Skocz do zawartości

Polecane posty

Mi udostępniali serwer po 20/30 minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oke, już wiem dlaczego go nie dostałem tak szybko... Musiałem dać skan dowodu, bo wg nich na vpsach są nadużycia itd... Chociaż to śmieszne, żeby za 1 vps'a chcieć odrazu skan nie wiem w czym im przeszkadza zablokowanie go w późniejszym czasie skoro i takk dostali$ a tym skanem - trochę klientów pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten skan dowodu to u nich standard. Wydaje mi się nie ma się co dziwić. Pamiętaj, że spokojnie możesz ukryć zdjęcie, pesel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rozliczeń do osób, które korzystały z Public Cloud.

Przy tworzeniu 1 projektu czy tam aktywacji Public Cloud, trzeba wybrać sposób rozliczeń. Podpinanie Paypala nie wchodzi u mnie w grę, jest jeszcze opcja "Uruchom projekt zasilając konto cloud" lub jakiś kod "fakultatywnie".

Czy są jakieś limity minimalnego zasilenia?

Co w firmie fakturuje? zasilenia czy te co co miesiąc będą się wystawiać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje płacisz z góry ( 50 % taniej ) lub na koniec miesiąca.

Jeżeli nie podepniesz paypal to musisz zasilić konto Public Cloud.

Minimalne zasilenie 10 zł netto.

Fakturę dostaniesz na zasilenie lub jak masz paypal podpięty na koniec miesiąc ok 5-6 za usługę.

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do osób, które w OVH stawiają TSa bądź podobne serwery (oraz do innych co to zauważają) - macie problem z packet loss? Od wczoraj mam tą podatność z serwera. mtr dla 1000 pakietów wykazuje średnio 12% Loss dla RBX1. Jak sytuacja w innych DC OVH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem trasę od siebie z domu - nie leci przed AntyDDoSa. Najciekawsze jest to moim zdaniem, że problem 1/3 przypadków (wczoraj przez ~2 godziny miałem 30) to były lossy z TP i z Orange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do osób, które w OVH stawiają TSa bądź podobne serwery (oraz do innych co to zauważają) - macie problem z packet loss? Od wczoraj mam tą podatność z serwera. mtr dla 1000 pakietów wykazuje średnio 12% Loss dla RBX1. Jak sytuacja w innych DC OVH?

 

Jestem niestety najmniej przydatnym forumowiczem pod tym względem bo mam mojego kebaba w GRA1, które bardzo dobrze się trzyma ;).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy taki najmniej przydatny to nie wiem, bo teraz jestem jeszcze bardziej utwierdzony w przekonaniu, że coś jest nie tak z serwerem. No nic, w takim razie trzeba czekać na odpowiedź OVH. Wczoraj "wykluczyli" zasygnalizowany DDoS na IP ale do tego jeszcze dojdziemy ;) Dzięki chłopaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jest od jakiegoś czasu. Lepszą sensacją jest zniesienie opłat instalacyjnych za serwery w SYS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jest od jakiegoś czasu. Lepszą sensacją jest zniesienie opłat instalacyjnych za serwery w SYS.

 

Chyba co roku robią taką operację.

 

Sensacją to jest że Hosteam obniżył pewnych dedyków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam do Was może banalne i trywialne pytanie, ale kto pyta ten nie błądzi.

Potrzebuję serwera do hostowania angielskiej strony (głównie na rynek USA) i pomyślałem że dobrze byłoby mieć taki serwer w USA, bo hosting w Polsce dla takich stron to będzie słaba sprawa. I tu pada moje pytanie, czy jak zamówię sobie zwykły hosting w OVH za 7,99zł netto miesięcznie, to będę mógł wybrać jego lokalizację (tak jak wybieracie przy VPS)? Tak w ogóle to ten serwer za 7,99zł to jest coś na wzór hostingu współdzielonego, gdzie ja niczym nie muszę się przejmować tak jak w Hekko lub Kei? :)

 

I czy warto do tego dobrać jakąś usługę typu DNS Anycast? Z tego co widzę, to byłaby świetna sprawa, bo skoro strona angielska to czasem i Anglik zajrzy, jakiś Kanadyjczyk, może Australijczyk, więc mogłoby to być dobre dla takiej angielskiej strony, pytanie tylko czy to w ogóle "działa" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DNS Anycast masz w cloudflare zupełnie za darmo. Co do samej usługi ovh ma doskonałe wpięcie do sieci. Zresztą nie bez powodu więc nawet wybierając usługę z lokalizacją Francja + cloudflare otrzymasz to czego szukasz. Jest jednak małe ale, które proponuje po prostu sprawdzić a mianowicie usługa hostingowa miała kiedyś sporo problemów z bazami danych i nie wiem czy się uporali z tym problemem dlatego może ktoś jeszcze wyrazi swoją opinie w tym temacie. Co do wyboru masz tylko opcję geolokalizacji samego IP ale dalej usługa jest utrzymywana we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro serwer jest we Francji to chyba dość słabo to będzie pasować jeśli strona jest głównie na rynek USA...

 

Nie wiem co prawda jak te wszystkie DNS Anycast działają (raptem 4zł/rok), ale wydaje mi się że i tak lepiej jest mieć po prostu serwer w USA, tak jak na polskie strony kupujemy serwery zlokalizowane w Polsce. A już myślałem, że znalazłem coś w sam raz.

 

Poza tym z tego co widzę, to ten IP można wybrać tylko spośród 11 krajów europejskich.

Edytowano przez Zapytanko (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wspomniane wpięcie do sieci jakim dysponuje OVH to raczej nie widzę przeszkód. Zupełnie prywatnie ,poparte realnym doświadczeniem - strony na rynek US mamy również w lokalizacji FR więc nie jest to problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w ogóle to ten serwer za 7,99zł to jest coś na wzór hostingu współdzielonego, gdzie ja niczym nie muszę się przejmować tak jak w Hekko lub Kei? :)

 

Serwery w USA stoją po około 4 USD miesięcznie, najtańszy pakiet w wersji shared.

Czyli daje Ci to około 15 złotych miesięcznie za serwer, co jest dwukrotnie drożej od OVH. Co ciekawe raczej niskiej jakości taki serwer w USA, są to typowe masówki.

 

Jeśli może być serwer w UK, gdzie także masz klientów to zapraszam do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dość drogi jest ten hosting w USA, w sumie nawet nie wiem dlaczego ;) Co do jakości to się chyba nie boję, bo wybrałbym jakiś polecany hosting z tych czołowych w Stanach, więc to raczej nie problem.

 

Wygodniej jednak byłoby faktycznie mieć ten hosting w OVH (no i taniej).

 

A co do tego tekstu, który zacytowałeś - ten hosting za 7,99zł to jest coś na wzór shared, gdzie nie muszę niczego ustawiać i administrować? Tylko wchodzę do panelu, instaluję np. Wordpressa przez ftp itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to obecnie DNSy anycast w OVH leżą ;)
I płaczą klienci, którzy się na to zdecydowali mimo, tego że im to odradzaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecany hosting z tych czołowych w Stanach, więc to raczej nie problem.

 

No poczytaj sobie newsy o czołowych firmach nie tylko w USA szczególnie te polecane, jak to działa naprawdę ;)

 

 

A co do tego tekstu, który zacytowałeś - ten hosting za 7,99zł to jest coś na wzór shared, gdzie nie muszę niczego ustawiać i administrować? Tylko wchodzę do panelu, instaluję np. Wordpressa przez ftp itd.?

 

Nie znam dokładnie oferty OVH, ale pewnie jest to zwykły shared za tą cenę, nie wiem tez jak tam wygląda poziom usługi dla sharedów u nich. Na serwerach dedykowanych administrowanych dla naszych klientów z OVH nie raz zęby ostrzyliśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak coś to obecnie DNSy anycast w OVH leżą ;)

I płaczą klienci, którzy się na to zdecydowali mimo, tego że im to odradzaliśmy.

 

O masz, to w porę zadałem pytanie ;) OK, to OVH i ten DNSAnycast trzeba jednak unikać...

 

 

 

No poczytaj sobie newsy o czołowych firmach nie tylko w USA szczególnie te polecane, jak to działa naprawdę ;)

 

 

No to może napisz co masz na myśli i podaj konkretne informacje ;) Bo tak ogólnikowo to nie ma sensu rozmawiać. Overselling? Podejrzewam że nie większy niż w Polsce.

 

Poza tym jest parę hostingów, które mają bardzo dobrą renomę - BlueHost, SiteGround, Site5 itd. Ich też unikać? To kogo nie unikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×