Skocz do zawartości

theONE

Firma
 • Zawartość

  1205
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  31

theONE wygrał w ostatnim dniu 6 Luty

theONE ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

894 Lider

7 obserwujących

O theONE

 • Ranga
  Weteran WHT

Informacje osobiste

 • Firma
  Dataspace.pl

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Balet?

Metody kontaktu

 • Skype
  marcin.kowalski.hw
 1. Własny (fizyczny) serwer dedykowany

  Ja zapraszałem do dataspace.pl T3 się zgadza, do klientów podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie.
 2. Własny (fizyczny) serwer dedykowany

  Zapraszamy do Torunia, zawsze trochę bliżej.
 3. Ale o zmianach regulaminu trzeba poinformować. Nie wyobrażam sobie sytuacji że regulamin jest zmieniany, nie ma odnotowanej zgody na jego zapisy, podejmowane są jakieś kroki... Tego w sądzie nie da się obronić.
 4. [dyskusje] ovh.pl

  400 zł za 10 TB to już tak mało nie jest
 5. Serwer dla sklepu internetowego

  Bonprix ma raczej customowe duże środowisko które zrobiło dla niego Media4U a nie rozwiązanie z półki od firmy hostingowej. Na pakiecie z www nie uda ci się osiągnąć takiej wydajności i szybkości działania sklepu. Do tego skalowalność od zera do nieba w praktyce nie jest do uzyskania. To jest kompleksowa obsługa, dobranie całości - serwery, serwerownia, środowisko, os/virtualizacja/technologia, soft sklepu pod to aby uzyskać mega czasy działania sklepu. Widzę takie instalacje co chwila i nie jest to tania sprawa.
 6. Różnica w temperaturze dysków PC

  Nie jest, wszelki sarkazm i nabijanie się jest zawsze moją osobistą obroną przed światem. Jeżeli tego wyraźnie nie zaznaczam to są zawsze moje prywatne wypowiedzi. Zadajesz pytanie na które nie da się sensownie odpowiedzieć bez otworzenia obudowy i testowania. Masz RAID1 (raczej) więc dyski mają bardzo podobną ilość pracy (identyczne zapisy i raczej równe odczyty). Chociaż ryzykujesz lekko mają zupełnie różne dyski w R1. Nie podałeś modeli więc nawet nie mamy jak sprawdzić czy prawidłową odpowiedzią jest "ten dysk tak ma". Jeden dysk ma znacznie inną temperaturę ale na to może wpływać 1001 powodów: - sam dysk i jego budowa - bliskość jakiegoś innego, gorącego podzespołu - inne umiejscowienie albo inna metodologia mierzenia temperatury na dysku (każdy producent w innym miejscu lutuje "termometr" na dysku) - przepływ powietrza w obudowie - układ kabli które ten przepływ mogą zaburzać - źle działający wiatraczek - zwarcie na kablu zasilającym - wysokość montażu w obudowie - obudowanie dysku innymi elementami - uszkodzony zasilacz I tak sobie mogę jechać całą listą, mniej lub bardziej prawdopodobnych rzeczy. A dyskowi i tak bardziej zaszkodzą zmiany temperatury a nie sama temperatura bo nie jest ona jeszcze kosmicznie wysoka. Więc jeżeli szukasz odpowiedzi to zacznij od prozaicznych spraw jak przepływ powietrza w obudowie a dalej to poradź się kogoś kto może dotknąć sprzętu. Na odległość nic nie wymyślimy.
 7. Ale czemu chcesz się cofać 10 lat i olać CSS?
 8. Potężny serwer pod sklep internetowy

  Robimy tego typu wdrożenia w dużej ilości ale podałeś za mało parametrów żeby coś podpowiedzieć. Technologia. Rodzaj sklepu. Charakterystyka ruchu w czasie. Czy są i jak duże skoski. Jak duża jest sezonowość. To może być sklep z biletami na koncert gdzie raz na kilka dni jest godzina peek, albo biuro podróży które ma szczyt przez trzy tygodnie w roku i wtedy trzeba chmurę publiczną, ale może być skomplikowany sklep z elektroniką gdzie trzeba mieć 20 serwerów...
 9. Prąd? 10g po kosztach? Nie wygląda na drogie...
 10. Morele.net - Czas realizacji zamówienia

  Nie wiem czemu się dziwisz, dystrybutorem nie są, towar skądś kupują, wolałbyś aby paczka z routerami robiła pół polski po magazynach czy prosto z głównego szła.
 11. A jaka masz wydajność I/O i jak testujesz? Przy długim teście zapisu i tak nie będziesz miał więcej niż dadzą dyski.
 12. [dyskusje] ovh.pl

  Dedyki 6 miesięcy reanimowali zanim parametry zrównały się z ofertą mniej więcej. Teraz odpalili VPSy i jest to samo. Tak duża firma nie ma w założeniu oszukiwania klientów celowego ale błędy organizacyjne, złe założenie, niekompetencja itd. sprawiają że oferta sobie a rzeczywistość sobie.
×