Skocz do zawartości
tom_net

[opinie] Hekko.pl

Polecane posty

Gość c0m4r
Ja ? Chyba Pan. Niestety.

Nie mam zamiaru się z Panem licytować.

 

Bełkot, nie bełkot, to jest forum i mogę wyrazić dosadnie swoją opinię o kliencie.

A jak klient wyraża niedosadnie opinię o Pana firmie to już jest obsmarowywanie. Ciekawe podejście. Nie chciałbym Panu prawić tutaj jakichś morałów, ale z czystej uprzejmości i przy całym szacunku uprzedzam, niech się Pan nie rozpędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam ze hekko ma bardzo restrykcyjna polityke obciazeniowa. mam skrypt testowy php wykonujacy sie ok 5-7 sekund. w tej chwili na 5 jego wywolan 2 zakonczyly sie przez Internal Server Error.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już czwarty miesiąc jestem klientem Hekko. Muszę przyznać, że z biegiem czasu jakość usług ulega poprawie. Mój serwis działa na joomli i problemy z przeciążaniami są faktycznie uciążliwe (aczkolwiek coraz rzadsze), ale powiedzmy sobie szczerze, że za 7zł/miesiąc nie można wymagać cudów...

 

Jak donosi Hekko - zamówiona została nowa maszyna, tak więc wszystko zmierza w dobrym kierunku. W moim skromnym rankingu, w stosunku cena/jakość Hekko.pl plasuje się w ścisłej czołówce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak donosi Hekko - zamówiona została nowa maszyna, tak więc wszystko zmierza w dobrym kierunku.

 

Żeby było śmiesznie właściciel twierdzi, że obecna maszyna jest całkowicie odciążona, ciekawe po co nowa ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest całkowicie odciążona czy nie, ale fakt faktem - przeciążenia zdarzają się duuużo rzadziej niż w styczniu czy lutym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jest całkowicie odciążona czy nie, ale fakt faktem - przeciążenia zdarzają się duuużo rzadziej niż w styczniu czy lutym...

 

No to ja mam najwidoczniej pecha, u mnie wręcz odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, podajecie sobie pewnie informacje z różnego czasu uzyskane ode mnie ;)

Otóż obecnie maszynka jest już odciążona na tyle ile się dało to wykonać od czasu w którym były ogromne problemy.

Tak czy inaczej kolejna maszynka jest w drodze aby już nie dociążać obecnej i zachować stabilność w działaniu. O szczegółach na pewno będę informował w ostatnim wątku o Hekko.pl w dziale z ofertami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno małe forum phpbb3 (30 uu/dzień) na hekko i właściwie jak na serwery w PL to chodzi bardzo kiepsko :/ Mam nadzieję, że to się zmieni, choć i tak umowę na kwartał mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 17 złoty rocznie nie ma co oczekiwać cudów, pady owszem się zdarzają ale dosyć rzadko i szybko wszystko jest naprawiane. Kontakt z administratorem też jest bardzo dobry, na odpowiedź czekam maksymalnie kilka godzin. Jak zdarzy się jakiś pad to jest on na bieżąco naprawiany.

 

Z drugiej strony powinni trochę wyluzować z tymi kontami na allegro, bo jeszcze powtórzy się taka sytuacja jak z shou, a tego bym nie chciał. A może wprowadzić jakiś program partnerski? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zadowolony, ale czasem jest naprawdę nieciekawie. Występują u mnie przestoje, wpisując adres hostowanej w Hekko.pl strony czasem po prostu się ona nie wczytuje - nie wiem dokladniej czym to jest spowodowane, nie jest to czeste aczkolwiek denerwujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie spotkałem się z taką awaryjnoscią oraz przestojami. Darmowe serwery oferują większą stabilność. Mam nadzieję że sytuacja szybko się zmieni. Póki co firma Hekko jest u mnie na czarnej liscie.

 

Płaciłem za HOSTING a nie za szybkie odpowiadanie na maile !!!

 

A konta na hekko z hostingiem za wiele wspólnego nie mają, wydajność serwera jest ZEROWA...

 

Pewnie admin napisze, że z problemami należy się zgłaszać do niego i że forum nie jest od pisania o awaryjnosci, i że problemy należy zgłaszać na email... Ale niestety zgłaszanie na email nie daje zupełnie NIC.

 

PS. Bardzo chciałbym zmienić swoją opinię o tej firmie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie tylko moja opinia nt. tej firmy się zmieniła i wszyscy widzą podobne problemy :/

 

Od 5 min próbuję bezskutecznie zalogować się na FTP :/ akurat jak dokonałem aktualizacji phpbb3... forum jest niedostępne i mam milionowe straty liczone w ojro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, przyznaję się oficjalnie do problemów..

 

Ale komentarz Pana netuser jest trochę przesadzony jakby nie patrzeć..

 

Nowy serwer powinien być w trybie przyspieszonym uruchomiony do końca tygodnia wtedy też rozpocznie się przerzucanie części kont, zostanie również wprowadzone limitowanie cpu dobowe (bez blokad kont automatycznych) co opóźni zapędy niektórych.

 

Po wykonanej operacji wszystko wróci do normy i mam nadzieję odzyskać zaufanie użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocieszająca jest świadomość problemu, nie chowanie głowy w piasek i ...

 

i mam nadzieję odzyskać zaufanie użytkowników

 

... po prostu kawa na ławę.

Jednak nie tylko mnie szlag trafia :(

 

Edit:

Czy nowy server bedzie rowniez we Wrocku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pad, pada, padem pogania :P

PS. Moja opinia nie była przesadzona....

Czas się poprostu wyniesc z hekko i podarowac sobie wyrzucone w bloto pieniądze...

Od dzis hosting tylko w sprawdzonej firmie.

 

Pozdrawiam wszystkich klientow Hekko i Właściciela też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie rozumiem pretensji niektórych wypowiadających się tu osób.

@Hekko wyraźnie przyznał się, że wina leży po ich stronie i napisał, że zamówił nowy serwer (przypomnijcie sobie ile to np. Insane czekało na serwer, więc ewentualna obsuwa w tym wypadku też nie powinna specjalnie dziwić - takie sytuacje po prostu mogą sie zdarzyć i zwykle firma nie ma na to żadnego wpływu).

 

Poza tym na stronie Hekko stoi jak wół:

W przypadku nie utrzymania gwarantowanej dostępności, Użytkownik otrzymuje gratyfikację w postaci przedłużenia ważności o jeden dzień za każde rozpoczęte 20 minut niedostępności usług.

No ale cóż... widocznie najważniejsze, żeby wszyscy wiedzieli ile to niektórzy milionów tracą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh, a nie uważasz, że takie rzeczy kupuje się trochę wcześniej niż na ostatnią chwilę?

widzę, że nie wszyscy załapali co chciałem przekazać

chodzi mi głownie o to, że pewne osoby znając sytuację (wiedząc, że hekko przyznał się do błędu, że serwer jest zamówiony, że wszystko jest wyłącznie kwestią czasu) nie mogą w spokoju poczekać, tylko koniecznie muszą poinformować cały świat jaki to dany hosting jest gówniany i ile to oni tracą przez to milionów... bo to wynika z niektórych wypowiedzi w tym temacie

 

nie dziwię się, że firmy przestają się wypowiadać na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matjas o jakich ograniczeniach mówisz ? Bo żadne nie były wprowadzone ?

Np. to z biuletynu marcowego:

4. Wykonywanie backupów przez użytkowników jest dostępne w godzinach 24:00 - 8:00.

Raczej udogodnienie to nie jest. Zreszta, ok nowa maszyna zakupiona, mam nadzieje ze bedzie juz wszystko super ;)

 

P.S maniack ja to rozumiem, ustosunkowałem się tylko do stwierdzenia "takie sytuacje po prostu mogą sie zdarzyć i zwykle firma nie ma na to żadnego wpływu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie obciazenie moze wygenerowac backup o 'normalnej' porze dnia ;) A zreszta backup mozna ustawic w cronie, badz tez napisac do bok`u... problem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze o jakies konkretne i aktualne opinie na temat tej firmy.

Jak oceniacie jakość tej firmy i szybkosc dzialania ich serwerow?

Długo trzeba czekac na odpowiedz mail od nich?

ITP

 

Wszystko co mozecie powiedziec na ich temat

 

Obecnie jest super, nie ma limitów jak wcześniej tylko jasno określony limit obciążenia dla twojego pakietu. Serwery szybkie, wszystko działa jak należy. Ostatnio nie miałem powodu żeby do nich pisać, ale jak pisałem (z 2,3 miesiące temu) to najczęsciej odpowiadali po kilku minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam już jeden tani hosting w FireHost. Szukam jeszcze dwóch innych (ot, taka potrzeba). Całkiem fajnie z opisu usług wygląda oferta Hekko.pl, ale jest jeden niezbyt jasny zapis w regulaminie:

18. Usługodawca ma prawo zażądać odszkodowania w wyniku strat wyrządzonych poprzez nieprawidłowe używanie serwera przez użytkownika .

Co to jest to "nieprawidłowe używanie serwera"? Proszę o wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, "nieprawidłowe używanie serwera" to np. zarzynanie go swoimi skryptami na maxa. W takim wypadku bezwzględnie konto jest blokowane a kwota nadpłacona nie jest zwracana. Taką jedyną formę ma ten punkt regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×