Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Ja sie tez nie obrazam. Dawno sie przyzwyczailem ze pozycja lidera jest ulubiona do bicia, szczegolnie w pewnych srodowiskach... Calkowicie na nas to juz nie dziala...

Zauwazylem, ale Twoja wypowiedz zachwiala troche moja wiara w "na nas juz nie dziala". Nie masz o co sie obrazac. Nie zauwazylem, zeby ktos Cie tu obrazil, a co do Twojej macierzystej firmy - temat byl juz walkowany, jestescie liderem - beda buczec.

 

Ty podajesz tu dane, z ktorych wynika proporcja calkowicie odwrotna - bo 7:1 (7 tysiecy serwerow na niecale tysiac domen).. Dosc nieprawdopodobny wynik - no chyba ze serwerami nazywasz np. konta pocztowe lub wiele lat temu sprzedawany twor pod tytulem konto pocztowe + strona WWW (malo ktos juz pamieta takie czasy)...

 

Tak (z wlasna subdomena). Wlasnie to utarlo sie nazywac serwerem WWW/wirtualnym w rozumieniu potocznym i my sie tej nomenklatury trzymamy. Konta sa rozne, kupilismy paru malutkich ISP i nie czasem sa to bardzo dziwne twory, ktore ciezko zakwalifikowac (siec kont ftp do uploadu zdjec dla zakladow fotograficznych np.).

 

Jak na rzekome 9 tysiecy serwerow wirtualnych

 

Literowka, tak?

 

Co do ilosci rekordow passwd...

 

Ja to tu wkleilem w dobrej wierze, moglem tam sobie wpisac 999999 userkow ;) To zaden dowod, ale tez nie jestem na przesluchaniu. Za to odnosze wrazenie, ze dostajemy po tylku, bo ktos osmielil sie napisac taki-a-taki watek. Obiecalem sobie kiedys, ze nie bede sie licytowal na forach / usnecie, zasypywal statystykami i udowadnial w nieskonczonosc jakis tam fakt :) Co to ja jestem? Autor sefl(EGO)? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tak tylko moje 3 grosze.

 

Google ma straszne zawirowania od dlugiego czasu, a z site: to juz straszne.

 

Na przyklad teraz dla zapytania

http://www.google.com/search?q=site:civ.pl&num=100&filtr=0

 

Wyniki:

Results 1 - 100 of about 194,000 from civ.pl for.

 

Biorac pod uwage wyniki msn (21k wynikow) to i tak bedzie ponad 20 tysiecy stron (google ma bardzo duza rozbieznosc przy zapytaniu site: w porownaniu z rzeczywista liczba stron).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
civ.pl / konta.pl "zablysnely" wlasnie dzieki takim kontom, ktore po 40/70/100 pln swego czasu schodzily jak swieze buleczki. Nie wiem skad masz inne dane i z jakiego okresu pochodza - od moze dwoch lat kiedy domeny .pl mocno stanialy nikt juz nie zaklada stron w czyjejs subdomenie. Ale pewnie dobrze pamietasz czasy kiedy posiadanie swojej domeny bylo rarytasem. Dla przykladu sprzedawane przez nas dawno temu "konto www" moznabylo miec nawet za 70 pln, "serwer pro" kosztowal wtedy 250 pln i trzebabylo jeszcze do niego dokupic domene za ~200 pln. Taki serwer kosztowal wiec ponad 6 razy wiecej i nawet firmy wybieraly tansza opcje. A my "starych" klientow mamy naprawde duzo.

 

Kilka firm, którym robiłem stronkę www nadal działa na starych warunkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

home.pl jest dobre dla małych stron ;] ja mma tam stronke od 10 dni robie teraz 10 GB dziennie i mialem pare razy serwer is overload ;] , ale sewer dedykowany juz mam to bylo tylko chwilowe przejscię na inny serwer ,co do progreso to nei wiem jak sobie radzi z dyżymi średnimi/stronami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jak nie trudno przeczytać na stronie Progreso domeny są rejestrowane za pośrednictwem DomainMakera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo jak nie trudno przeczytać na stronie Progreso domeny są rejestrowane za pośrednictwem DomainMakera..

Racja, niedoczytalem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że bronie Progreso, bo tak nie jest, jednak zauważyłem na tym forum pewną zalezność (czytam regularnie). Jeżeli znajdujemy coś na stronie konurencji co może podkopać ich wiarygodność, czy zdrgradować w jakikolwiek sposób ich opinię to najpierw wypisywane są brednie na forum, a później sprostwania typu: 'nie doczytałem/am', 'przeoczyłem/am', etc. Nie wiem czy wpływ polityki, która jest nie najlepszej jakości w naszym kraju, czy może analfabetyzm, a może chęć zniszczenia konkurenta za wszelką cenę - byle samemu dobrać sie do koryta... Stosując ostatnią z wymienionych 'taktyk' weźcie ludzie pod uwagę, że kiedyś przyjdzie czas i na Was, bo jak wiemy dzisiaj Ty jutro ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, tak w wiekszosci przypadkow sie dzieje ;)

Jednak osobiscie nie reprezentuje zadnej z konkurencyjnych firm, jestem klientem ktory chce przeniesc sie na progreso.pl wiec wiadomym jest ze bede pytal o wszystko co budzi moje watpliwosci ;) Jezeli chodzi o te domeny to przeoczylem jedna podstrone na ktorej bylo to sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat reprezentuje firmę, jednak nie robie tego na tym forum (jeżeli pojawiłaby się myśl skomentowania tego to prosze zachować ja dla siebie). A co do wątpliwości to wychodzę z założenia, że lepiej zapytać u źródła niż w przypływie "radości" ogłaszać "wpadkę" wszem i wobec. Z mojej strony EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat reprezentuje firmę, jednak nie robie tego na tym forum (jeżeli pojawiłaby się myśl skomentowania tego to prosze zachować ja dla siebie). A co do wątpliwości to wychodzę z założenia, że lepiej zapytać u źródła niż w przypływie "radości" ogłaszać "wpadkę" wszem i wobec. Z mojej strony EOT.

Popieram. Od tego typu pytan jest infolinia firmy, a nie forum. Pozatym slyszalem, ze moderatorzy maja tu po 3m wzrostu, 600 kg wagi i przy drugim ostrzezeniu robia wjazd na chate. Ja bym nie ryzykowal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram. Od tego typu pytan jest infolinia firmy, a nie forum. Pozatym slyszalem, ze moderatorzy maja tu po 3m wzrostu, 600 kg wagi i przy drugim ostrzezeniu robia wjazd na chate. Ja bym nie ryzykowal...

To w takim razie do mnie nie wejdzie - nie zmiesci sie w klatce schodowej a schody nie wytrzymaja ciezaru powyzej 500kg (a mieszkam na 6 pietrze) ;)

 

Zeby nie bylo ze robie totlalny ot. Firma (progreso) istnieje od dosc dawna, "konkuruje" z home.pl wiec dlaczego dopiero teraz swiat o niej uslyszal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)Dlaczego dopiero teraz Ty usłyszałeś o Progreso?(...)

WHT czytam wybiorczo ale zainteresowal mnie watek "Progreso lepsze od Home ?" i to wlasnie po jego przeczytaniu zaczalem sie gleboko zastanawiac nad przejsciem z dotychczasowej firmy hostingowej na progreso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zdecydowanie nikogo obrazić, nie wątpie tutaj w Fach jaki uprawiają ludzie z progreso.pl, ale obawiam się (oby nie słusznie, prosze!), że znaczny wzrost klientów może wpłynąć ujemnie na poziom obsługi technicznej, podejście do klienta itp - po prostu wedrze się rutyna i będzie to (tfu, tfu!) coś w stylu home ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktywista... i tu jest taki pewien absurd właśnie.. pogarszanie się usług w związku z rosnącą ilością klientów... wiele firm nie dało rady.. ale w Progreso wierzę.. bo oni nie startują od 10 klientów, jakiegoś resellera w USA itd. itp., jak wiele maluczkich... lata praktyki robią swoje..

 

laxton.. ja poznałem Progreso prawie na początku swojej przygody z Netem.. (jakoś 2000-2001) o to mi chodziło, dlaczego Ty się tak uchowałeś.. nie chodziło mi o czytanie tego forum ;) niemniej jednak - Progreso warto wybrać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktywista... i tu jest taki pewien absurd właśnie.. pogarszanie się usług w związku z rosnącą ilością klientów... wiele firm nie dało rady.. ale w Progreso wierzę.. bo oni nie startują od 10 klientów, jakiegoś resellera w USA itd. itp., jak wiele maluczkich... lata praktyki robią swoje..

 

laxton.. ja poznałem Progreso prawie na początku swojej przygody z Netem.. (jakoś 2000-2001) o to mi chodziło, dlaczego Ty się tak uchowałeś.. nie chodziło mi o czytanie tego forum ;) niemniej jednak - Progreso warto wybrać!

Wiesz, tak sobie czasem myślę czytając Twoje wypowiedzi,

że jesteś prawdziwym skarbem tej firmy.

Powinieneś dostać od nich konto gratis. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
a moze ma? albo 99% znizki?;)

 

Dementuje - Sponsi coprawda wynegocjowal u mnie maly rabat ale tylko dlatego ze zdecydowal sie zaplacic za 3 lata z gory ;) Takze nawet nie mozna chyba mowic o "podlizywaniu" sie bo jak skonczy mu sie abonament to nikt juz o tym nie bedzie pamietal ;-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, tak sobie czasem myślę czytając Twoje wypowiedzi,

że jesteś prawdziwym skarbem tej firmy.

Powinieneś dostać od nich konto gratis. ;)

Daj spokoj... Wtedy tego wychwalania by sie juz czytac nie dalo ;)

(Nie, zebym mial cokolwiek przeciwko Progreso)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj spokoj... Wtedy tego wychwalania by sie juz czytac nie dalo ;)

A to teraz się da? ;)

Adam: powinieneś mu sprezentować ładną pidżamkę z logiem firmy,

ze świecą szukać drugiego takiego klienta.

Chłopak odwala za was pijar. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to teraz się da? ;)

Adam: powinieneś mu sprezentować ładną pidżamkę z logiem firmy,

Szendzielorz! Mamy takie? Czemu nic nie mowiles?! Po cienkim lodzie stapasz...

 

ze świecą szukać drugiego takiego klienta.

Chłopak odwala za was pijar. :P

 

Eee... czy fanatyczni fani BMW czy Mercedesa maja znizki u producentow za wyznawana religie smigla lub gwiazdy? ;)

 

Jak opuscimy ta branze w wieku 75 lat to opiszemy wszystkich klientow wybijajacych sie ponad standard. Zaczne od pliku z poprawkami do ex'a Homzik'a - starczy na pierwszy rozdzial.

 

ps. proforma -> zartuje, to byl kawal dobrej roboty i przy ex'ie bedzie trzeba Cie wymienic w creditsach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee... czy fanatyczni fani BMW czy Mercedesa maja znizki u producentow za wyznawana religie smigla lub gwiazdy? ;)

Eeeech, moje ukochane BMW z serii 7.

Zawsze gdy przechodzę koło Kancelarii Prezydenta RP miotają mną takie uczucia...

Kobyła, pali jak cholera, wcale nie najnowszy model,

ale uwielbiam samochód którym wożą naszego prezydenta.

Wcale nie chciałbym nim jeździć, ale fajnie by było go mieć. :P

 

Co do Sponsiego, to powinien on zostać wynagrodzony

za serce, wierność i oddanie jakie wam okazuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Szendzielorz! Mamy takie? Czemu nic nie mowiles?! Po cienkim lodzie stapasz...

 

Wydaalo sie! A podobno w pidzamach nie sypiasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczne od pliku z poprawkami do ex'a Homzik'a - starczy na pierwszy rozdzial.

 

Plik bylby wiekszy, ale stracilem motywacje po tym, jak mimo uplywu czasu nie widze zadnych zmian (choc pewnie gdzies one zachodza - w becie ex'a 2:)) ; a jak kiedys juz te poprawki wejda w zycie, to poszukamy nowych bledow/ulepszen, bez obaw:)

 

A co do progreso to goraco polecam, jakos ciezko mi sobie wyobrazic serwer o podobnej bezawaryjnosci i z tak kochanymi Panami adminami :* ;)

 

Co do cen to za jakosc trzeba placic... Ale ostatnio ceny poszly w dol, a transfery w gore... A jesli to dalej dla kogos za drogo, zawsze mozna pokombinowac (mail do adminow, jakies kupony rabatowe w branzowych pismach itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowicie o ex'ie beta 2 a w changelogu widze ze niema jeszcze 1.0 :)

Wiec jak juz tak pisze to sie zapytam kiedy bedzie 1.0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×