Skocz do zawartości
noodly

Hosteurope.de - Vps - Opinia

Polecane posty

Coś mi sie wydaje że ta oferta 5.0 to nic innego jak okrojenie tego co było. Znikające dyski i ram to chyba jakiś krok wstecz. Po co komuś 4 rdzeniowy Intel Xeon X3210 jak to wszystko chodzi pod SATA? Te konfiguracje są moim zdaniem gorsze niż poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w dziedzinie VPS, chciałbym zakupić serwer Linux L.

 

Jak wygląda sprawa gdy zakupie na 12 miesięcy? Muszę z góry zapłacić całą kwotę czy jak? Olśni mnie ktoś ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brr.. jako że nie widzę nigdzie opcji edytuj muszę napisać double posta.

 

Tak więc, czy VPS L starczy mi na forum z 60 userami online? (jest to vBulletin).

 

Forum stoi już ponad rok na webd.pl (pakiet za 12,99), no ale wolę mieć swój serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, placisz tylko za 1 miesiac, ale obowiazuje Cie oplacanie go przez 12 miesiecy.

 

60 osob on-line - bez problemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno szybkie pytanie, czy trzeba mieć tam 18 lat? Mam 17 i nie wiem czy mogę wpisać datę 1991 :)

 

Ok, trzeba 18 :)

 

Zamówiłem już VPS i teraz czekam na list ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropos HE.

 

Nie jestem zaawansowanym userem - od około 8 miesięcy działam na ubuntu.

Zasadniczo z pomocą for i dokumentacji radzę sobie jako tako.

 

Mam ze 3 serwisy (w HE obecnie na pakiecie WebPack XL), które generują mało ruchu ale zajmują dość sporo miejsca.

Ofera VPS z HE (XL) najbardziej by mi podpasowała - no i znam ich jakość.

HE nie ma testów więc cholera wie jak to tam wygląda/działa/administruje, a ja też nie miałem wcześniej VPSa.

Nie chciałbym się motać z tymi moimi serwisami.

Czy w związku z tym przyjmując, że dostaję skonfigurowanego VPSa (bo takiego dostaję?) poradzę sobie z dalszym jego używaniem?

Z pleskiem sobie poradzę bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł mi kod aktywacyjny. Gdy go wpisałem zobaczyłem, że serwer jest nieaktywny (ogólnie nawet pieniądze nie zniknęły z eKarty chodź jest załadowana 40 PLN). Zamówiłem VPS Linux L za 9,99 EUR na 12 miesięcy (na 100%). Niestety chyba coś się stało ze skryptem i w dziale serwery pisze Setup - 19,99 EUR i Betrag - 9,99 EUR. Coś chyba jest nie tak, prawda? Napisałem do nich godzinę temu e-mail (po niemiecku) i na razie żadnego odzewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś 12 miesięcy czy miesiąc

 

miesiąc setup = 19.90!

 

Z karty oni ściągają rożnie czasami przed czasami po :lol: Więc o to sie nie martw, oni nie oszukają ciebie ty nie oszukasz ich ;)

Serwer jest aktywny mniej więcej 3h po rejestracji na hosteurope.de

 

https://kis.hosteurope.de/administration/vps/ - lista vpsów

https://kis.hosteurope.de/administration/vp...hp?vps_id=xxxxx - dane twojej maszyny, tu masz hasło do roota i ew. viruozzo, plesk'a. XXXXX - to id twojego pakietu (w liście vps'ów)

 

ogólnie wszystko masz w kis.hosteurope.de ale nie wszyscy umieją się z tym obchodzić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie wszystko masz w kis.hosteurope.de ale nie wszyscy umieją się z tym obchodzić ;-)

 

 

jak by zrobili jakąś nawet najprostszą wersję ang. to by każdy praktycznie umiał... tak to muszę przerzucać ten niemiecki do translatora.. ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc serwer zarejestrowałem 25. I. Dziś przyszedł kod aktywacyjny. Jak już mówiłem przy rejestracji wybrałem umowę na 12 miesięcy! Jeszcze na koniec zamówienia było 9.99 EUR i Setup 0 EUR :lol: A dziś co widzę? Umowa na miesiąc. :/

 

Fotka:

 

beztytuufd6.jpg

 

No a na e-mail nadal nie odpowiadają :/ A serwerek potrzebny natychmiast.

 

Jak myślicie, spróbować złożyć kolejne zamówienie na 12 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak by zrobili jakąś nawet najprostszą wersję ang. to by każdy praktycznie umiał... tak to muszę przerzucać ten niemiecki do translatora.. ;f

Kwestia kilkukrotnego przejrzenia ustawień / menu i się przyzwyczaisz, ba, nawet nauczysz się niemieckich słówek :lol:

 

 

Jak myślicie, spróbować złożyć kolejne zamówienie na 12 miesięcy?

Poczekaj, skoro serwer nawet nie został skonfigurowany / uruchomiony to coś faktycznie jest nie tak, ponieważ pracować na pełnych obrotach powinien już kilka godzin po wysłaniu zamówienia. Odczytają zgłoszenie i na pewno naprawią swój błąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia kilkukrotnego przejrzenia ustawień / menu i się przyzwyczaisz, ba, nawet nauczysz się niemieckich słówek :lol:

 

Już sie przyzwyczaiłem... a co do niemieckiego to nie sądzę... bo nienawidzę tego języka ! i od 2 miechów grzebania w kis'ie ani jednego słówka się nie nauczyłem ... :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam roczną umowę na wersje XL po 19.9 euro kupioną w grudniu. Zamowilem wersje defaultową z linuchem + plesk. Konfiguracja wykonana przez HE. No i tu moje problemy się zaczynają. Postawiłem forum phpBB by Przemo i userów online narazie mam 20-30 - pewnie mialbym wiecej gdyby sie tak nie muliło. Restarty serwisów pomagaja. Czy macie na to jakąś rade?? Może po prostu jest Apache źle skonfigurowany? Kiedyś przeczytałem, że słabo konfigurują. Przy 10userach śmiga aż miło ale poźniej zaczynają się schody :lol: Miał ktoś może taki problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień to Przemo na coś innego, zobaczysz różnicę.. ale swoja droga powyzej 10 userow zeby lagowalo.. hmm

a jak wyglada load serwera? / wykorzystanie procka? jak zaczyna mulić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmień to Przemo na coś innego, zobaczysz różnicę.. ale swoja droga powyzej 10 userow zeby lagowalo.. hmm

a jak wyglada load serwera? / wykorzystanie procka? jak zaczyna mulić..

 

pamieć i procek jest na stałym niskim poziomie - czyli się nie meczy. Natomiast w srypcie wyklada sie na takim czymś

$fh = fopen($cache_file, 'rb');

flock($fh, LOCK_SH);

while (!feof($fh)) echo fread($fh, 10240);

fclose($fh);

 

i sypie błedami:

[Fri Jan 25 02:26:33 2008] [error] [client xxx] PHP Warning: fopen(./cache/sitemap_forum53.xml.gz) [<a href='function.fopen'>function.fopen</a>]: failed to open stream: No such file or directory in /srv/www/vhosts/xxx/httpdocs/google_sitemap.php on line 242

[Fri Jan 25 02:26:33 2008] [error] [client xxxx] PHP Warning: flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/www/vhosts/stawiaj.pl/httpdocs/google_sitemap.php on line 243

[Fri Jan 25 23:48:41 2008] [error] [client xxx] PHP Warning: fread(): supplied argument is not a valid stream resource in /srv/www/vhosts/xxx/httpdocs/google_sitemap.php on line 244

[Fri Jan 25 23:48:41 2008] [error] [client xxx] PHP Warning: feof(): supplied argument is not a valid stream resource in /srv/www/vhosts/xxxl/httpdocs/google_sitemap.php on line 244

 

czyli pewnie blad skryptu bo pliku nie znajduje i pozniej w tej pętli sie sypie i sypie...ale procek i pamieć nie są zbytnio zzerane tylk oczywiscie trony sa zamulone bo apache chyba dostaje po tylku ponieważ w logach ow tej samej sekundzie jest cala masa tych bledow z lini 244 (linia z while)

 

[Fri Jan 25 23:48:41 2008] [error] [client xxx] PHP Warning: fread(): supplied argument is not a valid stream resource in /srv/www/vhosts/xxx/httpdocs/google_sitemap.php on line 244

[Fri Jan 25 23:48:41 2008] [error] [client xxx] PHP Warning: feof(): supplied argument is not a valid stream resource in /srv/www/vhosts/xxxl/httpdocs/google_sitemap.php on line 244

 

Plesk w tym czasie działa bez zarzutu. Czyli ma osobny serwerek? myslalem, ze stoi na ym samym apachu..

Właściwie już widzę, ze przyczyną jest raczej skrypt forum a nie serwer. Niestety przejscie na inny skrypt jest czasochlonne a po drugie pozycje w G mogę mocno stracic takze odwlekam ten tamat jak tylko mogę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli forum, o ktorym piszesz, to stawiaj.pl to bylem na nim przy 16 userach on-line i smigalo jak milo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile się dostaje procesora w najtańszym pakiecie vps hosteurope(jest tylko ram, powierzchnia, transfer i... procesor jako gwiazdki...)

Czy są to wartości stałe np. 1GHZ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli stosunkowo bardzo mało ,chociaż za tą cene :) to nie ma czego wymagac ,jednak należy pamiętac że 800Mhz Pentium IV nie jest równe 800Mhz Pentium III

Oczywiście na korzyśc Pentiuma III (Dla nie pojętych nie ma tutaj nutki ironi)

 

 

@Sasza

Twój problem to "google_sitemap.php" najlepiej zmien to na inny site map lub całkowicie z tego zrezygnuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem u nich VPS'a na Windowsie, miałem procesor Xeon na jądrze Core... Pokusiło mnie by przejść na większy pakiet z oferty 3.0 i dostałem już tylko P4 2,8, który czasami zamula mimo iż na tym serwerze praktycznie niczego nie ma obciążającego system.

 

Zamawiając pakiet Linuksa z serii 3.0, też dostałem P4 2.8 GHz i tutaj właśnie jak sprawdzałem miałem do wykrzystania 800 Mhz.

 

http://v0.x12.pl/phpsysinfo/ - Linux 3.0

 

http://s0.x12.pl/phpsysinfo/ - Windows 3.0

 

Właśnie zauważyłem, że prędkość na Linuksie procka spadła do 700 Mhz, na najtańszym windowsie jest nadal 800 Mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ważności konta pisze od 1.02.2008 do (nie ma tu daty). Pieniążki mam na karcie (eKarta) i jeszcze ich nie pobrali. Oczywiście rachunek przyszedł. Czy wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ważności konta pisze od 1.02.2008 do (nie ma tu daty). Pieniążki mam na karcie (eKarta) i jeszcze ich nie pobrali. Oczywiście rachunek przyszedł. Czy wszystko jest ok?

 

 

tak.

 

Ja powiem ci tak:

Vps'a aktywowali mi 21.12.07 w tym czasie wystawili mi dwa rachunki za grudzień i styczeń, a kaskę pobrali dopiero około 16 stycznia.

Teraz (czyt. jakieś 2-3 dni temu) wystawili za luty, więc można się spodziewać pobrania koło 10-15.02. Nie bój się oni cię nie oszukają ;)

 

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ja też dorzucę:

VPS-a (najmniejszego) zamówiłem w niedzielę, w poniedziałek dostałem mejla, że wysyłają mi kod.. przyszedł dzisiaj, czyli w środę - dla mnie bomba : ) już aktywowałem i.. czekam na uruchomienie (chyba? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w poniedziałek dostałem mejla, że wysyłają mi kod.. przyszedł dzisiaj, czyli w środę - dla mnie bomba : ) już aktywowałem i.. czekam na uruchomienie (chyba? : )

 

Jeśli dostałeś maila z IPkiem, to już powinieneś mieć gotowy do pracy... :P, a powinieneś go dostać już w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×