Skocz do zawartości
nvu

[opinie] Webh.pl

Polecane posty

Jeśli serwer ma działać na dużą skalę nie można tego robić w pojedynkę.

 

 

Nikt tak nie robi, bynajmniej nie u nas. Problem został zgłoszony do serwerowni i cały czas oczekujemy na interwencje...

 

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

Serwer naprawiony, tak jak pisałem padł zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że na złośliwość urządzeń czasami nic nie można poradzić, dlatego brawo za walkę i dobrą komunikację w sytuacjach kryzysowych. To wielka sztuka.

Jest potencjał w webh więc myślę że jednak warto zaczekać zapowiadane nowe maszyny. Życzę wytrwałości i spokoju dla adminów i użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie padł zasilacz w jednej z naszych maszyn. Problem zgłoszony do serwerowni, czekamy na interwencje.

 

 

Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

 

Zgłoszony do serwerowni - w tak małej firmie ? ;-).

Rozumiem, że wykupujecie usługę hostingu w innej firmie, a sami dostarczacie jedynie oprogramowanie do zarządzania ;-). Jesteście wobec tego zalezni od innej firmy. Szkoda :-(. co do zasilacza, to od wielu lat już porzadne serwery posiadają dwa lub nawet trzy, własnie na wypadek uszkodzenia się jednego ;-). No chyba, że usługa stoji na PC-cie. To taka mała konkluzja z mojej strony. Swoją drogą wlaśnie przetestuję u Was resellerka, bo szukam. Szkoda tylko tego ostatniego zdarzenia, bo trochę wpłynie na moją ostateczną decyzję :-(

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie lepiej posiadać "własne datacenter" zlokalizowane w piwnicy u babci podpięte pod neo 6Mbit? ;)

 

 

Najlepiej mieć swoje ;-). Masz rację. Już nie wybrzydzam ;-).

Paweł

 

A pro po, nie mogę zarejestrować resellera ;-)

http://www.moje.webh.pl/cart.php?a=add&pid=4

Critical Error

Could not connect to the datab

 

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to od wielu lat już porzadne serwery posiadają dwa lub nawet trzy, własnie na wypadek uszkodzenia się jednego ;-).

 

Można powiedzieć, że jesteśmy w trakcie migracji maszyn do takiego rozwiązania.

 

A pro po, nie mogę zarejestrować resellera ;-)

 

Już powinno być oki :-)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co najmniej od godziny 10:10 serwer nie działa. W związku z tym że firmowa strona stoi chyba na tych samych maszynach nie można dostać się do danych kontaktowych. Zresztą jest tam numer telefonu który nie działa.

Na forum znalazłem kontaktowy numer GG i czasami z niego korzystałem. Dzisiaj niestety cisza.

Serwer nie działa, nie ma kontaktu, pozostaje czekać. Tylko na co, na kolejną awarię? Jeśli ktoś nie jest wymagający i nie obchodzi go co się dzieje z serwerem może skorzystać z webh. Jesli jednak komuś zależy na gwarancji że będzie wszystko działało a jeśli nie to jest dostępny support który wyjaśni co się dzieje, to musi poszukać innego adresu.

Już wczesniej pisałem że działacie zbyt chałupniczo. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nasza ostatnia (zarazem najważniejsza -główna) maszyna na starym sprzęcie. Z początkiem sierpnia zostanie dokonana migracja danych z tej maszyny na IBM-a. W chwili obecnej padł nam dysk ssd (na ktorym znajdował sie MySQL). Jesteśmy w trakcie usuwania awarii.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje czy te dyski SSD za długo nie działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dlatego też podjęliśmy decyzje o migracji wszystkich maszyn na IBM-a z dyskami SAS.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w takim razie jest jedno, kiedy serwer wstanie?

Czy jest to kwestia minut czy bardziej godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od soboty czekam na potwierdzenie złożenia zamówienia. Dwa maile w tej sprawie pozostały bez odpowiedzi.

Ja naprawdę chcę dokonać tego zamówienia u Państwa, ale proszę mi to umożliwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slaahen

 

sprawdzę co się z nim dzieje i dam odpowiedź. Prędzej miałem wolne więc dzisiaj odpiszę na wszystkie pw.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Edit:

 

Serwer baz danych jest już online. Żadne dane nie zostały utracone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd wiesz że nie były w raidzie ? Macież także potrzebuje się odbudować i to trochę zajmuje

Stąd wiem:

 

Znowu awaria. Już druga w tym tygodniu :-(

 

co najmniej od godziny 10:10 serwer nie działa. W związku z tym że firmowa strona stoi chyba na tych samych maszynach nie można dostać się do danych kontaktowych. Zresztą jest tam numer telefonu który nie działa.

Na forum znalazłem kontaktowy numer GG i czasami z niego korzystałem. Dzisiaj niestety cisza.

Serwer nie działa, nie ma kontaktu, pozostaje czekać. Tylko na co, na kolejną awarię? Jeśli ktoś nie jest wymagający i nie obchodzi go co się dzieje z serwerem może skorzystać z webh. Jesli jednak komuś zależy na gwarancji że będzie wszystko działało a jeśli nie to jest dostępny support który wyjaśni co się dzieje, to musi poszukać innego adresu.

Już wczesniej pisałem że działacie zbyt chałupniczo. Niestety.

 

To nasza ostatnia (zarazem najważniejsza -główna) maszyna na starym sprzęcie. Z początkiem sierpnia zostanie dokonana migracja danych z tej maszyny na IBM-a. W chwili obecnej padł nam dysk ssd (na ktorym znajdował sie MySQL). Jesteśmy w trakcie usuwania awarii.

 

 

Pozdrawiam

 

Jak jest RAID to raczej serwer nie leży...

 

Webh.pl - nie odwracaj kota ogonem tylko przyznaj że nie ma RAIDu

 

 

PS. nie czepiam się wszystkich tylko udowadniam CI nieprofesjonalne podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czepiasz się jednak. Wymiana dysku na nowy ( pozbawiony wady ) może trochę potrwać gdyż poza wsadzeniem dysku - należy także odbudować macierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze: MAM DOŚĆ!!! :) :)

 

Mam dość przenoszenia nas z maszyny na maszynę. ( to juz chyba trzeci raz będzie)

Mam dość proszenia o dodanie opcji za które płacę od początku (czyli od czasu kiedy mamy w webh serwery) a dane mi się nimi było cieszyć niecałe dwa miesiące... ( a serwery mamy u Was Panie Kamilu od ponad pół roku(!))

Mam dość czekania na skuteczne działanie (bo na maila odpowiedzieć to nie żadna sztuka)

 

I o ile mogę dostać swoistej amnezji i idealizować sobie to i owo prowadząc na serwerze działalność hobbystyczną, o tyle nie moge przymykać na to oka w momencie, kiedy wykonuję coś dla osób trzecich...

 

Słuchaj Kamil... zacytuję klasyka, Ryszarda Ochódzkiego: rozchodzi się o to, żeby te plusy nie przysłoniły nam minusów. (powinno być Wam)

 

Jak się znerwuje to pójdę śladami Antoniego Dudka i podejmę próbę nakreślenia Wam owych minusów wychodząc z założenia, iż „oprócz systematycznych badań naukowych konieczna jest popularyzacja ich wyników oraz refleksja natury publicystycznej”.

 

 

:)

 

 

kurde ...

 

znowu nie będę mogła zasnąć ... ciśnienie mi skoczyło ..

 

 

 

nie czepiam się wszystkich tylko udowadniam CI nieprofesjonalne podejście.

Ty zajmij sie kocie swoim ogonem, dobrze?

 

To jest zdaje się dział z opiniami o firmach hostingowych.

Masz serwer w webhu?

 

Nie?

 

To stul dziób ptaszyno i idź dymić w piaskownicy... :)

 

(nie ma tu żadnych cerberów? ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, co się zatem dzisiaj dzieje z serwerem. Łączność raz jest, raz nie. Czy trwają długo zapowiadane przenosiny na nowe (wirtualne :) maszyny czy po prostu jest sobota i takie sobie sobotnie pady?

 

Poza tym druga sprawa, widzę że nie są aktualizowane przedłużenia ważności serwera. Mam nadzieje że ktoś kontroluje do kiedy usługa jest opłacona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkretniej proszę o tych usługach. Wydaje mi się że jeśli chodzi o hosting to raczej ciężko być zadowolonym. Tu widać wszystko jak na dłoni: działa <-> nie działa

A ostatnio raczej nie działa.

Wcześniej byłem na Provider 10+ w Netarcie i było zdecydowanie drożej i miał ten hosting ograniczenia ale nigdy bym nie pomyślał że mogą być pady 3 razy w tygodniu. Tam mogłem powiedzieć że jest drogo ale jestem zadowolony.

 

Tu mogę powiedzieć, że jest taniej ale nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli webh nadal lubi duże fora oparte na skrypcie Przema, to mozna byc zadowolonym :)

Lepiej mieć pewny hosting w webh ( lecz borykający się z pewnymi problemami - ale za jaką cene ) niż być co chwile wyganianym z powodu "nadmiernego obciążęnia serwera"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stil

Coś zmieniliście w konfiguracji serwerów i strona nie działa mi od 2 dni (byłem poza domem).

Can't connect to local MySQL server through socket.

PhpMyAdmin został uaktualniony, ale pojawiło się taka informacja:

Wersja 5.0.51a biblioteki MySQL dla PHP różni się od wersji 5.1.35 serwera MySQL. Może to powodować nieprzewidywalne zachowanie.

 

//EDIT:

Zmieniłem w konfiguracji strony jako adres MySQL z localhost na 127.0.0.1 i działa :)

 

Dosyć dziwny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko problem z kontaktem od 12:00 dzwonie i nikt nie odbiera wczoraj wysłałem emiala i tez cisza odprucz autorespondera

 

chce powiększyć swoje konto i dać kamilowi zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×