Skocz do zawartości

Desavil

WHT Pro
 • Zawartość

  562
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

Desavil wygrał w ostatnim dniu 9 Maj 2017

Desavil ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

88 Pomocny

5 obserwujących

O Desavil

 • Ranga
  Weteran WHT

Informacje osobiste

 • Imię
  Wojtek

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  /dev/random

Ostatnio na profilu byli

10887 wyświetleń profilu
 1. Faktura/rachunek za directadmina

  Też był wolał fakturę z EU. Zawsze płace PayPal, kilka dni temu też i tak jak podesłałem było. Zrobiłeś coś szczególnego?
 2. Faktura/rachunek za directadmina

  Dziwne, ja mam: JBMC Software Inc. #173, 3-11 Bellerose Dr. St. Albert, AB, T8N 5C9 CANADA TAX/GST: 824643233RTOO1
 3. Trochę błędne koło, bo część registry sprawdza czy strefa istnieje przed zmianą DNS na domenie. Więc najpierw trzeba ją dodać do panelu.
 4. Slave DNS w innym DC (nawet u innego dostawcy serwerów) to podstawa i tutaj nie ma żadnej dyskusji. Jak podałem wcześniej przykład z DirectAdmin. Mam kilkadziesiąt serwerów VPS z DirectAdmin - dajmy na to 10 (tzw. "zarządzany VPS"), one nie łączą się razem w żaden sposób (ale nikt nikomu nie zabroni dodania czyjejś domeny do swojego DA, a przypadkiem ona może być podpięta na innym DA). Te VPSy są postawione, np. na proxmoxie na serwerze dedykowanym w OVH. Teraz, aby postawić slave do każdego DA trzeba albo zakupić 10 VPSów, np. w arubie po 4,00 zł pod samego binda albo szukać hostingu, gdzie są tanie dodatkowe adresy IP i stawiać binda na nich. Chciałem dowiedzieć się, czy jest realne zrobienie tego na jednym adresie IP (pod DNS slave).
 5. Czyli raczej nie uzyskam tego na pojedynczym adresie IP i muszę to robić tak jak dotychczas - osobne adresy IP na każdy slave.
 6. Szukam firmy do obsługi płatności PaySafeCard/Przelew

  A zadałeś sobie pytanie dlaczego współpracują tylko z firmami? Takie ich widzimisię, kaprys, nie lubią osób prywatnych? Zapoznaj się, np. z tym artykułem, gdzie wszystko jest dokładnie wyjaśnione: https://simpay.pl/aktualnosci/Rezgynacja_z_obslugi_klientow_prywatnych_uczniow_rowniez
 7. Witam, mam kilka serwerów DNS master ze strefami różnych domen. Może się zdarzyć, że jakaś domena się powtórzy (będzie na dwóch masterach, jednak zawartość będzie się różniła, np. z takiego powodu, że użytkownik doda w dwóch miejsach). Sprawa byłaby prosta, gdyby do każdego mastera zastosować osobnego slave'a (inny adres IP - koszta). Chciałbym dowiedzieć się, czy jest możliwe uzyskanie czegoś takiego, ale na jednym adresie IP, czy koniecznie dla każdego slave musi być on inny? Pytam, ponieważ jeżeli awarii uległby jakiś DNS master to którą strefę DNS slave miałby zwracać dla danej domeny, jeżeli miałby takie co najmniej dwie. Użyty serwer to bind9. Realny przykład to wiele serwerów DirectAdmin (zaznaczam, że nie są i nie mogą być połączone w klaster). DNS slave jest zawsze w innej lokalizacji niż master, więc obecnie dla każdego serwera DirectAdmin musi zostać zakupiony serwer VPS pod samego bind'a lub dodatkowe adresy IP na nim. Pozdrawiam.
 8. Dla Urzędu Skarbowego nie jest ważne, czy będziesz na tym zarabiał, czy nie, czy będzie to 50 groszy, czy 500 zł. Ważne jest, czy z dochodu zapłaciłeś podatek. Jeżeli jesteś pełnoletni (lub na rodzica) zainteresuj się poważnym partnerem, typu Homepay.pl, gdzie dostajesz jasną, pisemną umowę oraz na koniec roku PIT do rozliczenia. Uwierz mi, wiem co mówię - miałem z tego tytułu wszczęte postępowanie przez Urząd Skarbowy, a wtedy przetrzepują Wszystkie Twoje konta bankowe i historie do 5 lat wstecz i wszystko musisz im wyjaśniać. A dochód nie był jakiś wysoki (poniżej, maksymalnie w granicach 1 tyś). I to mimo, że miałem dopełnione wszelkie formalności. Na szczęście kontrola zakończyła się pozytywnie dla mnie. Dlatego zawsze przestrzegam osoby, który chcą pójść "na łatwiznę", bez żadnych umów. Z tym nie ma żartów.
 9. Maskują szeptankę, ale coś im nie wychodzi.
 10. Aż oplułem monitor jak przeczytałem tytuł.
 11. Witajcie, czy ktoś może wie w jaki sposób zaznaczyć tę opcję domyślnie dla nowych użytkowników dodawanych do panelu DirectAdmin? Domyślnie jest "Prześlij do odbiorcy (nie rób nic)". Niestety w "user_prefs" tego nie ma. Pozdrawiam.
 12. VPS pod GameServer na TCP

  Przypuśćmy, że bardzo lubią Cię reklamodawcy. Masz przed domem skrzynkę na listy, dziennie dostajesz kilkadziesiąt listów z reklamami, a co kilka dni ważną korespondencję. Czy ważna dla Ciebie korespondencja zmieści się w skrzynce, skoro reklamy będą ją zapełniać? Część pewnie tak, a część nie. Masz osobę, która opróżnia Twoją skrzynkę na listy i je segreguje. Całą korespondencję z reklamami wyrzuca, a ważne listy zostawia i przekazuje Tobie, ale żeby znaleźć tę ważną korespondencję musi i tak przejrzeć wszystkie listy. Oto taki sobie DDoS i Firewall w real life.
 13. system FTP

  Klienty web FTP z fajnym UI (darmowe): - http://www.monstaftp.com/ - https://github.com/OFFLINE-GmbH/Online-FTP-S3
 14. Reseller domen z przyjaznym panelem

  Domeny.tv - Polecam. Mają super panel i dobre ceny dla większej ilości domen, przeniosłem się do nich z HRD.
×