Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Jakos cos nie bardzo z tym nie odbieraniem na infolini home...

Steven ;] Tu pewnie chodzi o nasza ;), a konkretnie o numer wew 1, czyli ten, ktory kieruje do mnie :) Kolo 11 mialem prawie godzinna rozmowe z klientem, wyswietlily mi sie 4 kolejno po sobie wykonane telefony w bardzo krotkiem odstepie czasu.

 

Nasz blad. Infolinia handlowa to jedna infolinia (ze wzgledu na obciazenie, wiekszosc telefonow trafia do infolini technicznej - tam sa dwa stanowiska). Bedziemy poprawiac ten problem - infolinia handlowa w razie sygnalu zajetosci bedzie przekierowywac na numer ogolny, gdzie rowniez bedzie mozna uzyskac informacje.

 

Deuter - slowem wyjasnienia - infolinia 0801 307 301 i numer stacjonarny kieruja w to samo miejsce (numer stacjonarny jest dla klientow z zagranicy), infolinia handlowa to jeden numer (jedno stanowisko - moje), nie ma tam urwania telefonow, stad nie zwiekszamy liczby stanowisk, ale masz zupelna racje - tak sie dziac nie powinno, zrobimy obejscie i w razie takiej sytuacji nie bedziesz czekal - porozmawiasz z kims, kto rowniez udzieli ci informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 kont e-mail x 2-3 smieszne zdjecia / filmiki / ppsy dziennie (2 MB) to daje nam 40 MB dziennie, 1.2 GB miesiecznie;

 

Nie znam firmy, ktora trzyma na serwerze ważne dokumenty e-mail. Poza tym nie wyobrażam sobie, aby pracownicy firm mogli odbierać dziennie 40MB zbędnych danych jak zdjęcia, filmiki i inne rzeczy nie związane z ich pracą. Wykonałem setek aplikacji webowych od 2000 r. i wiem czego oczekują klienci. A oczekują szybkich, stabilnych i wydajnych aplikacji webowych, a nie miejsca na niepotrzebne nikomu rzeczy, jak śmieszne multimedia! Oferujecie plany dla biznesu, to trzymajcie się tego! W ofercie domowej można zaoferować 50 GB powierzchni i niech tam sobie osoba prywatna trzyma filmiki, zdjęcia i inne multimedia. Uważam, że skoro plan jest skonstruowany dla biznesu, to powinniście stawiać na wydajność i platformę, a nie na powierzchnię na filmiki...

 

a ja utwierdzam sie w przekonaniu, iz nie przecztales / nie zrozumiales co napisalem. Ja mowie o transferze, a 8 GB za cene 700 PLN

 

To samo ja odczuwam... Chyba nie zrozumiałeś mojego posta! Niski transfer to jedna sprawa, ale wyraźnie napisałem, że jestem na nQ.pl skazany, bo żadna inna poważna firma nie oferuje hostu z PHP 5.1 i MySQL 5! Odchodzisz od meritum sprawy z tą swoją mega giga powierzchnią! Jeszcze raz podkreślam, że obecnie pożądanym parametrem hostu jest PHP 5.1. i MySQL 5! Transfer to kolejna ważna rzecz, ale zarówno Progreso oraz Home.pl oferują zadawalającą jego wielkość. Gorzej jest, jak już napisałem, z oprogramowaniem...

 

Mysle, ze nie patrzysz na rynek hostingowy globalnie, jedynie ze swojej, developerskiej pozycji.

 

Oczywiście, że tak. Wyraziłem swoje prywatne zdanie, poparte opinią moich znajomych programistów z pracy (firma liczy ponad 100 programistów). Wiem o czym dyskutują na wewnętrznej liście dyskusyjnej.

 

Nasz rynek internetowy jest dość ubogi. Większość firm korzysta z programistów "allegrowych" czy innych z dolnej półki. Powstają aplikacje wykonanie za 300-400 zł w PHP 4, MySQL 3. Takich "lajtowych" aplikacji firmowych w polskim internecie jest 90%. Większe firmy, które wiedzą jak wykorzystać moc sieci globalnej Internet, żądają od programisty stabilnej i wydajnych aplikacji. A ja właśnie porzuciłem MySQL 4 na rzecz MySQL 5. Nie zamierzam stać w miejscu, bo nasi dostawcy hostingu prześcigają się w oferowaniu coraz to większych pojemności zapomniając o ważniejszym parametrze jakim jest wersja zainstalowanego oprogramowania...

 

Zaproponuję klientowi nQ.pl lub coś z zachodnich ofert, bo żaden z liderów nie idzie z postępem czasu i rozwojem technologii... Jeżeli chodzi o hosting globalny, bo zapewniam, że pozyskalibyście więcej klientów wprowadzając PHP 5.1.3 i MySQL 5 niż 20 GB powierzchni! Tak zrobił swojego czasu Etap.pl, rozreklamowując, że jako pierwsi mają PHP w wersji 5.0. Pamiętam, jak webmasterzy masowo przenosili swoje serwisy do Etap.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[cut ]ale jeśli ktoś ma potrzebę potwierdzić głosowo wszystko co wyczytał na stronie danego providera to rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie ;).

Nie no, deuter mial zupelna racje - nasze callcenter jest dostosowane do ilosci klientow. W sumie to sie ciesze, ze akurat infolinie handlowa trzeba rozszezyc - to tylko dobrze dla nas :)

 

 

Nie znam firmy, ktora trzyma na serwerze ważne dokumenty e-mail.

Ja moge wymiec 5, 10, albo 400 jak dobrze poszukam. Taka mam klientele. Generalizujesz - nie mowie o JEDNEJ osobie, ktora odbiera 40 MB, mowie o 20 osobach. Nie musisz znac takich firm - ja naprawde slucham klientow i robie wszystko pod ich dyktando (w miare mozliwosci oczywiscie). Nie mam interesu w tym, zeby cie oklamywac. Oferte opieramy na aktualnym zapotrzebowaniu rynku.

 

Oczywiście, że tak. Wyraziłem swoje prywatne zdanie, poparte opinią moich znajomych programistów z pracy (firma liczy ponad 100 programistów). Wiem o czym dyskutują na wewnętrznej liście dyskusyjnej.

 

Hm, ja opieram sie na klientach, ktorzy przewineli sie i sa nadal klientami naszej firmy - to jest liczba czterocyfrowa.

 

Nasz rynek internetowy jest dość ubogi. Większość firm korzysta z programistów "allegrowych" czy innych z dolnej półki. Powstają aplikacje wykonanie za 300-400 zł w PHP 4, MySQL 3. Takich "lajtowych" aplikacji firmowych w polskim internecie jest 90%.

I to jest procent, o ktory warto powalczyc.

 

Zaproponuję klientowi nQ.pl lub coś z zachodnich ofert, bo żaden z liderów nie idzie z postępem czasu i rozwojem technologii... Jeżeli chodzi o hosting globalny, bo zapewniam, że pozyskalibyście więcej klientów wprowadzając PHP 5.1.3 i MySQL 5 niż 20 GB powierzchni!

Tak myslisz? Wywracasz moje wyrabiane od polowy lat 90 zdanie o hostingu :) To ja skontruje to w ten sposob - 1 na 20 osob pyta u nas o PHP..., reszta pyta o transfer i miejsce, zeby przypadkiem nie zabraklo. Rodzi sie pytanie: skoro nas na to stac i mamy mozliwosci techniczne, to czemu nie dac tego komfortu klientom?

 

Tak zrobił swojego czasu Etap.pl, rozreklamowując, że jako pierwsi mają PHP w wersji 5.0. Pamiętam, jak webmasterzy masowo przenosili swoje serwisy do Etap.pl...

Mhm, a mnie sie ciagle wydaje, ze Home.pl daje sobie znakomicie rade i nie odczulo jakiegos masowego exodusu klientow. My tez niczego takiego nie odczulismy, jezeli juz to w druga strone :)

 

 

Twoja wypowiedz (jej zalozenia konkretnie) przypomina mi troche sytuacje z linuxem jako systemem do komputera domowetgo. Niby szereg zalet, niby profesjonalny, niby racja, ale i tak wszyscy korzystaja z Windowsa...

 

A mysql 5.x tez u nas bedzie. Wlasnie dostosowujemy ex'a do jego obslugi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze warto wspomniec o jednym fakcie....

Stabilnosc uslug oraz zachowanie dzialania istniejacej bazy Klientow...

 

My mamy zwyczaj posiadania najnowszych wersji roznego softu.. Ale softu, ktory wdl. uzytkownikow (a nie producenta) jest stabilny...

 

Stad aktualnie jest np. MySQL 4.1 a nie MySQL 5.0, mimo ze producent jakies 3-4 miesiace temu nazwal linie 5.0 jako STABLE - wolimy aby inni wylapali bledy. To samo jest z PHP 5.1 - musi pojawic sie kilka subwersji (minac troche czasu), zanim my to wprowadzimy na skale 20 tysiecy serwerow...

 

Innym problemem jest kwestia kompatybilnosci - to byl np. baaardzo duzy problem przy MySQL'u 4.1, ktory jasno zrywal z wieloma elementami (minusowe wartosci w LIMIT, zmiana/ujednolicenie formatu pol z czasem/datami, zmiana formatu hasel) - zmiany te spowodowaly "wywalenie sie" setek roznych instalacji aplikacji.. Proces przygotowan zamiast trwac miesiac trwal kwartal - w tym czasie przetestowalismy setki aplikacji/serwisow (w specjalnym srodowisku testowym), przygotowalismy stosowne poprawki, potem dalismy 2 tygodnie uzytkownikom na przeprowadzenie testow (mieli odpalony osobny serwer www na porcie z 81 z php, ktory laczyl sie z mysqlem 4.1 a nie mysqlem 4.0) i dopiero nastapilo wdrozenie tej wersji serwera...

 

Tak wiec - jezeli chcesz super najnowszych technologi, ktore dopiero co sie pojawily to nie dziw sie ze ich nie ma u wiekszosci firm - bo kazda nowosc wymaga czasu na wdrozenie... I nie jest to efekt malego rynku czy cos - tylko pewnej odpowiedzialnosci za swiadczone uslugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, może nie odbieranie telefonów za bardzo kojarzy mi się z garażowymi firmami, a licze że będziecie dobrą alternatywą dla home. W pewnym sensie jest to potwierdzenie tego co wyczytalem na stronie, uzupełnione o pytania czy jest możliwosc tego i owego. Przenosząc serwis PRO opłacony w grudniu (SIC!) w home sprawdzam organoleptycznie. Więc wicie, rozumicie...

Dodzwoniłem się koniec końców na techniczą, i otrzymałem odpowiedzi.

 

D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I to jest procent, o ktory warto powalczyc.

 

Jasne, to oczywiste! Ale można również pozyskać tą grupę 1/20 osób, które pytają o wersję PHP. Po co mają korzystać z usług zagranicznych firm, jak można wspomóc nasze, krajowe przedsiębiorstwa. Zgadzam się również ze steven'em, aby uaktualniać oprogramowanie z głową. Nie czas, nie miejsce na eksperymenty. Jednak moglibyście pomyśleć o indywidualnych potrzebach klienta, co na pewno podwyższy jakość Waszych usług. Jednen klient na 20 może zażyczyć sobie PHP w nowszej wersji. I tutaj warto byłoby spełnić jego prośbę, o ile są takie możliwości technicznę.

 

Właśnie otrzymałem odpowiedź od AZ.pl, że jak zakupię u nich host, to doinstalują do mojego konta PHP 5.1.1 oraz MySQL 5. To właśnie mi się podoba - spełniają indywidualne potrzeby klientów.

 

Bardzo się cieszę, że Progreso posiada dużą pojemność. Może kiedyś będę potrzebował takiego serwera, to na pewno skorzystam z Waszych usług. Jednak na chwilę obecną szukam innego hostu...

 

Właśnie otrzymałem odpowiedź od AZ.pl, że jak zakupię u nich host, to doinstalują do mojego konta PHP 5.1.1 oraz MySQL 5. To właśnie mi się podoba - spełniają indywidualne potrzeby klientów.

 

Jednak bez MySQL 5 ;) ale PHP 5.1.3 mogą mi doinstalować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Bardzo się cieszę, że Progreso posiada dużą pojemność. Może kiedyś będę potrzebował takiego serwera, to na pewno skorzystam z Waszych usług. Jednak na chwilę obecną szukam innego hostu...

Jednak bez MySQL 5 ;) ale PHP 5.1.3 mogą mi doinstalować :)

 

PHP 5.1.2 raczej, bo .3 nie istnieje, chyba ze w wersji beta.. :)

Zgodnie z zyczeniem -> u nas od 5 minut tez jest juz PHP 5.1.2 w miejscu PHP 5.0, nad MySQL 5 trwaja w tej chwili uzgodnienia i byc moze pojawi sie szybciej niz nawet mi sie wydaje.. :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PHP 5.1.2 raczej, bo .3 nie istnieje, chyba ze w wersji beta.. :)

Zgodnie z zyczeniem -> u nas od 5 minut tez jest juz PHP 5.1.2 w miejscu PHP 5.0, nad MySQL 5 trwaja w tej chwili uzgodnienia i byc moze pojawi sie szybciej niz nawet mi sie wydaje.. :)

pozdr.

 

Tak, tak sobie zapodałem 5.1.3. Oczywiście 5.1.2 to obecnie najwyższa wersja, ale mnie i tak interesuje 5.1.1. Fajnie, że w Progreso już jest 5.1.2. Wielkie brawa... To już wiem, który serwer polecę moim klientom :)

 

Tylko dlaczego rshmn się nie pochwalił tym, że planujecie zmiany ;) Nie szukałbym dalej... :)

 

Ps. czy pliki PHP 5 można uruchamiać z rozszerzenia .php, bo nie chce mi się zmieniać na .php5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ps. czy pliki PHP 5 można uruchamiać z rozszerzenia .php, bo nie chce mi się zmieniać na .php5 ;)

 

Tak, ale prosilbym w tej sprawie na PRIV / maila / gg - nie robmy z forum prywaty, ani czata :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ja tak z ciekawosci, ile macie klientow i czy sa bardzo wymagajacy ? ;)

 

W tej chwili jest to ok 7 tys serwerow wirtualnych, czy sa wymagajacy.. Jak to klienci - niektorzy owszem ;-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili jest to ok 7 tys serwerow wirtualnych, czy sa wymagajacy.. Jak to klienci - niektorzy owszem ;-)

pozdr.

 

Oj Adam nie przesadziles troche?

909 domen z koncowka .pl na top100.pl, brak pozycji na http://www.webhosting.info/webhosts/tophosts/Country/PL dla domen zachodnich (com/net/org). Do tego kilka fizycznych serwerow w DC o dosc pradawnej konfiguracji (kilkuletnie Compaq'ki na PIII i dyskami 18 GB z tego co widzialem bedac ostatnio na Pieknej)...

 

Skad wzieles 7 tysiecy serwerow wirtualnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho, coś nieprzyjemnie powiało ... (tylko się jeszcze zastanawiam czym, jakby podwórkiem? ;)).

 

Pomijam już to, że GTS pozwala na zbliżenie się bliżej niż na 10 metrów do cudzych maszyn..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Adam nie przesadziles troche?

909 domen z koncowka .pl na top100.pl, brak pozycji na http://www.webhosting.info/webhosts/tophosts/Country/PL dla domen zachodnich (com/net/org). Do tego kilka fizycznych serwerow w DC o dosc pradawnej konfiguracji (kilkuletnie Compaq'ki na PIII i dyskami 18 GB z tego co widzialem bedac ostatnio na Pieknej)...

 

Skad wzieles 7 tysiecy serwerow wirtualnych?

nie kwestionuje Twojej wypowiedzi pod wzgledem ilosci virtualek na serwerach progeso, ale co do starych PIII to nie sa takie zle sam mam jeden taki i smigac na nim moze okolo 400 klientow (srednio) podczas gdy na dual xeonie okolo 600-700, przy tym xeon jest kilka razy drozszy, takze uwazam, ze te 2xPIII z duza iloscia ramu i scsi sa lepsze od xeonow w klasyfikacji wydajnosc/cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kwestionuje Twojej wypowiedzi pod wzgledem ilosci virtualek na serwerach progeso, ale co do starych PIII to nie sa takie zle sam mam jeden taki i smigac na nim moze okolo 400 klientow (srednio) podczas gdy na dual xeonie okolo 600-700, przy tym xeon jest kilka razy drozszy, takze uwazam, ze te 2xPIII z duza iloscia ramu i scsi sa lepsze od xeonow w klasyfikacji wydajnosc/cena.

 

1. A kto dzisiaj kupuje PIV/Xeony, ktore biora >100 watow mocy, sie grzeja jak cholera i slabo skaluja w rozwiazaniach SMP. Od ponad 2 lat jedynym sensownym wyborem sa Opterony AMD - ktore daja duzo lepsza wydajnosc przy duzo mniejszym poborze mocy... Moze dopiero rozwiazania ktore Intel ma wprowadzic w drugiej polowie roku (desktopowe i serwerowe wersji procesorow wynikajacych z Core Duo/Centrino) ta sytuacje zmienia...

 

2. Serwery z PIII nie produkowane sa od kilku lat - wiec jest to sprzet stary.. A niestety sprzet majacy powyzej 3 lat (nawet serwerowy) ma kilkukrotnie wieksza tendencje do psucia sie...

 

Co do ilosci Klientow - nie bylbym pewien czy tak bezproblemowo mozna utrzymywac 600-700 Klientow z wirtualkami (+php/perl/mysql/pgsql) na jednym serwerze... Niezaleznie czy Xeon/AMD oraz ze jedzie na SCSI/RAID... No chyba ze to sa Klienci klasy kilka statycznych stron + grafika - ale to wtedy i 10 tysiecy wejdzie (pomijajac problem pojemnosci macierzy)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steven oczywiscie opetrony sa z tego wszystkiego jedne z lepszych. Porownalem do Xeonow do wiekszosc na forach sie nimi "podnieca". PIII nie sa produkowane racje co do spucia sie tez masz racje, zatem zawsze lepiej miec 1(badz kilka) wiecej na czesci (zaleznie od wielkosci hostingu). Co do podanych ilosci klientow to podalem w oparciu o doswiadczenia paru hostingow( nie mowie, ze kazdy host ma taka sama strukture klientow), ale w tym segmencie, w ktorym ja sie obraca wlasnie tak mniej wiecej jest, Zreszta nie wazne jaka jest struktura wazne sa roznice efektywne a one sie prezentuja skoro na PIII okolo 400 to na dual xeon 700 wiec niecale 2 razy wiecej( i to jest wazne) a nie nominalna ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Adam nie przesadziles troche?

Ani troche ;)

 

Ale po kolei:

909 domen z koncowka .pl na top100.pl

Progreso to w prostej lini dziecko civ.pl (6 lat zbierania klientow) - konta za 70-100 PLN z domena .civ.pl - tak, mamy ich BARDZO duzo, mniej niz Home.pl, ale i tak jest tego sporo; nie - nie masz dostepu do naszych danych i nie wiesz ilu ich jest. Wiekszosc tych klientow do dzis nie ma domeny .pl (czy innej podobnej) - po prostu funkcjonuja w paru naszych subdomenach (nie tylko .civ.pl).

 

[2006-05-16 17:57:17] >> root@p1:~# cat /etc/passwd | wc -l

1984

[2006-05-16 17:57:20] >> root@p2:~# cat /etc/passwd | wc -l

902

 

itd, itp. az do p9 ...

 

Do tego kilka fizycznych serwerow w DC o dosc pradawnej konfiguracji (kilkuletnie Compaq'ki na PIII i dyskami 18 GB z tego co widzialem bedac ostatnio na Pieknej)...

Aha... a jak na kieszeni bedzie napisane 9 GB to musi byc w niej 9 GB? :) Kieszen to kawalek plastiku - dyski sa nowe, wiec wsadzilismy je do kieszeni, ktora byla pod reka. Serwery - mamy dobre ich zrodlo, sprawdzaja sie, od kilku lat zaden nie ulegl awarii, a dyski wsadzamy nowe. Takie cos sie u nas sprawdza, latwiej sie skaluje. W DC widziales 6 maszyn, a mamy ich wiecej.

 

Podsumowujac: widziales dobrze, ale wyciagasz bledne wnioski. Krotkowzroczne, pewnie podyktowane nieprzyjemnym tematem tego watku. Nos do gory - my sie nie gniewamy, moj post to tylko sprostowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Pomijam już to, że GTS pozwala na zbliżenie się bliżej niż na 10 metrów do cudzych maszyn..

 

Sa zamkniete na kluczyki w szafach, nie ma obawy, mozna conajwyzej szybe popluc ;-) :);)

pozdr.

 

 

Skad wzieles 7 tysiecy serwerow wirtualnych?

 

Pamietaj ze te "kilka fizycznych serwerow w DC" utrzymuje serwery rejestrowane tylko od 1 wrzesnia 2005 roku, czyli niespelna 8 miesiecy. Cala reszta wisi dalej w GNAXie (wiekszosc serwerow rejestrowanych 5 lat wstecz).

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ilosci Klientow - nie bylbym pewien czy tak bezproblemowo mozna utrzymywac 600-700 Klientow z wirtualkami (+php/perl/mysql/pgsql) na jednym serwerze... Niezaleznie czy Xeon/AMD oraz ze jedzie na SCSI/RAID... No chyba ze to sa Klienci klasy kilka statycznych stron + grafika - ale to wtedy i 10 tysiecy wejdzie (pomijajac problem pojemnosci macierzy)..

Mozna, moj xeonik ma ok 800 userow, ktorzy aktywnie korzystaja ze wszystkich uslug (php, mysql, pgsql, perl) jest tam 4gb ram, z tym ze serverek jest dobrze zoptymalizowany, co jest podstawą ;-) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Mozna, moj xeonik ma ok 800 userow, ktorzy aktywnie korzystaja ze wszystkich uslug (php, mysql, pgsql, perl) jest tam 4gb ram, z tym ze serverek jest dobrze zoptymalizowany, co jest podstawą ;-) Pozdr.

 

Mozna ZNACZNIE wiecej - wszystko przeciez zalezy od rodzaju uzytkownikow! Rashman juz wkleil - my na jednej maszynie mamy blisko 2k uzytkownikow, tylko ze wiekszosc z nich korzysta tylko z poczty, a strony maja jeszcze z lat '01-'02 gdzie MySQL byl fikcja, a o PHP slyszeli tylko nieliczni. Load Average czasem rosnie do 2-3 i to jest MAX (calosc smiga naprawde bardzo szybko i pomiesciloby jeszcze sporo userow).

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podsumowujac: widziales dobrze, ale wyciagasz bledne wnioski. Krotkowzroczne, pewnie podyktowane nieprzyjemnym tematem tego watku. Nos do gory - my sie nie gniewamy, moj post to tylko sprostowanie ;)

 

Ja sie tez nie obrazam. Dawno sie przyzwyczailem ze pozycja lidera jest ulubiona do bicia, szczegolnie w pewnych srodowiskach... Calkowicie na nas to juz nie dziala...

 

Zwracamy jednak uwage na kwestie nieprawdziwych oswiadczen. Sami jestesmy firma, ktora bardzo duzo o sobie mowi - i zawsze staramy sie podawac prawdziwe dane, na ktore mamy pokrycie (jak bysmy go nie mieli, konkurencja od razu by powiesila psy na nas).. Dosc naturalne jest to ze takiej prawdziwosci danych wymagamy tez od innych na rynku...

 

Twoja informacja jest dosc nieprawdopodobna - i niestety ciezka do sprawdzenia... Z statystycznego punktu widzenia u praktycznie wszystkich webhosterow wystepuje zasada ze utrzymuja na swoich DNS'ach wiecej domen niz maja wykupionych serwerow (sa Klienci, ktorzy nie chca extra domen do serwerow, jednak wiekszosc ma ich kilka).. Proporcja ta na Polskim rynku wynosi srednio 1:1 do 1:3 (w zaleznosci od typu i historii firmy)...

 

Ty podajesz tu dane, z ktorych wynika proporcja calkowicie odwrotna - bo 7:1 (7 tysiecy serwerow na niecale tysiac domen).. Dosc nieprawdopodobny wynik - no chyba ze serwerami nazywasz np. konta pocztowe lub wiele lat temu sprzedawany twor pod tytulem konto pocztowe + strona WWW (malo ktos juz pamieta takie czasy)...

 

Progreso to w prostej lini dziecko civ.pl (6 lat zbierania klientow) - konta za 70-100 PLN z domena .civ.pl - tak, mamy ich BARDZO duzo, mniej niz Home.pl, ale i tak jest tego sporo; nie - nie masz dostepu do naszych danych i nie wiesz ilu ich jest. Wiekszosc tych klientow do dzis nie ma domeny .pl (czy innej podobnej) - po prostu funkcjonuja w paru naszych subdomenach (nie tylko .civ.pl).

 

[2006-05-16 17:57:17] >> root@p1:~# cat /etc/passwd | wc -l

1984

[2006-05-16 17:57:20] >> root@p2:~# cat /etc/passwd | wc -l

902

 

Ja nie mam dostepu do waszych danych... Ale istnieje cos takiego jak google i zapytania zaawansowane. I te zapytania po wylaczeniu duplikatow wykazaly jedynie niecale tysiac roznych stron, umieszczonych w lekko ponad 200 roznych subdomenach znajdujacych sie w .civ.pl.

 

Jak na rzekome 9 tysiecy serwerow wirtualnych (minus powiedzmy tysiac, do ktorych sa domeny w .pl i ktore sa sprzedane w nowej ofercie progresso.pl) te dane sa conajmniej dosc dziwne...

 

Co do ilosci rekordow passwd - w przypadku wiekszosci architektur webhosterow znajduja sie tam wszystkie konta (skrzynki pocztowe, konta ftp, konta www i inne twory), ktorzy stworzyli uzytkownicy w ramach pojedynczo oplacanych uslug serwerow dedykowanych...

 

Aha... a jak na kieszeni bedzie napisane 9 GB to musi byc w niej 9 GB? :) Kieszen to kawalek plastiku - dyski sa nowe, wiec wsadzilismy je do kieszeni, ktora byla pod reka. Serwery - mamy dobre ich zrodlo, sprawdzaja sie, od kilku lat zaden nie ulegl awarii, a dyski wsadzamy nowe. Takie cos sie u nas sprawdza, latwiej sie skaluje. W DC widziales 6 maszyn, a mamy ich wiecej.

 

I ok - tego nie jestem w stanie zwalidowac - wiec przyjmuje ze moga tam byc wieksze dyski i przyznaje racje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Proporcja ta na Polskim rynku wynosi srednio 1:1 do 1:3 (w zaleznosci od typu i historii firmy)... Ty podajesz tu dane, z ktorych wynika proporcja calkowicie odwrotna - bo 7:1 (7 tysiecy serwerow na niecale tysiac domen).. Dosc nieprawdopodobny wynik - no chyba ze serwerami nazywasz np. konta pocztowe lub wiele lat temu sprzedawany twor pod tytulem konto pocztowe + strona WWW (malo ktos juz pamieta takie czasy)...

 

civ.pl / konta.pl "zablysnely" wlasnie dzieki takim kontom, ktore po 40/70/100 pln swego czasu schodzily jak swieze buleczki. Nie wiem skad masz inne dane i z jakiego okresu pochodza - od moze dwoch lat kiedy domeny .pl mocno stanialy nikt juz nie zaklada stron w czyjejs subdomenie. Ale pewnie dobrze pamietasz czasy kiedy posiadanie swojej domeny bylo rarytasem. Dla przykladu sprzedawane przez nas dawno temu "konto www" moznabylo miec nawet za 70 pln, "serwer pro" kosztowal wtedy 250 pln i trzebabylo jeszcze do niego dokupic domene za ~200 pln. Taki serwer kosztowal wiec ponad 6 razy wiecej i nawet firmy wybieraly tansza opcje. A my "starych" klientow mamy naprawde duzo.

 

Ja nie mam dostepu do waszych danych... Ale istnieje cos takiego jak google i zapytania zaawansowane. I te zapytania po wylaczeniu duplikatow wykazaly jedynie niecale tysiac roznych stron, umieszczonych w lekko ponad 200 roznych subdomenach znajdujacych sie w .civ.pl.

 

Z ciekawosci - wklej to zapytanie? Bo ja w googlu "recznie" po przejrzeniu paru stron wynikow moge naliczyc wiecej niz 200. Oczywiscie w statystykach uwzgledniamy *wszystkie* konta www / serwery wirtualne, nawet te ktore ktos zalozyl w 2000 roku i do dzis uzywa wylacznie poczty. Nie uwzgledniamy natomiast samych kont e-mail (ktore sprzedawalismy chyba do ok. 2003 roku i sprzedalismy ich moze 300 szt. - zdecydowanie wiekszym powodzeniem cieszylo sie konto www ktore na tamte czasy mialo calkiem niezle parametry i wtedy naprawde popularna domene .civ.pl ).

 

Jak na rzekome 9 tysiecy serwerow wirtualnych (minus powiedzmy tysiac, do ktorych sa domeny w .pl i ktore sa sprzedane w nowej ofercie progresso.pl) te dane sa conajmniej dosc dziwne...

 

Juz nie zawyzajmy ;) Napisalem "ok. 7 tys". Uscisle - jest to niecale 7 tys.

 

Co do ilosci rekordow passwd - w przypadku wiekszosci architektur webhosterow znajduja sie tam wszystkie konta (skrzynki pocztowe, konta ftp, konta www i inne twory), ktorzy stworzyli uzytkownicy w ramach pojedynczo oplacanych uslug serwerow dedykowanych...

 

U nas konta pocztowe trzymane sa w katalogu uzytkownika w pliku vpasswd, w katalogu domains (vpopmail). W passwd sa wylacznie wpisy dot. fizycznych uzytkownikow. Na tych swiezszych maszynach sa tez dodatkowe konta FTP, ale ich oczywiscie nie uwzgledniamy i latwo je wyfiltrowac bo wszystkie maja przedrostek ftp_.

 

I ok - tego nie jestem w stanie zwalidowac - wiec przyjmuje ze moga tam byc wieksze dyski i przyznaje racje..

 

Wszystkie dyski to 73GB SCSI 10k rpm, co zreszta kazdy nasz uzytkownik moze latwo sprawdzic jednym poleceniem :)

 

Podsumowujac...

 

Mozna nas sprawdzic na wiele sposobow, zdajemy sobie z tego sprawe i wiemy ze klamstwa w sieci bardzo szybko wychodza na jaw - wiec oszukiwanie uzytkownikow byloby podcinaniem galezi na ktorej siedzimy. A nam na niej jest bardzo dobrze i nie zamierzamy tego zmieniac.

 

Popatrz na to z innej strony. W ciagu ostatnich 8 miesiecy odkad jestesmy w GTSie przybylo nam ok 400 domen .pl i blisko 900 serwerow (faktycznie zamowien bylo blisko 1,5 tys - z czego ponad 1/3 to serwery testowe, nieoplacone). Przez te 8 miesiecy sprzedajemy wylacznie konta.. mozna powiedziec drogie (300 pln, dopiero ostatnio zmniejszylismy troszke ceny). Wczesniej dzialalismy 5 lat, czyli ok 60 miesiecy. czyli statystycznie biorac powinnismy w tamtym okresie sprzedac 7,5 razy serwerow niz w ciagu ostatnich 8 miesiecy - 900 * 7,5 = 6750. A pamietaj, ze kiedys sprzedawalismy konta za 70 pln i ich sprzedaz (liczona na sztuki) byla 4-5 krotnie wieksza. Dlatego odliczajac liczbe kont z ktorych uzytkownicy mogli w tym czasie zrezygnowac - ta liczba jest naprawde realna :)

 

Twoja wypowiedz wywolala u mnie troche zalu, troche zazdrosci, troche zawisci... Generalnie nie spodziewalem sie ataku z Twojej strony - ale jak pisal Wojtek - nie gniewamy sie. Dobrze rozumiem ze walczysz z nieuczciwa konkurencja, nawet jak jest od Was duzo mniejsza (jak my) i poki co nie stanowi jeszcze zadnego zagrozenia dla Waszych interesow, ale w tym przypadku niestety nie wybrales wlasciwego celu :)

 

Pozdrawiam Ciebie i cala ekipe home.pl ! Obysmy kiedys mogli pokonkurowac na top100 troche blizej siebie :-)

No to juz koncze...

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawosci - wklej to zapytanie? Bo ja w googlu "recznie" po przejrzeniu paru stron wynikow moge naliczyc wiecej niz 200. Oczywiscie w statystykach uwzgledniamy *wszystkie* konta www / serwery

 

Zapytanie jest bardzo proste:

http://www.google.com/search?q=site:civ.pl&num=100&filtr=0

 

Wykazuje prawie tysiac stron, ktorych urle po przepuszczeniu przez perlo-jedno-linijkowca upraszczaja sie do 213 unikalnych nazw subdomen w civ.pl

 

Popatrz na to z innej strony. W ciagu ostatnich 8 miesiecy odkad jestesmy w GTSie przybylo nam ok 400 domen .pl i blisko 900 serwerow (faktycznie zamowien bylo blisko 1,5 tys - z czego ponad 1/3 to serwery testowe, nieoplacone).

 

No i na tyle (no troche wiecej - przewidywalem okolo tysiaca) was wycenialem bazujac na danych wzietych top100, ofercie firmy oraz praktyce jak sie to ma w innych firmach. Prowadzenie top100 daje wiele informacji, ktore pozwalaja w dosc specyficzny sposob oceniac caly rynek (jak i jego fragmenty) z boku...

 

Twoja wypowiedz wywolala u mnie troche zalu, troche zazdrosci, troche zawisci... Generalnie nie spodziewalem sie ataku z Twojej strony - ale jak pisal Wojtek - nie gniewamy sie. Dobrze rozumiem ze walczysz z nieuczciwa konkurencja, nawet jak jest od Was duzo mniejsza (jak my) i poki co nie stanowi jeszcze zadnego zagrozenia dla Waszych interesow, ale w tym przypadku niestety nie wybrales wlasciwego celu ;)

 

No i niepotrzebnie. Podales dane, ktore byly dla mnie dosc kontrowersyjne (nijak sie mialy do srednich statystycznych na rynku jak i informacji o waszej firmie dostepnych na zewnatrz), ja pozwolilem sobie postawic znak zapytania przy ich poprawnosci. Podaliscie w odpowiedzi dane, ktore musza mi wystarczyc jako potwierdzenie tego (z racji braku mozliwosci dokladniejszego zbadania).

 

Sprawa sie zamyka...

 

Pozdrawiam Ciebie i cala ekipe home.pl ! Obysmy kiedys mogli pokonkurowac na top100 troche blizej siebie :-)

 

I nawzajem. Bywacie moze na jakis zjazdach/konferencjach zwiazanych z tym co robimy (hmmm sa takie? :) lub co uzywamy (zjazdy/"popijawy" na temat cisco/linux/bsd/security)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×