Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Ja jednak sadze ze nikt nie "wpada" i nie kupuje na slepo. To nie wyprzedaz w MM Serwery zamawiaja glownie firmy wedlug swoich potrzeb. I nie na pierwsze pol roku czy rok tylko na kilka lat w przod. I roznego rodzaju promocje, gratisy, male literki w regulaminie i gwiazdki niektorym tylko przeszkadzaja. A niektorym pewnie nawet wlaczy sie pytajnik w glowie dlaczego na poczatku jest tak tanio ? Gdzie tu haczyk ? Przed wydaniem tych paru stow na pewno kazdy przeanalizuje *dokladnie* conajmniej kilka ofert, przeczyta kilka opinii nt danej firmy.

 

Dlatego nie zgodze sie z Twoja opinia bo ludzie to nie zwierzeta i swoj rozum maja

pozdr.

Też się w pewnym sensie zgodzę, ale nie ukrywajmy, że nie wszyscy mają pojęcie o tym co tak naprawde jest lepsze a co gorsze. Nie ukrywajmy, że cena jest dla większości ludzi (co i tak powoli się zmienia ludzie po prostu zaczynają rozumieć, że lepiej dopłacić te 30% i mieć produkt "markowy" co gwarantuje spokój uzytkowania - nie ważne czy to spodnie, samochód czy serwer :P ) decydującym czynnikiem przy wyborze produktu.
Dlaczego diesle sa teraz tak popularne mimo ze sa generalnie sporo drozsze ?

No tutaj się nie zgodzę - są POPULARNIEJSZE, ale nie tak żeby wygrać z "benzyniakami" - a i eksploatacja staje się stosunkowo coraz mniej tańsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
nomanos.. jeśli bierzesz konto tylko dla siebie, to home wychodzi taniej, ale jeśli jakiś dodatkowy ftp, więcej baz.. czy coś.. to okazuje się, że kopujesz zacofaną konfigurację.. a przy wyższym konfigu home'a, progreso wypada lepiej cenowo...

chodzi o podstawowy pakiet w obu przypadkach. konto dla firmy ale swoje prywatne rzeczy tez bym tam wrzucił pryz okazji (tyle tera zmiejsca dają, że szkoda marnować ;))

 

Jeżeli już mówicie o stronach www to dla mnie korzystniej wypada home :) wprawdzie lekko sie na niej zamotałem (duzo informacji) ale za to jest wszystko, a help jest ogromny i w zasadzie opisuje każda kwestie na serwerze. a progreso? cóż, troche kpi sobie z klientów ("tresc tem2 pod1 tresc tem2 pod2 Zakładanie kont pocztowych tresc tem2 pod3").

 

Ja jeszcze sie zastanowie. jako, ze to nie ma byc konto na moje prywatne kombinacje (to robie na localu albo na swoim dedyku) tylko glownie dla firmy i osob w niej pracujacych to nieco inne priorytety wchodza w gre. Niewykluczone, że przy takiej podobnej ofercie technicznej (w zasadzie roznic nie ma) wybiore home ktory jest 2x tanszy.

 

diabel tkwi w szczegolach wiec jeszcze drukne sobie oferte progreso i porownam punkt po punkcie z home dajac + i - a potem podsumuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
wybiore home ktory jest 2x tanszy.

 

W ktorym miejscu jest tanszy ? ;)

Zrob "symulacje" na najblizsze np 2-3 lata.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Progreso: 300 zł netto

home: 151 zł netto

 

Huh, 2-3 lata? Toż to WIECZNOŚĆ w internecie ;) Na tak długo nie moge planować :D

 

(kupilem na rok konto w chwalonym tutaj bardzo (kiedys) easyISP i co mi z tego zostalo? nic.)

 

Na razie progreso na + 5GB miejsca i dowolna ilość baz. a home swietnie opisane tak ze nie musze nawet do nich pisac aby dowiedziec sie czegokolwiek. wezme jeszcze tam ten test na 14 dni i sprawdze ich panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Progreso: 300 zł netto

home: 151 zł netto

 

Progreso 250 netto :-)

 

Huh, 2-3 lata? Toż to WIECZNOŚĆ w internecie ;) Na tak długo nie moge planować :)

 

Czyli uwazasz, ze home.pl po roku testow moze sie okazac "be" i bedziesz sie przenosil gdzies indziej ? Nie sadze ;-) Rok to wcale nie wiecznosc, watpie ze w tym czasie zmieni sie cena hostingu w "tej klasie" :D

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Progreso 250 netto :-)

oj, przepraszam, rzeczywiście. Nie wiem jak ja to patrzałem (musze zmienic okulary na mocniejsze). :/

 

Czyli uwazasz, ze home.pl po roku testow moze sie okazac "be" i bedziesz sie przenosil gdzies indziej ? Nie sadze ;-) Rok to wcale nie wiecznosc, watpie ze w tym czasie zmieni sie cena hostingu w "tej klasie" ;)

pozdr.

rok to sporo czasu (rok temu siedzialem na resellerze w superhoscie i nie mialem wlasnego dedyka).

nie, niesadze aby nagle home czy tez progreso mialo sie "zepsuc". ale mysle, ze za rok czasu firma moze miec inne wymagania i albo dana oferta technologicznie moze byc za bardzo 'skostniala' albo bez wzgledu na oferty tych hostingow firma bedzie potrzebowala swoj wlasny serwer. to jednak wszystko szybko sie zmienia.

 

ps1. planujecie Ruby u siebie?

 

ps2. sugeruje poprawienie strony www i zapchanie jej masa informacji (vide home). troche tak pusto jak w progreso widze tylko drobna tabelke (porownanie kont) i koniec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
ps1. planujecie Ruby u siebie?

 

Tak, na jednej maszynie juz testowo dziala.

 

ps2. sugeruje poprawienie strony www i zapchanie jej masa informacji (vide home). troche tak pusto jak w progreso widze tylko drobna tabelke (porownanie kont) i koniec :/

 

W trakcie ... ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dżizys.. czy ja naprawdę napisałem "kopujesz"? hehe... oczywiście ta literówka nic nie ma wspólnego z "ó" ;)

 

normanos.. mimo wszystko jakby porównać konfigi to home jednak jest droższe.. obstawiam przy tymi ftpami i bazami... no ale skoro stawiasz tylko 1 stronkę i na pewno nic więcej, no to może rzeczywiście...

 

a fakt, że 2-3 lata to wieczność... jednemu klientowi wziąlem progreso na 3 lata, bo on tak chciał.... ale sam teraz będę brał na pół roku konta... potem się nudzi, człowiek zaczyna kombinować, marudzć itd. :D takie jakieś gimnazjalne podejście we mnie siedzi chyba hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
normanos.. mimo wszystko jakby porównać konfigi to home jednak jest droższe.. obstawiam przy tymi ftpami i bazami... no ale skoro stawiasz tylko 1 stronkę i na pewno nic więcej, no to może rzeczywiście...

ciezko TAK porownywac :) liczy sie realna cena do wydania i oferta :) kwestia 1/5GB jest dla mnie nieistotna bo obie wartosci sa dla mnie dosyc kosmiczne. 1 baza w home to rzeczywiście male utrudnienie i kto wie czy to nie przewazy na korzysc progreso. poza tym ofety bardzo bardzo zblizone, a do tego jak juz pisalem wczesniej home lepiej przedstawione i udokumentowane. wolalbym miec wszystko na stronie progreso w helpie zamiast meczyc niepotrzebnie helpdeska :)

 

a fakt, że 2-3 lata to wieczność... jednemu klientowi wziąlem progreso na 3 lata, bo on tak chciał.... ale sam teraz będę brał na pół roku konta... potem się nudzi, człowiek zaczyna kombinować, marudzć itd. :) takie jakieś gimnazjalne podejście we mnie siedzi chyba hehe..

oh, to nie tak. nie wiem czy mozna sie "znudzic" hostingiem ot tak bez przyczyny. rok czasu to sporo i wiele moze sie w tym czasie zmienić.

 

ot pierwszy lepszy przykład z brzegu: cofnij sie o rok na home kiedy to nie bylo php5 i mod_rewrite. to rewrite to na prawde bylo nie do zniesienia (brak). pomysl ze kupiles konto rok wczesniej, na necie jeszcze sie nie znales, potrzeb na owy rewrite nie bylo wtedy. a teraz masz a tu w home nici z tego. "bedzie kiedys tam" ;)

 

to jeden z wielu przykladow, ze w necie szybko wszystko sie zmienia i nie ma co sie deklarowac na romans z jednym providerem na kilka lat :D

 

edit: drugi przyklad to tfu.. easyISP. byl tu mocno chwalony... do czasu... tylko stracilem niepotrzebnie kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

normanos to sie zgadzamy z tym konfigiem/jakoscia/cena tak ostatecznie chyba..

 

a easy bylo* mlode... to tez troche inna sprawa..

 

* - tzn. jest, bo jeszcze żyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a easy bylo* mlode... to tez troche inna sprawa..

 

* - tzn. jest, bo jeszcze żyje ;)

Ale co to za życie ???

 

Co do tych dwóch firm to wybrałbym nazwa.pl. ;-) Tak wiem - nie ma jej w temacie - ale relatywnie bardzo sie poprawiło u nich "serwery dostały chyba sterydy" potem home.pl z racji pozycji na rynku i moich spokojnych nocy a na trzecim miejscu progresso bo akurat dla mnie nie mają dobrej oferty. Ale ja potrzebuje porządnego resellera ze świetnym webmalem dla firm które obsługuje "wiewiórki" odpadają w przedbiegach. Dedyk dla mnie to za dużo problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firm które obsługuje "wiewiórki" odpadają w przedbiegach...

Nie to żebym bronił Progreso, ale skreślanie firmy

z powodu brzydkiego wg. Twojego gustu webmaila jest ciut dziwne

skoro możesz sobie wgrać na konto innego i przystosować do własnych

wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A który z tych innych daje możliwość zmiany hasła, ustawienia antyspamu czy powiadomienia SMSem ?? Nie przypominam sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A który z tych innych daje możliwość zmiany hasła, ustawienia antyspamu czy powiadomienia SMSem ?? Nie przypominam sobie.

przystosować do własnych wymagań... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem klientem Progreso od wielu miesięcy. Co moge powiedzieć? Odpowiada mi ten typ hostingu - reakcja na pytania na poziomie, pomoc techniczna dobra. Jeśli są jakieś problemy ekipa Progreso pomaga rozwiazac je od ręki.

 

I tyle - nie chcę smalić za bardzo (by nie zapeszyć), ale znając inne hostingi u wielu innych firm - polecam, Progreso jest jak do tej pory ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili jest to ok 7 tys serwerow wirtualnych, czy sa wymagajacy.. Jak to klienci - niektorzy owszem ;-)

pozdr.

 

tak mnie naprzyklad :D zawracam dupe - co 3 dni i wszystkie moje prozby realizowane :) ja bym sie taak nie dawal klienta :) Klient nasz Pan tak jest w Progreso :)

 

 

update po paru miesiacach od postu :) nic sie nie pogorszylo w mojej wspolpracy z firma :)

a nawet moge powiedziec ze sie Polepszylo :) dlatego nie bywam juz na forum i nie szukam innych ofert bo jest swietnie :)

 

PS. i zeby nie bylo ze ja jakis podstawiony przekupiony :) bo nie jestem - moge na PW wsakazac strony ktore mam w progreso ktore maja sie swietnie :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad kupnem konta w progreso. Bardzo podoba mi się ich oferta i konfiguracja serwera, ale jest jeden problem. Strony który na innych serwerach generują się w 0,1 sec, na serwerach progreso generują się 1 sec albo i więcej. Serwery wydają się dość obciążone (load average nie spada poniżej 4, a maszyna jest 2 procesorowa). Ktoś miał z tym problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Właśnie zastanawiam się nad kupnem konta w progreso. Bardzo podoba mi się ich oferta i konfiguracja serwera, ale jest jeden problem. Strony który na innych serwerach generują się w 0,1 sec, na serwerach progreso generują się 1 sec albo i więcej. Serwery wydają się dość obciążone (load average nie spada poniżej 4, a maszyna jest 2 procesorowa). Ktoś miał z tym problemy?

 

Czas generacji na poziomie 1sek (srednia powinna byc troche nizsza - ok 0,5-0,7 sek) spowodowany jest faktem ze PHP dziala u nas jako CGI, a w tym trybie generacja musi byc dluzsza. Jezeli planujesz wieksza liczbe odwiedzin albo chcesz obnizyc gdzies o polowe czasy generowania strony - zglos to w helpdesku. Przepniemy Cie na FastCGI.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas generacji na poziomie 1sek (srednia powinna byc troche nizsza - ok 0,5-0,7 sek) spowodowany jest faktem ze PHP dziala u nas jako CGI, a w tym trybie generacja musi byc dluzsza. Jezeli planujesz wieksza liczbe odwiedzin albo chcesz obnizyc gdzies o polowe czasy generowania strony - zglos to w helpdesku. Przepniemy Cie na FastCGI.

pozdr.

No z tego co widze, to PHP na tym serwerze na którym mam konto testowe działa właśnie na FastCGI (przynajmniej tak z phpinfo wynika).

Generalnie planowałem zainstalowanie skryptu Gallery, który jest dość pod tym względem wymagający.

 

Generalnie mam pytanie, czy w przyszłości jest planowany jakiś upgrade tych maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
No z tego co widze, to PHP na tym serwerze na którym mam konto testowe działa właśnie na FastCGI (przynajmniej tak z phpinfo wynika).

Generalnie planowałem zainstalowanie skryptu Gallery, który jest dość pod tym względem wymagający.

 

Nie - na pewno masz zwykle PHP. Patrz na rodzaj API :D

 

Generalnie mam pytanie, czy w przyszłości jest planowany jakiś upgrade tych maszyn?

 

Nie. Bo i po co ? :) Calosc smiga dobrze, caly czas monitorujemy obciazenie i jezeli zaczyna dochodzic do pewnego poziomu (o ktorym smialo mozna mowic ze jakosc swiadczonych uslug jest na bardzo wysokim poziomie) nowe konta zakladane sa na nowych maszynach. Jezeli chcesz szczegolow - zapraszam na priva, nie offtopikujmy w tym watku :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako że to mój pierwszy post, może być dziwnie odebrany, ale co tam... od czegoś trzeba zacząć :D

 

niedawno wykupiłem konto w progreso, po nacięciu się na kilku innych firmach, których nazw nie będę wymieniał... i jestem bardzo zadowolony jak na razie

 

jedyna wada - panel administracyjny, który jest autorski i jeszcze nie ma wszystkich opcji, za to te, które już są, są wg. mnie dobrze opracowane...

największa zaleta - bardzo dobra pomoc techniczna, czego nie ma w panelu (np. wpisy DNS) praktycznie od ręki mogą ustawić

 

dodatkową zaletą jak dla mnie jest możliwość użycia własnego pliku php.ini globalnie, albo dla dowolnego katalogu

 

w każdym razie... ceny może nie są najniższe, ale moim zdaniem warto zapłacić niż później użerać się z firmami pokroju tych, które używałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak jak poprzednik pisze pierwszego posta, jednak u mnie nic nie bedzie podejrzanego :(

Mam pytanie do rshmn.

Dzwonilem do dzialu technicznego progreso (jestem bardzo zaineteresowany Wasza oferta) i pytalem, czy jest mozliwosc zainstalowania cvs'u. Nie sprecyzowalem jaki cvs mnie interesuje, dlatego zrobie to teraz.

http://www.freebsd.org/projects/cvsweb.html

 

Przeczytalem 7 stron tematu, poniewaz jestem prawie zdecydowany na kupno konta biznes w progreso.

29 wrzesnia konczy mi sie konto w home'ie ;] i tak jak inni uzytkownicy potrzebuje skorzystac z uslug, swiadczonych na najwyzszym poziomie...

 

@rshmn: bede wdzieczny za odpowiedz na pytanie :D

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalem 7 stron tematu, poniewaz jestem prawie zdecydowany na kupno konta biznes w progreso.

29 wrzesnia konczy mi sie konto w home'ie ;] i tak jak inni uzytkownicy potrzebuje skorzystac z uslug, swiadczonych na najwyzszym poziomie...

Jest standardowy, linuxowy cvs 1.11.*, w swoim katalogu mozesz instalowac wszystko, co nie wymaga uprawnien root'a. Najlepiej zaloz konto testowe, otworz watek w ex'ie tam przeniesmy ta dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale numer.. rzeczywiście home dostaje zadyszki, kumpela nie dostała mejla wysłanego z Progreso jakieś 5 godzin temu... z nazwy też nie dochodzi... z home też (!)... a po zalogowaniu na webmail w home, oprócz setek mejli spamu (nie sprawdzam mejla z tego konta własnie z powodu spamu, który na home to chyba już jest legendarny):

 

"Błąd podczas próby ściągnięcia poczty z konta "Główne konto": Nie udało się nawiązać połączenia z serwerem. Proszę spróbować ponownie za kilka minut. Jeśli problem będzie się powtarzał, prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×