Skocz do zawartości

Polecane posty

Mamy lepszą dokładność, rzędu 10-30% - nie da się naszego kodu tak łatwo wyciąć przez co lepiej pokrywamy dokładność rzeczywistych odwiedzin w serwisach ... dla reklamodawców od razu lepsze dane :D

 

Tworzymy firmę na dziesięciolecia :D Ale też pamiętaj, że właścicielem tych danych jesteś cały czas Ty, więc w każdym momencie możemy Ci te dane wyeksportować i możesz kontynuować monitoring przy użyciu Piwika już gdzie indziej (oczywiście z .js i mniej dokładny od naszego no ale przy użyciu nadal tego samego narzędzia).

 

Piwik jest na licencji GPL, czy czasem nie powinniście więc też udostępnić ten dokładniejszy kod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak długo byście mnie trzymali, jeśli bym miał na dysku ~1TB (jak nie więcej) ;)

 

P.S. Ładna czcionka, można wiedzieć jaka jest jej nazwa? :D

Nie widziałem jeszcze strony która by tyle zajmowała i nie była plikownią ;)

 

Co do czcionki to custom po modyfikacjach.

 

 

Piwik jest na licencji GPL, czy czasem nie powinniście więc też udostępnić ten dokładniejszy kod?

Nie, nie modyfikujemy Piwika samego w sobie tylko wdrożenie i to co jest dalej. Mechanizmy API / wdrożenia to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze strony która by tyle zajmowała i nie była plikownią ;)

 

No widzisz, bo onet np. zajmuje o wiele więcej, tak samo Wirtualna Polska ;) A ja dalej nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, bo onet np. zajmuje o wiele więcej, tak samo Wirtualna Polska ;) A ja dalej nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie ;)

Onet nie migrowałby do nas na plan 5k tylko Custom ;) Przy dziesiątkach milionów UU miesięcznie rozmawiamy już o współpracy na innym poziomie więc kwestia czy zajmuje to 100GB czy 10TB jest już drugorzędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy całkowicie zrezygnować z Google Analytics (zawsze to trochę mniej kodu JS ;))

 

 

1. Mniej JSa nie będzie bo piwik też go ma. http://piwik.org/wp-content/uploads/2008/11/7-javascript-tag1.png

 

2. Piwik jako ogólnodostępny darmowy projekt jest bardziej podatny na różnego rodzaju ataki (f.e http://niebezpiecznik.pl/post/backdoor-w-piwiku/ ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mniej JSa nie będzie bo piwik też go ma. http://piwik.org/wp-...script-tag1.png

 

2. Piwik jako ogólnodostępny darmowy projekt jest bardziej podatny na różnego rodzaju ataki (f.e http://niebezpieczni...kdoor-w-piwiku/ ).

1. A nasz nie ma.

2. Jak każdy skrypt / oprogramowanie i to że darmowy / GPL wcale nie oznacza że bardziej / mniej. Nas ten problem z niebezpiecznika W OGÓLE nie dotyczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. A nasz nie ma.

 

Magia ;-)

 

2. Jak każdy skrypt / oprogramowanie i to że darmowy / GPL wcale nie oznacza że bardziej / mniej. Nas ten problem z niebezpiecznika W OGÓLE nie dotyczył.

 

Porównuje do GA.

Nie chodzi mi również o kwestię płatnego skryptu czy darmowego, a dostępności jego kodu źródłowego w internecie.

Edytowano przez Macsch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magia ;-)

Nie ;) Inny sposób implementacji statystyk

 

Porównuje do GA.

Nie chodzi mi również o kwestię płatnego skryptu czy darmowego, a dostępności jego kodu źródłowego w internecie.

Za to GA to mistrz prywatności ;) Coś za coś. Ryzyko zawsze istnieje, my je minimalizujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, pewnie wybiorę Piwika bo pokazuje kilka razy większe statystyki xD

 

Może kiedyś gdzieś źle wkleiłem kod GA, zrobiłem już wszystko od nowa, teraz tylko czekać kilka dni dla testów. Może coś poprawiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie się połączyć z pocztą przez program? U mnie Opera Mail i komórka sobie nie radzą, dane podaję takie jak mam w panelu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się żale na forum ;) Proponuje napisz do supportu to raczej najszybsza droga rozwiązania problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie się połączyć z pocztą przez program? U mnie Opera Mail i komórka sobie nie radzą, dane podaję takie jak mam w panelu :/

Napisz do supportu, tu trzeba miec dostęp do Twojego konta zeby zlokalizować co moze byc nie teges.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja przerzucę moje małe grupowe pożeracze w weekend. Zobaczymy :)

 

Tylko troche boję się o to rozliczanie, co prawda TP pożeram mało (około 30gb/miesiąc), ale ruch mam spory (według statystyk DA ~ 30k UU miesięcznie).

 

No i ten backup... Specjalnie mam 2 oddzielne serwerki na backup baz, czy mogę z tego zrezygnować na rzecz zenBackup?

Edytowano przez murgal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ten backup... Specjalnie mam 2 oddzielne serwerki na backup baz, czy mogę z tego zrezygnować na rzecz zenBackup?

 

Zrezygnować ze swojego backupu? Możesz jeżeli odpowiedzialność i gwarancje usługodawcy Ci wystarczają, ale czy powinieneś?

 

Działa działa :) Z łączami nie mieliśmy problemu chyba od trzech lat :)

 

Z łączami nie było problemu od 3 lat, firma działa od miesiąca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ten backup... Specjalnie mam 2 oddzielne serwerki na backup baz, czy mogę z tego zrezygnować na rzecz zenBackup?

Śmiało możesz rezygnować, lepszego niż u nas raczej nie będziesz miał. 4 niezależne kopie dziennie, plus z ostatnich 3 miesięcy.

 

Zrezygnować ze swojego backupu? Możesz jeżeli odpowiedzialność i gwarancje usługodawcy Ci wystarczają, ale czy powinieneś?

Czy wystarczają? Lepszych nie ma :)

 

Z łączami nie było problemu od 3 lat, firma działa od miesiąca ;)

Marka działa od miesiąca. Operator naszych łącz i pozostałych projektów od 8 lat. Spółka od blisko roku.

Edytowano przez zenbox.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczają? Lepszych nie ma :)

 

A jeżeli co się zdarza z różnych powodów coś sie z danymi stanie to co wtedy? Jakaś odpowiedzialność usługodawcy? Jeżeli nie to nie rozumiem dlaczego uzależniać bezpieczeństwo danych od jednego dostawcy.

 

Zasada jest taka, że kopię trzeba trzymać lokalnie niezależnie od zapisów i zapewnień hostera - i raczej trzeba powtarzać wszystkim do skutku że tak trzeba robić.

 

Marka działa od miesiąca. Operator naszych łącz i pozostałych projektów od 8 lat. Spółka od blisko roku.

;) a dostawca łącz do operatora od pewnie 15 lat albo i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

A jeżeli co się zdarza z różnych powodów coś sie z danymi stanie to co wtedy? Jakaś odpowiedzialność usługodawcy? Jeżeli nie to nie rozumiem dlaczego uzależniać bezpieczeństwo danych od jednego dostawcy.

 

 

 

6. Usługodawca zapewnia bezwarunkowe bezpieczeństwo danych przechowywanych na

swoich serwerach, a będących własnością Usługobiorców.

7. Usługodawca dokonuje w odstępach co 12 h archiwizacji danych (backup) ze wszystkich serwerów

i przechowuje ostatnie zarchiwizowane kopie przez 7 dni kalendarzowych.

8. Usługobiorca jest uprawniony do zwrócenia się do Usługodawcy z prośbą o nieodpłatne

przywrócenie danych Usługobiorcy z serwera.

 

 

Jak coś się stanie to możesz pozwać ich chyba, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×