Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Warszawa wielkie miasto ze znajomymi. Coś innego niż jak co roku domówka

 

A teraz wracając do mojego pytani z przed kilku dni. Co do ramu. Takie możliwości komputera są:

http://zapodaj.net/images/5ec05508fccd9.png

 

Chciał bym tu wrzucić najlepiej 8 GB ramu ze względu na AutoCada, który przy niektórych mapach potrafi porządnie dociążyć kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chciał bym tu wrzucić najlepiej 8 GB ramu ze względu na AutoCada, który przy niektórych mapach potrafi porządnie dociążyć kompa

 

Masz tam pojedynczą kość Kingstona 1333 MHz/8-bit. Sugeruję wrzucić tam drugą taką samą (opcja budżetowa), a najlepiej byłoby wymienić oba moduły na jakieś 1600 MHz ze względu na zintegrowaną kartę graficzną (szybszych ta płyta nie obsłuży) - choć nie wiem, czy ma to sens ekonomiczny, bo różnica w wydajności dla oprogramowania wykorzystującego akcelerację graficzną sięgnie w najlepszym wypadku maksymalnie kilku procent.

 

Kolejny etap rozbudowy to dysk SSD i procesor z serii Ivy Bridge. Zwłaszcza po wrzuceniu dysku półprzewodnikowego komputer, jak i oprogramowanie na nim zainstalowane, powinny dostać kopa.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warszawa wielkie miasto ze znajomymi. Coś innego niż jak co roku domówka

 

A teraz wracając do mojego pytani z przed kilku dni. Co do ramu. Takie możliwości komputera są:

http://zapodaj.net/images/5ec05508fccd9.png

 

Chciał bym tu wrzucić najlepiej 8 GB ramu ze względu na AutoCada, który przy niektórych mapach potrafi porządnie dociążyć kompa

 

Ja bym na twoim miejscu odpuścił sobie dokładanie czegokolwiek bo masz słaby procek, który po prostu nie radzi sobie. Kupowanie kolejnej kości pamięci to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

 

Zanim zdecydujesz się na zakup zobacz w menadźerze zadań jak mocno jest obciążony procek i pamięć podczas pracy z autocadem. Jeśli procek i pamięć są na podobnym poziomie utylizacji to żeby przyspieszyć będziesz potrzebował nowego sprzętu, a nie pamięci.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę jak to wygląda, bo to komputer znajomej w firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy podczas pracy na AutoCadzie zwiększy ci się prędkość procesora do maksymalnej (Core Speed). Na chwilę obecną masz ustawioną najniższą z możliwych (1596 z 3300). Jeśli nie zwiększy się wraz ze wzrostem obciążenia, to oznacza, że masz nieoptymalnie ustawione zarządzanie energią i warto z tym będzie powalczyć (instalując stosowne narzędzia lub wyłączając c/pstates w BIOS/UEFI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz inne pytanie. Czy jako student od nowego roku podlegam o zusowaniu wszelkie śmieciówki. Czy tak jak to było jeszcze w starym roku tylko podatek. Nie mam jeszcze 26 lat. Jeśli to ma jakieś znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ktoś się orientuje może jak mogę w prosty sposób zliczyć ilość połączeń do bazy danych mysql per user i ewentualnie zapytania select / update?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To mi pokaże ogólne statystyki a mi chodzi o to ile połączeń / zapytań jest per user.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz do Norton Internet Security 2015 będzie pasował do wersji 2014 ,czy czeka mnie aktualizacja?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz licencje na rok, to na rok masz 1 roczny klucz przecież.

Jeśli klucz jest do wersji 2014 to raczej nie użyjesz go na nowszej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisał kamikadze - NIS i klucze kupowane co pół roku z allegro.

NIS jest dosyć stary, a wersje wychodzą nowsze i ciekawi mnie kompatybilność wsteczna.

Swoją drogą - te klucze są legalne? Nigdy nie miałem z nimi problemu - kupuje, wpisuje i mam 6 miesięcy z głowy jednak nigdy nie podchodziłem do tego od strony legalności (tyle że nie kupuje od świeżych kont)

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz dowolną wersję z tej samej rodziny na kluczu instalować.

Odnośnie kluczy za grosze z allegro, sporo z nich wygasało mi przed czasem. Teraz kupuję boxa na 10 stanowisk za trochę ponad 200zł i mam na wszystkie kompy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje akumulatorki AA jakieś bardzo pojemne do dyktafonu. Cena jest mało znacząca.

 

Coś dobrego i bardzo wytrzymałego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje akumulatorki AA jakieś bardzo pojemne do dyktafonu. Cena jest mało znacząca.

 

Coś dobrego i bardzo wytrzymałego

 

sanyo eneloop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×