Skocz do zawartości
K.Krakowczyk

[opinie] slaskdatacenter.pl Livenet Sp. z o.o.

Polecane posty

W moim przypadku akurat zawsze gdy leży strona to i dedyki. Wiadomo, że w tej cenie nie oczekuję 100% dostępności ale jednak jest SLA łącza 99,9%. Nie są to jakieś specjalnie długie przerwy co w przypadku stron internetowych nie ma większego znaczenia, inaczej sprawa się ma w przypadku serwerów gier, tutaj każda nawet najkrótsza przerwa ma znaczenie.

 

Ogółem nie narzekam jak na tą cenę ale fajnie gdyby te SLA łącza na poziomie 99,9% było dotrzymane.

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ich oferta z VPSami jest profesjonalna. Może nie warto tam liczyć na niewiadomo jaką pomoc, ale jak ktoś umie sobie skonfigurować daną usługę na vpsie, to da sobie radę. Wg mnie wszystko mają na plus, na odpowiedź też długo nie czekam. Po testach mogę stwierdzić, że firma jest wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że oferta serwerów dedykowanych uległa drobnym zmianom? Powiększyli pojemności dysków oraz oferują teraz nawet do 32GB RAM. Na chwilę obecną to chyba jedyne z tańszych centrum danych które oferuje serwery dedykowane z 32GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam konto na livenet - nowym slaskdatacenter i powiem tak początki nie były rewelacyjne ale teraz złego słowa nie powiem kiedy nie napisze trick ze cos mi trzeba czy coś nie działa tak jak bym chciał dosłownie chwila i już dostaje odpowiedz i jest zrobione telefony odbierają zawsze no chyba ze coś robią ale kontakt jest bezproblemowy już dawno tak nie było i jest coraz lepiej oby tak dalej bo powiem szczerze ze teraz to jest hosting godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma dzięki której można się nabawić nerwicy i zwątpienia w ludzką uczciwość. Jeżeli mają jakiś problem i nie potrafią go rozwiązać to nawet nie odpisują na korespondencję email, typowe zachowanie dla "gówniarzy" oraz tchórzy. Zapewniają że wszystko jest załatwione a nie zostały tak naprawdę poczynione żadne kroki w tym kierunku , jednym słowem mataczą mydlą oczy. Potrzebowałem dla stron klientów kilkukrotnie szybkiej reakcji - bezskutecznie . Jakość firmy nie ma nic wspólnego z dawnym LIVENET - wygląda to na serwer w kurniku który obsługuje jedna osoba. Moja przygoda właśnie się skończyła z tą firmą kogucik. NIE POLECAM ludziom którzy cenią szybkość i rzetelność obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma dzięki której można się nabawić nerwicy i zwątpienia w ludzką uczciwość. Jeżeli mają jakiś problem i nie potrafią go rozwiązać to nawet nie odpisują na korespondencję email, typowe zachowanie dla "gówniarzy" oraz tchórzy. Zapewniają że wszystko jest załatwione a nie zostały tak naprawdę poczynione żadne kroki w tym kierunku , jednym słowem mataczą mydlą oczy. Potrzebowałem dla stron klientów kilkukrotnie szybkiej reakcji - bezskutecznie . Jakość firmy nie ma nic wspólnego z dawnym LIVENET - wygląda to na serwer w kurniku który obsługuje jedna osoba. Moja przygoda właśnie się skończyła z tą firmą kogucik. NIE POLECAM ludziom którzy cenią szybkość i rzetelność obsługi.

 

Z łaski swej opisz na czym polega problem do wiadomości innych ... takie oskarżenia są bez podstawne na chwile obecną.

Masz jedne post i oczerniasz firmę , może jesteś botem z konkurencji ? kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakość firmy nie ma nic wspólnego z dawnym LIVENET

 

Dawny Livenet to restarty co kilka dni, ciągłe awarie itp, może to i lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma dzięki której można się nabawić nerwicy i zwątpienia w ludzką uczciwość. Jeżeli mają jakiś problem i nie potrafią go rozwiązać to nawet nie odpisują na korespondencję email, typowe zachowanie dla "gówniarzy" oraz tchórzy. Zapewniają że wszystko jest załatwione a nie zostały tak naprawdę poczynione żadne kroki w tym kierunku , jednym słowem mataczą mydlą oczy. Potrzebowałem dla stron klientów kilkukrotnie szybkiej reakcji - bezskutecznie . Jakość firmy nie ma nic wspólnego z dawnym LIVENET - wygląda to na serwer w kurniku który obsługuje jedna osoba. Moja przygoda właśnie się skończyła z tą firmą kogucik. NIE POLECAM ludziom którzy cenią szybkość i rzetelność obsługi.

 

Proszę zweryfikować czy opinia nie należy się aby przypadkiem do konkurencji bo prawdopodobnie myli Pan naszą firmę z firmą Network Communication Sp. z o.o. z Łodzi która posiada domenę http://livenet.pl/'>http://livenet.pl/

 

Niektórzy nie wiedzą że http://slaskdatacenter.pl/ nazwa firmy Livenet Sp. z. o.o. Tarnowskie Góry oraz http://livenet.pl nazwa firmy Network Communication Sp. z o.o. Łódź to dwie osobne firmy nie mające ze sobą nic wspólnego.

 

Kiedyś świadczyliśmy usługi pod adresem http://livenet.pl/ stąd nazwa firmy Livenet Sp. z o.o. ale po wycofaniu się wspólnika ze spółki i sprzedażny domeny od kilku lat świadczymy usługi pod nowym adresem http://slaskdatacenter.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie prawie 'złapali' ocenami z hostingexpert.pl ....

ale na formularzu zakupowym coś mnie tknęło i spojrzałem na pole z adresem

a tam brak HTTPS-a, a we formularzu hasła, PESELy i inne 'czułości'.

Regulamin to odnośniki do DOCX plików, "WTF ? dzwonek dudni na cały regulator"

Wcześniej na email do BOK-a zero odpowiedzi.

 

Dla mnie wystarczająca ilość lampek się zapaliła aby wgooglać i natknąć się na to forum które tylko potwierdziło profesjonalizm tej firmy.

Edytowano przez booo9 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A według mnie ta fima jest u mnie na pozytyw, rozwiązuje problemy dość szybko (przynajmniej w mojej sprawie). Więc mogę śmiało powiedziec że chętnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie prawie 'złapali' ocenami z hostingexpert.pl ....

ale na formularzu zakupowym coś mnie tknęło i spojrzałem na pole z adresem

a tam brak HTTPS-a, a we formularzu hasła, PESELy i inne 'czułości'.

Regulamin to odnośniki do DOCX plików, "WTF ? dzwonek dudni na cały regulator"

Wcześniej na email do BOK-a zero odpowiedzi.

 

Dla mnie wystarczająca ilość lampek się zapaliła aby wgooglać i natknąć się na to forum które tylko potwierdziło profesjonalizm tej firmy.

 

https://slaskdatacenter.pl/whmcs/register.php i po Twoim strasznym problemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Hmm a jak poziom serwerów dedykowanych w SLDC? Chodzi mi tu głównie o ich dostępność oraz wydajność. Support nie aż tak ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku miałem 5mc u nich dedyka i dzialal bardzo dobrze ;) raz padl i reakcja byla zadowalajaca, kilka razy byly bardzo krótkie przerwy w dostepnosci (dosłownie kilka minut) właczyli maszyne po jakiejs godzinie gdy sie poprostu zwiesiła i wymagala restartu recznego. Za to vps to koszmar ;/ ciagle skrzypi i trzeszczy, szczerze odradzam przez miesiac dwa razy padl bo brakło miejsca na maszynie "matce" i czasami zamula w dzien ;/ czego nie bylo miesiac temu, mam tylko forum i bloga gdzie dziennie jest wejsc 4tys vps za 59zl wiec to powinno jednym slowem zapierdalac a nie sie ciagnac glucic i psuc. Uff 21 zwijam smieci gdzies indziej albo sobie kupie szajs z ovh za 50zl i tyle

Zasadniczo testowałem bardzo duzo VPS i nigdzie nie widziałem jakiegos idealnego ;d kazdy ma jakies wady ;d jee.pl czesto łacze pada, chmurka upload na sesje 120kB/s czyli jak chcesz sobie trzymac jakies kopie to lipa wysylka potrwa wieki z niego, kylos.pl wybornie padal ts3 tzn. siec nie mozna bylo sie z nim polaczyc hehe ;d Jeszcze pare hostingow i postawie www z opisem jakosci VPS kazdego z nich co nie działało :)

Trzy wyjscia albo technologia VPS jest do bani albo mam za duze wymagania mimo ze kupuje 3x mocniejsze i tak słabo smigaja czy tez obsluga i ich zaplecza nadaja sie do...

 

W sumie to bede znowu kupowal dedyka u nich pod serwer gry, tylko ciezko sie z nimi dogadac :) pisze o wozie do suportu z prosba o oferte to oni mi o kozie. Badz tu madry jak głuchy ze slepym ;d

 

Minecraft nie jest dochodowy, wymaga potegi rdzenia duzo ramu i zapalenca. Wiec licze na jakas "przechodzona" maszyne z odzysku za grosze niestety gadał dziad do obrazu a obraz ani razu :D

Edytowano przez rasputin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

A jak jest cena normalna? Bo co prawda ceny są atrakcyjne, ale pisze, że to są promocyjne i zastanawiam się, czy jeśli bym kupił VPS'a za 39 zł to po 2 miesiącach cena ta nie wzrośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Hmm ale jak z tymi dedykami? Podzieli się ktoś sensowną opinią związaną stricte z tą usługą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedyk to dedyk. Nie wiem czego oczekujesz, dostajesz dokładnie ten sam serwer, który masz specyfikacji. Jedynymi rzeczami na które możesz zwrócić uwagę to http://pingdom.slaskdatacenter.pl , który Ci powie jak jest z SLA sieci no i do tego reakcja supportu, która z miesiąca na miesiąc jest coraz szybsza. Co byś chciał jeszcze wiedzieć? Czy i7 to i7, a nie i3? :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Hmmm, absolutnie nie chodzi mi tu o specyfikację czy też takie informacje jakie to podałeś wyżej. Chciałbym abyście skupili się bardziej na takich aspektach jak ilość awarii wynikających np. z problemami z sieci/prądem itd. itp. Szukam serwera dla firmy w której każdy pad to strata finansowa o dość sporej wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebne jest Ci bardzo duże SLA to zacznijmy od tego, że jeden serwer w tym momencie z góry jest skazany na "porażkę". Zainteresuj się rozwiązaniami w chmurze albo jakąś własną redundantną infrastrukturą np. 2 serwerami w innych lokalizacjach. Ogółem takie rzeczy nie są tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio overselling jest tam nie do zniesienia. Panel VPS wlecze się gorzej niż jakby był postawiony na jakimś darmowym hostingu (host649).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak przedmowca vps (host649) zamula jak smok. Wykonanie polecenia mtr onet.pl potrafi trwac 6-10 sekund, uruchomienie mc okolo 8s. Potrafi sie przywieszac podczas wpisywania najprostszego polecenia w shellu, piszesz ping wp.pl potrafi to trwac okolo 10s, poniewaz po 2 pierwszych literach polecenia nastepuje zwiecha i trzeba czekac az sie odwiesi. Co tu poradzic: chcialo sie tanio, to sie ma co ma :(

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×