Skocz do zawartości

Romson

Użytkownicy
 • Zawartość

  88
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Romson wygrał w ostatnim dniu 6 Lipiec 2013

Romson ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

-9 Coś nie tak

1 obserwujący

O Romson

 • Ranga
  Regularny użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Roman
 • Nazwisko
  Sawicki
 1. Cała prawda o hostowo.eu

  Zbiegiem okoliczności by było to, gdyby i ta maszyna do backupów padłaby. Nie ma takiej możliwości. Strzelam, że nie robili tych kopii na zewnętrznej maszynie, żeby jak najbardziej zaoszczędzić. I też wynaleziono 'chmurkę' do plików.
 2. Cała prawda o hostowo.eu

  Zawsze możesz pozwać kogoś lub złożyć skargę. Kwestia tylko, czy wygrasz tą sprawę. W regulaminie nie ma żadnej wzmianki o kopiach bezpieczeństwa, wg. tego nie zobowiązują się do tego. Powinieneś był wykonywać kopie we własnym zakresie.
 3. Szukam Windows VPS na godziny

  Tiktalik, własny obraz ISO i jechane.
 4. [Dyskusje] masternet.pl

  Biuro Obsługi Klienta jest czynne od 10 do 17:00 oraz można kontaktować się z nim poprzez e-maila (info@masternet.pl) lub telefon komórkowy (+48 12 350 20 01). Płacisz im za usługę, a w ramach niej masz właśnie to, co Ci zapewniają: wsparcie techniczne i nie tylko. Dlaczego nie korzystasz z tego cuda?
 5. Wydajesz się w porządku, nie chcę się czepiać, ale kupowanie VPS-a po to, by mieć po prostu i szpanować nim jest wręcz niedojrzałe. Jeśli nie wiesz, co zrobić z tym, co masz, to po prostu przestań korzystać z tego, proste.
 6. Szkoła - serwer linux?

  To zależy od doświadczenia, umiejętności, wytrwałości, gustu, preferencji, zapotrzebowania. Skąd mamy wiedzieć, która dystrybucja jest najodpowiedniejsza dla Ciebie? Poza tym, nie baw się w Linuksa, jeśli nie chce Ci się zapytać wujka Google - on zawsze odpowie Ci na różne pytania. Jak będziesz na start korzystał z Debiana, to do niego przyzwyczaisz się na dobre, a jak z Archa, to akurat do niego przyzwyczaisz się! Lepiej postawić na coś porządnego - co swoją drogą pozytywnie wpłynie na Twoją przyszłość - i zacząć od czegoś trudniejszego. Dokumentacje, dokumentacje i jeszcze raz dokumentacje. Google, Google i jeszcze raz Google. W ostateczności pytaj na forum.
 7. [OPINIE]Sax.pl

  Sztywniak, krawat, fejmer i biznesman(woman) - wyluzujcie, poluzujcie żyłkę, nie spamujcie. Będzie, jak będzie. Coś nagle każdy zaczął chcieć być Steve'm Jobsem i wcielić się w światowego wizjonera, oraz przewidywać przyszłość? Nie, nie jestem powiązany z ich'że usługami, boś to młoda marka, a dżam iść tam, gdzie się fajnie jest. Wiem, chaotycznie - nie chcę mieć tej samej zbieżności co dwoje panowie, wiem, to jest dziwne, heh. Upadnie firma? Nic nowego. Ceny będą wyższe? Nic nowego. Coś będzie gorzej hulało? Nic nowego. Po co powtarzać się w kółko, to jest nudne.
 8. Skoro subdomeny (np. *.cba.pl) dobrze pozycjonują się, to domeny regionalne również. mFilmy - jak to jest poważna strona, to nawet warto zainwestować podwójną parę złotych.
 9. Serwis video

  Nie wiem, po co początkujący właściciele stron internetowych korzystają akurat z Hostingera, skoro (znając życie) później będzie płacz, ból i męka, że nie zainwestowało się w dobry hosting, a potem dopiero budzą się i inwestują w to, co powinni od razu zainwestować.
 10. Pierwsza strona i pytania..

  Działanie na własną rękę jest w porządku, ale sztuka "niekorzystaniazgoogle" nie jest wcale doceniana przez weteranów WHT. Mniejsza, przejdę do sedna. Sam musisz, w zależności od ilości serwowanych reklam, treści, zweryfikować ile transferu będziesz potrzebował na czysty początek. To także zależy od optymalizacji treści, przez to rozumiem zdjęcia, filmy (EW!), artykuły. Powodzenia!
 11. Ponoć z łączami ATMAN'a jest w porządku, rozważano już tą teorię.
 12. Jeśli masz odpowiednie zaplecze SEO do pingowania strony, to zdecydowanie polecam katalogi z wysokiej półki mające wysoki PR. W ten sposób, zapraszasz Google do: cacheowania strony, indeksowania zawartości całej strony, jak i zarówno analizy ruchu (u/u, siła marketingu, odwołania do linków). Im większy ruch, im więcej linków na stronie, tym bardziej szeptany marketing i Google jest przechytrzony, jak przez typowego liska.
 13. Wybór VPS

  Zawsze stawiam na pewniak, a wydaje mi się, że te statystyki są (za przeproszeniem) wyssane z palca. Francja, Niemcy, Polska - wszystkie kraje są idealnymi krajami do transmisji głosowej. Opóźnienie 1(+/-)5 s nie ma żadnego wpływu na komfort rozmowy głosowe przeprowadzane za pośrednictwem serwera TS3. Niemniej jednak, tranzyt jest na tyle istotny, że trzeba umiejętnie zarządzać jakością dźwięku. Nginx + SQLite + niedefaultowa, porażająca konfiguracja, która poraża wydajność = wszystko idzie w parze, z czego wynika niskie zużycie RAM'u. TS3 jest na tyle lekki, że nawet nie trzeba się martwić o dobry sprzęt, tutaj myśl raczej o łączu - każda sekunda rozmowy oznacza jakieś zużycie transferu. ;-)
 14. cloudflare.com jak tego używać

  1. Przekieruj domenę na serwery DNS OVH; 2. Odczekaj kilka godzin (zalecane min. 3-4 godziny); 3. Dodaj domenę do systemu cloudflare.com, po czym zasugeruje Ci serwery DNS; 4. Wprowadź zasugerowane serwery DNS CloudFlare do panelu domeny OVH; 5. Potwierdź zmianę w systemie CloudFlare. BTW. Musisz odpowiednio skonfigurować rekordy DNS, w tym, te które ujawniają prawdziwy adres IP hostingu www. SPF sporo ujawnia, więc przestrzegam Cię przed nim. Najlepiej wywal FTP, uaktywnij resztę, skorzystaj z Zoho Mail/Live Domains Outlook. Na wszelki wypadek: http://exonapps.nl/cfresolver/ - dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, który rekord DNS ujawnia prawdziwy adres IP. Warto by było, gdybyś zrobił przekierowanie defaultowej strony błędu do strony głównej, która w zależności od konfiguracji Apache ujawnia (lub nie) adres IP/wersję oprogramowania. Oczywiście nie zapomnij o komunikatach danego silnika forum/portalu, etc., który czasem wskutek błędu zapytania do mySQL może wypluć adres IP (o ile używasz zewnętrzny). Staraj się nikomu nie podawać prawdziwego adresu IP, nawet jeśli byś potrzebował od kogoś pomocy, np. czegoś, co wymagałoby bezpośrednio dostępu do serwera FTP, bo i CloudFlare nie osłoni skutecznie, i proftpd może coś wypluć. W razie jakichś problemów, wal śmiało do mnie na PW, a z wielką chęcią i przyjemnością pomogę.
 15. [Opinie] Mintshost.pl

  Dam rękę sobie uciąć, że kolega wyżej robi jakiś wakacyjny projekt, nie mając zielonego pojęcia o tym, że istnieją i małe i duże firmy. Te małe mają zazwyczaj bok 12-godzinowy, a te duże 24/7. Cóż, żeby jeszcze płakać, że o 22 nie została uruchomiona usługa, to śmiać się chce od tego. Przecież są wakacje. Przecież 12-godzinny BOK to już cudo jak na takie ceny...
×