Skocz do zawartości
K.Krakowczyk

[opinie] slaskdatacenter.pl Livenet Sp. z o.o.

Polecane posty

A ile łącza by się zwolniło na świecie jakby poblokować takich wszystkich "testerów" :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

A ile łącza by się zwolniło na świecie jakby poblokować takich wszystkich "testerów" :rolleyes:

Nie ma to jak testować łącze per sesja.

Po to powstały takie programy jak JDownloader, IDM itp. przecież jest to nierealne do osiągnięcia np 80MB/s download per jedna sesja (połączenie). Wasze wgety, speedtesty na nic się nie zdadzą.

Zainstalujcie np JDownloader na dedyku i nawrzucajcie w kolejkę np 20GB plików z OVH i odpalcie download wszystkich jednocześnie.

 

Nie wiem jak na SDC jest z łączem, ale na OVH kiedyś jak była rurka 1Gbps, leciało 120MB/s czyli max sieciówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tam w ofercie jest napisane, że łącze jest DEDYKOWANE? Albo ja nie widze. Jak chcecie jeden z drugim łącze DEDYKOWANE, to zapłaćcie za nie 3-4k plnów netto miesięcznie, a za gigsa odpowiednio więcej. Testujcie sobie do woli. Zawalajcie wtedy SWOJĄ rure testami, aż zabraknie jej na inne usługi, które macie odpalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Ale gdzie tam w ofercie jest napisane, że łącze jest DEDYKOWANE? Albo ja nie widze. Jak chcecie jeden z drugim łącze DEDYKOWANE, to zapłaćcie za nie 3-4k plnów netto miesięcznie, a za gigsa odpowiednio więcej. Testujcie sobie do woli. Zawalajcie wtedy SWOJĄ rure testami, aż zabraknie jej na inne usługi, które macie odpalone.

Niby gwarancji nie ma ale zazwyczaj 50% przepustowości się osiąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sylver, napisałeś to mniej więcej w momencie kiedy mieli kilkuminutowy down i problemy z łączem.

 

Nie rozumiem po co te wasze testy i ściągnie plików z innego serwera znajdującego się poza ich siecią. Jeżeli chociażby gwarantowali te 1GB/s to i tak byłby płacz na forum że ściąganie plików nie idzie z taką prędkością. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Usługodawca serwera z którego ściągasz nie zagwarantuje Ci takiej przepustowości swojego łącza za free. Tak więc jeżeli SLDC gwarantowałoby 1GB/s a serwer którego ściągasz te 20MB/s to i tak wielocyfrowej wartości MB/s nigdy nie ujrzysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z wydajnością dysków na VPS-ach w SLDC? Mam niby pakiet z SSD, czasami transfery są dobre (130-200MB/s [1]), ale ostatnio coraz częściej na poziomie 5-20MB/s [1] przez co nawet kompletnie nie da się pracować po SSH, a co dopiero o działaniu jakiś usług. Nawet podejrzewałem, że może to moja wina, ale na czystym przeinstalowanym systemie jest tak samo.

 

[1] wynik z dd if=/dev/zero of=foo.dd bs=1M count=1k conv=fdatasync

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A jaki masz jeszcze cpu load? (htop)

 

Bo coś te dyski jakby zakatowane? Może ktoś obeznany bardziej się wypowie, ale według mnie to dyski są katowane do zera. Bo szczerze sama prędkość mnie dobiła. U mnie dd jest 200+ MB/s ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

DD w takim UltimaHost jest koło 50MB/s, ale to ponoć jest limit nałożony przez firmę, wszystkie VPS'y osiągają podobne prędkości.

17MB/s wydaje się trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Load average: 0.87 0.26 0.09, jeden rdzeń czasami na 25%, ale raczej nisko się trzyma. Generalnie VPS jest na razie prawie nie obciążony.

 

Mierzone teraz:

 

2147483648 bytes (2.1 GB) copied, 82.9222 s, 25.9 MB/s

 

Zastanawiam się, czy to normalna sprawa w VPS-ach z SSD czy jednak powinien zgłosić się z tym do supportu SLDC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

ogólnie to io masz duże z tych plików co wrzuciłeś. Najlepiej zgłoś że dość wolno działa, zobaczymy co odpiszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu, dostałem odpowiedź, że zostanę przeniesony na nowy serwer.

 

 

Szkoda tych co nie krzyczą i zostaną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

 

Szkoda tych co nie krzyczą i zostaną ;)

Skoro są zadowoleni to nic nie ruszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zmieniłem u nich właśnie maszynę (jakiś m-c temu), bo z poprzedniej byliśmy zadowoleni. Wykupiliśmy specjalnie łącze Premium, ale generalnie jest tragedia - częste codzienne lagi (a nawet pady), stoi tam m.in. serwer gry - gracze ciągle narzekają. Generalnie jestem z wszystkiego zadowolony - support OK (nawet reagowanie w weekend). Ceny są super, ale to łącze :/ Nie wiem czy gdzieś się nie przenieść - tylko ponowna konfiguracja wszystkiego mnie przeraża czasowo. Generalnie nie widzę różnicy między łączem Premium, a poprzednim - ma może ktoś jeszcze porównanie? Działają coś w tym temacie, czy może tak zostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Witam,

zmieniłem u nich właśnie maszynę (jakiś m-c temu), bo z poprzedniej byliśmy zadowoleni. Wykupiliśmy specjalnie łącze Premium, ale generalnie jest tragedia - częste codzienne lagi (a nawet pady), stoi tam m.in. serwer gry - gracze ciągle narzekają. Generalnie jestem z wszystkiego zadowolony - support OK (nawet reagowanie w weekend). Ceny są super, ale to łącze :/ Nie wiem czy gdzieś się nie przenieść - tylko ponowna konfiguracja wszystkiego mnie przeraża czasowo. Generalnie nie widzę różnicy między łączem Premium, a poprzednim - ma może ktoś jeszcze porównanie? Działają coś w tym temacie, czy może tak zostanie?

Od tego typu stron bierze się stabilny serwer coś z atmana itp.

A nie średniej klasy serwer dla osób bez wymagań stabilności.

 

Zrozumcie to wkońcu. Jakość kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tych co nie krzyczą i zostaną ;)

Może szkoda, trzeba się ubiegać o swoje.

 

Wczoraj został mój VPS przeniesiony na nową maszynę, teraz dd zwraca mi 700-900 MB/s :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam u nich VPSa, tego najtańszego bo tylko pod skrypty PHP dla praktyki :)

wymienię kilka faktów:

 

-pingi 15-20

-zasoby 100% moje - brak oversellingu

-9 MB/s downloadu

-wbudowany dobry i sprawdzony panel SolusVM

-support odpisuje w 1-3h

-support odpisuje nawet w późnych godzinach wieczornych i wczesnych porannych a nawet w weekendy

-akceptują potwierdzenia wpłaty na ich konto (co przyspiesza znacznie zakup, przy korzystaniu z przelewu w weekend)

-DOSKONAŁA jakość w stosunku do ceny

 

usługę mam wykupioną od około tygodnia - nie było żadnego pada uptime 100% jak narazie :)

nie wiem skąd te wszystkie złe opinie, faktem jest że wcześniej nie miałem z tą firmą styczności jednak z mojej strony jest to naprawdę doskonała alternatywa dla osób z niskim budżetem i średnimi wymaganiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia korzystasz i już opiniujesz firmę? Wróć tutaj za conajmniej pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

m

-akceptują potwierdzenia wpłaty na ich konto (co przyspiesza znacznie zakup, przy korzystaniu z przelewu w weekend)

 

 

usługę mam wykupioną od około tygodnia - nie było żadnego pada uptime 100% jak narazie :)

 

 

Od tygodnia korzystasz i już opiniujesz firmę? Wróć tutaj za conajmniej pół roku.

 

 

Poddam w wątpliwość ten tydzień ;)

 

"od około tygodnia" co w powiązaniu z akceptacją wpłaty w weekend - śmiem twierdzić że ten tydzień zaczął się w ostatni weekend ;)

 

Ale to nie ważne od kiedy, ważne że pada nie było od tygodnia - pamiętaj że im dłużej pada nie było tym wieksza szansa że będzie niedługo ;)

 

 

Do SLDC: - warto udać się do komornika, który siedzi w Network Communication - na pewno opchnie domenę livenet.pl za rozsądne pieniądze - pewnie nie wie, że domena ma jakąś wartość ;)

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×