naszych klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na serwery DELL PowerEdge wyposażone w dwa procesory Intel Xeon, dwa dyski twarde SCSI o pojemności 73 GB i 2 GB pamięci operacyjnej.

 

 

Progreso korzysta z Compaq'kow na PIII z nowymi twardzielami, czy z dellow na xeonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I z tego i z tego. W .pl to compaqi + intel bonham, poza granicami kraju - delle. Beda dokladne fotki wszystkiego na nowej stronie. Jak ktos chce wczesniej zobaczyc cala infrastrukture tu i tam - pisac na PW, mam tego 100 mb fotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I z tego i z tego. W .pl to compaqi + intel bonham, poza granicami kraju - delle. (...)

 

Jesli w tej chwili zarejestruje konto u Panstwa, gdzie bedzie sie ono znajdowac? W Polsce, w centrum GTS, czy poza granicami kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli w tej chwili zarejestruje konto u Panstwa, gdzie bedzie sie ono znajdowac? W Polsce, w centrum GTS, czy poza granicami kraju?

W Polsce. Nie zakladamy kont poza granicami kraju, jedynie niewielka czesc klientow jest poza granicami Polski; albo jest w trakcie migracji, albo maja odwiedzajacych z np. USA i nie interesuje ich hosting w .pl;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. No to Wasza "stajnia" na stronie apropo infrastruktury jest chyba opisana troszkę nieprecyzyjnie ;)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm. No to Wasza "stajnia" na stronie apropo infrastruktury jest chyba opisana troszkę nieprecyzyjnie ;)..
Dokumentacja tez troche niedopracowana. Ciekawilo mnie jak to jest, czy faktycznie moge sie dostac do mojej skrzynki pocztowej przez WAP, o czym informuje strona "dlaczego my?":
a swoją pocztę odczytasz nawet z komórki (via WAP)!
http://progreso.pl/o-nas/dlaczego-my.html

 

Dokumentacja mowi na ten temat raczej, hm, niewiele:

http://www.progreso.pl/?s=412&t=4#12

 

Tak samo wygladaja wszystkie dzialy poza dzialem na temat SSH (ale polaczyc sie do shella tez nie moge, moze dlatego, ze mam "stare" konto email). Do roboty, chlopaki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm. No to Wasza "stajnia" na stronie apropo infrastruktury jest chyba opisana troszkę nieprecyzyjnie ;)..

 

Opisy na stronach w przypadku 3/4 firm sa delikatnie mowiac "przesadzone", wiec to standard.

Znaczek powered by DELL kazdy moze se wstawic, choc watpie aby wiele firm (szczegolnie operatorow taniego hostingu) moglo sobie pozwolic na wydatek 12 - 15 k PLN netto za jedna maszyne.

 

Pozdrawiam

 

Vil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie sprzętu Della czy HP w przypadku wynajmowania serwera w jakieś serwerowni nie jest dużym problemem. LeaseWeb, LayeredTech i inni dają takie sprzęty.

 

Także z zakupem serwera "na własność" nie jest tak źle - maszynki HP pozycjonowane jako serwery do małych/średnich firm (P4+SATA) można kupić za 3-4k.

 

W całej historii chodzi jednak bardziej o to, że jeśli gdzieś już chwalimy się 10 Dual Xeonami to w innych miejscach wypadałoby się trzymać wersji "oficjalnej" ; - ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn moje małe forum nie działało, do extranetu nie mogłem sie zalogować, www dla głównego katalogu chodziło, ftp też. Dziwna sprawa :| Anyway teraz śmiga jak zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

diwi wielkie dzieki! no calkiem calkiem, dobrze ze jest PDO, szkoda ze mysql 4.1 (zabytek ;) ). Adam cos pół roku temu pisał o 5.x ale jak rozumiem jeszcze nic z tego nie wyszlo?

 

za jakis czas uciekam z easyisp i wlasnie chyba zahaczylbym sie w progreso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwi wielkie dzieki! no calkiem calkiem, dobrze ze jest PDO, szkoda ze mysql 4.1 (zabytek ). Adam cos pół roku temu pisał o 5.x ale jak rozumiem jeszcze nic z tego nie wyszlo?

 

5 letni zlib też jest trochę "przykurzony" ;). Zresztą Apache 1.3.33 też ma sporo dziurek - ale cóż, nie będę wchodził w ich politykę aktualizacyjną :).

 

Jednak akurat ta wersja mySQLa (AFAIR parę miesięcy temu Progreso migrowało z 4.0, które lada chwila przestanie być rozwijane na 4.1), która mają to dla shared hostingu w tym momencie najlepszy wybór. Niestety, nadal 5tkę na obecnym stadium rozwoju można jedynie postawić "obok" 4ki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
5 letni zlib też jest trochę "przykurzony" ;). Zresztą Apache 1.3.33 też ma sporo dziurek - ale cóż, nie będę wchodził w ich politykę aktualizacyjną :)

 

http://www.apache.org/dist/httpd/CHANGES_1.3

 

Nie ma absolutnie zadnej dziurki ktora zagrazalaby bezpieczenstwu serwera, czy danych uzytkownikow... :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
podpinam sie pod pierwszy lepsyz watek o progreso z prosba: cyz ktos moz emi rzucic linkiem do phpinfo() na progreso, konkretnie w wersji php5, choc 4 tez bym obejrzal.

pisalem do helpa wczoraj ale chyba maja weekend :) a na stronie nie znalazlem.

 

Sat, 05 Aug 2006 17:33:25 CEST Clear:RC:0(72.232.47.90):SA:0(4.9/5.0): 0.619163 1191 b****@b***.pl i***@p*******.pl phpinfo() <954890322.20060805173248@b***.pl> 1154792004.5997-0.mx1:165

 

Sat, 05 Aug 2006 18:44:35 CEST Clear:RC:1(85.219.199.2): 0.035095 1159 w*****@k****.pl b****@b***.pl Re: phpinfo() <11149619718.2006

0805184623@konta.pl> 1154796275.976-0.mx1:270

 

Odpowiedz wyszla do Ciebie w ok. godziny po zgloszeniu ;)

pozdr.

 

 

 

...However, this depends on the manner which Apache HTTP Server was compiled...

 

 

...Critical: Less critical...

 

Ale skoro uważasz to za pierdoły.. :)

 

Tak, w moim wypadku to sa na szczescie tylko pierdoly :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, w moim wypadku to sa na szczescie tylko pierdoly
Cóż, dobrze, że nie wszyscy wychodzą z takiego założenia..

 

...However, this depends on the manner which Apache HTTP Server was compiled...

 

Nie wygląda na to, żebyś miał wkompilowane mod_rewrite inaczej niż przez DSO ;). Ale nie schodźmy na offtopic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Odpowiedz wyszla do Ciebie w ok. godziny po zgloszeniu ;)

niestety niedostalem do dzisiaj (zaginiona w akcji?). ale Diwi juz mi podał. a mozesz jeszcze raz cos poslac na tamten adres? ciekaw jestem co sie stalo. dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
niestety niedostalem do dzisiaj (zaginiona w akcji?). ale Diwi juz mi podał. a mozesz jeszcze raz cos poslac na tamten adres? ciekaw jestem co sie stalo. dzieki.

 

Aug 5 18:44:35 mx1 qmail: 1154796275.925597 starting delivery 37653: msg 160105 to remote b****@b***.pl

Aug 5 18:44:36 mx1 qmail: 1154796276.438102 delivery 37653: deferral: CNAME_lookup_failed_temporarily._(#4.4.3)/

 

# host -t ANY b***.pl

Host b***.pl not found: 2(SERVFAIL)

 

Jakies problemy z DNSem chyba masz hm.. ;)

 

No nic, schodzimy faktycznie na offtopic.

Reszta na priva.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coż, ten support to jedna z paru rzeczy, która niestety "odróżnia" Progreso od Home..

 

Swieta prawda, dlatego jesli mozecie bierzcie cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swieta prawda, dlatego jesli mozecie bierzcie cos innego.

Jestes niezadowolony z supportu? Sprawa, ktorej Twoj cytat dotyczy zostaal rozwiazana i nie byla to nasza wina - cos nie halo z kontem osoby, ktora o to pytala. O jakiej konkretnie sytuacji mowisz? Chetnie sie poprawimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Litr chyba chciał "dosrać" bez większego powodu :P

 

A ja zadam inne pytanie: czy sie różni home od progreso? Nie pytam kto lepszy tylko czym się różnią? tak pobieznie przejrzałem oferty i na razie home wychodzi polowe taniej (promocja), nieznacznie mniej transferu, php5 jest, pdo jest, rewrite juz jest, mysql5 niby wdrazaja i wkrotce ma byc.

 

czy sa jeszcze jakies roznice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy sa jeszcze jakies roznice?

W progreso - jak dojdziesz do porozumienia [jakaś specyficzna prośba] to możesz być pewien, że to otrzymasz . W home sprawa ma się inaczej - zadasz pytanie, otrzymasz odpowiedź w stylu: "Za miesiąc", po "miesiącu", "za miesiąc" itd. Po prostu - progreso jest bardziej "ludzkie" ;]

 

Nie mniej - ceny... Progreso nie jest aż tak znane co home.pl - i taki "laik" wpada na strone progreso i widzi 300zł [promocji ani widu ani słychu] a wpada na home.pl i promocje, rabaty, gratisy :P Potem bilansuje to wszystko i stwierdza: "Cholera, niedość, że lepsi (bo bardziej znani?! ;/ ) to jeszcze taniej mają..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Nie mniej - ceny... Progreso nie jest aż tak znane co home.pl - i taki "laik" wpada na strone progreso i widzi 300zł [promocji ani widu ani słychu] a wpada na home.pl i promocje, rabaty, gratisy :P Potem bilansuje to wszystko i stwierdza: "Cholera, niedość, że lepsi (bo bardziej znani?! ;/ ) to jeszcze taniej mają..."

 

Ja jednak sadze ze nikt nie "wpada" i nie kupuje na slepo. To nie wyprzedaz w MM :) Serwery zamawiaja glownie firmy wedlug swoich potrzeb. I nie na pierwsze pol roku czy rok tylko na kilka lat w przod. I roznego rodzaju promocje, gratisy, male literki w regulaminie i gwiazdki niektorym tylko przeszkadzaja. A niektorym pewnie nawet wlaczy sie pytajnik w glowie dlaczego na poczatku jest tak tanio ? Gdzie tu haczyk ? Przed wydaniem tych paru stow na pewno kazdy przeanalizuje *dokladnie* conajmniej kilka ofert, przeczyta kilka opinii nt danej firmy.

 

Dlatego nie zgodze sie z Twoja opinia bo ludzie to nie zwierzeta i swoj rozum maja :)

pozdr.

 

 

 

"to jeszcze taniej mają..."

 

I jeszcze apropo tego - nasze ulubione porownanie do samochodow...

Dlaczego diesle sa teraz tak popularne mimo ze sa generalnie sporo drozsze ? :) Bo ich eksploatacja jest tansza!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja sobie wyobrażam porównanie tych firm jako home.pl to jakby tepsa, progreso coś jak netia.. ciekawe, czy trafiłem z porównaniem - wolisz sztywne usługi, ale jakość, bo wiadomo - oni tu rządzą, czy wciąż świetne usługi, ale jakby "lepszą perspektywę" i świadomość, że nie bulisz Pudzianowi, itd.? - wiem, to trochę ideologiczne podejście, no ale za coś trzeba "umrzeć", nie? :P

hehe..

 

home za drożej ma mniej jakby "opcji" - to jest podstawowa różnica, jak dla mnie...

 

z progreso to ja ciągle czekam na jakiś fajny webmail.. no i żeby sprawdzanie poczty przez wap chodziło, jak w homie.. acha.. no i pamiętam o tych pracach nad nowym extranetem :)

w marcu raczej kończę przygodę z nazwą (wysoka jakość, ale te ograniczenia, głównie ilość kont ftp... heh...) i choć przyglądam się innym firmom "z boku", to na razie progreso na horyzoncie..

 

nomanos.. jeśli bierzesz konto tylko dla siebie, to home wychodzi taniej, ale jeśli jakiś dodatkowy ftp, więcej baz.. czy coś.. to okazuje się, że kopujesz zacofaną konfigurację.. a przy wyższym konfigu home'a, progreso wypada lepiej cenowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×