Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja chciałem się do nich przenieść ale przy forum na vbulletin 50k odwiedzin/mc zaśpiewali mi kilka K miesięcznie więc odpuściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka tysięcy miesięcznie? Można wiedzieć za co dokładnie? Taka kwota pozwala chyba na serwer w Atman i obsługę administratora?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowe jesteście w stanie wyjaśnić dlaczego w zenboksie prestashop instaluje się dużo wolniej niż na innych współdzielonych hostingach?

Chodzi mi o instalację samodzielną, nie z obrazu czy jakiś inny preinstall.

W ofercie piszą, że bazę mają szybszą do 3x szybszą niż standard, więc jak nie baza, to co ?

Pytam, bo nie umiem tego wyjaśnić, a sprawdzam sobie właśnie oferty różnych firm.

Na zenboksie pasek postępu posuwa się wolno. U innych nie ma takiego objawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat wpadłem na stronę http://kariera.zenbox.pl/ i myślę, że zawarte tam informacje mogą naświetlać to, skąd biorą się bóle głowy związane z zenboxem.



Mogę się mylić, ale przy pracy zdalnej chyba ciężko szybko reagować na fizyczne problemy związane z serwerami, prawda?



"kojarzenie 99,99% polskiej Blogosfery" -- jesli popatrzeć na portfolio klientów zenbox to jest wśród nich np. kominek.in, antyweb czy niezgrani. Nie wiem, jak mają się poszczególne rodzaje aplikacji PHP, ale na oko laika wygląda to tak, że nastawieni sią po prostu na blogi, stąd nie po drodze im z forami internetowymi ani sklepami.

Edytowano przez Dustie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowe jesteście w stanie wyjaśnić dlaczego w zenboksie prestashop instaluje się dużo wolniej niż na innych współdzielonych hostingach?

Chodzi mi o instalację samodzielną, nie z obrazu czy jakiś inny preinstall.

W ofercie piszą, że bazę mają szybszą do 3x szybszą niż standard, więc jak nie baza, to co ?

Pytam, bo nie umiem tego wyjaśnić, a sprawdzam sobie właśnie oferty różnych firm.

Na zenboksie pasek postępu posuwa się wolno. U innych nie ma takiego objawu.

 

Próbowałeś Instalatronem, przed chwilą wykonywałem testowe i max 6-7s.

 

 

Akurat wpadłem na stronę http://kariera.zenbox.pl/ i myślę, że zawarte tam informacje mogą naświetlać to, skąd biorą się bóle głowy związane z zenboxem.
Mogę się mylić, ale przy pracy zdalnej chyba ciężko szybko reagować na fizyczne problemy związane z serwerami, prawda?
"kojarzenie 99,99% polskiej Blogosfery" -- jesli popatrzeć na portfolio klientów zenbox to jest wśród nich np. kominek.in, antyweb czy niezgrani. Nie wiem, jak mają się poszczególne rodzaje aplikacji PHP, ale na oko laika wygląda to tak, że nastawieni sią po prostu na blogi, stąd nie po drodze im z forami internetowymi ani sklepami.

 

Gdzie widzisz jakieś masowe bóle głowy? ;)

 

Co do Twojej mylnej interpretacji:

 

1. Prowadzimy tutaj KONKRETNĄ rekrutację, mamy pracowników zdalnych, mamy i stacjonarnych. Oczywiście reagujemy 24/7 czy to online czy offline.

 

2. Zapis o Blogosferze był żartobliwy, w ogłoszeniu były też ukryte dwa inne żarty. BOK radzi sobie u nas z wieloma nietypowymi zgłoszeniami, stąd szukamy ludzi, którzy będą potrafili się odnaleźć w różnych sytuacjach i podchodzili kreatywnie do życia.

 

Blogi są widziane w social mediach, mało się pisze o sklepach w kontekście tego gdzie są i co z tym się wiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, tylko po co mile widziana u Was jest znajomość dzieła "Stacja medytacja instrumentem peleryna" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Próbowałeś Instalatronem, przed chwilą wykonywałem testowe i max 6-7s.

 

Witam.

Nie wiem skąd ta różnica. Ja instaluję prestę 1.6.0.5 wprost z archiwum ściągniętego z prestashop.com

Do tej pory opierałem się na subiektywnym odczuciu, ale z ciekawości zmierzyłem stoperem czas, jak jest potrzebny na instalację (liczę pasek od 0% do 100% w osttnim kroku instalacji)

zenbox 1:13

mydevil 0:37

linuxpl 0:19

 

Drąże temat dlatego, że bardzo podoba mi się piwik u was i chcę wiedzieć czy przypadkiem to ja czegoś źle nie robię zanim wybiorę inny hosting.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że w zenboxie limitują CPU przez coś a'la cpulimit. Stąd możesz wykorzystać tylko X procent dla procesów PHP, a w przypadku pozostałych przedstawionych operatorów wykorzystujesz po prostu 100% rdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Próbowałeś Instalatronem, przed chwilą wykonywałem testowe i max 6-7s.

 

Gdzie widzisz jakieś masowe bóle głowy? ;)

 

Co do Twojej mylnej interpretacji:

 

1. Prowadzimy tutaj KONKRETNĄ rekrutację, mamy pracowników zdalnych, mamy i stacjonarnych. Oczywiście reagujemy 24/7 czy to online czy offline.

 

2. Zapis o Blogosferze był żartobliwy, w ogłoszeniu były też ukryte dwa inne żarty. BOK radzi sobie u nas z wieloma nietypowymi zgłoszeniami, stąd szukamy ludzi, którzy będą potrafili się odnaleźć w różnych sytuacjach i podchodzili kreatywnie do życia.

 

Blogi są widziane w social mediach, mało się pisze o sklepach w kontekście tego gdzie są i co z tym się wiąże.

 

Napisałem "bóle głowy", ale nie "masowe". :)

 

1. To dobrze wiedzieć.

 

2. Rozumiem, że chodzi o umiejętność trafnego rozpatrywania ewentualnych próśb o sponsoring - tudzież tym podobnych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, bardziej o orientowanie się w blogosferze jako takiej.

 

Ogólnie warto zauważyć, że blogi to nie pikuś, i potrafią dużo bardziej obciążać niż dowolny inny skrypt jaki istnieje na Ziemi. :D Więc akurat to, że subiektywnie jest u nas sporo z branży jest raczej dobrą rekomendacją na to, co jesteśmy w stanie utrzymać w ramach UU. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie warto zauważyć, że blogi to nie pikuś, i potrafią dużo bardziej obciążać niż dowolny inny skrypt jaki istnieje na Ziemi. :D Więc akurat to, że subiektywnie jest u nas sporo z branży jest raczej dobrą rekomendacją na to, co jesteśmy w stanie utrzymać w ramach UU. :)

 

Blogerzy to dobrzy klienci bo nie dość że mają niskie pojęcie o kodowaniu to jeszcze instalują WP z masą zbędnych wtyczek dzięki czemu bardzo łatwo wcisnąć im wyższy pakiet :D Druga rzecz piwik, od wersji 2.0 liczy on wejścia po swojemu, to znaczy można mu w bardzo łatwy sposób dorzucić kilka tysięcy UU ;)

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można, aczkolwiek trzeba będzie sprawdzić jak się będzie zachowywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na Zenboxie można zaryzykować umieszczenie sklepu na PrestaShop z ilością 5000 produktów w bazie?

 

 

Niecały miesiąc temu przeniosłem sklep prestashop się z serwera iq na zenboxa z ilością około 5 500 produktów w bazie. Zaznaczam, że nie jestem biegłym w tych sprawach, wiec za ewentualne błędy w opisie moich doświadczeń, czy też nie fachową nomenklaturę językową przepraszam.

 

Wykupiłem pakiet zenbox5k ponieważ parametry były zdecydowanie lepsze niż u poprzedniego usługodawcy. Głownie chodzi tu o parametry takie jak:

- maksymalne chwilowe obciążenie CPU - 50% poprzednio było 30%

- limit pamięci dla 1 procesu - 512Mb - poprzednio 128Mb

- maksymalny czas działania procesu - 300s - poprzednio 60s

 

Na resztę nie zwracałem uwagi, ponieważ nie orientowałem się w tym wszystkim tak jak obecnie. Generalnie parametry zdecydowanie lepsze niż poprzednio i to za dużo mniejsze pieniądze. Jak jeszcze okazało się, że za przejście dostałem dodatkowo przedłużony hosting oraz przeniesiono mi sklep gratis to byłem w pełni szczęśliwy.

 

Do czasu gdy nie dałem ponad 5 000 produktów i tu zaczęły się schody. Wiadomo presta potrafi generować dużo zapytań do bazy a przy limicie max_user_connections na poziomie 100 w zasadzie mogłem skasować góra 30 produktów na raz. Jak zrobiłem więcej wszystko się zawieszało na 20 min.

Na pomoc przyszła mi obsługa serwera - odpowiadali konkretnie i rzeczowo a przy tym szybko - to dla mnie ogromne pozytywne zaskoczenie, gdyż na serwerze iq na odpowiedź czekałem nie raz 24h.

 

Postanowiłem przetestować zenbox100k, ale problemy nie znikły - fakt maksymalne chwilowe obciążenie CPU już mi nie przeszkadzało, gdyż przy tym pakiecie wynos ono 100%, tym nie mniej pozostałe parametry są identyczne jak przy najtańszym pakiecie. Administracja zwiększyła mi limicie max_user_connections do 400, co zwiększyło możliwość kasowania do 80 - 90 produktów na raz, ale to też nie jest do końca satysfakcjonujące rozwiązanie.

 

Podsumowując musiałbym wydać za hosting 700 zł brutto za rok + zdjęcie ograniczeń by ewentualnie sklep pracował w miarę normalnie z tyloma produktami na raz.

 

Na obecną chwilę testuję lunuxpl.com pakiet Wpro gdzie za kwotę niecałych 350 zł. Nie mam żadnych ograniczeń bezpieczeństwa co do baz, jedynie limit pamięci wynosi 256Mb, ale to i tak jest wystarczająca wartość.

 

Moje ogólne wrażenia z obecnego hostingu?

Pomoc ze strony administracji - najlepsza jaką do tej pory miałem okazję poznać - dziękuję za wsparcie i wyjaśnienia - dużo dzięki Wam się nauczyłem.

Pakiet hostingowy dobry ale na małe sklepy, dla mnie okazuje się nie wystarczający nawet ten najdroższy - jak widać po moim opisie nie idzie w ślad za wyższą ceną podwyższenie wszystkich parametrów serwera, co stanowi sporo ograniczenie.

Istnieje możliwość wyboru pakietu dopasowanego do swoich potrzeb, ale cena jest ustalana indywidualnie - obawiam się, że może przekroczyć 700 zł na rok.

 

Nie ukrywam, sposób w jaki podchodzi administracja do Klientów jest dla mnie najcenniejszym doświadczeniem i byłbym w stanie przystać nawet na tę kwotę, gdyby nie te ograniczenia.

Edytowano przez ambergraff (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek1991

Ja jestem połowicznie zadowolony, owszem support szybki ale...

autoinstalator aplikacji w zenbox jest uboższy niż na http://installatron.com/apps (nie ma np. owncloud), brak możliwości sprawdzenia wykorzystywanych parametrów bezpieczeństwa( ile zużywamy plików www(inodes) nie dowiemy się sami, musimy pisać do supportu) oraz są małe problemy z rejestracją usług gdy bierzemy na firmę zarejestrowaną zagranicą... Reasumując świetni w supporcie i ofercie dla blogerów, natomiast zenbox powinienen popracować nad ofertą i nią rozwinąć o inne dodatki :) Oceniając w skali 1-5 wg mnie 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zenbox coś dzisiaj nie daje rady.
Nie można zalogować się do Panelu klienta.
Jeśli uda się zalogować, to i tak nic nie można zrobić "Serwer odrzucił połączenie".
FTP raz działa, raz nie.
Jakiś czas temu nie działała również strona główna - zenbox.pl

 

Przydałby się jakiś oficjalny komunikat - co jest grane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zenbox coś dzisiaj nie daje rady.

Nie można zalogować się do Panelu klienta.

Jeśli uda się zalogować, to i tak nic nie można zrobić "Serwer odrzucił połączenie".

FTP raz działa, raz nie.

Jakiś czas temu nie działała również strona główna - zenbox.pl

 

Przydałby się jakiś oficjalny komunikat - co jest grane ?

 

Marcinie oficjalne komunikatu nie ma co dawać, gdyż nic się globalnie nie dzieje. :)

 

Prześlij nam na BOK swój IP oraz wynik traceroute. Być może wpadasz w blokadę za nieudane logowania / zbyt wiele połączeń, co nasz system bezpieczeństwa który chroni Cię przed atakami osób trzecich odbiera jako taką próbę lub, co pokaże traceroute, jest coś nie tak na łączach między nami, a Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logowałem się raz i na pewno dobrze.
Dane zawsze kopiuje z KeePass - trudno o pomyłkę ;)

 

W porządku, podeślę Wam IP i wynik z traceroute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podeślij mi też na PW, sprawdzę od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam Zenbox. Korzystam z ich hostingu od ponad 2 lat i nigdy nie było jakiś wielkich problemów. Na + można zaliczyć szybką obsługę techniczną i przywracania bazy danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek1991

No generalnie są dobrze ale wczoraj dali ciała. Nie działała cały dzień poczta wszystkim klientom...

Edytowano przez krzysiek1991 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×