Skocz do zawartości
KoNN

[opinia] Efuturo.pl

Polecane posty

Mam co prawda serwer VPS w webh.pl, ale tym i tak zarządza Sebak.

 

Więc: jeden VPS offline

 

Drugi VPS

root@vps276:~# w
-bash: fork: Nie moA1na przydzieliÄ? pamiÄ?ci

tj. nie można wykonać żadnej komendy, %wa skacze do kosmicznych wartości

top - 12:00:57 up 8 days, 13:18,  2 users,  load average: 2.30, 7.34, 8.09
Tasks: 117 total,   2 running, 115 sleeping,   0 stopped,   0 zombie
Cpu(s):  6.8%us,  1.7%sy,  0.0%ni,  0.0%id, 91.5%wa,  0.0%hi,  0.0%si,  0.0%st
Mem:   2097152k total,   593376k used,  1503776k free,		0k buffers
Swap:		0k total,		0k used,		0k free,		0k cached

czyli podsumowując nie działa nic, więc o działaniu apache / mysql nic mówić nie będę skoro nic na konsolce wykonać nie mogę.

 

No cóż, ogólnie na początku jak kupiłem było OK. Później z dnia na dzień coraz większe problemy, a teraz? Jak widać.

 

Overselling pełną gębą, kurde, to vps na openvz, CPU nie gwarantownane, ok, nie czepiam się. Tylko mam ponoć gwarantowane 1.5GB RAMu. Właśnie, ponoć, bo na maszynie matce go brakuje więc co tu mówić o pamięci dostępnej dla mnie...

 

Cóż, teraz nic tylko backupy porobić (oczywiście jak się ruszy coś z tym, bo teraz poza zalogowaniem się na ssh nie mogę nic).

 

EDIT: Ciekawe czy to przypadek, że napisałem posta gdy Sebak online i za ~5 minut wszystko zaczęło chodzić wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@xorg

 

1. Mam dostęp zarówno do ticketów efuturo jak i webh w sprawie VPSów i nie widzę nigdzie Twojego. Skoro masz problem, dziwię się że tak trudno go zgłosić.

2. Poniżej screen z panelu VDS, pokazujący użycie swapu i ramu na maszynie matce. Nie rozumiem czemu składasz bezpodstawne oskarżenia o braku ramu na maszynie matce etc.

Poniżej screen z maszyny matki, na której masz swojego VPS'a:

vds-1_ram.png

3. Twój wyłączony VPS, (na zupełnie innym serwerze matce), nie był wyłączony przez nas. W odpowiedzi na Twój ticket, zalogowaliśmy się do panelu na Twoje dane i bez problemu wystarczyło kliknąć start vps'a. Szkoda że tak prostych czynności nie możesz zrobić sam. Zaś później masz pretensję że coś nie działa.

4.

Cóż, teraz nic tylko backupy porobić (oczywiście jak się ruszy coś z tym, bo teraz poza zalogowaniem się na ssh nie mogę nic).

Również nie będę narzekał jak nas opuścisz, biorąc pod uwagę że muchakk dla Ciebie załatwił specjalne warunki.

5.

EDIT: Ciekawe czy to przypadek, że napisałem posta gdy Sebak online i za ~5 minut wszystko zaczęło chodzić wyśmienicie.

Do tematu zajrzałem dopiero teraz.

6. Powodów wolnego działania VPS'a może być multum, łącznie z przekoczeniem limitów jakie nakłada OpenVZ. Tak czy inaczej, lepiej śmiecić na forum, niż napisać ticket do supportu. Bo support posiada szklaną kulę, z której wywróży wszystkie problemy wszystkich klientów...

7. Pomijam już fakt, że śmiecisz w eFuturo, nie będąc klientem eFuturo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Mam dostęp zarówno do ticketów efuturo jak i webh w sprawie VPSów i nie widzę nigdzie Twojego. Skoro masz problem, dziwię się że tak trudno go zgłosić.
Bo raczej wole nie używać tych ticketów, tylko kierować się do Kamila - w każdym razie na takich warunkach zakupiłem tego VPS.

 

Poniżej screen z panelu VDS, pokazujący użycie swapu i ramu na maszynie matce. Nie rozumiem czemu składasz bezpodstawne oskarżenia o braku ramu na maszynie matce etc.

Wiesz, mnie nie interesuje zbytnio ile było na maszynie matce, to co napisałem to tylko moje przypuszczenia. Tylko nie mów mi, że jakaś aplikacja typu apache / mysql zużywała mi tyle ramu iż z root'a żadnego polecenia nie mogłem wykonać.

 

3. Twój wyłączony VPS, (na zupełnie innym serwerze matce), nie był wyłączony przez nas. W odpowiedzi na Twój ticket, zalogowaliśmy się do panelu na Twoje dane i bez problemu wystarczyło kliknąć start vps'a. Szkoda że tak prostych czynności nie możesz zrobić sam. Zaś później masz pretensję że coś nie działa.
Tutaj możliwe, gdyż kiedyś (~2 miesiące temu) nie działał panel, nigdy później nie sprawdzałem.

 

Również nie będę narzekał jak nas opuścisz, biorąc pod uwagę że muchakk dla Ciebie załatwił specjalne warunki.
Proszę Cię o wymienienie wszystkich specjalnych warunków jakie otrzymałem, gdyż nie dostrzegam żadnego. Może mówisz o tym VPS który mam za free, gdzie przenosiłeś mi go ze 15 razy już, teraz umieszczając go na Xeonie z przydzielonym mi max 798 Mhz ? No tak, jak napisałeś "xeon dobry sprzęt wiec czego narzeka".

 

6. Powodów wolnego działania VPS'a może być multum, łącznie z przekoczeniem limitów jakie nakłada OpenVZ. Tak czy inaczej, lepiej śmiecić na forum, niż napisać ticket do supportu. Bo support posiada szklaną kulę, z której wywróży wszystkie problemy wszystkich klientów...
Nic się samo nie dzieje, konfiguracja nie była ruszana, ruch na stronie nie był większy - więc gdzie może być moja wina? Szkoda mi czasu na pisanie ticketów gdyż jak to się wiele razy potwierdziło, to forum jest o wiele lepsze od wielu supportów.

 

Do tematu zajrzałem dopiero teraz.
A jednak mnie nadal bardzo ciekawi fakt że kilka minut po napisaniu posta nagle wszystkie problemy zniknęły, które utrzymywały się od kilku godzin.

 

7. Pomijam już fakt, że śmiecisz w eFuturo, nie będąc klientem eFuturo.

Czemu piszę tu, zamiast w Webh ? Bo Kamil broń boże nic tutaj nie jest nigdy winien. Wszystkim zarządzasz Ty, on tutaj ma kompletnie ucięte ręce. Ja naprawdę (i w sumie nie tylko ja) że tak porządny koleś jak Kamil nadal współpracuje z Tobą. Chłopak stara się jak może a Ty psujesz jego cały wizerunek na który pracuje...

 

Jednak jestem klientem który jednak za te skromne grosze oczekuje działającej usługi, tj tego za co płacę, i nie ważne czy płacę za to 10 zł czy 1000. Moje zdanie potwierdzi nie jedna osoba z WHT, chociażby taki @Malu, który jest uważany tutaj za naprawdę godnego uwagi administratora Unixowych systemów.

 

Anyway, temat mojej sprawy już jest wyczerpany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się i nie mma czasu oraz ochoty by wchodzić z Tobą w bezsensowną dyskusję, ale to co najważniejsze:

 

1. Narzekasz, a nawet ciężko Ci cokolwiek zgłosić, więc się nie dziw iż Twoje narzekania są lekko niepoważne.

2.

Czemu piszę tu, zamiast w Webh ? Bo Kamil broń boże nic tutaj nie jest nigdy winien. Wszystkim zarządzasz Ty, on tutaj ma kompletnie ucięte ręce. Ja naprawdę (i w sumie nie tylko ja) że tak porządny koleś jak Kamil nadal współpracuje z Tobą. Chłopak stara się jak może a Ty psujesz jego cały wizerunek na który pracuje...

Gdybyś chociaż wiedział, jak to wygląda za kulisami, to byś mógł cokolwiek mówić. A tak cóż, po raz kolejny wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz pojęcia, tak jak poprzednio z ramem...

3. Po zatym, nie wiem czy zauważyłeś, ale każdy nawet najmniejszy pad vpsów, czy ich nieprawidłowe działanie pociągało za sobą multum postów w dziale "host is down". Resztę dopowiedz sobie sam, mi szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Nie sądziłem, że kiedyś to napiszę, ale okoliczności zmusiły mnie do tego.

 

Otóż po ponad rocznym korzystaniu z VPSów eFuturo/Teredo muszę zmienić bardzo dobre zdanie o tejże firmie. Przez ponad rok nie miałem powodów, by bardzo narzekać. Kontakt był dobry, jakość usługi i łączy również, wszystko odpowiednie do ceny. Dziś jednak (po miesięcznym oczekiwaniu na reakcję!) otrzymałem zaskakującą odpowiedź na moją prośbę. Cytuję całość:

 

"Przykro mi, ale nie ma możliwości zmiany."

 

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że prosiłem o zmianę nazwy hosta (sic!) dla VPSa!

 

W jednym VPSie, który tam posiadam, to jest możliwe, a na tym nie? Nie było by problemu, ale po każdym restarcie serwera (których niestety ostatnio przybywa), hostname ustawia się na wartość domyślną, która po prostu mi nie pasuje.

 

Szkoda, że przez taką głupotę muszę odwracać się od firmy, którą lubiłem. Szkoda też, że takie rzeczy lubią się zdarzać zawsze po opłaceniu przeze mnie serwerów na kolejny miesiąc. Przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek
A próbowałeś edytować plik w /etc ?

No pewnie. Webminem i "po ludzku". Po restarcie znów: vpsXXX.teredo.pl :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno dać się to zmienić chyba przez VDSmanager.

A jeśli nie, to można zmienić w /etc/hostname, po czym zastosować dosyć nieelegancki trik:

chattr +i /etc/hostname

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Dziękuję :) sam tego potrzebowałem, bo większość serwerów pocztowych odrzucało mi maile ze względu na nieistniejący hostname (dodatkowo nadałem to jeszcze na /etc/hosts).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek
Powinno dać się to zmienić chyba przez VDSmanager.

A jeśli nie, to można zmienić w /etc/hostname, po czym zastosować dosyć nieelegancki trik:

chattr +i /etc/hostname

Serdecznie dziękuję. Szkoda, że musiałem zastosować taką metodę, ale jest rzeczywiście skuteczna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również zmieniłem zdanie o firmie.

Poprosiłem o wysłanie faktury za VPS'a, którego kupiłem na rok.

Mimo kilku próśb nie otrzymałem jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dział wydaje mi się najodpowiedniejszy do zgłoszenia mojego problemu. Wysłałem 4 maile do Teredo, eFuturo. (Sebak kiedyś pisał, że eFuturo nie hostuje mojego serwera, tyle, że w eFuturo go kupowałem i nikt nie raczył mnie poinformować że coś się zmieniło, nawet próbowałem się o tą rzekomą zmianę dopytać, ale "o dziwo" pytania moje pozostają bez odpowiedzi).

 

Ale do rzeczy...od grubo ponad tygodnia nie działa mi robienie backupów na serwerze...Wyskakuje wiadomość z DirectAdminie, że zadanie zostało dodane do kolejki, ale nic się nie dzieje, żaden backup nie jest tworzony..

 

Może wiadomość na tym forum coś pomoże, bo ja już nie mam sił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

grafdesign.pl: kiedy Ty wreszczie pojmiesz, że hosting eFuturo w maju zmienił właściciela i na pałę piszesz w niewłaściwym wątku?

 

Nowy właścieiel, czyli kto ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bellerofont - temat jest "tak jakby" odpowiedni, bo w końcu pasowało by to nadal do regexa (eFuturo) :P

Może czas faktycznie zamknąć ten wątek i utworzyć na jego miejsce trzy - hosting / vps / serwery dedykowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, kto mi napisze kto jest właścicielem mojego hostingu? I proszę też o dane kontaktowe...Bo od maja nikt nie raczył tego zrobić...Czy tak wiele chcę?

 

Wszelkie uwagi do bellerofont poszły na PW... Nie będę się denerwował "na antenie" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do aktualnych klientów serwerów dedykowanych . Jak jest z jakością, awariami, kontaktem (szczególnie mnie interesuje ta nowa oferta PRO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam rok czasu, chwalę sobie w pełni, polecam - jakość bardzo dobra, z kontaktem też nie miałem nigdy problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do opcji pro - nie mam pojęcia. Jakoś ze dwa miesiące posiadam dedyka u sebaka i wydaje mi się że jest to jedna z lepszych maszyn jakie dzierżawiłem. Uptime serwera - 100% od czasu zainstalowania go. z łączem ostatnio był przez 5minut problem. Po parunastu minutach od napisania ticketa o awarii ( zauwazyłem go od początku i po minucie napisałem maila) miałem już informację co było przyczyną awarii. Aktualnie bardzo sobie chwalę i gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz drugi został mi wyłączony serwer na VPS bez powodu :/

 

Hmm, i oczywiście wysłał Pan ticket lub dzwonił w tej sprawie? (pytanie retoryczne)

 

Proszę o IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług eFuturo od 11 miesięcy i mogę polecić firmę w zakresie serwerów dedykowanych. Na plus:

 

- indywidualne dopasowanie oferty do potrzeb,

- bardzo szybka reakcja w przypadku awarii niezależnie od godziny,

- bardzo dobry kontakt zarówno telefoniczny jak i mailowy,

- dostępne serwery o różnych parametrach: od prostych konstrukcji do markowych serwerów zapewniających wysoką stabilność działania.

 

Z minusów:

 

- brak panelu który w jednym miejscu grupowałby zamówione usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak może się skontaktować z obsługą tej firmy, albo panem sebakiem?? Kilka tygodni temu raz dzwoniłem, drugi raz, dodzwoniłem się za 3 razem, pan sympatyczny powiedział za 2 godzinki zadzwonić. Dzwonię za 2 godzinki cisza, odrzuca mnie regularnie. Dzisiaj identycznie, dzwonię chyba 5 raz, nie odpowiada. Co jest ja się pytam?! Firma krzak?! Do tej pory działało wszystko bez zarzutu, teraz pierdzieli się non stop! Profesjonalizm od strony czterech liter za przeproszeniem.

 

Macie jakieś pomysły jak skontaktować się z efuturo?

 

Pozdrówko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×