Skocz do zawartości
Grzegorz Z

Własne datacenter - szacowanie kosztow

Polecane posty

Gość RuFiK
OVH jest chyba dużą serwerownią, a spytaj się czy pozwolą Ci ją obejrzeć.

Hetzner to samo...

 

Przeciez ovh co troche wypuszcza swoje filmy reklamujace swoje uslugi

i nam sam myster oles sie wypowiada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ATM, NASK, GTS nie ma zadnego problemu.

Ale u nich to raczej dzierżawi się całe szafy/miejsce w szafach, a nie dzierżawi pojedyncze serwery.

 

juventinio - skoro dzierżawisz sobie serwer, to nic, poza jego poprawnym działaniem, to tak właściwie nie powinno cię interesować. Bo i na jakiej podstawie miał byś sobie obejrzeć prawie-swój (bo skoro go dzierżawisz, to własnościowo wcale nie jest twój ;p) serwer? Popatrzeć na diodki przed zamkniętym panelikiem chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Fercio w atm możesz spokojnie jeden serwer kolokować i Cię wpuszczą do DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@fiercio, chcialbym wiedziec gdzie dokladnie znajduja sie serwery ktore dzierzawie, zdecydowanie uwazam ze nie wymagam zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@fiercio, chcialbym wiedziec gdzie dokladnie znajduja sie serwery ktore dzierzawie, zdecydowanie uwazam ze nie wymagam zbyt wiele.

To trzeba było sobie dzierżawić w takim ATM (nie będę się kłócił z nvu - skoro pozwalają i na dzierżawę jednego dedyka u siebie, i jednocześnie pozwalają tam łazić wtedy na każdą zachciankę to OK), tylko, że wtedy nie miał byś budżetowego dedyka, bo musiał byś "utrzymać" także tych, co cię po tym DC będą oprowadzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile razy mam Ci powtorzyc ze zalezy mi tylko i wylacznie na adresie?

Prosze, czytaj ze zrozumieniem...

Literka po literce, ze zrozumieniem

podaj adres, pokaz zdjecia z serwerowni i juz przestaje meczyc Livenet.

IMO wyrażenie "pokaz zdjecia z serwerowni" wcale nie implikuje tego, że zależy ci tylko i wyłącznie na adresie. Chyba, że to jest w jakimś dziwnym języku, którego faktycznie ze zrozumieniem nie potrafię przeczytać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez ovh co troche wypuszcza swoje filmy reklamujace swoje uslugi

i nam sam myster oles sie wypowiada ...

Wypuszczenie filmiku, to zupełnie co innego niż wpuszczenie kogoś obcego na teren serwerowni...

 

 

 

Zresztą co niektórzy nie widza różnicy pomiędzy dzierżawą serwera, a kolokacją. Firmy które świadczą jedno i drugie przeważnie do kolokacji mają przeznaczone osobne pomieszczenie. Zaś do serwerów dzierżawionych i tak nikt nie ma dostępu z niepowołanych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze Ty albo nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumiec o co chodzi ...

 

Ktos kto kupuje usluge ma prawo wiedziec gdzie bedzie swiadczona i w jakich warunkach.

Same informacje na stronach WWW nie wystarcza, bo w wiekszosci przypadkow nie odzwierciedlaja ze stanu faktycznego, albo sa mocno naciagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjecia to rzecz ktorej i tak nie dostane.

 

dzwoniac do LN przez telefon raczej nie pytalem o zdjecia a o tym w tej chwili dyskutujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@vilgefortz całkiem dobrze rozumiem i mogę Ci zagwarantować że prawie żadna serwerownia budżetowa (np. czy to u nas ja, livenet, serwerydedykowane, kylos czy za granicą ovh, hetzner) nie wpuści Cię do serwerowni bo masz widzimisię zobaczyć jak to wygląda.

 

Jeśli mielibyśmy wpuszczać każdego z ulicy, wymagało by to zatrudnienia dodatkowych osób które by tylko oprowadzały po serwerowniach. Do tego, dodatkowej ochrony, bo nie wiadomo czy ktoś kto wchodzi nie okaże się szaleńcem, który będzie chciał uszkodzić infrastrukturę. Do tego wątpię, by poważni klienci, chcieli by co chwile przy ich serwerze kręciła się jakaś nowa inna osoba, bo przyszła pozwiedzać.

 

Rozumiem znać adres gdzie trzymane są serwery, ale wpraszanie się na "kawkę" do serwerowni to lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@vilgefortz całkiem dobrze rozumiem i mogę Ci zagwarantować że prawie żadna serwerownia budżetowa (np. czy to u nas ja, livenet, serwerydedykowane, kylos czy za granicą ovh, hetzner) nie wpuści Cię do serwerowni bo masz widzimisię zobaczyć jak to wygląda.

 

no dobrze ... ale zdjecia mozna pokazac co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lucaspl poddaliśmy mu pomysł, nie sobie dorobi przy sprzedawaniu wejściówek do serwerowni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@lucaspl poddaliśmy mu pomysł, nie sobie dorobi przy sprzedawaniu wejściówek do serwerowni...

 

A to by nie było takie głupie! Jakieś grupy zorganizowane, karnety... Zawsze parę stówek by co miesiąc wpadło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to by nie było takie głupie! Jakieś grupy zorganizowane, karnety... Zawsze parę stówek by co miesiąc wpadło :)

 

Profile informatyczne z ogólniaków z pewnością by się skusiły na taką wycieczkę. Nie powiem - ja też bym zapłacił parę złotych za oprowadzenie i pokazanie jak to wszystko wygląda "pod podłogą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam do mnie wejściówka 10 zł lub 2 browary. Do obejrzenia: 6 pctów dell z allegro po 400 zł. Łącze 2 mbps TP oraz switch i szafa (po ubraniach). Wszystko do obejrzenia w klimatyzowanym pomieszczeniu (w piwnicy mam klimie) i ogórki kwaszone więc zagryzka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profile informatyczne z ogólniaków z pewnością by się skusiły na taką wycieczkę.

 

Tylko niestety na większości byłoby napisane: "możesz oglądać, ale nie zadawaj pytań". Temat może i śmieszny, ale tak czy siak powinna być możliwość wglądu w DC dla grup zorganizowanych - przecież tak zwykle jest także przy innych specjalizacjach. Bynajmniej ja w dwóch dotychczasowych szkołach łaziłem po "firmach" w grupach, przecież praktyki nic nie przebije (w porównaniu do siania teorii), chocby polegałoby to tylko na gapieniu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może niektórych to zbulwersuje, ale to, co napisał nvu to wg. mnie "pomysł na jakiś start" z własnym DC...

no nie oszukujmy się, że nagle każdy ma agregat i wydane 10 baniek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko niestety na większości byłoby napisane: "możesz oglądać, ale nie zadawaj pytań". Temat może i śmieszny, ale tak czy siak powinna być możliwość wglądu w DC dla grup zorganizowanych - przecież tak zwykle jest także przy innych specjalizacjach. Bynajmniej ja w dwóch dotychczasowych szkołach łaziłem po "firmach" w grupach, przecież praktyki nic nie przebije (w porównaniu do siania teorii), chocby polegałoby to tylko na gapieniu się.

 

Gdybym miał swoje wypaśne DC to jak nic raz w miesiącu robiłbym dzień wycieczek. Toż to wspaniała reklama. Tylko problem z taką wycieczką polega na tym, że trzeba mieć jej co pokazać. Bo wycieczka pod tytułem "patrzcie jak okłamujemy klientów" nie ma racji bytu :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×