Skocz do zawartości

Polecane posty

Na Oktawave znalazłem Case Study odnośnie Zenbox'a...Podano tam następującą informację: Stare rozwiązanie bazowało na maszynach: 4x IBM X3650 2U, 2xCPU XEON E56XX 2,4 GHz 6C+HT, 96/128 GB RAM, 10x HDD SSD 512 GB."...czy możecie powiedzieć jakie to dyski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto w zenbox do przetestowania (przepraszam :) ).

Wszystko uruchomiło się w kilka minut i działa prawidłowo.

Co prawda piwik na początku zliczył mnie 3x, ale potem przestał, więc jest ok.

Dla mnie zaletą są dodawane adresy ip do kont (gratis), oraz obecna promocja.

Co prawda nie jestem jeszcze na starym hostingu 3 m-ce, ale już chcę się przenieść

(Przed chwilą właśnie była krótka przerwa).

 

Postanowiłem zaryzykować rozliczania za UU i w kwietniu założę konto.

 

A co do ich marketingu, to faktycznie trochę razi, no ale teraz wszystko u wszystkich jest przecież najlepsze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zenbox.pl: myśleliście może nad współpracą z jakąś agencją social media? Takie coś chyba by pasowało do Was, np. w cenie serwera jakieś darmowe konsultacje sm + zniżki przy większym zleceniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Odnośnie WHT i zenbox.pl to ani nikt nie usuwa wypowiedzi ani nie banuje, w internecie nic nie ginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przemysław Pająk, Spider’s Web: Jakiego klienta atakowano?

 

Dariusz Nawojczyk, Oktawave: Atak był wymierzony w jedną w firm hostingowych działających na naszej platformie. Nie chcemy robić zamieszania wokół samej firmy, ani ukierunkowywać źródła problemu na nich samych, dlatego lepiej będzie, jeśli jej nazwa pozostanie tylko w naszej wiedzy.

Za http://www.spidersweb.pl/2013/03/oktawave-ddos.html

 

Nie żeby coś mi przyszło na myśl dziwnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy zenbox.pl nie podziękowałby mi gdybym użył ich hostingu jako miejsca na backup. Nie generował zbyt wiele UU miesięcznie przez co wystarczyłby najniższy pakiet. Pewnie zużywałbym ~50GB przestrzeni oraz 0,5TB transferu.

 

Byłaby to niezła oferta na backup oraz ewentualny zapas jak padnie serwer główny.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez JohnyByk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Oktawave znalazłem Case Study odnośnie Zenbox'a...Podano tam następującą informację: Stare rozwiązanie bazowało na maszynach: 4x IBM X3650 2U, 2xCPU XEON E56XX 2,4 GHz 6C+HT, 96/128 GB RAM, 10x HDD SSD 512 GB."...czy możecie powiedzieć jakie to dyski?

 

Intela, serwerowe.

 

Założyłem konto w zenbox do przetestowania (przepraszam :) ).

Wszystko uruchomiło się w kilka minut i działa prawidłowo.

Co prawda piwik na początku zliczył mnie 3x, ale potem przestał, więc jest ok.

Dla mnie zaletą są dodawane adresy ip do kont (gratis), oraz obecna promocja.

Co prawda nie jestem jeszcze na starym hostingu 3 m-ce, ale już chcę się przenieść

(Przed chwilą właśnie była krótka przerwa).

 

Postanowiłem zaryzykować rozliczania za UU i w kwietniu założę konto.

 

A co do ich marketingu, to faktycznie trochę razi, no ale teraz wszystko u wszystkich jest przecież najlepsze.

 

Zapraszamy :) Co do okresu 3m, napisz do nas, zobaczymy co da się szybciej zrobić :)

 

Co do marketingu, przychodzisz i sam weryfikujesz nasze obietnice :)

 

Pytanie do zenbox.pl: myśleliście może nad współpracą z jakąś agencją social media? Takie coś chyba by pasowało do Was, np. w cenie serwera jakieś darmowe konsultacje sm + zniżki przy większym zleceniu ;)

 

Czemu nie, jesteśmy otwarcie na wszelkie ciekawe propozycje :)

 

Za http://www.spidersweb.pl/2013/03/oktawave-ddos.html

 

Nie żeby coś mi przyszło na myśl dziwnego...

 

Nie, to nie my ;)

 

Zastanawia mnie czy zenbox.pl nie podziękowałby mi gdybym użył ich hostingu jako miejsca na backup. Nie generował zbyt wiele UU miesięcznie przez co wystarczyłby najniższy pakiet. Pewnie zużywałbym ~50GB przestrzeni oraz 0,5TB transferu.

 

Byłaby to niezła oferta na backup oraz ewentualny zapas jak padnie serwer główny.

 

Pozdrawiam

 

Proszę zapoznaj się z naszym regulaminem, nasza usługa jest skierowana do hostowania stron www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta.

Szukam na stronie linku do regulaminu i w której "zakładce" go znajdę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w tym temacie nazwał to chyba "ukryciem" - polemizować można, zapewne nie jest to celowe działanie, ale faktem jest, że trudno regulamin znaleźć, jeśli nie ma ktoś zamiaru jeszcze składać zamówienia i nie przeskakuje do panelu klienta.

 

Wydaje mi się, że link do regulaminu odnajdziesz na chwilę obecną tylko w stopce WHMCSa po przejściu do panel.zenbox.pl.

 

 

 

 

A tak przy okazji, to w momencie problemów z oktawave krk przytoczył rzucający się w oczy błąd z tegoż regulaminu, można by poprawić przy okazji (abonent/abonament): http://www.webhostingtalk.pl/topic/42754-oktawavecom-padlo/?do=findComment&comment=364987

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie, to nie my ;)

 

 

Czyli jeszcze jedna firma hostingowa na chmurze, to niedobrze dla efektu unikalności ;)

Ciekawe kto to ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie traktujemy tego jako "kluczowej" zalety tylko jednej z. To tak jakby narzekać że inne firmy też bedą mieć najnowsze platformy IBM. Ważne co sie z tym umie zrobić.

 

Niestety nie wiemy kto.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam z usług Zenbox i powiem szczerze... jest super.

 

1. Można bez problemu edytować wpisy DNS... więc mogę sobie pocztę mieć w innym miejscu niż Zenbox. Bardzo fajne. Mogę mieć też domeny ftp1.* ftp2.* ftp3.*, każdą podlinkowaną do innego serwera i to działa. Naprawdę duży plus dla Zenbox.

2. Serwer jest bardzo szybki. Niby zwykły hosting, ale mówię to po przenosinach z VPS'a.

3. Support jest naprawdę dobry.

4. Cena konkurencyjna.

 

Ale coś mi śmierdzi... co? To jest nowa firma, a cena jednak jest bardzo niska i jakoś wszystko wygląda podejrzanie za dobrze. Na razie mam backupy wszystkiego, mam nadzieję, że firma nie padnie za pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ile masz tam serwer i jaki ruch?

 

Zobaczysz z upływem czasu :D Hehe a co do zmiany DNS to już niestety, ale podstawa w większości firm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam z usług Zenbox i powiem szczerze... jest super.

 

1. Można bez problemu edytować wpisy DNS... więc mogę sobie pocztę mieć w innym miejscu niż Zenbox. Bardzo fajne. Mogę mieć też domeny ftp1.* ftp2.* ftp3.*, każdą podlinkowaną do innego serwera i to działa. Naprawdę duży plus dla Zenbox.

2. Serwer jest bardzo szybki. Niby zwykły hosting, ale mówię to po przenosinach z VPS'a.

3. Support jest naprawdę dobry.

4. Cena konkurencyjna.

 

Ale coś mi śmierdzi... co? To jest nowa firma, a cena jednak jest bardzo niska i jakoś wszystko wygląda podejrzanie za dobrze. Na razie mam backupy wszystkiego, mam nadzieję, że firma nie padnie za pół roku.

Ci co się znają i widzą jakość, piszą właśnie, że za tanio :) To chyba najlepsze co może usłyszeć każda firma, gdy widzi że doceniają poziom jej usług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sabby

1) Teraz u większości firm można bez problemu edytkować DNS

2) Nie mam pojęcia gdzie mialeś vps'a bądz jak go skonfigurowałeś że "Wolno chodził"...

3) Nie mam pojęcia więc się nie wypowiadam... Zawsze na początku firma mając kilkunastu klientów szybciej odpowiada na maila niż firma posiadająca kilka tysięcy...

4) Z tym bym się nie zgodził...

 

@zenbox

Moim zdaniem nie jest tanio, ale to już Wasza opinia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tanio akurat nie jest - możliwe, że jest 'wygodnie' dla ludzi którzy chcą aby po prostu działało.

 

Patrząc na pakiety i moje statystyki (strona ze stopki na S) ponad 50k (50-55) miesięcznie, łapię się w najwyższy pakiet za 70 zł

Za te 70 zł mam pakiet 4096 z oferty http://ultimahost.pl/vps - który sprawuje się rewelacyjnie. Jedyna różnica jest w dysku - na VPSie mam 50GB, w zenboksie nielimitowane (pomijając oczywistość) - regulamin napisany też tak, że nie mogę umieścić tam za wiele jeśli nie będę korzystał. Na VPSie mogę zmagazynować co chcę i może leżeć odłogiem - nawet backupy. Kopi tworzona jest co dziennie.

 

Podsumowując jest to oferta jedynie dla osób których strony generują stosunkowo mały ruch lub po prostu chcą coś 'out of box' - co dla niektórych jest priorytetem. Wrzuca i zapomina, nie obchodzi go nic poza prowadzeniem strony. Za taką wygodę może dopłacić więcej.

 

Każdemu wg potrzeb i upodobań :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

2. Serwer jest bardzo szybki. Niby zwykły hosting, ale mówię to po przenosinach z VPS'a.

 

No to naprawdę niezły musiał być ten VPS ;)

Rozumiem jeżeli to był managed, bo widziałem w kilku firmach "jak to się robi" i jedyne co można powiedzieć, to "pożal się Boże" (nie mówię, że we wszystkich). No a w wypadku roota... od Ciebie by zależało.

 

Ja przetestowałem zenbox i jak dla mnie był wolniejszy niż odpowiednio ustawiony VPS. Nieco zmodyfikowany Direct Admin również średnio przypadł mi do gustu, ale jeżeli ktoś nie chce się zajmować "pierdołami", to czemu by nie? Rzecz w tym, że wszystko to samo mamy i u innych firm, często taniej.

 

EDIT:

Kurde, @up post Jarka... zaraz będzie, że się razem na zenboxa uwzięliśmy xD

Nic z tych rzeczy, ale ja nawet myślałem o migracji SG na zenboxa, po teście plany odrzuciłem.

Edytowano przez lukasamd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tanio akurat nie jest - możliwe, że jest 'wygodnie' dla ludzi którzy chcą aby po prostu działało.

 

Patrząc na pakiety i moje statystyki (strona ze stopki na S) ponad 50k (50-55) miesięcznie, łapię się w najwyższy pakiet za 70 zł

Za te 70 zł mam pakiet 4096 z oferty http://ultimahost.pl/vps - który sprawuje się rewelacyjnie. Jedyna różnica jest w dysku - na VPSie mam 50GB, w zenboksie nielimitowane (pomijając oczywistość) - regulamin napisany też tak, że nie mogę umieścić tam za wiele jeśli nie będę korzystał. Na VPSie mogę zmagazynować co chcę i może leżeć odłogiem - nawet backupy. Kopi tworzona jest co dziennie.

 

Podsumowując jest to oferta jedynie dla osób których strony generują stosunkowo mały ruch lub po prostu chcą coś 'out of box' - co dla niektórych jest priorytetem. Wrzuca i zapomina, nie obchodzi go nic poza prowadzeniem strony. Za taką wygodę może dopłacić więcej.

 

Każdemu wg potrzeb i upodobań :)

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnie ultimahost to mają ciekawą ofertę na VPS'y, ale coś mi się w niej nie zgadza albo czegoś nie wiem. Mamy VPS'a na SSD, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni, ale czasami brakuje nam miejsca na dysku i od czasu do czasu podpatruję co oferują inni. Zainteresowała mnie ta oferta i ją zacząłem analizować.

 

Maszyna matka:

Dyski twarde: 12 x SSD (6Gb, RAID 10) = 72GB

 

VPS 8192 (działający w oparciu o ten container)

Powierzchnia dyskowa: 100GB (28GB więcej niż matka).

 

Ilości RAM w matce nie napisali bo okazałoby się, że ma mniej niż VPS? ;)

Może się mylę jeśli chodzi o wielkości dysków i ktoś mnie poprawi.

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez JohnyByk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To 6Gb to chyba raczej nie pojemność (bo raz że nie "dwójkowa", dwa że w gigabitach, trzy to nie spotkałem takiego dysku), a raczej informacja, że dysk podłączony jest przez SATA3, które to ma właśnie prędkość owego 6Gb, ale na sekundę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×