Skocz do zawartości
noodly

Hosteurope.de - Vps - Opinia

Polecane posty

Już po migracji :D  

 

Zostałem na tej samej platformie co poprzednio. Na szczęście :D  nie przenieśli mnie do Boss'a.

Adres IP pozostał ten sam, dane do logowania i inne "rzeczy" również. Cieszę się niezmiernie, że nie muszę od początku wszystkiego konfigurować, aczkolwiek przygotowywałem się psychicznie na 2 nocki w weekend :)

 

Tak było na (XXL 3.0) (x8)

 

processor : 0
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 15 
model name : Intel(R) Xeon(R) CPU           E5310  @ 1.60GHz
stepping : 7
cpu MHz : 399.022
cache size : 4096 KB 
physical id : 0
siblings : 4
core id : 0
cpu cores : 4
fdiv_bug : no
hlt_bug : no
f00f_bug : no
coma_bug : no
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 10
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc pni monitor ds_cpl tm2 xtpr
bogomips : 3194.26

 

Tak jest na (MAX 3.0) (x8)

 

processor : 0
vendor_id : GenuineIntel
cpu family  : 6
model : 15
model name : Intel(R) Xeon(R) CPU		   L5310  @ 1.60GHz
stepping : 11
cpu MHz	 : 798.021
cache size : 4096 KB
physical id : 0
siblings	: 4
core id : 0
cpu cores : 4
fdiv_bug : no
hlt_bug : no
f00f_bug : no
coma_bug : no
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 10
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc pni monitor ds_cpl tm2 xtpr
bogomips : 3194.00

 

Nie wiem w jaki sposób mnie przenieśli skoro nawet serwer nie został zresetowany, a był jedynie niedostępny przez kilka chwil

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć htop-a :D

Proszę, nic nie ruszane od wczorajszego "awaryjnego" restartu o którym wiesz :D

 

94c2c43c737252ba.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woofer: takie "przenosiny" na wyższy pakiet gdziekolwiek poza HE ograniczają się do edycji dwóch linijek konfiguracji vpsa, a w Twoim wypadku chyba jeszcze dodatkowo do spakowania paczki z kontem i przeniesienia na inna maszynkę z energooszczędnym Xeonem . Raczej dziwne byłoby gdybyś dostał pustego VPSa do konfiguracji :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woofer: takie "przenosiny" na wyższy pakiet gdziekolwiek poza HE ograniczają się do edycji dwóch linijek konfiguracji vpsa, a w Twoim wypadku chyba jeszcze dodatkowo do spakowania paczki z kontem i przeniesienia na inna maszynkę z energooszczędnym Xeonem . Raczej dziwne byłoby gdybyś dostał pustego VPSa do konfiguracji :D .

Piękne dzięki za odpowiedź :D - we wcześniejszych migracjach z L, XL, XXL (wersja 3.0) support mówił, że jedyny sposób to migracja równoległa, czyli włączenie nowego VPS'a i ręczne przenoszenie danych... aczkolwiek, widocznie przy najwyższych pakietach nie ma takiego problemu. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękne dzięki za odpowiedź :D - we wcześniejszych migracjach z L, XL, XXL (wersja 3.0) support mówił, że jedyny sposób to migracja równoległa, czyli włączenie nowego VPS'a i ręczne przenoszenie danych... aczkolwiek, widocznie przy najwyższych pakietach nie ma takiego problemu. Dzięki.

to się robi tak:

vzctl set 1001 --applyconfig pakietMAX --save

gdzie 1001 to przykładowe ID VPSa

 

zmiany odnoszą skutek w czasie rzeczywistym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę parę słów dla osób które chcą zacząć przygodę z hosteurope, bo widzę wątek już wyszedł na inne tory, a zawsze może się coś z mojej opinii przydać dla osób które chcą np. vpsa z hosteurope.

Korzystam jak na razie z vpsa przeszedłem kolejną migrację przez 3 pakiety lvps i z autopsji:

- Najniszy pakiet to jest szmelc omijać z daleka, drugi sobie darowałem żeby oszczedzić nerwów ;]

- Trzeci pakiet z ofery lvps jest ok ale zależy dla kogo, po 2 miesiacach przerzuciłem się na

- lvps maxx 3 - i tu jest wypas bo mam fajnego raida, konkretny procek i troche ramu a wszystko niecałe 50 erło (no i oczywiście transfer aż na wyrost czego nie można pominąc)

Supporcik zajefajny, czasami zdarza im się odpowiedzieć w ciągu 5 minuty, w soboty i niedziele raczej ciężko uświadczyć odpowiedzi to szkoda ale lajf is brutal. Przez blisko pół roku nie doświadczyłem żadnej awarii z ich strony to na plus, sądzę że ofertę vpsów mają jedną z lepszych (czego niestety nie można powiedzieć o dedykach sądząc wyłącznie po cenie bo dedyka nie miałem jescze zaszczytu tam dzierżawić). Za każdą migrację na szybszy sprzęt każą płacić 10 euro (to na minus, bo to zdzierstwo).

Jeszcze żeby dać wyobrażenie dlaczego taki wybór na moim przykładzie to używam oprogramowania które daje w kość troche prockowi dlatego celerony wymiękły na wstępię i dużo dużo odwołań plus spory transfer blisko 1Tb/mies z tendecją mocno zwyżkową. Niestety 2GB ramu nie da sie na vpsie powiekszyć support sugeruje przesiadke na dedyka, ale wolę zakupić drugiego vpsa w najlepszej opcji i przerzucic połowę usług na niego bo z moich kalkulacji wynika że korzystniej. W moim przypadku da sie to zrobić bo mam kilka usług jedną przerzucę najbardziej wymagającą resztę zostawię bo mniejwięcej stanowią 50% obciążenia, gorzej jak ktoś nie ma takiej możliwości, bo umowa jest na rok (ale hmmm no właśnie co mi zrobią ;) najwyżej zablokują serwer :) Z tego co wynalazłem to znacznie bardziej konkurencyjny jest dedyk w server4u (ale to tez zależy od wymagań, bo jakbym miał się na dedyka przezrzucić to z 4 GB ramu a w hosteurope to juz spory koszt. Jednak jeśli juz server4u to nie żadne serwery GREEN bo to lipa, tylko FULL opcja.

Krótkie podsumowanie : Jak brać to vpsa ale najlepiej versję 3 lub maxx 3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miho: Zgodzę się z Tobą we wszystkich przytoczonych przez Ciebie kwestiach, raid 1+0 nie powoduje żadnych (spotykanych na niżych opcjach) - "lagów" dysków, support - świetny, konkretne, miłe odpowiedzi + pomoc po ssh, to raz. Druga sprawa to łącze. Praktycznie zerowe obciążenie maszyn na których znajdują się VPSy powoduje, że posiadając konto na każdej z opcji i testując pobieranie / wysyłanie danych mogłem cieszyć się transferami rzędu 8, 9 Mb/s.

 

Za każdą migrację na szybszy sprzęt każą płacić 10 euro

Migracja na wyższy plan w chwili obecnej jest bezpłatna :D

 

to się robi tak:

vzctl set 1001 --applyconfig pakietMAX --save

gdzie 1001 to przykładowe ID VPSa

Dzięki za szczegółowe wytłumaczenie tej kwestii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak u Was wyglądają pingi? U mnie trochę dziwnie, pierwsze badania 70-100ms a później już 45ms. Nie wiem czy to kwestia akurat łącza gdzie jestem czy coś u nich.

 

Specjalnie po pingowałem dla Ciebie vpsa swojego wczoraj w nocy około 1 i teraz ping na poziomie ~~40-45 ms. Nie mam takich 'skoków' jak ty ;)

 

 

Z tego co wynalazłem to znacznie bardziej konkurencyjny jest dedyk w server4u (ale to tez zależy od wymagań, bo jakbym miał się na dedyka przezrzucić to z 4 GB ramu a w hosteurope to juz spory koszt. Jednak jeśli juz server4u to nie żadne serwery GREEN bo to lipa, tylko FULL opcja.

Krótkie podsumowanie : Jak brać to vpsa ale najlepiej versję 3 lub maxx 3 ;)

 

To już lepiej przeżuć się na dedyka do hetznera lub ovh niż do server4u (poczytaj opinie o nich, może już się zmieniło dużo jak znajomy miał jakieś 2-3 lata temu dedyka : P)

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad najniższym pakietem VPS L 3.0 wymagania moje nie są zbyt duże ma na nim być repozytorium Subversion udestępnianym jako katalog WebDAV przez moduł mod_dav_svn serwera Apache2, przy dość znikomym obciążeniu.

Jaka jest Wasza opinia odnośnie najniższego pakietu do ww. celu?

 

Czy również podzielacie opinię miho dot. najniższego pakietu?

- Najniszy pakiet to jest szmelc omijać z daleka, drugi sobie darowałem żeby oszczedzić nerwów ;]

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pluton -ja jeszcze korzystałem z wersji L3 przed upgradem serwerów teraz są troche ulepszone może nawet juz coś lepszego niż celeron, no i podobno już nie każą płacić 10 euro za upgrade więc można spróbować (w razie czego można przejśc na lepszy) i jeszcze tak jak pisałem mam wymagające opragrowanie więc dla mnie lipny a dla Ciebie może byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

że niby dlaczego najniższy pakiet to szmelc? pff..

ja mam najniższy pakiet i powyżej jakoś stronę wcześniej wkleiłem jakiego mam procka - wszystko w porządku

 

bambus jakiś niedouczony trafił na inną maszynę i teraz rzuca bzdurami..

 

a pingi mam 30-45, wśród 30tki jeden był 3500ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pingi to może masz ale kultury zero ;)

 

że niby dlaczego najniższy pakiet to szmelc? pff..

ja mam najniższy pakiet i powyżej jakoś stronę wcześniej wkleiłem jakiego mam procka - wszystko w porządku

 

bambus jakiś niedouczony trafił na inną maszynę i teraz rzuca bzdurami..

 

a pingi mam 30-45, wśród 30tki jeden był 3500ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi ;) ostatnio coś strasznie ludzi wyzywasz.

Nauka w szkole aż tak odziało wuje na psychikę ?

 

@Pluton

Pod Subversion, może on być aż na wyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

wujka zostawcie mi w spokoju..

 

a przekleństw w wypowiedzi nie widzę, ale może wy potraficie czytać "między wierszami" albo coś.. heh

jeśli komuś się oferta HE nie podoba, to niech przynajmniej nie rozpowiada głupot

i basta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie głupoty człowieku, przeczytaj sobie ze zrozumieniem, to była moja opinia na temat 3 z 4 pakietów lvps, które miałem, to że masz ten najsłabszy i go pojechałem to widze zaraz oburzenie, może dla Ciebie jest suuper ale to nie znaczy że będę o nim piał hymny pochwalne bo dla mnie to lipa i to jest moje zdanie i basta

 

wujka zostawcie mi w spokoju..

 

a przekleństw w wypowiedzi nie widzę, ale może wy potraficie czytać "między wierszami" albo coś.. heh

jeśli komuś się oferta HE nie podoba, to niech przynajmniej nie rozpowiada głupot

i basta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych platnosciami-mbank wprowadzil niedawno mozliwosc placenia w internecie zwykla karta visa electron(karta debetowa jak do bankomatu).Czyli nie potrzeba miec karty kredytowej ani specjalnej e-karty do platnosci w internecie(ale jest bezpieczniej e karta np).

Tak wiec osoby ktore chca kupic vpsa w HE nie musza sie juz martwic o platnosci o ile maja zwykle karty do ekonta w mbanku.Heh ,a ja wczoraj zamowilem na darmo e karte za 25 zl na rok, specjalnie zeby moc placic za serwer.Co nagle to po diable jak to mowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja teraz też jestem na XXL :) i mam inaczej troszkę niż koledzy ;)

 

x 4 ! :>

 

cat /proc/cpuinfo
processor	   : 0
vendor_id	   : GenuineIntel
cpu family	  : 6
model		   : 15
model name	  : Intel(R) Xeon(R) CPU			5130  @ 2.00GHz
stepping		: 6
cpu MHz		 : 997.524
cache size	  : 4096 KB
physical id	 : 0
siblings		: 2
core id		 : 0
cpu cores	   : 2
fdiv_bug		: no
hlt_bug		 : no
f00f_bug		: no
coma_bug		: no
fpu			 : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level	 : 10
wp			  : yes
flags		   : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc pni monitor ds_cpl tm2 xtpr
bogomips		: 3992.51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy 8x800 a Ty 4x1000, ale jako że podczas np. prac na serwerze można korzystać tylko z jednego rdzenia, to jesteś czasem w lepszej sytuacji :) No i dochodzi kwestia innego typu procesora i ewentualne rozstrzyganie, który lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To to ja wiem BOSS :PP

Ale myślę, że w sumie jestem lepszej teraz sytuacji niż WoofeR w Post #326 ;]

 

W sumie więcej ramu potrzebowałem niż procka ;) Ale tego też nigdy nie za mało ;]

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale myślę, że w sumie jestem lepszej teraz sytuacji niż WoofeR

Faktycznie, - miałem 8x400 mhz, a Ty 4x1000 mhz, gdybym nie był na MAX, to bym powiedział, że Ci zazdroszczę. ;) Rozpakowywanie, czy pakowanie czegokolwiek na 400 mhz to była katorga :)

 

W jakim trybie Cie przenieśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakim trybie Cie przenieśli?

 

Jak jakim ? ;)

Normalnie napisałem w KIS w piątek o 15, że chcę zmianę z XL na XXL no i dziś dostałem info, że zostało wszystko pomyślnie zakończone ;]

 

wuzmzmzegmqgfnzxzm5y.jpg

 

Jakby wnioskować na tym to dużo osób też na tym moim nie siedzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mógłby ktoś napisać/potwierdzić czy tak się przechodzi na wyższy plan jak napisał kolega WoofeR w tym poście : http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...606&st=200#

 

Zgłoszenie / prośbę wysyłasz z panelu KIS - Administration - Paketname - Aufträge - Kostenpflichtige Aufträge - Produkt- oder Betriebssystemwechsel, Neuinstallation.

 

Tam się wybiera nowy pakiet i system. Następuje wtedy nowa instalacja. Dodatkowo jest tam napisane, że jest to płatne 10 ojro. Przynajmniej tak to rozumuje. Jeśli się myle, to proszę o poprawe a najlepiej napisanie łopatologicznie jak się zwiększa pakiet. Niestety moja znajomość języka niemieckiego jest na bardzo niskim poziomie. Z góry dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×