Skocz do zawartości

Polecane posty

Podepnę się pod temat hostingu bo to dotyczy jednej firmy, aby nie zakładać nowego wątku w "domenach"

 

No właśnie ja mam problem, chce do nich przenieść domenę z nask'u i jedyną opcją jest wskazanie partnera a tutaj głucho z ich strony, gdyż na liście partnerów nie ma masternet'u ale jak robiłem inne transfery dostawałem info iż rejestratorem jest: Consulting Service Robert Siebielski

 

chciałbym się dowiedzieć czy jak wybiorę tego rejestratora (partnera NASK), domena zostanie przeniesiona do masternetu ??

Edytowano przez Grzendi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masternet jest resellerem HRD, a ci z kolei są bezpośrednim partnerem NASK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzendi

 

Głucho owszem może być w przypadku gdy zgłoszenie wysyłane jest po podstawowych godzinach pracy BOK, w takiej sytuacji zgłoszenie jest realizowane przez BOK w najbliższych godzinach pracy o czym każdy jest informowany w wiadomości zwrotnej które w praktyce rzadko kto czyta.

Należy również zdać sobie sprawę, iż BOK nie zrealizuje wszystkich takich zgłoszeń w pierwszych minutach pracy BOK, potrzebny jest czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem aktywne konto przez dwa lata.

 

Nie wiem jak jest dziś, ale niecałe dwa lata temu kupiłem dwa najbardziej podstawowe serwery wirtualne i niestety muszę potwierdzić opinie przedmówców. Konfiguracja bywała dużo bardziej awaryjna od boo.pl, będącego wówczas w dość podobnym pułapie cenowym. Na ów hosting (boo.pl) przeniosłem w końcu phpBB3 (30 zarejestrowanych, max 15 online wieczorami) - i chwalę to sobie, tam nie było takich problemów. Tłumaczenie, że jest to "podstawowa oferta" i odsyłanie klienta do droższych rozwiązań z cennika nie zmienia tego, że serwery działały, jak działały.

 

Miałem też wykupionych kilka domen i tutaj już wypowiedzieć sie mogę bardziej optymistycznie. Dostałem możliwość zarządzania domeną w cenie - tj. możliwość utrzymywania domeny na serwerach firmy i skromny (żeby nie napisać "ascetyczny"), ale wystarczający panel konfiguracyjny. To pierwsze (serwery nazw) jest o tyle ważne dla nowicjuszy, że nie muszą się bawić w delegowanie domeny. Dla "zielonych" jak znalazł, dla reszty - jak kto uważa. wink.png

 

Po przeniesieniu domen do innej firmy (która oferowała jedynie możliwość delegacji domeny) byłem nawet przez moment gotów wrócić właśnie ze względu na serwery nazw, ale nauczyłem się korzystać z innych, a co się nauczyłem - to moje. smile.png

 

Pozdrawiam, działajcie dalej. smile.png

Edytowano przez koziolku (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie postu

koziolku:

 

Ciesze się, że zaznaczyłeś, iż wykupiłeś dwa lata temu smile.png

Poniżej przedstawie publicznie sumaryczną dostępność serwerów z ostatnich miesięcy wg danych dostępnych w nowej funkcji 'Monitoring' panelu Klienta konfiguracji serwera:

1. Serwer s6:

2011-11: 100%

 

2. Serwer s5:

2011-11: 99.98%

2011-10: 99.99%

2011-09: 99.97%

 

3. Serwer s4:

2011-11: 99.96%

2011-10: 99.85%

2011-09: 100%

 

4. Serwer s3:

2011-11: 99.99%

2011-10: 99.96%

2011-09: 99.96%

 

itd itd...

 

Jeżeli faktycznie byłoby tak źle z dostępnością, to firma z całą pewnością nie udostępniała by nowych funkcji jak moniting własnej usługi online, w każdej chwili można sprawdzić dostępność usługi i firma w tu nie ma nic do ukrycia.

Każdy może sam ocenić czy powyższe dostępności dla posiadanej strony są wystarczające, a jeżeli nie to niech szuka firma która gwarantuje realne, podkreślam realną gwarancję dostępności 100%.

 

A już niedługo firma poinformuje o kolejnej rozbudowie infrastruktury (i nie chodzi o zwykłe uruchomienie nowego serwera :) )

 

Życząc miłego wieczoru

Edytowano przez MasterNETpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do uptime Waszych serwerów - z dostępnością było całkiem OK. Myślę że problem polegał raczej na przydzielaniu zasobów dla skryptów, szczególnie PHP + MySQL w godzinach szczytu. Przez pewien czas nie było wieczoru, w którym użytkownicy nie skarżyliby się na dostępność forum czy mojej własnej strony. Nie to że forum warezowe na planie oszczędnościowym, ale jeśli w innej firmie 15 osób mogło spokojnie przeglądać zasoby, a w Masternecie bywało tak, że może co trzecia próba wyświetlenia strony była OK, to jednak coś było na rzeczy.

 

Fajnie, że się rozwijacie. :)

Edytowano przez koziolku (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługa klienta bardzo się ostatnio popsuła.

Administratorzy olewają klienta nie realizując zgłoszeń wcale lub reagują po kilkukrotnym upomnieniu, w moim przypadku sprawa jest niezałatwiona od kilku tygodni pomimo ponawiania zgłoszeń co kilka dni.

Zapomnijcie o kontakcie telefonicznym - nikt nigdy nie odbiera, jakakolwiek godzina by nie była - oczywiście w godzinach pracy tzw. BOK-u.

A to wszystko zgodnie z tak eksponowaną na stronach "polityką jakości" podobno zgodną z normą ISO 9001:2000 i innymi takimi banałami.

Szkoda, bo przez kilka ładnych lat byłem naprawdę zadowolony, głównie dzięki sprawnemu BOK-owi. Czemu taka zmiana? Nie wiem.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sprawy która oczekuje aż od kilku tygodni, napisz na PW o co konkretnie chodzi.

Połączenia są owszem odbierane, np dziś takich było tylko 34, owszem może się zdażyć iż jakieś połączenie nie zostanie odebrane, zwłaszcza takie gdzie dzwoniący rozłącza się zaledwie po paru sekundach od oczekiwania na konsultanta (może zwyczajnie jest z danej chwili zajęty, w sklepie też czasem trzeba odstać w kolejce :) ), ale rozumiem, że nic to Cię nie musi obchodzić.

Edytowano przez MasterNETpl (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sklepie też czasem trzeba odstać w kolejce

Ale jak w sklepie czekam w kolejce, to nie płacę za słuchanie melodyjki z emitowaną w tle zapowiedzią, że znajduje się w sklepie XYZ i muszę czekać na kasjera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie razi tylko jedna rzecz:

"Serwer

PROFESSIONAL

już od 120,- zł /rok"

Ostatecznie wchodząc w link widzimy 150,- zł najtaniej, a że jest to cena netto więc wyjdzie prawie 200zł, wiec trochę to jest takie podchwytliwe ;) Fakt, że jest na 1 rok 20% zniżki, ale jednak trochę można się nie połapać i ostatecznie cena nie wygląda tak atrakcyjnie (chyba, że nie ma być atrakcyjna). Poza tym trudno się do czegoś przyczepić w tej firmie. Zawsze rzetelnie wypełnia swoje usługi i bardzo przydatna nowa opcja backupu danych ;) Fakt faktem za jakość się płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Masternet jest partnerem HRD. W sumie mogłem już wcześniej pisać o delegację domeny bezpośrednio do nich. Z Masternetu przychodzą tylko ładne maile, że realizują zgłoszenia w podstawowych godzinach pracy. Ale przydałaby się chociaż informacja czy zajmą się problemem za godzine, za 10 godzin czy za 5 dni.

Może trzeba trochę popracować nad kontaktem z Klientem? Zero kontaktu od strony Masternetu przez cały dzień...

 

#edit

 

No i dostałem przed chwilą odpowiedź, że nie ma żadnej gwarancji na czas odpowiedzi. No tak, w końcu na tej usłudze wiele się nie zarabia. Doskonale to rozumiem. Ale dobrze by było jakby ktokolwiek odpisał. Na telefon też nie dało się dodzwonić.

 

Domena miała wielokrotnie edytowane serwery DNS w bardzo krótkim czasie, każda zmiana wymaga stosownego czasu aby zmiany weszły w życie, dane we whois wyświetlane mogą być z opóźnieniem kilkunasto-minutowym, a każda zmiana danych w domenie czas ten może dodatkowo wydłużyć.

Domena ma obecnie przypisane poniższe adresy.

No oczywiście, że miała, bo nie dało się odrazu ustawić poprawnych. Tylko ciągle stare adresy IP pobierało, a wpisywałem nowe. Jakby nie HRD, to domena pewnie cały dzień by leżała odłogiem... bo

dodatkowo czas ten może być wydłużony w pierwszych dniach np. po weekendach, dniach wolnych od pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz, patrząc na charakter Twojch postów pisanych w tematach innych firm, również konkurencji, coraz bardziej przekonuję się do stwierdzenia, iż masz zwyczajnie delikatnie mówiąc przerośnięte "ego", kilka razy chyba delikatniej była Ci zwracana uwaga na forum odnośnie sposobu wypowiedzi z tematach konkurencji innch firm, właśnie głównie z tego powodu przestałem czynnie uczestniczyć w forum jak kiedyś.

Co jak co, ale Ty jako przecież konkurencja (właściciel firmy oraz moderator na forum), dobrze powinieneś wiedzieć, iż firma nie udzieliła Ci gwarancji maksymalnego czasu realizacji zleceń, a jeżeli takową posiadasz to prześlij mi proszę jej kopię.

Śmieszą mnie takie wręcz żądania:

przydałaby się chociaż informacja czy zajmą się problemem za godzine, za 10 godzin czy za 5 dni.

wygląda na to, iż firma pierw powinna przeczytać każdą wiadomość w chwili jej rzeczywistego otrzymania, odpisania, iż zostanie zrealizowane za 5 dni, chociaż mogłeś odrazu napisać i miesiąc - wyglądałoby bardziej kolorowo.

Rozumiem, iż możesz być przekonany, że na domenach się nie zarabia, ale tu się bardzo i to bardzo mylisz, zresztą sam możesz sobie policzyć plus minut przy kilkudziesięciu tysięcach domen, jakie to są kwoty, ale przecież skąd masz to wiedzieć skoro swoje firmowe domeny utrzymujesz u mnie.

Kompletnie pomijając już fakt publicznego przedstawiania korespondencji bez żadnego chociaż grzecznościowego zapytania o zgodę na publikację.

Mojej firmie na prawdę najmniej zależy na takich Klientach jak Ty, zachowujący się w taki sposób, zgodnie z sugestią kolegi z BOK, zmień usługodawcę skoro tak jest tak źle, może też będziesz zdziwiony ale firma na tym wyłącznie zyska, Ty pewnie też.

Dziękuje za sugestję aby popracować nad kontatkem z Klientem, ale co by się nie robiło, BOK nie zrealizuje wszystkich zleceń z dni wolnych od pracy w ciągu kilku-dziesięciu minut, a jeżeli tego wymagasz - poszukaj takiego usługodawcę który da Ci na piśmie gwarancję czasu realizacji ale na pewno w znacznie, znacznie wyższych cenach.

Ja z mojej strony proponuje Ci zachować nieco więcej zwyczajnego taktu.

 

Z postu niżej:

"U mnie dzień dzisiejszy, czyli poniedziałek 12.12.2011 nie jest oznaczony w kalendarzu jako dzień wolny od pracy."

Przecież wyraźnie napisałem: weekendów, dni wolnych od pracy, godziny pracy BOK są wyraźnie przedstawiane, więc BOK pierw realizuje zgłoszenia z tego czasu czyli dziś 12 grudnia. Ale to tylko upewnia mnie w moim zdaniu o Tobie.

 

Nie będę wdawał się w dalsze bezsensowne dyskusje.

Edytowano przez MasterNETpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, iż możesz być przekonany, że na domenach się nie zarabia, ale tu się bardzo i to bardzo mylisz, zresztą sam możesz sobie policzyć plus minut przy kilkudziesięciu tysięcach domen, jakie to są kwoty, ale przecież skąd masz to wiedzieć skoro swoje firmowe domeny utrzymujesz u mnie.

Masz rację, mój błąd. Po prostu tam przeniosłem tą domenę jak jeszcze nie miałem umowy z HRD. Na dniach go naprawię. I nie będzie już problemu.

 

Dziękuje za sugestję aby popracować nad kontatkem z Klientem, ale co by się nie robiło, BOK nie zrealizuje wszystkich zleceń z dni wolnych od pracy w ciągu kilku-dziesięciu minut

U mnie dzień dzisiejszy, czyli poniedziałek 12.12.2011 nie jest oznaczony w kalendarzu jako dzień wolny od pracy. Sprawdź sobie daty maili

 

Ja też dalej nie będę drążył tematu. Sprawdź dlaczego przy zmianie delegacji domeny na te same NSy, tylko, że z innymi adresami IP pobiera stare adresy, a nie te które podajesz w formularzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adrianie, z całym szacunkiem - jestem Waszym klientem od jakiegoś czasu i support serio kuleje. O ile rzadko się z Wami kontaktuję, bo rzadko muszę, tak np. NIGDY nie udało mi się dodzwonić, a dzwoniłem kilka~kilkanaście razy. Na maile dostaje odpowiedź w ciągu kilku h zazwyczaj. Na resztę rzeczy nie narzekam.

 

I możesz pisać, że tak nie jest, ale HitMe tez sobie nie ma nic do zarzucenia, a powstał nawet specjalny wątek by oceniać ich support i tam też właściciel się zapiera, że wszystko jest dobrze, nie mówiąc już o takim progreso. Nie rób ich błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też dalej nie będę drążył tematu. Sprawdź dlaczego przy zmianie delegacji domeny na te same NSy, tylko, że z innymi adresami IP pobiera stare adresy, a nie te które podajesz w formularzu.

Miłosz albo ja mam zwidy i nie kumam, albo Ty bredzisz,

nie wiem do końca jak wygląda panel MN, ale w HRD TEŻ NIE ZMIENISZ tak DNS,

bo to nie jest funkcja ZMIANY DELEGACJI, a PODMIANY IP w hoście ns1.domena.pl,

owa funkcjonalność jest zupełnie odrębna od zmiany delegacji DNS - jeśli MN nie ma w panelu opcji a'la

stwórz nowy dns / dodaj, zmień usuń IP z hosta w NASK to o takie rzeczy od razu winno się poprosić support.

Jeśli MN ma zaś zmianę IP w serwerze nazwy i ona nie działa wtedy dopiero Twój post nabiera sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz, tak na chłopski rozum, to pierwszeństwo realizacji zlceń mieli Ci co przesyłali je w miniony weekend, a Ty jak sam przyznałeś wysłałeś w poniedziałek w dodatku po godzinach pracy BOK, więc przecież nie trzeba być omegą aby się domyśleć, iż dłużej się poczeka na odp.

 

Aby nie tworzyć flejma, być może zarządzanie domenami zostanie jeszcze bardziej uproszczone, lecz obawiam się, że do tego stopnia, że dla zaawansowanych użytkowników będzie to zbyt proste i będą się gubić, cudem jest zadowolenie każdego smile.png

Edytowano przez MasterNETpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do końca jak wygląda panel MN, ale w HRD TEŻ NIE ZMIENISZ tak DNS,

bo to nie jest funkcja ZMIANY DELEGACJI, a PODMIANY IP w hoście ns1.domena.pl,

owa funkcjonalność jest zupełnie odrębna od zmiany delegacji DNS - jeśli MN nie ma w panelu opcji a'la

stwórz nowy dns / dodaj, zmień usuń IP z hosta w NASK to o takie rzeczy od razu winno się poprosić support.

W HRD z poziomu panelu CSA można zmienić IP dla hostów, które są utworzone jako serwery nazw w danej domenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ty jak sam przyznałeś wysłałeś w poniedziałek w dodatku po godzinach pracy BOK, więc przecież nie trzeba być omegą aby się domyśleć, iż dłużej się poczeka na odp.

Jak już tak dokładny jesteś, to pierwszego maila wysłałem o 5:43, a drugiego o 15:02 z pytaniem jak wygląda sprawa ze zmianą dnsów. Odpowiedzieliście o 21 z informacją, że już są wpisane dnsy, które podałem. No ale dziwne nie było skoro wcześniej zrobiło mi to HRD.

Chociaż niepotrzebnie tu odpisuje, w końcu zamknąłem temat zmiany dnsów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wiem o jakiej godzinie pisałeś.

Zadałeś pytanie o godz 15 jak się ma sprawa, i BOK miał Ci natychmiast odpisać, że sprawa jest w toku czy zlecenie czeka w kolejce bo wg Twojego jak dla mnie dziwnego toku rozumowania, w supporcie siedzą specjalnie wydelegowani ludzie którzy mają za zadanie czytać każdą przesłaną do BOK wiadomość dokładnie w chwili jej odebrania przez serwer poczty i nadawania im priorytetów realizacji.

Siedzisz w tej branży i w głowie mi się nie mieści, że masz takie wyobrażenie, ale to tylko potwierdza to co wcześniej pisałem.

Otrzymałeś odpowiedź wtedy kiedy przyszedł czas na realizację Twojego zgłoszenia, chociaż i tak przepraszam, że było to po godzinach pracy BOK, nie moja wina, że ze względu na wcześniejszy weekend BOK miał o kilkaset procent więcej zgłoszeń do realizacji co musiało przełożyć się na czas.

 

Dla mnie EOT.

Edytowano przez MasterNETpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W HRD z poziomu panelu CSA można zmienić IP dla hostów, które są utworzone jako serwery nazw w danej domenie.

 

Tak toteż właśnie to napisałem, tylko w master necie nie dostajesz dostępu do panelu csa w hrd a do panelu masternet.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie EOT.

Adrianie, swoje napisaliśmy i wystarczy :) Możesz także pomyśleć nad osobą, która w weekend ogarnie cześć zgłoszeń, które będzie mogła zrobić od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrianie, swoje napisaliśmy i wystarczy smile.png Możesz także pomyśleć nad osobą, która w weekend ogarnie cześć zgłoszeń, które będzie mogła zrobić od ręki.

 

Dla mnie trochę dziwne podejście - kupmy wszyscy właściciele firm domeny u konkurencji i zacznijmy wystawiać im opinie ...

p.s. Miłosz to że Ty jesteś w stanie odpisać w 10 minut zawsze nie oznacza że firma która ma xx razy tyle klientów od Ciebie (bo jakby nie patrzeć jest dość długo na rynku istnieje) też musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ja tylko tak skromnie dodam do tych czasów dostępności (z poprzedniej strony), że serwer s2 nie działa od ponad 90 minut (1,5 godz)... Ale tego oczywiście proszę nie doliczać do statystyk...

Informuję tylko szukających hostingu dla siebie - NIE POLECAM, a komentarz p. Adriana nie jest tu konieczny... bo zapewne przerwa w działaniu (wg. jego informacji) była krótsza niż 10 min, i jest wliczona w cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalny Klient to by się pierw skontaktował z supportem by uzyskać informację, ale skoro Ty wolisz pierw wyżalić się na forum to ok, bywa i tak - idealne to tworzenia własnych kosmicznych teorii spiskowych :)

Tradycyjnie żadnego złoszenia z supporcie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak to jest z tym Waszym supportem?

Raz piszesz, że w godzinach pracy są odpowiedzi i reakcje, potem masz pretensje że ktoś nie zgłasza nocnej awarii...... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×