Skocz do zawartości

Polecane posty

Normalne, iż klient który otrzymał wypowiedzenie umowy od firmy, będzie pisał negatywnie o firmie wszędzie gdzie się tylko da.

Tyle razy już było pisane, iż wypowiedzenia umów otrzymuje specyficzna grupa "Klientów" rejestrująca najtańsze wersje usług wymagając jednocześnie usług z gwarancjami dostępności na poziomie 100% (inaczej z tych wypowiedzi nie można wnioskować - a firma przecież takich usług nie oferuje) taki Klient tego nie potrafi zrozumieć - kupił usługę o danych parametrach i taką usługę otrzymuje, ponadto przez ostatnie ładnych nastu-miesięcy (mówiąc o starszych serwerach) gwarantowany uptime jest zachowany, a serwery z linii biznesowej to już w ogóle nie ma o czym mówić :)

Takim "Klientom" support za nic nie jest w stanie albo odwrotnie - Taki "Klient" w żaden sposób nie przyjmuje do wiadomości, iż korzysta z usługi która nie jest odpowiednia do tego co taki Klient wymaga i kończy się na tym, iż firma robi z Klienta idiotę.

Czy ktoś z tych szczęśliwców co otrzymali wypowiedzienie umowy otrzymali informację, iż to z powodu "złej opinii na forum"? (czy firma z tak dużym stażem na rynku mogła by się do tego posunąć? pomyślcie trochę zanim coś napiszecie, czy takiemu Klientowi tak ciężko zrozumieć, iż firma zwyczajnie nie jest zainteresowania z nim dalszą współpracą? z tego co widać to nie, przecież tak samo jak Klient może nie być zainteresowany dalszą współpracą z firmą) przeczytajcie sobie jeszcze raz ze zrozumieniem całą wiadomość i zwróćcie uwagę o jaką dokładnie usługę chodzi, no ale z tym może być problem bo ile razy firma takim Klientom musi odpowiadać nawet po kilka razy na pytania które firma już wiele razy odpowiadała w e-mailach wcześniejszych - ale zgadza się Klient ma prawo pytać o wszystko i to wielokrotnie, tak samo jak obrażać nawet wulgaryzmami support firmy - ale tego taki Klient zwyczajnie nie widzi.

 

Z jakiegoś też powodu przestałem się już udzielać na forum tak często jak kiedyś, powodu to już sami możecie się domyśleć, osoby które wypowiadają się negatywnie odrazu stwierdzą, iż to z powodu tego, że firma ma złe opinie, chociaż co dziwne są to opinie jednych i tych samych osób z którymi firma nie jest zainteresowana świadczeniem usług, takie samo prawo jak Klient może zrezygnować z usług danej firmy.

Takie banalne a jakie prawdziwe.

 

Przecież Klient ma zawsze racje, nawet jeśli nie ma źródłowej wiedzy (a czasem nawet i dokładnego pojęcia o tym co pisze co jasno widać po e-mail'ach które przesyła do supportu), a firma która działa na rynku już ponad 7 lat i zdobywa coraz więcej Klientów z każdym dniem robi wszystko źle - ironia).

 

Zaraz znowu pojawią się standardowe komentarze "tych niezadowolonych" jak kilka postów wyżej.

 

Życząc miłej soboty :)

Edytowano przez MasterNETpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Masternecie trzymam kilkanaście domen i nie mam na co narzekać, same zalety :)

 

Gdyby ktoś chciał to mam dla pierwszego chętnego kod rabatowy na hosting: 16250358241180221574

W takim wypadku nie zaszkodziło by skorzystanie z mojego linku referencyjnego: http://www.masternet.pl/?site=00909 ;)

Edytowano przez ArturMaly (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transferowałem domenę do mesternet jakiś czas temu, kontakt bardzo dobry przy czynnościach transferowych.

 

Niedawno przedłużałem domenę to pomimo wpłacie nie było widocznych zmian w panelu ale po moim mailu poprawili czas wygaśnięcia domeny na następny rok.

 

 

Ogólnie nie ma problemów z domeną i polecam :)

Edytowano przez Puma (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja od Masternet:

Uprzejmie informujemy, iż w związku z dynamicznym rozwojem firmy oraz coraz większym wzrostem rejestracji nowych Klientów, od 1 lipca 2011 uruchomiona zostanie nowa zaawansowana infolinia-centrala telefoniczna ułatwiająca kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

W związku z tym, zmianie ulega numer infolinii, nowy: +48 12 350 20 01.

Prosimy o aktualizację danych w swoich książkach telefonicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem w którym kierunku przebiega ten dynamiczny rozwój, ale boję się, że zakup nowej centrali może spowodować obniżenie "jakości obsługi" innymi kanałami. No, ale dość złośliwości, z tą firmą miałem kontakt bardzo krótki i chciałbym już zapomnieć. Przez przypadek wszedłem w ten wątek i zobaczyłem tą wiadomość. Ja osobiście telefonowałem może dwa razy (byłem wtedy klientem firmy), nie udało się dodzwonić. Było to po zeszłorocznym ataku na serwery firmy. Generalnie chyba mają alergię na telefony, rozumiem to może rozpraszać, zabiera czas, ale prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko spijanie śmietanki. Wcześniej kontaktowałem się poprzez maila tu nie mogę mieć zarzutów, kontakt był dobry, tyle, że czułem się trochę zbywany. Chyba nikt nie miał czasu pochylić się nad problemem. A problem nie leżał tylko po mojej stronie, z góry zakłada się, że klient jest kompletnym laikiem i nie wie co chce, co można a co nie można. Podejście właściciela, które kiedyś przeczytałem takie jak u naszych polityków "lepiej, żeby pisali źle niż w ogóle" ... no to ja napisałem, może dostanę rabat na serwer, tylko co ja z nim zrobię?

Witold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykupiłem domenę i hosting a już dzisiaj od ponad godziny strona nie działa. Co lepsze ich strona www też padła. Mam nadzieje że chłopaki się nie zawinęli bo bym nieźle wtopił.... Dla mnie jak na początek współpracy to żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2006 roku byłem zadowolonym klientem Masternetu.

Jednak w lipcu zauważyłem pogorszenie świadczonych usług (serwerownia s2 w Niemczech).

 

Proste czynności, które można było kiedyś wykonać samemu w panelu (np. podpięcie domeny) wymagają teraz maila do obsługi.

Na odpowiedź czeka się dużo dłużej niż kiedyś (byłbym szczęśliwy z wprowadzenia zmiany/odpisania w 24h).

Dziś mimo poprawnego działania traceroute i mtr, strony nie działają:

wget mojadomena.pl
--2011-07-28 14:46:00--  http://mojadomena.pl/
Translacja mojadomena.pl... 213.239.194.143
Łączenie się z mojadomena.pl|213.239.194.143|:80... nieudane: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie.
Ponawianie próby.

(itd.)

FTP tak samo:

Could not read reply from control connection -- timed out.                      
Could not open host s2.masternet.pl: timed out while waiting for server response.

W tym miesiącu chyba 3 albo 4 razy próbowałem się dodzwonić na nową infolinię - za każdym razem bez rezultatu

(pomijam już, że komunikat wygenerowany przy pomocy Ivony brzmi nieprofesjonalnie).

 

Stary dobry Masternecie... WRÓĆ! Działaj! Odpisuj mi na maile! Odbieraj telefony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@RisingOne, możesz napisać do supportu z zapytaniem o ew. szybsze przeniesienie usługi na nową lokalizację w związku z zapowiadaną wcześniej migracją na nowe serwery.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@RisingOne, możesz napisać do supportu z zapytaniem o ew. szybsze przeniesienie usługi na nową lokalizację w związku z zapowiadaną wcześniej migracją na nowe serwery.

Panie Adrianie, gdzie owa migracja była zapowiadana? Nie czytałem całego wątku (nie jest to w końcu oficjalny kanał komunikacji).

 

 

Ciężko mi zrozumieć, że firma informuje w aktualnościach na swojej stronie i w mailingu o swoim nowym numerze kontaktowym (na który nie można się dodzwonić)

a sprawa tak istotna jak działanie i konfiguracja usług oraz migracji serwerów jest przemilczana.

 

 

Nie znam się na hostingu i nie wiem z czym się wiąże wcześniejsze przeniesienie na nową lokalizację.

Jedyne czego pragnę to sprawić by 12 domen, o których zaparkowanie prosiłem we wczorajszym mailu z 14:38 (bo nie da się tego zrobić w panelu), mogło zacząć poprawnie działać. Za co będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Informacja była wysyłana na adres e-mail Abonenta tego danego serwera, nie rozumiem dlaczego piszesz, iż sprawa migracji serwerów jest przemilczana, ale to możesz napisać już na PW aby nie tworzyć OT.

Wiesz, w przypadku dowolnej usterki, dzowni wiele wiele Klientów, trudno wszystkich w danej chwili obsłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko ładnie, ale ich strona odstrasza mnie już przy rejestracji.

 

Zamiast skryptów które automatycznie poprawiają "błędy" jedynie info o tym że jest takowy.

 

A same błędy... no cóż:

 

NIP - wg tej firmy jedynm akceptowalnym standardem jest xxx-xxx-xx-xx, każdy inny wyrzuca jako błąd. Ciekawe co powie nie jedna księgowa widząc fakture z taką notacją, gdy dany podmiot ma plxxxxxxxxxx lub xxx-xx-xx-xxx w dokumnetach rejestrowych - faktura do wymiant

 

nr telefonu - wymagany format +48.xxxxxxxxx .......

 

kod, miasto - jedno pole które wyrzyca błąd gdy wstawi się w nim przecinek

 

Niby pierdoły ale od pierwszego kontaktu sprawia wrażenie że wymusza się na kliencie dostosowanie... mam nadzieje że to pierwsze śliwki robaczywki

edit:

 

w mailu potwierdzającym rejestracje wysyłają treść hasła.....praktyka zabroniona przez GIODO...

 

 

edit 2:

 

 

przy rejestracji domeny .pl w przypadku wybrania nazwa.pl na liście wyboru pojawiają się 2 takie same rekordy do wybrania - każdy po 12 pln - na końcowym posumowaniu zamówienia widnieje zamówinie na dwie idenyczne domeny po xx pln każda

 

Niezbyt profesjonalny początek

 

 

Na plus - bardzo fajny panel klienta

 

 

 

 

edit 3:

 

 

 

 

 

Wyszystko zakończone sukcesem - uwaga na zmianę formy płatności po wybraniu i zatwierdzeniu - z 4 prób 2 zakończyły sie komunikatem - nie ma takiej strony. Naszczescie jest zakładka płatności gdzie można to zrobić raz jeszcze bez problemów.

 

Ogólnie pierwsze wrażenie słabe, w szczególności mając na uwadze że jest to firma internetowa. Będę informował o dalszych postępach

 

 

Edytowano przez bosz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@bosz, niestety nie wielu przedstawionych sprawach nie mogę się zgodzić.

Formalnie nie ma znaczenia czy nr nip zawiera w sobie myślniki, w których miejscach lub też ich nie zawiera, ważny jest sam nr, może nie wiesz ale różne urzędzy wydają nip w różnych formatach.

Natomiast skrót państwa używa się w transakacjach międzynarodowych a tu takiej nie ma, więc się go nie stosuje.

Nie wiem co widzisz dziwnego w formacie tel.

Jestem zdania, iż to bardzo dobrze, że formularz wymusza wprowadzanie danych w określonym formacie, przynajmniej jest ład i porządek.

Na prawdę uważasz, iż wszelkie serwisy internetowe, portale, etc., wysyłając hasła w e-mailu, a nawet w trakcie resetowania hasła, łamią prawo? :|

Prześlij proszę na PW adresy stron które to zakończyły się "nie ma takiej strony", w logach error niestety takowych w ostanim czasie nie widzę które to by się odwoływały ze strony www.masternet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co pamiętam, to GIODO negatywnie odniosło się do przesyłania imienia i nazwiska w mailu potwierdzającym założenie konta, bądź złożenie zamówienia. Nie przypominam sobie aby była gdzieś wzmianka o hasłach. Jeśli źle pamiętam, to podziel się proszę informacją gdzie te zapisy znajdę.

 

kod, miasto - jedno pole które wyrzyca błąd gdy wstawi się w nim przecinek

Czyli system działa prawidłowo. Nie znam zapisu, w którym kod oddziela się od miasta przecinkiem. Przecinek jest stawiany zawsze po kodzie i mieście jeśli w jednym polu wpisujemy też resztę adresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plxxxxxxxxxx lub xxx-xx-xx-xxx w dokumnetach rejestrowych - faktura do wymiant

Jeśli tak powie, to znaczy, że do wymiany jest owa księgowa, a nie faktura.

NIP możesz zapisać i w formie x-x-x-x-x-x-x-x-x-x jak ci to będzie wygodniej. Ale szkoda chyba na to miejsca ;)

Obstawiam, że w ich systemie to i tak jest bez myślników zapisane, a tylko wyświetlane z odpowiednią maską formatującą.

 

nr telefonu - wymagany format +48.xxxxxxxxx .......

Czyli standardowo, zgodnie z formatem wg wytycznych w E164a

 

w mailu potwierdzającym rejestracje wysyłają treść hasła.....praktyka zabroniona przez GIODO...

Sprecyzujesz to, gdzie ona jest przez giodo zarejestrowana?

 

Zamiast skryptów które automatycznie poprawiają "błędy" jedynie info o tym że jest takowy.

Tak, to byś marudził, że wpisałeś coś innego, a na fakturze/panelu klienta/etc. masz coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wiadomości z 11 maja:

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, iż w najbliższym czasie przeprowadzana będzie migracja Państwa usługi mm z obecnej lokalizacji s2.masternet.pl na inną.

Przyczyną jest przejście serwera o numerze s2 po wielu latach działania na zasłużoną emeryturę.

Po migracji o której będziemy informować indywidualnie zmianie ulegnie adres IP oraz lokalizacja która zapewni wiele nowych możliwości.

 

Pozdrawiamy

Obsługa MasterNET.pl

 

Panie Adrianie, czy jest już znany termin kiedy nastąpi ów "najbliższy czas? Serwer s2 znów nie działa, a od wiadomości minęło już ponad 2,5 miesiąca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo proszę nie pisać, iż serwer znowu nie działa, gdyż dziś, wczoraj nie było żadnej przerwy i w chwili pisania Twojego postu również, a jak już coś to od tego jest inny dział forum.

Napisałem Ci w tym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle MasterNet pomimo zgłaszanych problemów (vide post RisingOne) idzie w zaparte i twierdzi, że wszystko jest OK.

Zabawne jest też, że RisingOne zwraca się per 'Pan' a w zamian dostaje odpowiedź 'Napisałem Ci...'. Doskonale pokazuje to podejście do klienta (no chyba, że pili Panowie ostatnio wódkę razem, wtedy przepraszam).

Edytowano przez tuomollo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@tuomollo, nie jesteś od dziś na forum i dalej nie wiesz, iż na forum panuje "luźna" atmosfera?

Nie idę w zaparte bo nie mam do tego powodu, jednak oczywiście skoro twierdzisz, iż każda chwila braku dostępu do usługi jest spowodowana tylko i wyłącznie bezpośrednio hostingiem to widać, iż masz pojęcie.

Wszystko można sprawdzić, jednak skoro z góry zakładasz, że firma kłamie, wprowadza w błąd to cóż.

Dalej Twoich wypowiedzi komentował nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Zabawne jest też, że RisingOne zwraca się per 'Pan' a w zamian dostaje odpowiedź 'Napisałem Ci...'. Doskonale pokazuje to podejście do klienta (no chyba, że pili Panowie ostatnio wódkę razem, wtedy przepraszam).

Zwracanie się per Pan na forum jest imho śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@masternet

Atmosfera może i panuje luźna ale jak do mnie ktoś mówi per 'Pan' to nie próbuję na siłę wprowadzać bardziej poufałych zwrotów. Mniejsza jednak o to gdyż (poniekąd z mojej winy) odeszliśmy od tematu.

Jeśli chodzi o dostępność usług i diagnozę przyczyn awarii, prawda jest taka (co wielokrotnie było tutaj wspominane), że w firmie MasterNet niejako z defaultu winien jest klient. Nawet gdy koniec końców okazuje się, że to jednak firma zawiniła, sprawa jest zazwyczaj przemilczana, zamieciona pod dywan - pokora i umiejętność przyznania się do błędu w MasterNet jest bardzo rzadka. Ja rozumiem, że trafiają się durni i uciążliwi klienci (niestety takich też my informatycy musimy tolerować) i rozumiem, że czasem można popełnić błąd i spartolić coś na serwerze, jednak trzeba wiedzieć jak w takiej sytuacji postąpić, żeby nie zrazić do siebie ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napiszę tylko jednego i ostatniego posta względem użytkownika @tuomollo.

@tuomollo pisząc na publicznym forum, iż firma MasterNET.pl zawsze co by się nie działo, winnego wskazuje Klienta, zamiata wszystko pod dywan, jest niczym innym jak publicznym bezprawnym oczernianiem dobrego imienia firmy która działa na rynku już ponad 7 lat! takiego zachowania jako właściciel firmy z Twojej strony dalej tolerował nie będę.

Bardzo ciekawym jest, iż jak tylko ktoś coś tutaj napisze, to zaraz zjawia się właśnie @tuomollo i dopisuje swoje teorie i z tego co widać po jego ostatnich postach, wypowiada się tylko w tym temacie i co niepodlega wątpliwości w powyższych sprawach występuje jako osoba trzecia, nie znając dokładnie danej sprawy na poziomie Klient-Firma.

W powyższym ostatnich tu postach, firma nie będzie się przyznawać do winy po swojej stronie bo takowej nie było, jednak jak widać po wypowiedzi @tuomollo który występuje jako osoba trzecia, wie on lepiej i twierdzi, iż firma kłamie.

Oczywiście od czasu do czasu występują chwilowe usterki w hostingu współdzielonym co nie powinno nikogo dziwić, w końcu firmy nie świadczą takich usług z gwarancjami dostępności na poziomie 100% choćby z powodów losowych, chociaż Klient takowej wymaga mimo iż takiej nie kupił, a w chwili usterki w 99.9% przypadkach zawsze jest wyolbrzymianie od rzeczywistości - zwykłe ludzkie nerwy :)

Pomijając już fakt, iż napisanie na publicznym forum, iż "serwer firmy X leży" lub też "firma padła" (cała firma leży? znikła z rynku czy jednen z nastu serwerów ma chwilowy problem? kilka możliwości a jakie różnice) bez udowodnienia jest bardzo mało wiarygodnym postem - każdy użytkownik internetu może to zrobić.

 

Tyle w tej sprawie.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, proszę je kierować do supportu (info @ masternet.pl), pod warunkiem, iż nie zakłada się z góry że firma kłamie.

Edytowano przez MasterNET.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15, no.. uśmiałem się przednio ale od kretynów to sobie możesz wyzywać kolegów w gimnazjum. Twój status (Weteran WHT) chyba zobowiązuje do powstrzymania się od obraźliwych komentarzy?

@MasterNet: tylko bez takiej demagogii proszę. Wypowiadałem się wielokrotnie z pozycji klienta a nie tylko jako osoba trzecia. Fakt, od jakiegoś czasu staram się sukcesywie wycofywać usługi utrzymywane w MasterNet, jednak nadal jestem klientem. Problemy również precyzowałem (czy to w mailach czy tutaj, vide np. zamieszczony film) - wystarczy przeczytać cały wątek, zamiast stosować argumentum ad personam (to się też tyczy @Pawel_15).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne zdanie jak wielu kolegów wcześniej. Firma Masternet nie poczuwa się NIGDY do winy. Mam wiele kont hostingowych i muszę przyznać, że Masternet jest w moim prywatnym rankingu jedną z gorszych firm. Nie analizuje uptimeu bo trzymam na tym hostingu już tylko jakieś śmieci (choć wiem, że uptime jest kiepski i często się zdarzają jakieś przerwy).

To co mnie denerwuje w tym hostingu to podejście, które prezentuje właśnie pan Adrian - czyli "awarii nie było", "włamania nie było", "klient zawinił" etc. Wiem, że kupiłem usługę tanią, więc co do jakości nie mam specjalnych wymagań, ale podejście supportu jest po prostu nie na miejscu.

 

Kontakt z firmą też jest taki jak piszą moi przedmówcy, czyli w kratkę (choć przyznam, że korzystam bardzo rzadko). Zdarza się, że odpowiedź się dostanie, zdarza się, że nie. Ja np. miałem sytuację, gdzie nie działała mi jedna funkcja w panelu. Napisałem maila - brak odzewu, po tygodni piszę drugiego i znowu brak odzewu. Po ~3 tygodniach zaczęło działać - odpowiedzi nie dostałem do dzisiaj...

 

Ogólnie mimo, że hosting jest budżetowy, to uważam, że szkoda na niego pieniędzy. Nawet w tej cenie można dostać o wiele lepszy poziom usługi i support, który chociaż udaje, że mu zależy.

 

@Pawel_15 - zupełnie nie rozumiem po co obrażasz innych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, nie pamiętam już po co, chyba tylko dla zabawy założyłem konto w MN. Dziś otrzymałem jakiś spam (heh) więc postanowiłem usunąć się z listy i takową prośbę wysłałem mailem. Odpowiedź wprawiła mnie w osłupienie:

Witam

 

Informuję Pana, iż usunięcie adresu wiąże się z zamknięciem całego konta Klienta bez możliwości ponownej rejestracji.

 

W związku z powyższym proszę o zwrotne potwierdzenie.

 

Pozdrawiam

 

Tomasz.

 

Takiego podejścia się nie spodziewałem. A podpis samym imieniem, poczułem się jakbym rozmawiał z kolegą, a nie osobą odpowiedzialną pośrednio za PR (wszak, jak cię piszą tak cię słyszą).

 

Daliście ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×