Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Gość adamszendzielorz
Taka konfiguracja komplikuje sprawę zwłaszcza na stronach firmowych.

 

Faktycznie temat rzeka i nie chcialbym go po raz n-ty poruszac, moje stanowisko kazdy juz chyba zna, a jak nie zna to sobie poszuka w archiwum :P

 

Proponuje Adamie nad tym popracować ;)

 

Nie zamierzamy tego zmieniac, przynajmniej nie w tej cenie :)

pozdr.

 

 

Ale przed tym można się bronić przykładowo przez ograniczenia na np: max_user_connection w mysql.

I wówczas takowego klienta uświadamia się w pewnych sprawach.

 

Oj niestety ale przez max_user_connection raczej nic nie ograniczysz. No bo co ustawisz ? Ustawisz malo, to sie '"pojedyncza" strona w porze szczytu moze wysypywac. Ustawisz za duzo - to sie moze bez problemu pare stron pomiescic na jednym serwerze. Tutaj nie ma reguly i musi byc jakis bezpieczny margines ktory dla roznych skryptow bedzie rozny.

 

Albo wyobraz sobie sytuacje ze ktos ma 10 domen i trzyma na nich 10 malych stron. A ktos inny ma jedna domene / duza strone i porobione do niej 10 subdomen (reklama. kontakt. i inne). Ruch na tych 10 domenach jest taki jak na tej jednej z subdomenami. W jednym i drugim jest tyle samo jednoczesnych polaczen do mysqla. No i co ? :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, każdy do tego podchodzi inaczej i ma swoje sposoby do "walki" z takimi klientami.

Istny temat wielkiej rzeki, więc może zakończmy ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Trzeba będzie zrobić porządek z tym tasiemcem.

 

Ale wracając do obecnej dyskusji, czy nie ma technologii, która ograniczyłaby całkowicie zasoby na użytkownika? Wiem, że w linuksie takie rzeczy to ciężko, ale może bardziej zaawansowane systemy? AIX, Solaris?

 

Obecnie wygląda na to, że problem jest z bazą danych (sam nie mam pomysłu jak to limitować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety z MySQLem i jego limitowaniem jest problem co odczuło nawet Home.pl i stąd ta cała akcja z porządkami u nich - bo z resztą problemów ich system radzi sobie doskonale. Tyle, że oni mają FreeBSD + Idea WebServer.

 

Ale nawet w przypadku CPanela można skompilować porządny kernel z grsec i limitowaniem zasobów, do tego cpulimit do Apache'a i PHP i mamy sensowne środowisko do hostingu dzielonego ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nawet w przypadku CPanela można skompilować porządny kernel z grsec i limitowaniem zasobów, do tego cpulimit do Apache'a i PHP i mamy sensowne środowisko do hostingu dzielonego ;).

Pozwolę sobie dodać, od tak by było tuż obok,

że limity per user ( CPU, RAM ) razem z GRSec-owymi ENFORCE-*,

nie zadziałają ( na nic się zdadzą ) jeśli korzystamy z PHP jako modułu serwera Apache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na p9 faktycznie tak jest [ widoczne zarówno pod ipb - calkiem spore ] jak i wordpressie.

Czyli co, na innych niz p9 tego problemu nie ma? Akurat rowniez jestem na p9 to ta sprawa mnie niezmiernie interesuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Extranetu mam jedno "ale". Przydałaby się opcja przeglądania(lub chociażby pobrania) konkretnych tabel z backupu bazy danych. Nie zawsze na rękę jest przywracać całą tabelę, a Extranet nie oferuje pobrania całego backupu mysql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie Extranetu mam jedno "ale". Przydałaby się opcja przeglądania(lub chociażby pobrania) konkretnych tabel z backupu bazy danych. Nie zawsze na rękę jest przywracać całą tabelę, a Extranet nie oferuje pobrania całego backupu mysql.

nie bardzo rozumiem o co chodzi... najpierw musisz o pobieraniu konkretnych tabel, a potem, że nie na rękę jest przywracać całą tabelę... podejrzewam, że chodziło o całą bazę...

 

w każdym razie, od takich rzeczy jest phpmyadmin standardowo dostępny na progreso + dostęp do shella, w którym można zrobić jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka konfiguracja komplikuje sprawę zwłaszcza na stronach firmowych.

Nie chce mi się tego teraz sprawdzać, ale IIRC problem można rozwiązać aliasami. Jeśli jest inaczej, to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Nie chce mi się tego teraz sprawdzać, ale IIRC problem można rozwiązać aliasami. Jeśli jest inaczej, to niech mnie ktoś poprawi.

 

Nie mozna. Nie ma pelnej puli loginow dla kazdej domeny oddzielnie.

Swoja droga akurat dla stron firmowych jest to zaleta - firma ma sobie domeny firma.pl, firma.com.pl, firma.net.pl - zaklada jedno konto ktore dziala we wszystkich firmowych domenach jednoczesnie. Prosto, szybko, bezbolesnie ;)

 

Komplikuje to sie zwlaszcza dla osobnikow ktorzy na serwerze za 250 pln netto rocznie chcieliby utrzymywac 100 stron roznych firm. A wiecie co dla mnie jest w tym najsmutniejsze? Ze ci webmasterzy zarabiaja na *hostingu* (a nie tym sie przeciez zajmuja) upychajac wszystko do jednego wora, a swoich klientow kasuja jak za oddzielne serwery. To taka polska smutna rzeczywistosc - ja rozumiem, ze kazdy chce zarobic jak najwiecej - ale niech kazdy zarabia na tym na czym sie zna, czyli webmaster na robieniu stron, a firmy hostingowe na ich utrzymywaniu. I nie bedzie zadnego problemu. Trzymajmy sie zasad, a zasada shared hostingu nie jest utrzymywanie dziesiatek czy setek roznych stron, nalezacych do roznych firm na jednym serwerze wirtualnym.

 

Nie da sie pogodzic pelnej puli loginow dla kazdej z domen z w miare niska cena serwera i swiadczeniem uslug na wysokim poziomie przy warunkach jakie panuja na rynku. Cos za cos. My stawiamy na jakosc kosztem rezygnacji z pewnego grona klientow.

 

Nie chce znowu wywolywac burzy od nowego roku wiec z mojej strony naprawde EOT w kwestii pul loginow :-) Gdyby cos sie nagle zmienilo w polityce firmy - na pewno bedziemy o tym wszedzie glosno trabic.

 

Wszystkiego najlepszego!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pomyśleć o osobnej puli loginów dla domeny jako usłudze dodatkowej wykupowanej dla każdej domeny z osobna, no chyba, że tak się nie da technicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tripix noo.. albo i tak.. heh mi np. brakuje czasem dodatkowego FTP w nazwa.pl ;)

 

A co do upychania.. heh.. no cóż.. niestety, konkurencja wśród webmasterów też jest spora.. ludzie w tej sferze również niedoinformowani (teksty w stylu "300zł za stronę? czemu tak drogo?" - a tu jeszcze domena i hosting..) ...a namawiać każdego klienta ze stronką-wizytówką 1Mb z transferem 100Mb miesięcznie na konto za 300zł rocznie to raczej śmieszne... nie można pakować na chama, ale jeśli sie uda zmieścić w puli mejli 4-6 stron, które wcale nie wykorzystują usługi, to czemu tak nie robić? heh a dodatkowy grosz zawsze się przyda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka opcja współdzielenia adresów @ przez domeny skutecznie zapobiega robieniu z shared hosting serwera reseller czy dedyka. To raczej nie zniknie bo jest to wentyl bezpieczeństwa przed wciskaniem 30 stron na jedno konto za 250 zł.

 

 

 

--------------------

Grupa Advertis | agencja reklamowa

 

 

bezsensowne limitowanie klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać ze w nazwa.pl po rozsądnym wykorzystaniu konta można osiągnąć więcej niż potrzebuje jeden użytkownik. Oczywiście należy unikać by Przema. LInk potwierdzający że ich konto jest naprawdę elastyczne -)

snap1xy6.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mozna [stosować aliasów]. Nie ma pelnej puli loginow dla kazdej domeny oddzielnie.

Czyli nie da się zrobić konta "konto1@domena1.pl" "konto2@domena2.pl" i nazwać ich odpowiednio "kontakt@domena1.pl" oraz "kontakt@domena2.pl"? Wydawało mi się to wykonalne, ale nigdy nie potrzebowałem...

 

To taka polska smutna rzeczywistosc - ja rozumiem, ze kazdy chce zarobic jak najwiecej - ale niech kazdy zarabia na tym na czym sie zna, czyli webmaster na robieniu stron, a firmy hostingowe na ich utrzymywaniu.

I w drugą stronę to też powinno działać - to oczywiście nie jest przytyk do PG ;)

Stanowczo zbyt często widzę firmy, które oferują konta oraz "stworzenie strony". Ofkors taka "strona" nie nadaje się do niczego, choć jest "wliczona w cenę" serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ale się kobyła zrobiła z wątku. W nagrodę za przejrzenie 24 stron postów postanowiłem wysmażyć posta.

 

Zasadniczo konto w progreso mam od kilkunastu dni, ale już po przenosinach, które sa niezłym testem dla helpdesku i działania usług. Wyniosłem się z AVX więc na zasadzie porównania o Progreso nie mogę mówić źle. Zresztą chłopakom tak posłodziliście wcześniej, że pominę ten aspekt :(

 

Co do sedna wątku - pierwszy i zasadniczy szok po przenosinach to właśnie obługa poczty więc jesli ktoś rozważa zakup usługi niech dobrze sprawdzi konfigurowalność maili w extranecie - nazwa konta/aliasu wiąże się automatycznie ze wszystkimi domenami. Jest to szczególny problem jesli przeoczyło się tą opcję w okresie testowym (nieskromnie piszę tu o sobie), a trzeba odtworzyć strukturę poprzedniego konta które miało taką funkcjonalność. To tak tytułem zaznaczenia dla potomnych.

 

Tutaj tylko jedna mała uwaga odnosnie wcześniejszej dyskusji - hosting kupuje się też czasem do domen/serwisów non-profit, lub prywatnych. Podciąganie wszystkich pod model "zdziera kasę na drobnych firmach i podciąga pod konto za 300 zł" jest leciutką nadinterpretacją :( Żeby sprawa była jasna - argumentacja Progreso w tej kwestii jest dla mnie klarowna.

 

Ze swojej strony dodam tylko małe pochlebstwo odnośnie identyfikacji wizualnej firmy. Większa część hostingodawców nie dorasta im pod tym względem do pięt. Cieszę się również, że w końcu dostaje z helpdesku odpowiedzi podpisane imieniem i nazwiskiem.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że webmail standardowy i taki szary. :)

 

Ale ponoć nadchodzi nowy.

 

 

Można zmienic kolor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że webmail standardowy i taki szary. :)

 

Ale ponoć nadchodzi nowy.

 

 

nowy webmail i extranet nadchodza... juz od jakiegos czasu i nadejsc nie moga :)

 

trzeba jeszcze wspomniec o "pelnej" dokumentacji :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy webmail i extranet nadchodza... juz od jakiegos czasu i nadejsc nie moga :)

 

trzeba jeszcze wspomniec o "pelnej" dokumentacji :))

 

Strone firmowa takze mieli zaktualizowac odnosnie np.: swoich serwerow: DELL PowerEdge wyposażonych w dwa procesory Intel Xeon. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czymś trzeba oszczędzać gdy firma jest mała - w tym wypadku najbardziej widoczne są oszczędności na webmasterze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patryku :) (i inni)

 

Oszczedzanie na webmasterze: akurat Sullivan to jeden z najdrozszych, jak nie najdrozszy polski freelancer, sprawdz portfolio -> http://www.sullivan.pl. Chociaz w sumie po co, przeciez wiesz lepiej :)

 

Wiec, dla czlowieka, ktory jest alfa i omega w sprawach "malutkiego" Progreso robimy apdejt informacji. Wylaczamy z wykresu pozostalosci ruchu z USA. Serwery jak juz setki razy bylo tutaj wspominane to compaq dl360 / 2x ~1 Ghz / 1.5-2 GB RAM / 2x 73 GB SCSI + pozostalosci w postaci dual xeon 2.8-3 Ghz / 2 GB ram / 2x73 GB SCSI, z ktorych wiekszosc dziala juz jako serwery dedykowane dla paru naszych klientow.

 

@patryk: napisz mi prosze, co to jest def. malej firmy. Ilosc pracownikow? Obroty? Dochod? Fura prezesa:P? Ilosc klientow? Domen? A moze ilosc wrogow? Mowi sie, ze ten ostatni parametr najlepiej okresla czy sie komus powiodlo czy nie. Jezeli tak to milo mi goscic cie w poczecie argumentow, ze jednak Progreso nie jest takie male :)

 

@Litr: dokumentacji - http://progreso.pl/dokumentacja/index.html + prawa strona ex'a naszym zdaniem wystarczy. Firma, ktora polecasz ma obszerniejsza? :)

 

@baldhorse - jak tylko bedziemy znac superdokladna date, to na pewno sie pochwalimy. Chcemy wypuscic produkt, ktory:

1. zrobi jeszcze wieksze wrazenie, niz swego czasu extranet

2. przyspozy nam wiecej zazdrosnikow :)

3. ...i najwazniejsze, ludzi, ktorzy beda miec frajde z uzywania tego, co napiszemy :]

 

Mialo byc na poczatku roku, ale bedzie obsuwa mala - na pieknej nie ma powoli miejsca na nasze serwery, bedziemy przenosic sie do Piaseczna (wiecej miejsca - a dostawiamy obecnie okolo 1-2 maszyny miesiecznie i to bez dedykowanych, z ktorymi to startujemy w okolicach marca moze) i przepisujemy ex'a do obslugi fcgi + eAccelerator, a to sprawa priorytetowa. Pozatym doszlo pare rzeczy: ruby, pgsql etc. Pozatym pare osob z tego forum buczalo nt. wordpressow - zrobilismy takie male fikumiku dla nich. To wszystko zjada czas.

 

Spokojnie. Pracujemy, jest fajna atmosfera do robienia nowych rzeczy i kupa pomyslow, z ktorych pare bedzie juz w ex'ie 2.0, a czesc pewnie poczeka na kolejna rewizje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rhsmn: wykonanie dizajnu to jedno (a Sullivan to nie Max Weber) a aktualizacja i poziom merytoryczny witryny to drugie - a macie niestety pewne braki, zarówno w dokumentacji jak i w opisach maszyn, czy chociażby liście klientów gdzie spora cześć stoi na zupełnie innych serwerach niż Wasze.

 

Co gorsza, Ty wyraźnie źle odebrałeś mojego posta - jeśli będziesz miał chwilę czasu to przejrzyj moje pozostałe i może zrewidujesz swoje podejście o mojej rzekomej "wrogości" do Was :). A firma? Jest dla mnie mała. Podobnie jak Webd czy Superhost, choć oni obsługują trochę więcej domen - ale "kadrowo" i marketingowo to jest to samo.. I nie ma w tym nic złego. Dla większości klientów to lepiej, że nie jesteście Ogicomem, albo Home. W każdym razie, nawiązując do tonu Twojego posta - dziękuje, że tak na mnie naskoczyłeś, nie wiedziałem, że mam tak wielki autorytet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
czy chociażby liście klientów gdzie spora cześć stoi na zupełnie innych serwerach niż Wasze.

 

Spora czesc ?? Np. kto ? Zaciekawiles mnie :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×