Skocz do zawartości

Polecane posty

To 6Gb to chyba raczej nie pojemność (bo raz że nie "dwójkowa", dwa że w gigabitach, trzy to nie spotkałem takiego dysku), a raczej informacja, że dysk podłączony jest przez SATA3, które to ma właśnie prędkość owego 6Gb, ale na sekundę ;)

 

 

Zapewe masz rację. Chodzi o szybkość.

Dla mnie jeszcze jest rano i się trochę zakręciłem ;).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowiek wchodzi, próbuje się dowiedzieć coś nieco o firmie a tu sama "Polska"...najwięcej wypowiada się konkurencja.Swoją drogą sprawdziłem z 4 różne firmy które "wypowiadały się" a raczej lasnowały w tym wątku i muszę stwierdzić ,że żadna nie jest tańsza a strony mają rodem z przed paru lat...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogo Drogo Drogo :) tyle można powiedzieć o tej firmie ;) 70zł za 100K UU to wystarczy mi na 2 dni :) 70zl x15 = 1050zł miesięcznie - Powodzenia:) w ultimahost 109zł i jeszcze na tym vps mase innych usług posiadam:)

Zenbox.pl to jedynie hosting dla osób nieświadomych, raczej pod strony wizytówki, małych firm chących stabilny serwer. Chociaż i w takim wypadku OVH będzie dla nich lepszym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogo Drogo Drogo :) tyle można powiedzieć o tej firmie ;) 70zł za 100K UU to wystarczy mi na 2 dni :)

 

Dlatego jest jeszcze opcja "zenbox > 100k" do negocjacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogo Drogo Drogo :) tyle można powiedzieć o tej firmie ;) 70zł za 100K UU to wystarczy mi na 2 dni :) 70zl x15 = 1050zł miesięcznie - Powodzenia:) w ultimahost 109zł i jeszcze na tym vps mase innych usług posiadam:)

 

Zenbox.pl to jedynie hosting dla osób nieświadomych, raczej pod strony wizytówki, małych firm chących stabilny serwer. Chociaż i w takim wypadku OVH będzie dla nich lepszym rozwiązaniem

 

Chciałeś się popisać i pochwalić ale chyba niezbyt Ci wyszło i zrobiłeś z siebie ignoranta. Skoro masz jak twierdzisz 1,5 mln uu to dlaczego w ogóle patrzysz na ofertę hostingową za 70 PLN miesięcznie? Może sprawdź jeszcze hosting sms, będzie jeszcze bardziej budżetowy :) Nie wspomnę już o pominiętej ostatniej opcji do negocjacji, która służy właśnie do większych projektów. Poza tym zenbox i vps na ultimahoscie to nie jest ta sama oferta. Tam masz gołego VPS'a, którego sam konfigurujesz i supportu masz tyle ile sam sobie zapewnisz. Zenbox hosting www z zapewnionym supportem. Więc praktycznie porównujesz dedyki do kont www. Pogratulować...

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mający jakikolwiek ruch ma osobę zajmującą się stroną (jeżeli sam się nie zna).
Czemu patrze na ofertę hostingową, bo w 2008 roku z taką ilością odsłon użytkowałem OVH hosting:) za 190zl za rok :) a nie kilka tyś zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowiek wchodzi, próbuje się dowiedzieć coś nieco o firmie a tu sama "Polska"...najwięcej wypowiada się konkurencja.Swoją drogą sprawdziłem z 4 różne firmy które "wypowiadały się" a raczej lasnowały w tym wątku i muszę stwierdzić ,że żadna nie jest tańsza a strony mają rodem z przed paru lat...

 

To Ciebie obchodzi fajna stronka hostingu, czy jakość jego usług, posiadane zaplecze i rozwiązania ?

Mogę rzucić tuzinem hostingów z prehistorycznymi stronkami, ale jakością przebija "reklamowe" stronki topowych.

 

ps. wierzysz w reklamę wizualną, nie w to co w trawie faktycznie piszczy.

Smutne, jak 80% klienteli.

 

edit: literówka

Edytowano przez Jay (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na na zenbox.pl z biblioteką ICU. Zainstalowana jest przedpotopowa wersja, co powoduje spore komplikacje np. przy pracy z Symfony2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na na zenbox.pl z biblioteką ICU. Zainstalowana jest przedpotopowa wersja, co powoduje spore komplikacje np. przy pracy z Symfony2.

Tak jak informowaliśmy w Pana zgłoszeniu, koło 3 tygodni temu, część bibliotek mamy zasysanych z repo systemowego. Planujemy wdrożyć wewnętrzny system auto-kompilowania aplikacji, co nastąpi około 3 kwartału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak informowaliśmy w Pana zgłoszeniu, koło 3 tygodni temu, część bibliotek mamy zasysanych z repo systemowego. Planujemy wdrożyć wewnętrzny system auto-kompilowania aplikacji, co nastąpi około 3 kwartału.

 

Rozumiem oczywiście. Nie jest to jakiś super problem, tylko zwracam uwagę właśnie przy Symfony2 bo ten framework intensywnie z ICU korzysta. Zapewnie w 99% pozostałych przypadków nie ma to kompletnie znaczenia.

 

Poza tym uważam Wasz hosting za rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem oczywiście. Nie jest to jakiś super problem, tylko zwracam uwagę właśnie przy Symfony2 bo ten framework intensywnie z ICU korzysta. Zapewnie w 99% pozostałych przypadków nie ma to kompletnie znaczenia.

 

Poza tym uważam Wasz hosting za rewelacyjny.

Jasna sprawa, wkrótce to wyeliminujemy, bo musi być przecież ZEN dla każdego klienta :)

 

Dzięki za dobre słowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Właśnie przyszedł spam od Tomka w ramach reklamy wysyłanej przez o2.pl dla użytkowników kont pocztowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł spam od Tomka w ramach reklamy wysyłanej przez o2.pl dla użytkowników kont pocztowych.

Nie spam, tylko zrealizowany mailing (przez o2) zgodnie z regulaminem o2 i wytycznymi dla ustawień kont ich użytkowników :) A napisałeś jakby to była jakaś partyzantka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spam, tylko zrealizowany mailing (przez o2) zgodnie z regulaminem o2 i wytycznymi dla ustawień kont ich użytkowników :) A napisałeś jakby to była jakaś partyzantka.

 

Tomek, przecież wiesz, że Pawłowi nie o to chodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

O co mu chodziło nikt nie wie ;)

To prawda :)

 

Co się tyczy tego mailingu to dostaję dziennie TONY takich mailingów zgodnych z regulaminem i wytycznymi. Szlag mnie trafia i poważnie rozważam kasację maila bo mam już serdecznie dość takich zgodnych regulaminowych spam-mailingów. Na prywatnym adresie dostaje tylko to co chcę dostać, dla was to jest forma reklamy, dla mnie jest to forma wkwienia człowieka :P I tyczy się to nie tylko zena tylko wszystkich i wszystkiego.

 

Ale przy okazji zrobiło się o was znów ciut głośniej, bo coś temat ucichł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z poczty o2, to akceptujesz ich regulaminy etc. takie życie. O2 musi też na czymś zarabiać, aby móc oferować Ci za darmo pocztę :)

 

Temat ucichł na WHT i dobrze, w końcu ciśnienie wszystkim opadło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Tomek jest bystry w tym biznesie i zna się na marketingu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zenbox jest mega fajnym hostingiem - wychodzi dosc tanio i wogole jest ok, poza dwoma sprawami:

- nie ma akceleracji PHP - typu APC opcache - czego nie trzeba za bardzo tlumaczyc gdyz oznacza -70% na skrypcie na starcie

- mają jakieś dziwne limity poustawiane - i wolno chodzi mysql

 

Po moich testach wyszlo mi cos takiego - ze z najlepszym pakietem zenbox - skrypt potrafil zindeksowac 35 stron/minute przez cache warmera, w hostingu spoza kraju za 20 EUR- ale z APC i PHP-FPM - wychodzi 380 stron/minute.

a w jednym z ostatnio przeze mnie testowanych polskich hostingów shared za 50zl/miesiecznie - cache warmer robi prawie 700!!! stron na minute. dziwne to ze takie mają limity - i wogole

Ogolnie bylbym zadowolony - ale hostowanie PHP na serio - za bardzo tam nie chodzi.

 

SMB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ani zenbox nie jest tani, ani wydajny.

 

Spokojnie można znaleźć hosting z lepszymi albo identycznymi parametrami bezpieczeństwa za 100zł brutto rocznie - bez żadnych promocji.

I nie ma jakichś dziwnych limitów odwiedzin, które nie wiadomo jak są zliczane.

 

Czy szybko chodzi? Nie odniosłem jakiegoś porażającego wrażenia - chodzi po prostu tak, jak hosting powinien.

Ciekawy jest za to regulamin. Zabraniają trzymania video, jeśli nie jest marketingowe na przykład.

 

Reasumując, dużo szumu, żadnej świeżości. Hosting jak każdy inny, tylko z dobrym PR.

Mnie jako klienta wali, na czym to stoi. To ma działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ani zenbox nie jest tani, ani wydajny.

 

Spokojnie można znaleźć hosting z lepszymi albo identycznymi parametrami bezpieczeństwa za 100zł brutto rocznie - bez żadnych promocji.

I nie ma jakichś dziwnych limitów odwiedzin, które nie wiadomo jak są zliczane.

 

Czy szybko chodzi? Nie odniosłem jakiegoś porażającego wrażenia - chodzi po prostu tak, jak hosting powinien.

Ciekawy jest za to regulamin. Zabraniają trzymania video, jeśli nie jest marketingowe na przykład.

 

Reasumując, dużo szumu, żadnej świeżości. Hosting jak każdy inny, tylko z dobrym PR.

Mnie jako klienta wali, na czym to stoi. To ma działać.

 

Nie jestem co prawda powiązany z zenbox, ba nie jestem nawet ich klientem ale wydaje mi się to trochę przesadzone. Operację serca też możesz sobie zafundować na masce samochodu zamiast w szpitalu ale coś mi mówi, że cena nie będzie tutaj priorytetem. Przy płatności rocznej w zenbox rocznie wychodzi 120 PLN brutto więc oszczędzasz aż 20 PLN porównując do podanych 100 PLN. Co jeszcze nie znaczy, że jest to wysoka cena bo zawsze znajdzie się coś taniej. Według mnie cena jest statystycznie niższa od większości hostingów. Co do ograniczeń to całkiem normalne, że stosując niestandardowe formy rozliczania parametrów istnieją jakieś granice. Zapobiegać ma to między innymi budowaniu sobie "youtube'a" z najtańszych pakietów czy innych nadużyć - według mnie całkowicie zasadne. Poza tym jakiego rodzaju świeżości oczekujesz? Nie było chyba nic bardziej niestandardowego od długiego czasu na rynku.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×