Skocz do zawartości
K.Krakowczyk

[opinie] slaskdatacenter.pl Livenet Sp. z o.o.

Polecane posty

Gość sixwishlist.com
Podobnie jak przedmowca vps (host649) zamula jak smok. Wykonanie polecenia mtr onet.pl potrafi trwac 6-10 sekund, uruchomienie mc okolo 8s. Potrafi sie przywieszac podczas wpisywania najprostszego polecenia w shellu, piszesz ping wp.pl potrafi to trwac okolo 10s, poniewaz po 2 pierwszych literach polecenia nastepuje zwiecha i trzeba czekac az sie odwiesi. Co tu poradzic: chcialo sie tanio, to sie ma co ma :(

 

Tanie nie zawsze jest "beee" zobacz co masz uruchomione i do czego używasz vps-a. Sprawdź wszystko ewentualnie podeślij logi do supportu. Firma ta świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie. Nie koniecznie jest tak że słowo "overselling" jest właściwym określeniem tego stanu. Biorąc pod uwagę jakość jaką oferuje firma nie bawią się "overselling". Parametry każdego vps-a są jasno określone. Jakie są granice parametrów od - do , łatwo to porównać. Druga sprawa że vps ustawiony na matce posiada wiele elementów z ustawionym dopuszczalnym obciążeniem. Nie widać tego z poziomu użytkownika ale te elementy maja wpływ do czego vps jest używany. Przytoczenie określenia że tani jest zły jest błędne , raczej warto poświęcić jeden dzień i dokładnie zadać pytanie do supportu przed zakupem podając kilka elementów do których obsługi ma on służyć. Pamieć ram i procesor to nie wszystko. Czasem "słaby" vps potrafi znacznie więcej jak dwu rdzeniowy z 4GB pamięci ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanie nie zawsze jest "beee" zobacz co masz uruchomione i do czego używasz vps-a. Sprawdź wszystko ewentualnie podeślij logi do supportu. Firma ta świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie. Nie koniecznie jest tak że słowo "overselling" jest właściwym określeniem tego stanu. Biorąc pod uwagę jakość jaką oferuje firma nie bawią się "overselling".

 

 

Czy Ty wiesz co piszesz? ;)

 

Najtańsze vpsy na rynku - przy tej cenie nie stosując oversellingu ciężko zarobić na prąd i chłodzenie.

Chłopaki piszą, że wczytanie pliku i jego uruchomienie trwa wieki, Ty im każesz logi szukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Z ciekawości wezmę dziś vps-a i zdam relacje ok? jaki pakiet mam wybrać na, który są niby problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości wezmę dziś vps-a i zdam relacje ok? jaki pakiet mam wybrać na, który są niby problemy?

 

Obojętne, ale na hoście matce z którą są poblemy

 

Swoją drogą dziwne podejście, aż kupisz usługę by udowodnić wszystkim że firma 3 nie stosuje oversellingu? Nie wiem jaki masz w tym interes i nie sądzę bym chciał wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Overselling pełną parą. W nocy znikło mi 40GB wolnego miejsca na dysku, a ilosć zajętego miejsca dalej ta sama ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam VPS-a od nich do monitoringu swoich usług na BH - z tym łączem to faktycznie czasami mają problemy - przykładowo:

 

Data rozpoczecia pomiaru: 27-01-2013_13:30:31


HOST: s4 Loss% Snt Last Avg Best Wrst StDev
1. ??? 100.0 25 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0

2. hosted-by.slaskdatacenter.pl 0.0% 25 0.4 15.9 0.4 185.0 40.4
3. sitel-do-livenet.sitel.net.p 48.0% 25 0.4 0.7 0.3 1.0 0.2
4. ICP.plix.pl 80.0% 25 10.3 10.0 9.7 10.3 0.2
5. rt1-przybyszewskiego-gi3-1.c 60.0% 25 9.7 9.8 9.6 10.1 0.2
6. e98-14.icpnet.pl 44.0% 25 10.1 9.9 9.4 10.3 0.3
7. d29-42.icpnet.pl 60.0% 25 9.9 9.9 9.8 10.2 0.1
8. 167.eight.greendata.pl 52.0% 25 9.8 10.3 9.8 11.3 0.4
9. 111.ten.greendata.pl 48.0% 25 10.2 10.3 9.8 10.7 0.3

 

Data rozpoczecia pomiaru: 27-01-2013_13:27:00


HOST: s4 Loss% Snt Last Avg Best Wrst StDev
1. ??? 100.0 25 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0

2. hosted-by.slaskdatacenter.pl 0.0% 25 32.8 15.8 0.4 121.4 36.6
3. sitel-do-livenet.sitel.net.p 56.0% 25 0.4 0.6 0.4 0.9 0.2
4. ICP.plix.pl 52.0% 25 10.2 10.0 9.6 10.5 0.3
5. rt1-przybyszewskiego-gi3-1.c 52.0% 25 9.5 14.7 9.5 63.6 15.4
6. e98-14.icpnet.pl 44.0% 25 9.8 13.1 9.5 54.5 11.9
7. d29-42.icpnet.pl 48.0% 25 9.9 9.9 9.5 10.8 0.3
8. 167.eight.greendata.pl 60.0% 25 10.2 10.8 9.8 16.2 1.9
9. 111.ten.greendata.pl 72.0% 25 10.4 10.9 9.8 15.1 1.8

 

 

Uprzedzając pytania: nic poza mtr tam nie działa.

Nie narzekam bo 10zł/miech to nie pieniądz, jednak chyba sie przerzuce do innej firmy z monitoringiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com
Obojętne, ale na hoście matce z którą są poblemy

 

Swoją drogą dziwne podejście, aż kupisz usługę by udowodnić wszystkim że firma 3 nie stosuje oversellingu? Nie wiem jaki masz w tym interes i nie sądzę bym chciał wiedzieć

 

Mam zamiar kupić tam cztery vps-y pod pewien projekt (długa historia) zależy mi na ich lokalizacji bo gdyby nie to to mogę postawić praktycznie u siebie. Nigdy nie wystawiam opinii na temat firmy jeżeli jej się nie przyglądam. Słowo "overselling" przy pewnej cenie nabiera innego wymiaru. Pisząc post chciałem jedynie uzmysłowić stosunek wartości usługi do parametrów technicznych. 10zł to naprawdę niewiele - rocznie 120zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadome było dla mnie, że overselling stosują, jednak kiedy klient płaci 120zł miesięcznie, a VPS działa gorzej niż jakbym płacił za niego 5zł, to chyba ktoś lekko przesadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma o czym gadać ... Pierwszy raz jak wziąłem serwer za 80 zł, to wszystko spoko serwer utrzymywał pełny serwer cs bez lagów. Teraz gdy wziąłem pakiet vps4, to nawet serwera cs na tym postawić nie można ping +300. Firma powoli zaczyna prezentować poziom livenet'u pod względem uptime i wydajności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Wszystkim, którzy narzekają kazałbym w ramach akcji społecznej (uświadamiającej) wykonać zadanie matematyczne, w którym mieli by policzyć ILE trzeba sprzedać VPSów za 10-30 zeta aby przynajmniej zwrócił się koszt usługi (sprzęt, prąd, łącze itp.). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy narzekają kazałbym w ramach akcji społecznej (uświadamiającej) wykonać zadanie matematyczne, w którym mieli by policzyć ILE trzeba sprzedać VPSów za 10-30 zeta aby przynajmniej zwrócił się koszt usługi (sprzęt, prąd, łącze itp.). ;)

 

 

Ale mnie nie interesują vps po 10 - 30 zł ... Skoro płaci się już powyżej 60 zł, to chyba człowiek ma prawo wymagać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ale Ty mówisz o kwocie w ramach jednej usługi (usługodawcy), a to nic nie zmienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale mnie nie interesują vps po 10 - 30 zł ... Skoro płaci się już powyżej 60 zł, to chyba człowiek ma prawo wymagać?

 

Nie rozumiesz , że płacisz dalej za ten sam produkt tylko inne parametry ... czy w tej cenie masz w innych firmach VPS'y ? mam na myśli firmy na które co chwile wszyscy nie narzekają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz , że płacisz dalej za ten sam produkt tylko inne parametry ... czy w tej cenie masz w innych firmach VPS'y ? mam na myśli firmy na które co chwile wszyscy nie narzekają ...

 

Kilka by się zapewne znalazło.

 

Webh.pl, mintshost.pl :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy narzekają kazałbym w ramach akcji społecznej (uświadamiającej) wykonać zadanie matematyczne, w którym mieli by policzyć ILE trzeba sprzedać VPSów za 10-30 zeta aby przynajmniej zwrócił się koszt usługi (sprzęt, prąd, łącze itp.). ;)

 

Ależ ja rozumiem, ale chyba przyznasz, że w momencie kiedy płacę za 300GB dysku, a nagle w nocy zmniejsza się on do 260 do coś jest chyba nie tak, prawda? Po za tym serwer działa jak muł - to już na poprzednim VPSie za niższą cenę działał lepiej ;-)

Edytowano przez eider (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

No oczywiście, że jest "NIE TAK" ale cały czas piszemy to samo: z czegoś to wynika. Chcesz matematykę oszukać? Obawiam się, że jeszcze nikomu to się nie udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To jest taka kreatywna matematyka. Konczy sie tak samo jak ksiegowosc Rostowskiego.

Niektorzy nie rozumieja i juz nie zrozumieja. Bo przeciez placi to wymaga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy narzekają kazałbym w ramach akcji społecznej (uświadamiającej) wykonać zadanie matematyczne, w którym mieli by policzyć ILE trzeba sprzedać VPSów za 10-30 zeta aby przynajmniej zwrócił się koszt usługi (sprzęt, prąd, łącze itp.). ;)

 

 

Niby masz racje, matematyki nie mozna oszukac. Pytanie po co firma sprzedaje vpsy z okreslonymi parametrami i upycha wiecej klientow, niz z matematyki wynika przy danych zasobach. Sprzedawanie takich vpsow, to strzal w kolano dla firmy i zszargana opinia. Kogo to obchodzi koszty pradu itd, firma powinna obliczyc ilez maksymalnie osob moze upchnac na hosta, zeby jej sie to oplacilo. Mozliwe, ze z takiej kalkulacji wyszlo by, ze vps nie powinien kosztowac 10 zl/msc, a 50zl/msc. Jednym slowem przypomina mi to oferty internetu opcja do na procesor, dysk, lacze. Z mojej strony koniec dyskusji, jakby nie bylo zachowanie firmy sldc z vpsami uwazam za nie rozsadne i szkodzace firmie, ale kazdy dziala jak chce nic mi do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

Pytanie po co firma sprzedaje vpsy z okreslonymi parametrami i upycha wiecej klientow, niz z matematyki wynika przy danych zasobach.

 

Nie mam pojęcia. Wydaje mi się, że takie numery robią (i to chyba dotyczy wielu branż) firmy, które nie potrafią się odnaleźć na bardzo konkurencyjnym rynku. W momencie jak nie są w stanie konkurować jakością czy obsługą to zostaje już tylko cięcie po cenach. A to chyba zawsze źle się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

What+This...this+can+t+be+true+_38b7bdc7

Mirek, to nie może być prawda..

Przez Twoje posty zawali się cały światopogląd części społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem "overselling jest dobry, ale do pewnego stopnia". Jeśli firma widzi że VPS już działa na bardzo wysokich obrotach to powinna z automatu starać się tą maszynę odciążać, a przynajmniej nie włączać jej do "aktywnych do kolejnego VPS'a". To nie jest trudne, wystarczy na bieżąco mierzyć obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cud się stał czy co?

Uruchamiamy nowy serwer na który przeniesiemy VPSy generujące
największe obciążenie, sytuacja powinna się poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×