Skocz do zawartości
KoNN

[opinia] Efuturo.pl

Polecane posty

Tak jak mówiłem swego czasu kolokowałem maszyny tu i owdzie, więc bardzo możliwe.

Miałem już nie pytać, ale co mi szkodzi.

Gdybym jednak się zdecydował na coś u Ciebie Sebak, to czy byłaby możliwość zamówienia dowolnego sprzętu?

Pisałeś, że kokolacja nie wchodzi w grę, ale może dzierżawa dowolnego sprzętu owszem.

Konkretnie myślę o typowo serwerowym Dellu, gdyż deskopowe rozwiązanie chyba nie będzie akurat dla mnie odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak mówiłem swego czasu kolokowałem maszyny tu i owdzie, więc bardzo możliwe.

 

Taak... i z kolokowanych maszyn pisałeś posty przez Lynxa :) bo ci ktoś uwierzy :)

Zapytam tak sobie z ciekawości - skoro Sebak twierdzi, że nie może ujawniać żadnych szczegółów wewnętrznego wyglądu i infrastruktury BRE Banku, a ty tak rzuczasz różnymi, dosyć prawdopodobnymi nawet stwierdzeniami (chociażby pomieszczenia techniczne - faktycznie mogą być na ostatnim piętrze, bo z niego jak by nie patrzeć był by najkrótszy fider antenowy) - więc byłeś może w tym budynku i widziałeś serwerownię Sebaka?

Jeśli tak, to może pochwalisz się nam tym, co tam zobaczyłeś... Każdy chyba jest ciekawy tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu, bywałem w tamtym budynku praktycznie co tydzień i po prostu orientuje się jak to wygląda.

Gdybym był w serwerowni Sebaka, to bym nie pytał o fotki. Bre Bank, chyba nie ma serwerów w serwerowni Sebaka, ale może się mylę :)

Tak jak Sebak słusznie zauważył - na ostatnim piętrze jest sporo firm, gdyż tam mają swoje antenty, stąd moje przypuszczenie odnośnie ostatniego piętra - najwygodniej dla serwerowni.

Nie tylko kolokowałem maszyny, ale też często korzystałem z komputerów stacjonarnych tam, w sąsiednim wierzowcu, oraz na Piotrkowskiej 270.

Kiedyś sporo zajmowałem się serwerami, teraz trochę się pozmieniało i już w tym tak nie siedzę. Aktualnie poszukuję jedynie serwera dedykowanego pod swój prywatny "średnio komercyjny" projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak Sebak słusznie zauważył - na ostatnim piętrze jest sporo firm, gdyż tam mają swoje antenty, stąd moje przypuszczenie odnośnie ostatniego piętra - najwygodniej dla serwerowni.

 

Hmm... Przecież raczej serwerowni nie jest potrzebne wyjście na dach. Więc po co serwerownia miała by przepłacać za ostatnie piętro? No i czemu większość cywylizowanych serwerowni jest umieszczona w piwnicach?

 

 

Nie tylko kolokowałem maszyny, ale też często korzystałem z komputerów stacjonarnych tam, w sąsiednim wierzowcu, oraz na Piotrkowskiej 270.

To w serwerowni NCGROUP są komputery stacjonarne, z których może skorzystać każdy przybysz tam obecny... i to jeszcze w wybitnie prywatnym celu - surfowania po forach dyskusyjnych?

Czy też może jesteś pracownikiem NCG... wtedy to wiele by wyjaśniało.

 

 

PS: IMO to coś jednak więcej wiesz o serwerowni Sebaka.

Może się tym podzielisz z wszystkimi, jak to tak naprawdę wygląda?

 

 

PS: Nie wiem, w co ty wierzowczysz, ale wieŻowiec => wieża a nie wierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pracownikiem NC :). Miałem tam kiedyś kolokację (którą notabene odstąpiłem wraz ze sprzedażą małego biznesu prowadzonego na niej) i pracowałem w firmie kilka pięter niżej.

Na wht z reguły bywałem można by powiedzieć służbowo, bo (może te posty jeszcze są) pytałem o różne akcesoria serwerowe, szczególnie jak coś okazywało się nie do kompletu, warto było popytać fachowców z wht.

Powracając do tematu, to naprawdę nic nie wiem więcej o efuturo.pl :). Jeżeli ktoś liczy, że powiem coś co wywoła skandal i efuturo legnie w gruzach to się przeliczy :).

Dalsza rozmowa o ofercie wędruje na PW do Sebaka, bo już wystarczający off topic tutaj współtworzyłem.

 

Ps: Wierzę, w to, że z rozpędu nie popełnie już tak ważnego błędu z wieżami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NCGROUP zdaje się nie jest przedsiębiorcą telekomunikacyjnym, więc nie ma prawa udostępniać innym firmom dostępu do internetu jako provider. W ofercie też tego nie mają...

Skąd więc te kilka pięter niżej wzięło się łącze, którego klasa adresowa jest przydzielona do NCGROUP?

 

Od czasu, kiedy zacząłem wypowiadać się w tym temacie, widzę coraz bardziej nieprawdopodobne posty tworzone przez pana @hostcenter... i mam wrażenie (z resztą, chyba nie tylko ja) że coś (nawet sporo) przed nami @hostcenter ukrywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proszę sprawdzić dokładnie kiedy i skąd się łączyłem oraz co pisałem - ja nie mam nic do ukrycia :).

Notabene, NC chyba do tej pory dostarcza internet w wierzowcu w którym ma serwerownie.

Z natury jestem przezorny, stąd moje posty czasem mogą być odbierane dwuznacznie, jednak chyba żadna firma nie jest na tyle głupia, aby tak drążyć dziurę w brzuchu konkurencji :)

Zresztą w ciągu tych kilku lat zachwalalem wiele firm, myślę, że konkurencja tak nie robi :)

Tymczasem idę oglądać dobry fillm na TVP 2, a jeżeli po wymianie korespondencji z Sebakiem kupię serwer w eFuturo to na 100% niedługo napiszę tutaj jak się sprawy mają :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam tam 2 maszyny od 10 dni, dużo narazie powiedzieć nie mogę. Kontakt jest ok. Prace wykonywane w terminie co jest ważne, możliwość dogadania się indywidualnie.

 

 

Również mogę polecić efuturo, mamy tam 2 serwery od 1,5 miesiąca.

...

Za tą cene nic innego (lepszego) nie znajdziesz.

 

Byś się zdecydował...

 

Ja korzystam z efuturo od 3/4miesięcy, posiadam tam dedyka o ładnych parametrach.

Jak Nvu napisał ostatnio były małe problemy, ale małe, które od razu zostały zlikwidowane.

W sumie nie ma takich padów serwa. Jestem dość ucieszony cena i jakoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem swoją opinię w temacie chyba o webr.pl - tu ją podbiję:

kontakt bardzo dobry - z serwera jak na razie jestem zadowolony - wczoraj wypuściłem na testy maszynę ( scz obiecał solidnie potestować ;] )

- reszta okaże się "w praniu" i nie omieszkam napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem dość nowy w temacie dedyków, posiadam rps w OVH.pl

Zainteresowałem się ofertą efuturo jednak nie otrzymuje kompletnie żadnej odpowiedzi na

zapytanie wysłane drogą email. Telefon nie jest odbierany.

 

Jak w takim bądź razie ma być świadczona prawidłowo oferta, support itd, skoro

nawet Ja jako nowy klient mam problemy z kontaktem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaje odpowiedzi max po kilku minutach ... Moze zly adres email masz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Ja dostaje odpowiedzi max po kilku minutach ... Moze zly adres email masz ;P

 

Zapewne ma dobry skoro wchodził na ich stronę tak nie raz bywa że są inne sprawy na głowie no ale odpowiedzieć zainteresowanemu Klientowi to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

am123

 

 

Jeżeli chodzi o kontakt to z tym nie ma problemów w przypadku eFuturo, spróbuj jeszcze raz przecież nikt nie siedzi przy telefonie :) Jeszcze taki dzień że tylko spać się chce (:) )

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to i moje 2 grosze na temat efuturo.pl ktore moze pomoga innym...

 

PRODUKT: najtanszy serwer dedykowany z oferty, rozszerzenie do lepszego procka

 

PLUSY

- od dnia zamowienia instalacja w szybkim czasie, ok 2 dni serwer stal jak nalezy freebsd

- zmiana konfiguracji bez problemow

- lacze do swiata, bez problemow do tej pory

- komunikacja telefoniczna dobra, nie sprawdzalem na szczescie awarii nocnych, mam nadzieje ze ktos odbiera telefony, w dzien ok

 

 

MINUSY

- 1 awaria 3 godzinna w nocy od 2-6, podejrzewam ze jakies prace zwiazane z laczem byc moze niezalezne od efuturo, byc moze zalezne w kazdym badz razie nie byly zapowiedziane, ogolnie przerwa wtakich godzinach , szczegolnie ze pojedyncza zaliczana bylaby raczej do plusow :)

- brak mozliwosci kontrolowania transferu dodatkowego, wykresy,panel klienta cokolwiek?

- brak mozliwosci zdalnego resetu, podobno oficjalnie prace trwaja , brak dalszych informacji

- brak umowy na usluge regulujaca podstawowe postanowienia, mimo prosby wzor umowy nigdy nie dotarl, sprawa poruszona po drugiej platnosci miesiecznej i znowu cisza ponad tydzien

- brak faktury/rachunkow za okresy rozliczeniowe

- problem z wystawienie faktury/faktury pro-forma na osobe prywatna

 

 

PODSUMOWANIE

 

Jak widac serwer i jego dzialanie generalnie pozostaja bez zastrzezen, ocena bardzo pozytywna, utwierdza mnie w przekonaniu ze wybor firmy byl dobry i polecam ta usluge serwerow dedykowanych.

 

Zastrzezenia budzic moze strona obslugi klienta i funkcjonowania firmy... Brak, umow, brak rachukow, faktur, zwloki w emailach na te tematy - wszystko to przypomina mi kontakty z firmami krzakami. Pomijajac jakosc i zakres uslug firm jak home.pl i nazwa.pl, kontakt z klientem jest tam w wiekszosci przypadkow profesjonalny, istnieja umowy, scisle regulacje, regulamin, panel faktur, panel wykorzystania transferu i innych paranmetrow za ktore klient moze byc potencjalnie obciazony. W przypadku efuturo dochodzenie praw moze odbywac jedynie na bazie historii przelewow i korespondencji emailowej co czyni to dlugim i trudnym procesem, slowem klient w przypadku sporu jest w gorszej sytuacji bo to na nim ciazy obowiazek odtworzenia dokumentacji - wlasnie to nadaje firmie lekki posmak firmy-krzaka i na pewno ma fatalny skutek na firmowy PR

 

Moze jestem troche zbyt uczulony na powyzsze tematy ale patrze teraz na kazda nastepna firme prez pryzmat sync.pl i innych takich perelek oraz przez standardy PR jakie mialem mozliwosc obserwowac w usa/europie, na pewno mamy jeszcze wiele do nauki...

 

 

OCENA efuturo serwery dedykowane: 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zainteresowałem się ofertą efuturo jednak nie otrzymuje kompletnie żadnej odpowiedzi na

zapytanie wysłane drogą email.

Zapytania ofertowe, nie mają u nasz najwyższego priorytetu. Do tego, jeśli mamy wykonać na serwerze prace administracyjne, musimy skonsultować ofertę jeszcze z administratorami w celu oceny ilości pracy i ceny za tą usługę. Przez co czas odpowiedzi może się wydłużyć. Biorąc pod uwagę, że dzisiaj jest sobota, czas odpowiedzi rzędu 36h na zapytanie ofertowe nie uważam za długi. W weekendy jak i święta, reagujemy tylko na awarie i ewentualne sytuacje kryzysowe.

 

Telefon nie jest odbierany.

Patrzyłem i z dzisiejszego dnia, jest tylko 1 nieodebrane połączenie.

 

- brak mozliwosci kontrolowania transferu dodatkowego, wykresy,panel klienta cokolwiek?

Wykresy bez problemu możemy wysłać, wystarczy prośba na maila.

 

- brak mozliwosci zdalnego resetu, podobno oficjalnie prace trwaja , brak dalszych informacji

Obecnie wszystkie serwery są podłączone do restarterów. Z tym, że nie jest jeszcze dostępny oficjalnie system pozwalający na zdalny restart.

 

- brak umowy na usluge regulujaca podstawowe postanowienia, mimo prosby wzor umowy nigdy nie dotarl, sprawa poruszona po drugiej platnosci miesiecznej i znowu cisza ponad tydzien

Proszę o przypomnienie się na maila. Musiało mi to umknąć w natłoku spraw, które miałem do załatwienia w ostatnim czasie.

 

- brak faktury/rachunkow za okresy rozliczeniowe

- problem z wystawienie faktury/faktury pro-forma na osobe prywatna

Nie dostałem danych do FVAT, standardowo nie wysyłamy i wystawiamy FVAT osobą prywatnym. Stąd też system nie jest przystosowany do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ofertę otrzymałem - właśnie się nad nią zastanawiam.

 

Co do kontaktu emailowego, pierwsze zapytanie wysłane było w Piątek około 13-14 więc

sprawa soboty raczej jest dodatkową kwestią, jeśli odpowiedź wymaga konsultacji to wydaje

mi się że po prostu należałoby odpowiedzieć że email otrzymano i jest on rozpatrywany,

zapewne nie poruszałbym wogóle sprawy na forum.

 

Ten jeden tel to zapewne ode mnie :P

 

Zastanawia mnie fakt że kontakt email jest jakąś nietypową sprawą ?

Czy istnieje system ticketów do obsługi ?

Czy firma działa tylko via Tel ?

Troszkę Mnie to dziwi w końcu to firma "interentowa".

Na tym na chwilę obecną zakończę - wydaje mi się z opini zebranych że z usługą nie

będzie problemu a na tym mi zależy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może kontak telefoniczny do firmy efuturo? dzwonię od piątku na numer podany na stronie i nikt nie odbiera.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lan Hikari

 

A próbowałeś się kiedyś dodzwonić ?

Ja kilkukrotnie i nie udało mi się nigdy, zawsze poczta głosowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak matt choć przyznam szczerze, że przez ostatanie 2 tygodnie nie miałem potrzeby, więc nie wiem czy sie coś zmieniło... Podany jest jeden numer tylko, zostaje Ci pw do Sebak'a na forum  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×