Skocz do zawartości

Polecane posty

Do tego przy próbie wytłumaczenia że XEN napewno pozwala na custom kernel ponieważ jest to pełna wirtualizacja próbowano cały czas pisać że nie można i jak chce zmienić kernel mam przejść na hvm.

Nie taka pełna, para to para i zależy od konfiguracji, najlepsza jest przytoczona sprzętowa czyt. hvm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro niby na pewno możesz mieć custom kernel to sobie go sam zainstaluj.

Nie da się? Wymagana jest zmiana w konfiguracji gate-hypervisora? Cóż, chyba o to im właśnie chodzi, że nie będą modyfikować spesziali for jur kapryś konfiguracji serwera hosta i doradzają, że skoro ten owy kernel ci jest tak bardzo potrzebny, to weź sobie pełną wirtualizację procesorową i zainstaluj system operacyjny (w tym i kernel) sam :)

Od tego jest konfiguracja aby zmieniać :) "spesziali for jur kapryś" - Jestem klientem i chce korzystać z możliwość usługi (VPS na XEN'ie) szczególnie że wiem że jest taka możliwość :)

 

 

Nie chodziło im o to że nie mogą zmienić konfiguracji tylko że wogóle nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio skonfigurowany xen ma możliwość instalacji kernela przez użytkownika, o czym wspomniałem Panu w rozmowie. Jednak u nas z racji tego iż posiadamy ofertę wirtualizacji HVM nie ma takiej możliwości. Nie ma możliwości specjalnej zmiany konfiguracji host node wyłącznie z powodu kaprysu jednego użytkownika, tym bardziej że nigdzie w naszej ofercie nie ma informacji, że może Pan sobie zmieniać kernel na wirtualizacji Xen. Jest to natomiast wspomniane w ofercie wirtualizacji HVM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informacje w rozmowie że jest to wogóle nie możliwe (a nie że Państwo tego nie udostępniają). To nie jest kaprys tylko chęć wykorzystania możliwość XEN'a. Nie widzę takiej informacji w ofercie że na HVM jest a na XEN'ie nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim tokiem myślenia - to ja chcę na współdzielonym sharedowym hostingu mieć obsługę php, pythona, ruby, perla, dot.neta; do tego baz MySQL, Postgres i Oracle.

Przecież nie jest to nie możliwe, klient może sobie marzyć o "wykorzystaniu możliwości serwera współdzielonego" a jednak nikogo nie dziwi, że to takie trochę nie trafione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę administratora o wydzielenie postów d3!ka ze względu na nie wnoszenie nic do tematu a poniżej dowody z rozmowy.

 

Nasuwa mi się też pytanie jak Pan ocenił wszystkich pracowników jak rozmawiał Pan z jedną osobą?

 

Proszę o dokładne czytanie ze zrozumieniem Panie d3d!k.

Wszelkie rozmowy są u nas archiwizowane dlatego też pozwolę sobie zacytować moją odpowiedź:

 

"

Marek Bajerski 17:09:13

 

na serwerze Xen ma Pan dedykowany kernel, jednak nie może go Pan samodzielnie instalować.

 

Później podczas rozmowy kiedy dopytywał się Pan dlaczego, udzieliłem informacji iż nie dajemy takich możliwości naszym użytkownikom, ponieważ do tego przygotowaliśmy specjalnie ofertę HVM.

 

Tak więc nie otrzymał Pan ode mnie informacji, która mówiłaby, że wirtualizacja Xen nie daje wcale takiej możliwości.

 

Co do zaczepki do Pawła

Mam nadzieje że nie mylisz Systemu operacyjnego z Kernelem

Myślę, iż wywnioskował to czytając opis, w którym mowa iż można instalować swój własny system a co za tym idzie również wszystko z nim związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę administratora o wydzielenie postów d3!ka ze względu na nie wnoszenie nic do tematu a poniżej dowody z rozmowy.

 

Nasuwa mi się też pytanie jak Pan ocenił wszystkich pracowników jak rozmawiał Pan z jedną osobą?

 

Proszę o dokładne czytanie ze zrozumieniem Panie d3d!k.

Wszelkie rozmowy są u nas archiwizowane dlatego też pozwolę sobie zacytować moją odpowiedź:

 

"

 

Później podczas rozmowy kiedy dopytywał się Pan dlaczego, udzieliłem informacji iż nie dajemy takich możliwości naszym użytkownikom, ponieważ do tego przygotowaliśmy specjalnie ofertę HVM.

 

Tak więc nie otrzymał Pan ode mnie informacji, która mówiłaby, że wirtualizacja Xen nie daje wcale takiej możliwości.

 

Co do zaczepki do Pawła

Myślę, iż wywnioskował to czytając opis, w którym mowa iż można instalować swój własny system a co za tym idzie również wszystko z nim związane.

 

Dostałem informacje że nie jest to dostępne w technologii XEN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmię proszę modereację o usunięcie zbędnych postów a Panie d3d!k osobista prośba takie tematy załatwiać na osobności a nie tutaj bo to nie jest miejsce rozpraw czy Pan Marek czegoś nie dopisał a Pan szanowny nie raczył przeczytać tylko temat o opiniach więc proszę trzymać fason.

 

Żeby nie offtopować , napiszę tyle że testowałem HVM gdy tylko pojawił się w PL i muszę powiedzieć że jeśli chce Pan używać własnych kerneli to proponuje zacząć od tej usługi, ew. zmienić firmę na taką która Panu zrobi własnego krenela na wirtualizacji XEN, lub umożliwi takową zmianę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozmowy zaproponowałem przejście na HVM otwierając możliwości o które Panu chodziło.

Nie wiem skąd uzyskał Pan takie informacje iż wirtualizacja xen nie daje takich możliwości ale na pewno nie byłem to ja.

 

kolejny cytat

 

Marek Bajerski 17:23:25

są modyfikacje jak pvgrub

jednak my z tego nie korzystamy, bo mamy 100x lepszą technologię HVM

nigdzie nie ma Pan napisane, że ma Pan możliwość zmiany kernela na Xen\'ie

zatem albo zostaje Pan na Xenie i nie ma Pan tej funkcji, albo migruje Pana do HVM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę celu przytaczania całej rozmowy ponieważ nie wszystkich to interesuje. Istotny jest fakt, że bezpodstawnie oskarża Pan mnie o podawanie błędnych informacji.

 

Nie będę dalej dyskutował a od modernizacji proszę o oczyszczenie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wytłumaczona została już między nami. Przepraszam za małe zamieszanie. Także proszę o wyczyszczenie tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak spróbowałem w tej firmie mam VPS , obsługa =0 , odpowiedz w supporcie = 0.

 

 

 

 

Wysyłasz zgłoszenie i czekasz jak łaskawie ci ktoś odpisze , śmieszni jesteście .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna jest Pana wypowiedź, tak jak anonimowy profil, zarejestrowany wczoraj wieczorem.

 

Support pracuje u nas 24h. Za dnia ma Pan do dyspozycji Live Chat na stronie, kontakt telefoniczny oraz standardowo email i ticket system.

 

Po godzinach pracy biura ma Pan do dyspozycji 2 telefony alarmowe.

 

Ponadto nie przypominam sobie aby wykonał Pan do nas jakikolwiek telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie HitMe to jedna z najbardziej profesjonalnych firm w Polce. Przenosiłem ostatnio 2 hostingi do nich, Dane zostały przeniesione wzorcowo. Support? Wszystkie telefony działają i NAWET ZAWSZE ZOSTAJĄ ODEBRANE! Znam kilka firm które telefony mają tylko napisane na stronach.

 

Na tikety odpowiedź - około 15 minut. Gdzie takie coś macie?

 

Dodatkowo mam u nich VPS-a już parę miesięcy. Żadnych problemów. Wszystko śmiga znakomicie. Też polecam.

 

Naprawdę z taką firmą miło się prowadzi interesy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również podzielę się swoimi przemyśleniami na temat HitMe.net.pl

 

Posiadam tam VPSa od jakiegoś już czasu - wędrowałem z jednych firm do drugich. Owszem, można za granicą dostać często większy pakiet itd. ale należy pamiętać, że zawsze pingi będą większe. Niewątpliwym plusem Hitme jest lokalizacja serwerów, do których z UPC we Wrocławiu mam 20-30 ms. Innym tematem jest poziom pomocy technicznej. 1 listopada ok. godziny 1 w nocy mój VPS z powodów związanych z błędną konfiguracją inita przestał odpowiadać po restarcie. Pomoc techniczna szybko pomogła mi odzyskać system i przenieść na nowy serwer VPS, utrzymywany przez XEN HVM. Zero czekania nawet w święto w nocy przekonało mnie ostatecznie do zostania w HitMe. Szczerze polecam. Plusem jest również fakt uruchomienia produkcyjnie przydzielania klas IPv6, przez co widać, że osoby zarządzające firmą patrzą dalej, niż u pozostałych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HitMe.net.pl to moim zdaniem to mega super host ponieważ, ma super obsługę , kultura obsługi jest na najwyższym poziomie, zawsze jak coś

poprosisz to tobie pomogą, z serwerem VPS nigdy nie było problemów, np . jak poprosiłem o instalację Javy to także nie było problemów.

 

Ogólnie mówiąc gorąco polecam ten host, ponieważ sam host jest wart siebie i swojej ceny a cena nie jest zbyt wysoka w zależności od opcji kupna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

HitMe.net.pl to moim zdaniem to mega super host ponieważ, ma super obsługę

 

Czekaj czekaj przyjdzie zima, support pójdzie spać, nie raz tak bywało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i mieliśmy małe potknięcia odnośnie naszego supportu, jednak od tamtego czasu wiele się u nas zmieniło. Wprowadziliśmy pomoc 24/7 i od tamtej pory coraz mniej jest negatywnych opinii na nasz temat. Oczywiście każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania, jednak najpierw powinieneś przeczytać o czym jest temat, a dopiero potem zabierać głos.

Całe szczęście, że więcej jest zadowolonych niż zawiedzionych, a o to nam przecież chodzi. Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. My za to staramy się uczyć na własnych potknięciach, aby stać się lepszymi i w pełni sprostać oczekiwaniom naszych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Tylko przydałoby się informować o nowych funkcjach czy zmianach - ja przypadkowo zauważyłem, że na hostingu współdzielonym podniesiono miesięczne SLA z 99,0 do 99,9%, a to jednak spora różnica (oczywiście jak najbardziej na plus) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas prowadzimy prace i wkrótce ukarzą się informacje kiedy uznamy, że wszystko jest gotowe, dopracowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Aha, no to ja czekam jeszcze bardziej niecierpliwy, bo blog śmiga na waszych serwerach znakomicie, a podnosząc SLA usunęliście mi jedyną przewagę Prohostu i daliście szansę na faktyczną zmianę hosta, a to już naprawdę sztuka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od ponad roku jestem zadowolonym klientem Prohost i złego słowa na nich nie mogę powiedzieć. Jednak generowane obciążenie zmusza nas do migracji na najwyższy pakiet w cenie 720 zł z limitem CPU 10%, dlatego powoli rozglądamy się, czy jakaś inna firma o dobrej opinii nie zaoferuje nam podobnych warunków w niższej cenie. Stąd moje pytanie, jaki limit CPU nakłada hitme na pakiet B Pro.

 

Zauważyłem, że w hitme również jest cPanel, litespeed, support 24h, serwery w PL, SLA 99,9%, szybkie płatności oraz przyzwoite oferty VPS Managed w przypadku konieczności migracji wyżej. Dodatkowo przenoszą konto z innego hostingu i do tego promocja dla nowych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×