Skocz do zawartości

mmmm21

WHT Pro
 • Zawartość

  300
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  11

mmmm21 wygrał w ostatnim dniu 7 Kwiecień 2017

mmmm21 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

98 Pomocny

1 obserwujący

O mmmm21

 • Ranga
  Stały użytkownik

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

7376 wyświetleń profilu
 1. Skonfiguruj DMARC dla domeny https://dmarc.org/. /.../ dmarc=pass (p=NONE sp=NONE dis=NONE) /.../ Dodaj w konfiguracji domeny: _dmarc.mojadomena.pl. IN TXT "v=DMARC1; p=quarantine; adkim=r; aspf=r; sp=none" Zobacz, może to wpłynie na gmaila.
 2. Problem z wystartowaniem DNS

  Podmień linijkę listen-on port 53 { 127.0.0.1; 192.168.128.0; }; na listen-on { any; }; Wykonaj restart binda. Wygląda jakby dns nie nasłuchiwał na odpowiednim ip.
 3. Propagacja DNS

  Problem rozwiązany wspólnymi siłami, problem leżał w blokadzie portu 53 na bgp, teraz już działa jak @Kamikadze zauważył.
 4. Propagacja DNS

  dig @ns1.cyfrowyzasieg.eu cyfrowyzasieg.eu ; <<>> DiG 9.8.4-rpz2+rl005.12-P1 <<>> @ns1.cyfrowyzasieg.eu cyfrowyzasieg.eu ; (1 server found) ;; global options: +cmd ;; connection timed out; no servers could be reached dig @ns2.cyfrowyzasieg.eu cyfrowyzasieg.eu ; <<>> DiG 9.8.4-rpz2+rl005.12-P1 <<>> @ns2.cyfrowyzasieg.eu cyfrowyzasieg.eu ; (1 server found) ;; global options: +cmd ;; connection timed out; no servers could be reached Nadal jest coś źle skonfigurowane, odezwij się do mnie na PM, pomogę ci z konfiguracją za darmo.
 5. Propagacja DNS

  Pokaż co masz w pliku named.conf.options. U mnie to wyglada następująco: Obie domeny potel.com.pl i cyfrowyzasieg.pl maja te samą przypadłość. Wyłącz czasowo firewalla i sprawdź czy to pomoże. Na tę chwilę: PORT STATE SERVICE 53/tcp filtered domain To samo dla obu ns1.potel.com.pl i ns2.potel.com.pl
 6. Propagacja DNS

  Dla domeny cyfrowyzasieg.pl podbij numer serial z 01 na 02 i przeładuj serwer dns. Możliwe, że dokonywałeś zmian w strefie cyfrowyzasieg.pl, a zapomniałeś podbić numeru Serial, co należy czynić po każdych zmianach w strefie domeny. EDIT: dig potel.com.pl @ns1.potel.com.pl ; <<>> DiG 9.8.4-rpz2+rl005.12-P1 <<>> potel.com.pl @ns1.potel.com.pl ;; global options: +cmd ;; connection timed out; no servers could be reached Firewall odsiewa, albo masz źle skonfigurowany serwer dns.
 7. Zerknij https://workaround.org/ispmail/wheezy/virtual-domains
 8. VPN z czeskim ip

  Pytanie tylko czy Aruba przydzieli mi ip czeskie czy włoskie??
 9. VPN z czeskim ip

  Poszukuje serwera vpn z czeskim ip, tak aby można było obejrzeć mecze na stronie http://www.ceskatelevize.cz/sport/zive-vysilani/ Potrzebuje na okres miesiąca (euro2016), czy któraś z firm dysponuje takim rozwiązaniem. Użytek tylko i wyłącznie osobisty. Koszt maksymalnie 30zł.
 10. Dlaczego w spamie?

  Po pierwsze popraw strefę dns, brakuje rekordów A dla ns1 i ns2.raptime.pl Poprawiłbym: rekord spf na v=spf1 a mx ip4:91.121.209.82 -all DMARC na: "v=DMARC1; p=quarantine; sp=none; rua=mailto:spam-reports@raptime.pl" na koniec reverse dns: ns364548.ip-91-121-209.eu zmień na r1.raptime.pl Na razie tyle udało się znaleźć.
 11. Inetersuje mnie podejście firm hostingowych do stron phishing-owych. Czy monitorujecie jakies serwisy np. http://support.clean-mx.com/clean-mx/phishing.php?country=pl&response= ?? Czy polegacie tylko i wyłacznie na zgłoszeniach do abuse?? Czy w przypadku podstawienia strony kontaktujecie się z klientem, blokujecie stronę?? Jeżeli możecie podzielcie się informacjami, o ile to tajne nie jest. Na wyżej wymenionej stronie można także znaleźć informacje o stronach zawirusowanych.
 12. Wysłane maile wracają

  Spróbuj wyjaśnić sytuację wypełniając formularz http://www.mimecast.com/senderfeedback
 13. W chwili obecnej ustawione jest p=none dla domeny, jak dla mnie obecne ustawienie powoduje traktowanie dmarc jakby go nie było. EDIT: Na stronie mail-tester u mnie też pyzor się czepia, mimo to emaile do gmaila wpadają normalnie.
 14. Do poprawki spf: v=spf1 a mx ip4:37.233.103.130/32 -all Do poprawki dmarc: "v=DMARC1; p=quarantine; adkim=r; aspf=r; sp=none" Przy tych ustawieniach gmail u mnie przyjmuje pocztę bez problemu. Zerknij też w strefę dns, pojawia się tam nameserver no. czy to celowe?
 15. Proponuje kontakt z supportem premium.pl, dziwnie to wygląda. Ewentualnie wyparkować domenę do serwisu freedns.42.pl lub cloudflare.com i tam skonfigurować domenę.
×