Skocz do zawartości

Polecane posty

Ta z ciekawości sprawdziłem i mały zonk:

 

Konkretnie to :

 

 

 

dc-1:/# cat /proc/cpuinfo

processor : 0

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 23

model name : Intel® Xeon® CPU X3360 @ 2.83GHz

stepping : 7

cpu MHz : 209.552

cache size : 6144 KB

physical id : 0

siblings : 4

core id : 0

cpu cores : 4

apicid : 0

fdiv_bug : no

hlt_bug : no

f00f_bug : no

coma_bug : no

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 10

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 lahf_lm

bogomips : 5646.87

 

processor : 1

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 23

model name : Intel® Xeon® CPU X3360 @ 2.83GHz

stepping : 7

cpu MHz : 209.552

cache size : 6144 KB

physical id : 0

siblings : 4

core id : 1

cpu cores : 4

apicid : 1

fdiv_bug : no

hlt_bug : no

f00f_bug : no

coma_bug : no

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 10

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 lahf_lm

bogomips : 5645.98

 

processor : 2

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 23

model name : Intel® Xeon® CPU X3360 @ 2.83GHz

stepping : 7

cpu MHz : 209.552

cache size : 6144 KB

physical id : 0

siblings : 4

core id : 2

cpu cores : 4

apicid : 2

fdiv_bug : no

hlt_bug : no

f00f_bug : no

coma_bug : no

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 10

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 lahf_lm

bogomips : 5646.02

 

processor : 3

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 23

model name : Intel® Xeon® CPU X3360 @ 2.83GHz

stepping : 7

cpu MHz : 209.552

cache size : 6144 KB

physical id : 0

siblings : 4

core id : 3

cpu cores : 4

apicid : 3

fdiv_bug : no

hlt_bug : no

f00f_bug : no

coma_bug : no

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 10

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 lahf_lm

bogomips : 5646.03

Co daje w sumie > 800 MHz i jest zgodne z ofertą, która była w okresie kiedy składał Pan zamówienie na serwer. Obecnie obowiązuje oferta OpenVZ 2010 v2, w której te parametry są wyższe.

 

Nie widzę tutaj błędu z naszej strony.

 

Możemy albo zamienić te 4 rdzenie na jeden mocny (co przy wielowątkowości większości aplikacji serwerowych raczej nie wpłynie na zwiększenie wydajności), albo możemy migrować serwer do najnowszej oferty.

 

 

Ponadto nie wydaje mi się aby forum było najlepszym miejscem do zgłaszania takich problemów, od tego jest ticket system / email / telefon / ew. fax, ale nie forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich wielkich mędrców debatujących o wyższości rdzeni nad wątkami itp. zachęcam, aby zainteresowali się, jak realizowana jest wirtualizacja kontenerowa.

Technicznie rzecz biorąc, to informacjami z /proc/cpuinfo można się rajcować, ale i tak nie są warte one nic. Bo proces na kontenerze jest jednocześnie procesem na hoście głównym. I dopóki ktoś nie ustawi twardych limitów na hoście (co jest raczej niezbyt możliwe, bo wygeneruje pewne problemy), to ten proces ma do dyspozycji i tak CAŁY cpu. Nie, jak to nazywają co niektórzy wątek, nie rdzeń, ale cały fizyczny procesor. Jedynie scheduler i hypervisor dbają o to, aby owy proces nie dostawał tego cpu za dużo, po prostu spowalniając go sygnałami SIGSTOP i SIGSTART, żeby procesowi, a raczej jego użytkownikowi ;) wydawało się, że ma określoną prędkość procesora.

Tak mniej więcej jak dostępny w linuksie program cpulimit.

A większa ilość owych cyferek przy "prędkości" po prostu znaczy, że w razie gorączki użytkownik ma po prostu większy priorytet w uzyskiwaniu czasu procesora.

 

W ramach ciekawostki - pisząc odpowiednio program, da się wysycić na hoście cały procesor. Myślę, że ci, którzy orientują się nieco w standardach posixowych, po przeczytaniu tego postu domyślą się, w jaki sposób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie po to WHT jest forum a nie blogiem żeby każdy mógł założyć temat i w nim na ten temat rozmawiać. Jest wiele osób wyspecjalizowanych na tym forum i myślę, że chętnie dołączyli by się do dyskusji wyjaśniając takie kwestie. Sam chętnie się przyłączę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Witam,

 

Kontakt bardzo dobry.

VPS chodzi jak merzenie. Mogę polecić tą firmę każdemu.

Czekam na kolejne nowości od tej firmy, już niedługo...

Jednak niepokoi mnie czas oczekiwania na IPv6, czekam już 2 tygodnie i nie mogę się doczekać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściciel kilka zgłoszeń wyżej zapewniał o szybkiej realizacji zgłoszeń o problemach i pisał też, że zapytania i prośby z powodu świąt i promocji nowej oferty mają drobne opóźnienia, które zostaną skorygowane do końca grudnia. Właściciel pisał też, że po wdrożeniu nowej wersji systemu Kayako w pierwszej połowie stycznia czas reakcji na każde zgłoszenie, niezależnie czy zapytanie czy prośba czy zgłoszenie o problemie nie powinien w godzinach roboczych przekroczyć 1 godziny, a celem będzie utrzymanie go na poziomie max. 15 minut.

 

Wszystko mamy w środowisku testowym już przygotowane, będziemy wdrażać jak już pisałem w pierwszej połowie stycznia 2011.

 

@Picek, proszę czytać ze zrozumieniem wszystkie posty zanim napisze Pan o czymś co jest dawno "przeterminowane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam każdemu tę firmę hostingową, omijać z daleka!

 

2 grudnia 2010 roku opłaciłem u nich serwer VPS + usługę przerobienia go na VPN, łącznie 98 zł. Wcześniej dostałem informacje, że zainstalowanie takiej usługi nie potrwa dłużej niż 5 dni.

 

2 grudnia potwierdziłem instalację openVPN na moim serwerze, pomimo to dostałem takiego maila od nich:

"Witam,

Szanowny Panie, w związku z konfliktem pakietów uprzejmie proszę o wyrażenie zgody na reinstalację systemu operacyjnego..."

 

Po czym oczywiście wyraziłem zgodę i 7 grudnia dostałem maila:

 

"Witam,

Panie Piotrze, w środę w ciągu dnia operacja zostanie dla Pana zakończona."

 

Do dnia dzisiejszego usługa nie została zainstalowana i moje maile zostały zignorowane. Mamy 24 grudnia. Zażądałem całkowitego zwrotu poniesionych przeze mnie kosztów.

 

Pozdrawiam forumowiczów

 

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu...nie mogę nic więcej napisać niż to, że ten hosting jest najlepszy pod słońcem!

Support po prostu miodzio! Czasami jak mam problemy to piszę i do 15 minut otrzymuję odpowiedź!

Po prostu MEGA!

 

Polecam na 101% i pozdrawiam!

 

Stronka www.gta-five.pl również śmiga MEGA na tych serwerach!

 

Po prostu brak słów na to jak dobry jest ten hosting!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

malcio wysłałem Ci na pw wiadomość oraz na maila, szkoda, że nie pisałeś na support ani do mnie w celu wyjaśnienia tego, również można było zadzwonić a sprawa zapewne zostałby załatwiona od ręki.

Usługa została założona zaraz po opłaceniu.

 

 

Z drugiej strony cieszy mnie to iż niektóre osoby chociaż tutaj potrafią napisać aby się z nami skontaktować :)

 

Insynuacje proszę schować w kieszeni, tak długo jak nie ma Pan żadnych dowodów, a jestem pewny, ze ich Pan nie ma, bo to co Pan pisze jest kompletna bzdura.

 

Nie stosowaliśmy takiej polityki i nie będziemy stosować.

 

Szkoda, że nie pisałem na support? ID Zgłoszenia: ZPY-157936 - bez odpowiedzi. To bardzo przykre, że raczył Pan się odezwać dopiero po tym, jak napisałem posta na forum. Jestem w stanie zrozumieć, że dużo zamówień i w ogóle ale proszę nie koloryzować. Lepiej postawić sprawę jasno - 'ok nawaliliśmy, przepraszam'. Jestem to w stanie zrozumieć i przystanę na waszą propozycję, bo dalej potrzebuję tego VPN-a. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

 

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój "klient" posiada tam serwer, często na nim pracuję. Wszystko jest okej z usługami. Z bok'u jeszcze nie korzystaliśmy, bo nie było potrzeby.

Polecam Hitme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie pisałem na support? ID Zgłoszenia: ZPY-157936 - bez odpowiedzi. To bardzo przykre, że raczył Pan się odezwać dopiero po tym, jak napisałem posta na forum.

 

Oni tak tu właśnie działają. Tą zależność można zauważyć od co najmniej roku. Jeśli ich klient skarży się na forum, to sprawa rozwiązywana jest błyskawicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tym

Zauwaz, ze dzisiaj sa swieta. Zajmij sie prosze rodzina, a nam daj zajac sie soba. Schowaj prosze swoje insynuacje do kieszeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A proszę skomentować wypowiedź "malcio". Dlaczego sprawa została załatwiona jak poruszył temat na forum ? Czy też "malcio" "oczernia" po prostu was i nie ma takiego zaległego zgłoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lapiech, swieta sa.

 

Mielismy w ostatnim okresie bardzo duzo zgloszen. Bylo to zwiazane ze swietami i promocja nowej oferty. Nie bylismy gotowi na taka ilosc zgloszen, ale uczymy sie na bledach, o czym nizej.

 

Priorytetem byly dla nas zgloszenia stricte supportowe, odnosnie problemow zwiazanych z dzialajacymi juz uslugami. Pilnie realizowalismy tez zgloszenia, o ktorych pilna realizacje prosili klienci. Pozostale zgloszenia byly realizowane w drugiej kolejnosci.

 

Jak juz pisalem w drugiej polowie nowego roku wdrozymy nowa wersje systemu Kayako, a takze inne rozwiazania jeszcze polepszajace jakosc i szybkosc pracy supportu.

 

Wprowadzimy tez nowy panel VPS, ktory da jeszcze wiecej mozliwosci i bedzie jeszcze bardziej intuicyjny. Zredukuje to liczbe zgloszen i telefonow, rowniez to pozwoli nam na redukcje czasu odpowiedzi, ktory w okresie pozaswiatecznym byl bez zarzutu.

 

Zapewniam, ze do nastepnych swiat bedziemy lepiej przygotowani i taki problem nie wystapi.

 

Zapewniam rowniez ze jakosc naszych uslug w tym okresie nie ulegla pogorszeniu, podobnie jakosc supportu w krytycznych dla klientow sytuacjach.

 

Korzystajac z okazji mam przyjemnosc jeszcze raz zyczyc wszystkim Wesolych Swiat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Nie wiem czemu ktoś skasował mojego posta ale ok.

To nie jest wymówka, że są święta i napływ klientów.

Rozumiem dostawać odpowiedzi wolniej ale wcale?

Ja odpowiedź na swoje pytanie dostałem dopiero na forum choć wcześniej wysłałem maila do boku.

 

Zawsze u was były problemy z supportem i po prostu sobie nie radzicie z tym.

I takie tłumaczenie, że są święta, napływ klientów itp to jest wasz problem a nie problem klienta.

Na forum umiecie szybko reagować przy negatywnych opiniach, a jak klient pisze maila do boku to nie umiecie odpisać :)

 

Takie macie podejście do supportu i tyle.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopaczka przez okres świąteczny, zawsze jest więcej zgłoszeń, zamowień a każdy chciałby wszystko na zaraz, w wielu przypadkach mimo iż klienci nie posiadają pakietòw managed świadczymy pomoc w konfiguracjach. Reagujemy równiesz na pytania z forum.

 

Każdy dostaje odp.

Czy sobie radzimy czy nie nie możesz oceniać bo zawsze znajdą się osoby ktòrym nie odpowiada czas oczekiwania dużo osòb dzwoni zawsze można dowiedzieć się o statusie zgłoszenia lub zalatwić sprawę od ręki. Dodatkowo są pakiety pomocy technicznej rozszerzonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w Hitme VPSa, działał już w kilka minut po opłaceniu usługi. W ciągu miesiąca wszystko działa bezproblemowo i szybko, mam nadzieję, że tak już pozostanie. Co do BOK to mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał się dowiadywać jak działa. Póki co same pozytywne wrażenia z zakupu i użytkowania. Jedyna sugestia to fajnie by było gdybyście dodali jakieś materiały na waszą stronę jak postawić VPS na nogi, tak żeby można było tam odpalić swoją stronę, żeby początkujący użytkownicy nie musieli szukać tego po internecie. Chyba, że coś przeoczyłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopracowujemy ciągle nowy panel który chcemy wdrożyć a wraz z nim będzie sporo nowości, nowa oferta vps w chmurze, poradniki itp ;)

Dziękujemy za sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również zakupiłem serwer VPS w Hitme.pl. Serwerek śmiga aż miło. Bardzo fajny panel, i jak na razie nie napotkałem żadnych problemów. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilkumiesięcznym korzystaniu z hostingu współdzielonego jak najbardziej mogę polecić usługi HitMe.PL. Wysoki uptime, support zawsze pomoże. Osobiście nie miałem nigdy żadnych problemów. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Także mogę polecić. Jestem zadowolony z postawy Hitme w sprawie sporego naruszenia na moim VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z tego co pamiętam to w logout.pl też "wykraczałeś" poza normy :) Ostatnio też od nich uciekłem do hitme.net.pl i nie narzekam (3 dni serwer) na razie ale jeszcze nie użyłem maszynki w 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Cześć, w logout przeprowadziłem w celach edukacyjnych fork bombę, miałem rdzeń dedykowany, więc niezbyt zaszkodziłem.

W Hitme, było włamanie(zapewie), zablokowali mi potem vpsa, nie będę pisał do czego doszło, aby nie narażać się na odpowiedzialność, iż ujawniam metody destabilizacji sieci, ale Hitme nie było zadowolone.

W Logout było nawet fajnie jak było forum, teraz przerzucili się na klientele biznesową, serwery głosowe i gier porzucili.

Nie wiem czy Pan Maciek tam nadal pracuje, on miał nad tym głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, że mają anglojęzycznych programistów? Czy to przetłumaczony Solus? Nie wygląda mi to na tzw 'samoróbe'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×