Skocz do zawartości
olecki

Livenet.pl - czy też macie takie problemy?

Polecane posty

WItam

 

Od dluzszego czasu korzystam z Livenetu z jednego serverka, na ktorym trzymam zaplecze.

Faktury za server przesylane byly bardzo nieregularnie i tylko mailem.

WPolsce mamy dziwne prawo i faktura wyslana mailem bez podpisu elektronicznego nie jest wazna dla urzedu skarbowego. Oczywiscie mozna ja wydrukowac i powiedziec ze zostala wyslana poczta do nas, ale kiedy US sprawdzi faktury krzyżowo i firma po drugiej stronie wyprze się wysyłki poczta - urzad skarbowy nakaze nam w najlepszym przypadku zwrot calego vat-u.

 

Dlatego juz na poczatku 2009 poprosilem wlasciciela Livenet o to, by faktury byly wysylane poczta tradycyjna, na co sie zgodzil. Do dnia dzisiejszego, nie otrzymalem zadnej faktury!

Malo tego, nie otrzymywalem tez faktur mailem!

 

Od mniej wiecej marca napisalem kilkanascie maili i zostawilem kilka wiadomosci na GG, zero odpowiedzi!

Pierwsza odpowiedz nastapila ok 3 tygodnie temu, kiedy na forum w ktoryms wątku zamiescilem informacje ze livenet to chyba sie już zwija. Wtedy wlasciciel nagle zareagował.

Napisał, ze jak mi się nie podoba, to moge się zwijac z servera.

Bardzo ciekawe traktowanie klienta, który upomina się o fakturę i chce zaplacic.

Pan na GG poinformowal mnie, ze tylko ze mna ma takie problemy, pewnie jestem jedyną firma ktora żąda faktury. Twierdzil tez ze wysylal faktury mailem, co oczywiscie nie bylo prawda. W ogole nie wysylaja ich sami, tylko za pomoca ktoregos z darmowych serwisow wystawiania faktur. To juz swiadczy o profesjonalizmie.

 

Dlatego ok 3tygodnie temu postanowilem zadzwonic do nich, kiedy na GG poinformowano mnie ze moge sie wynosic jak mi cos nie odpowiada.

 

W rozmowie telefonicznej, dowiedzialem sie, ze faktury wysylano owszem..mailem z serwisu. Jakims dziwnym trafem, nie dochodzily. Ale mniejsza o to, bo przeciez mialy byc wysylane poczta tradycyjna. Wtedy dowiedzialem sie, ze rowniez byly (choc pracownik livenet ktory wczesniej odebral jeden z telefonow, twierdzil cos innego :)

Zapytalem zatem - skoro byly wysylane poczta tradycyjna, zapewne ma Pan zwroty tych korespondencji albo potwierdzenia nadan listow poleconych. Okazuje sie ze nie ma, bo wysylane byly zwyklym listem .. ZONK. przypadek ..zwykly list ..nie doszedl..zaden....cud.

 

Zatem poprosilem o wystawienie f-ry za zalegle miesiace i wyslanie jej poczta (wczesniej ponownie informujac o urzedzie skarbowym). Zgodzil sie mój rozmówca, jak mniemam, własciciel. Oczywiscie powiedzial, ze wysle poleconym za potwiedzeniem.

Faktura dotarla mailem :) .. napisalem znow... bez odzewu mail.

Zatem nie bede juz pisal maili, tracil nerwow na rozmowy telefoniczne z czlowiekiem ktory prowadzi firme jak prowadzi.

 

Zatem zapytam tu najpierw kogos z livenetu, czy maja to potwierdzenie wysylki do mnie tej faktury poczta! Bo minely 3 tygodnie a ona znow do mnie nie dotarla.....

 

Myśle ze skoro livenet jest wiarygodny ..pokaze nam tu wszystkim potwierdzenie nadania listu i jego zapewne juz zwrot, bo skoro do mnie nie dotarl, zapewne musial wrocic.

Oczywiśce zezwalam na podanie adresu odbiorcy, czyli mojego, są to dane adresowe firmy.

 

Stwierdzam, że nie wspolpracujac z ta firma, kilkukrotnie domagalem sie prawidlowo wystawionej i wyslanej faktury by moc zaplacic i spokojnie uzytkowac server. Bezkutecznie.

 

Z mojego punkty widzenia i jakosci obslugi, zdecydowanie odradzam zakup servera w tej firmie, gdzie przez rok nie potrafiono sobie poradzic z fakturami i temu podobnymi rzeczami.

Mysle ze oni to dobre rozwiazanie dla chlopakow ktorzy potrzebuja server do gier, ale nie dla firmy ktora potrzebuje dokumenty i pewnosc dzialania.

 

Dodam, ze wczesniej faktury byly dosylane mailem bardzo nieregularnie. Raz im sie zapomnialo, to wyslali fakture mailem po miesiacu...i tak w kółko.

Zero profesjonalizmu ...zero.

 

Za server placilem malo, i tez taka zapewne dostalem obsługę. Cudów jednak nie ma.

 

Teraz podobno przeniesli sie do nowej serverowni w ktorej maja byc uslugi, ktore mialy byc jak rozpoczalem wynajmowanie tego servera, ale to juz szczegół.

 

PS. firma podobno przenosi rejestracje poza granice naszego kraju, zatem licze ze wlasciciel wyjasni nam tu wszystkim, a przede wszystkim mi, dlaczego nie chce wyslac do mnie faktury pod ktora sie podpisze i zlozy pieczęć. Bo mi nasuwa sie wiele innych pytan.

 

 

I pytanie do Was drodzy czytalnicy - czy ktos z was kiedys otrzymal fakture poczta tradycyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) dlaczego nie chce wyslac do mnie faktury pod ktora sie podpisze i zlozy pieczęć. (...)

Nie ma obowiązku podpisu oraz pieczęci.

Podstawą prawną do wystawiania faktur bez podpisu wystawcy i odbiorcy jest §9 Rozporzadzenia Ministra Finansów z

dnia 25 maja 2005r. opublikowane w dzienniku ustaw Dz.U. 2005 nr 95 poz. 798

 

Cała reszta dotycząca faktur mailrm, itp. oczywiście prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@regdos przytaczasz chyba martwe przepisy, ponieważ mi podczas kontroli zakwestionowali FVAT bez podpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedna moja klienta nie przyjela faktury w PDF i musialem wysłać ją w formie papierowaj.

Mówiła że miała kontrolę i że bez podpisu faktura jest nieważna.

 

Wiele firm wysyla faktury tylko emailem np Rejestracjadomen.pl, Superhost.

 

W mejlu z faktura jest informacja:

Zgodnie z rozdziałem 4 paragraf 12 Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 27.04.2004r. wystawiona faktura jest ważna bez podpisów odbiorcy oraz wystawiającego. Archiwizacja wymaga wydrukowania przesłanej faktury VAT.

Faktura jest zapisana w formacie PDF. Jej odczyt jest możliwy za pomocą programu Adobe Acrobat Reader. Program można pobrać ze strony producenta http://www.adobe.com/products/reader/.

 

Czy te faktury skarbówka może zakwestionować?

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy te faktury skarbówka może zakwestionować?

 

Z tego co wiem (choć nie jestem prawnikiem - więc nie mogę uważać się tu za autorytet :) ) to niestety mogą i wielokrotnie to robili (wystarczy "faktura w pdf" w google i pare wyników). Bo co prawda podpis i pieczątka teoretycznie są niepotrzebne (choć jak napisał @Sebek nawet to czasami kwestionują - więc z tego co wiem niektórzy wolą z podpisem żeby nie musieć się potem odwoływać niewiadomo ile).

Co do PDFa to chyba głównie kwestionują, że łatwiej ją zmienić podczas przesyłu (no cóż... podpis odręczny, że nie wspomnę o "czystym" wydruku, też można podrobić, łatwiej niż złamać TLSa zabezpieczającego stronę z fakturami no ale to moja opinia nie urzędu :) ) opierając się że jest specjalna definicja (w rozp. ministra) co musi spełniać e-faktura a to co jest nie na papierze i nie spełnia tego nie jest dowodem księgowym.

Oczywiście to są tylko interpretacje - można walczyć ale nawet Polkomtel przegrał odwołując się dokąd mógł (na pewno przynajmniej do WSA) z tego co pamiętam.

 

Ja na szczęście nie mam firmy => nie mam na razie tych problemów - ale gdybym chciał takową założyć to dopóki ktoś z tym porządku nie zrobi (w tą czy w tą stronę) to wygląda to nieciekawie - dopraszanie się wszędzie (choćby wspomniane HRD albo DotPay ztcp) o faktury papierowe albo ciągła obawa że ktoś będzie kiedyś chciał załatać dziurę w US kwestionując wszystkie firmy które otwarcie wystawiają takie faktury i ich klientów...

 

Jak to mówią - uroki naszego pięknego kraju - szkoda. Do tego absurdalny dodatek, że nawet zakup podpisu kwalifikowanego nic nie da bo trzeba jeszcze przekonać klientów żeby to oni wysłali papierek ze zgodą na e-faktury (albo podpisali swoim podpisem kwalifikowanym - ciekawe ile "nie-firm" takowy ma :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktury bez podpisu

Odrębnym tematem, który warto poruszyć jest kwestia formy wystawianych i odbieranych przez ciebie faktur VAT. Ich ogólny wzór na pewno zaproponuje każdy dobry program do fakturowania. Odpowiednie wzorce znajdziesz również w internecie. Warto jedynie zwrócić uwagę na to, że faktury te - wbrew pokutującym jeszcze wśród niektórych osób przekonaniu - nie muszą zawierać ani podpisu wystawcy, ani podpisu odbiorcy, ani też żadnych pieczątek. Faktura zaraz po wydrukowaniu jest więc całkowicie poprawna.

Stąd wzięła się praktyka przesyłania faktur VAT do samodzielnego wydruku e-mailem. Należy jednak zwrócić uwagę, że taka forma elektronicznego przesyłania dokumentów księgowych jest niezgodna z prawem - faktury otrzymane e-mailem, a następnie wydrukowane przez odbiorcę (a nie przez wystawcę) są nieważne. Inna sprawa, że po wydrukowaniu PDF-a trudno jest określić kto właściwie go wydrukował. Stąd praktyka przesyłania tych dokumentów przez internet jest tak powszechna.

Niezależnie od prawa, część kontrahentów będzie oczekiwać od ciebie faktur podpisanych, gdyż w ten sposób zaświadczasz autentyczność dokumentu.

 

[ź] http://www.magazyninternet.pl/artykul/5305...ospodarcza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@regdos przytaczasz chyba martwe przepisy, ponieważ mi podczas kontroli zakwestionowali FVAT bez podpisu.

 

A to ciekawe, a na jakie przepisy się powoływali ? Bo tam tamten dziennik ustaw sobie przestudiowałem i moja księgowa nie kwestionuje mi faktur bez podpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie..

faktura wyslana mailem bez podpisu elektronicznego
a nie ręcznego :)

I SA/Kr 97/09lecz życie jak zwykle pokazuje, iż w praktyce są to martwe przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@regdos nie ja zajmuje się księgowością, więc w szczegóły nie wnikałem. Ale po prostu zrobili kontrolę krzyżową tych wystawców, których FVAT były wystawione w formie bez podpisu i pieczątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co ta dyskusja, skoro faktura wyslana mailem jest niezgodna z prawem i tyle. Kto twierdzi inaczej, po prostu nie ma o tym zielonego pojecia.

 

Co innego, ze jak Pan X wysle do mnie fakture normalna poczta bez podpisu i pieczatki, to jest ona wazna. A jak ja ja sam wydrukuje z maila, to juz nie. Choc na oko, obie wygladaja identycznie. Stad mowie o idiotyzmie w polskim prawie.

Ale nie to jest przedmiotem wątku ! Jak klient wymaga, to sie mu wysyla poczta i tyle, wszyscy tak robia, nawet wielu z tych co podpis maja.

Livenet jak bardzo chce wysylac mailem, wystarczy ze kupi podpis za 200zl na rok czy 400 na 2 lata i po sprawie.. ale po co ...\

 

nie nalegalbym na f-ry, gdyby nie przypadki w Polsce, gdzie nakazano zwrot VATu ! ..bez wyroku sadu kochani. Bo tak sie sklada, ze urzad skarbowy najpierw karze oddac kase, a pozniej mozesz latami po sadach dochodzic swoich racji ..a twoja firma np. juz jest bankrutem. Przykladow w Polsce jest masa.

 

a oto linki dla niektorych:

 

http://www.biznes-firma.pl/a.11928.d.0.Co_..._oryginal_.html

http://www.biznes-firma.pl/a.13460.d.0.Ksi...ronicznych.html

 

oraz opisy m.in. różnych potyczek z urzedem skarbowym:

 

http://prawo.vagla.pl/node/7752

http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/7116...aktura-VAT.html

 

 

 

i zapominacie o jednej waznej rzeczy.

To ze księgowa komus nie kwestionuje faktur bez podpisów - to nie znaczy ze jest wyrocznia. Dobrze robi ze nie kwestionuje, jak zostaly wyslane poczta lub dostarczone osobiscie.

Poza tym ..zapominacie o najwazniejszej rzeczy ! W Polsce, to urzad skarbowy ma racje a nie my czy ksiegowa, mimo , ze czesto jest to sprzeczne z przpisami !

 

Ale kolego jeden z drugim zapamietaj jedno! Najpierw bedziesz musial oddac forse i zaplacic kare, a pozniej mozesz sie sądzić. I skąd wezmiesz kupe kasy na zwrot VATu i karę? a wiesz ile sprawy w sądach trwaja? poczytaj troszke, takich przypadków bylo wiele .. tak zbankrutowal Optimus Kluski ... i wiele innych firm.

 

Znany jest np. przypadek ..gdzie jeden urzadnik ze skarbowego, wydal decyzje ze firma ma zaplacic 1mln kary za brak kasy fiskalnej w firmie ! W przepisach byla mowa, ze kara moze byc max. 30tys zł. I co z tego? urzad zajal mu konta firmowe, sciagal naleznosci a firma padła ..to oczywiste. I po 12 latach ..wlasciciel doszedl swoich racji w sądzie .. otrzyma zwrot kasy ..ale co z tego? firmy juz dawno nie ma ! a urzednik nawet nie dostal pouczenia.

 

Jeden urzednik moze cie zalatwic w 5 sekund bez zadnej podstawy prawnej ! W takim kraju zyjesz i tyle

 

a sprawa faktur wysylanych mailem jest oczywista i niezgodna z prawem ..wiec po co ta dyskusja?

 

jedna moja klienta nie przyjela faktury w PDF i musialem wysłać ją w formie papierowaj.

Mówiła że miała kontrolę i że bez podpisu faktura jest nieważna.

 

Wiele firm wysyla faktury tylko emailem np Rejestracjadomen.pl, Superhost.

 

W mejlu z faktura jest informacja:

Zgodnie z rozdziałem 4 paragraf 12 Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 27.04.2004r. wystawiona faktura jest ważna bez podpisów odbiorcy oraz wystawiającego. Archiwizacja wymaga wydrukowania przesłanej faktury VAT.

  Faktura jest zapisana w formacie PDF. Jej odczyt jest możliwy za pomocą programu Adobe Acrobat Reader. Program można pobrać ze strony producenta http://www.adobe.com/products/reader/.

Czy te faktury skarbówka może zakwestionować?

Ed

a zapytaj te firmy czy czasem nie maja podpisu albo czy czasem nie wykorzystują elektronicznego systemu wymiany danych EDI.

Jezeli nie, to moga Ci zakwestionowac te f-ry , jak udowodnia ze sam je wydrukowales i taka jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety olecki dobrze mówi.

 

Prawo jest w dzisiejszych czasach najczęściej po stronie Urzędu Skarbowego.

 

Ja prowadzę małą firmę i często przyjmuje faktury i wysyłam za pomocą e-maila.

 

Zdaję sobie z tego sprawę, że nieraz coś może pójść nie tak, ale martwił bym się dopiero gbybym miał dużą firmę obracającą dużymi pieniędzmi, bo do takich najczęściej dowala się US. Ja z moimi obrotami mógłbym dostarczyć bez problemu zwykłe faktury.

 

Chodzi o to że jest łatwiej i ja z tego korzystam, kto chę dokument papierowy - wystawiam, jednak tylko na żądanie.

 

Nie ma dokładnej wytycznej i dlatego jeden Urząd karze, drugi przymyka oko, Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawa wystawiania faktur jest jasna i oczywista.

Ale mniej jasne i oczywiste jest wystawianie faktur przez Livenet.pl ...stad chcialbym prosic o wypowiedz osoby ktore posiadaja server w tej firmie.

Czy dostajecie regularnie faktury mailem? czy ktokolwiek z Was otrzymal fakture poczta tradycyjna?

 

bardzo ciekawi mnie taka informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kiedyś zajmowałem się sprawami faktur w pewnej firmie, która wykupiła usługę w firmie Livenet.pl

 

Potwierdzam, że firma Livenet nigdy nie wysyłała podpisanych faktur pocztą.

 

Napisałem specjalnie "podpisanych", gdyż jedyne faktury, które były wysyłane pocztą niczym nie odbiegały od tych wysyłanych w formie elektronicznej, czyli również bez podpisu.

 

Co do samego Livenetu, to z przykrością muszę stwierdzić, że schodzi na psy.

 

Zbyt dużo awarii i brak rozsądnych wyjaśnień do występujących awarii.

 

Zakładane SLA na poziomie +/- 97%, nie jest dotrzymywane, a na pokrycie strat nie ma co liczyć.

 

Nie polecam firmy nikomu, kto podchodzi poważnie do swoich Klientów, gdyż w pewnym momentach brakuje tłumaczeń, aby rozzłoszczeni Klienci nie żądali zwrotu pieniędzy lub nie pisali negatywnych opinii.

 

Ogólnie firmie LIVENET już dziękujemy.

 

___________

Pozdrawiam,

 

MEFI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znany jest np. przypadek ..gdzie jeden urzadnik ze skarbowego, wydal decyzje ze firma ma zaplacic 1mln kary za brak kasy fiskalnej w firmie ! W przepisach byla mowa, ze kara moze byc max. 30tys zł. I co z tego? urzad zajal mu konta firmowe, sciagal naleznosci a firma padła ..to oczywiste. I po 12 latach ..wlasciciel doszedl swoich racji w sądzie .. otrzyma zwrot kasy ..ale co z tego? firmy juz dawno nie ma ! a urzednik nawet nie dostal pouczenia.

 

Jeden urzednik moze cie zalatwic w 5 sekund bez zadnej podstawy prawnej ! W takim kraju zyjesz i tyle

kompletna bzdura, jak czytam takie wypociny to az sie noz w kieszeni otwiera...

Po 1. sama decyzja to nic wielkiego, mozna sie od niej odwolac do izby skarbowej i sprawy takie trwaja po 2-3 tyg, nie sadze zeby to bylo dlugo.

po 2. pod decyzja podpisuja sie conajmniej 3 osoby, pracownik, kierownik dzialu, naczelnik. Kompletna kpina z tym 1 mlnem, niezle bajki ktos Ci naopowiadal. Nie ma mozliwosci zeby cos takiego tak poprostu niezauwazalnie przeszlo przez rece tylu osob.

po 3. jezeli ktos sie odwola wykonanie kary zostaje wstrzymane, nie naliczane sa odsetki itd...

 

po 4.

czy ty w ogole miales kiedykolwiek kontakt z urzedem skarbowym? z izba skarbowa? od decyzji urzedu odwolujesz sie do IZBY nie do zadnego sadu...

 

 

uprzedzam pytania, tak pracuje w US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kompletna bzdura, jak czytam takie wypociny to az sie noz w kieszeni otwiera...

 

Mi również nóż się otwiera ;)

 

Zbyt dużo awarii i brak rozsądnych wyjaśnień do występujących awarii.

 

Ciekawe kiedy? Rok temu? Bo teraz ostatnia przerwa techniczna wystąpiła przy przenoszeniu sprzętu do drugiej serwerowni a akurat mam tam serwer GRY więc WIEM doskonale kiedy dzieciaki nie mogą się połączyć z serwerem

 

Zakładane SLA na poziomie +/- 97%, nie jest dotrzymywane, a na pokrycie strat nie ma co liczyć.

 

Rok temu?

 

wg. mnie jakość świadczonych usług przez LN znacznie się poprawiła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy? Rok temu?

 

Pewnie userowi nie chodziło o awarie całej sieci, tylko poszczególnych maszyn. W ovh też ludzie nieraz mają 0 problemów, 100% uptime od dawna i nie narzekają, inni jadą na forach po nich ile mogą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie userowi nie chodziło o awarie całej sieci, tylko poszczególnych maszyn. W ovh też ludzie nieraz mają 0 problemów, 100% uptime od dawna i nie narzekają, inni jadą na forach po nich ile mogą :D

 

Taki już los budżetowej serwerowni ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kompletna bzdura, jak czytam takie wypociny to az sie noz w kieszeni otwiera...

Po 1. sama decyzja to nic wielkiego, mozna sie od niej odwolac do izby skarbowej i sprawy takie trwaja po 2-3 tyg, nie sadze zeby to bylo dlugo.

po 2. pod decyzja podpisuja sie conajmniej 3 osoby, pracownik, kierownik dzialu, naczelnik. Kompletna kpina z tym 1 mlnem, niezle bajki ktos Ci naopowiadal. Nie ma mozliwosci zeby cos takiego tak poprostu niezauwazalnie przeszlo przez rece tylu osob.

po 3. jezeli ktos sie odwola wykonanie kary zostaje wstrzymane, nie naliczane sa odsetki itd...

po 4.

czy ty w ogole miales kiedykolwiek kontakt z urzedem skarbowym? z izba skarbowa? od decyzji urzedu odwolujesz sie do IZBY nie do zadnego sadu...

uprzedzam pytania, tak pracuje w US.

 

mozna sie odwolac do US? bardzo zabawne, naprawde! Uwazasz ze osoby te nie odwolywaly sie do US? nie bądź smieszny czlowieku!

To ze ty pracuejsz w US ..to nie znaczy ze US kazdy jest taki sam..i dobrze o tym wiesz. A jak nie wiesz, to zyjesz w wirtualnej rzeczywistosci swojego US moj kochany.

Poczytaj troszke, porozmawiaj z ludzmi ktorzy maja takie problemy, to bedziesz wiedzial.

 

Ludzie po 10 lat walczyli z US przed sadem, bo "Wasz" sąd urzedowy mial to gdzies...

 

piszesz bzdury z pozycji urzednika czy pracownika US ..nie znasz spraw, wiec nie gadaj glupot. Czlowieku kazdy normalny przedsiebiorca w tym kraju wie ..co to US i jakie tam decyzje zapadaja, czesto sprzeczne wobec siebie w roznych województwach!

 

Swoja droga - pewnie zaraz nam napiszesz ze US-y w Polsce to miód dla właścicieli firm co?

 

Co do odwolania do was, to chyba nie wziales pod uwage rozpatrzenia negatywnego takich spraw... co z tego ze wykonanie zostaje wstrzymane ..ale tylko do momentu kiedy wy powiecie "Mielismy racje" ! ..wiec jak napisles, jest to ok 3-4 tygodnie :)

 

Co do przypadków jakie opisalem, to sobie poczytaj troszke dobry czlowieku, bo dosc glosno bylo o tym, jak sie troszke wysilisz, to nawet znajdziesz dane firmy ktora maila taka przyjemnosc z urzedem. I co z tego....walczyl przed sądem przez 12 lat ..

i on nie jest odosobniony.

 

A co najwazniejsze ...zyjemy w kretynskim kraju, gdzie decyzja US jest wazniejsza od sadu. I najpierw egzekwuje sie kase od firmy a pozniej dopiero firma moze dochodzic swoich praw przed sadem.

A w praworzadnym kraju to wyglada tak, ze jak mi US cos zarzuca, a ja sie z tym nie zgadzam, to spotykamy sie w sadzie i tam zapada wyrok na korzysc jednej lub drugiej strony. To jest wtedy normalne ...

 

A ostatnia sprawa...

prawo jest jasne, mailem nie mozna wysylac faktur bez podpisu elektronicznego i to jest jasne i oczywiste. Chyba sam temu nie zaprzeczysz! A to jest tematem tego postu a nie to ze ty bronisz swojego miejsca pracy, bo to nie to forum.

 

WIEC ZROZUMCIE TO do cholery ..ze faktura wyslana w ten spsob jest niewazna.

A firma ..Livenet .czy raczej pseudofirma, nie sluchajac klienta, jest dla mnie firma przegrana.

Czlowiek ktory zarzadza ta firma, nie potrafi tego wszystkiego zlozyc do kupy. Co z tego ze otwiera nowe serverownie ..jak nie potrafi wydrukowac f-ry...

ale mnie to nie dziwi, bo on robi wszystko sam, wiec sie nie wyrabia ...

 

ceny niskie ..i jakoś żadna niestety. Nie stac ich na kogos kto ksieguje i wysyla f-ry, wiec robia wszystko sam .. byle jak i byle co.

 

aha...dodam jeszcze jedna kwestie, jaka zostala tu poruszona.

 

Co do dostepnosci servera, wydaje mi sie ze ostatnie co najmniej 6 miesiecy bylo bez wiekszego zarzutu. Co prawda miałem tam tylko zaplecze, więc nie sprawdzałem dokładnie - ale tu chyba tragicznie nie było.

 

Moim podstawowym problemem są formalności w tej firmie, których nikt nie potrafi pozbierać w kupe i jakoś tym zarządzać a to niestety też świadczy o nich. ..wg mnie bardzo źle.

 

Ale jak jeden z kolegów pisze, ma server gier tam i jest zadowolony... więc pewnie dla takich osób to może być dobry wybór a dla innych, firmowych klientów - już raczej nie.

 

Ja się wyniosłem od nich, bo musze mieć pewność utrzymania zaplecza, i server stoi gdzie indziej teraz. Miałem nawet brac tam 2 server - ale skoro doprosić się człowiek o faktury nie może, to co zrobić.

 

Ja jednak liczę na to, że wypowie się ktoś z Livenetu i zapewne pokaże tu skan nadania listu poleconego za potwierdzeniem do mnie, do firmy. Bo tylko wtedy jestem w stanie uwierzyć w bajki jakie opowiada Livenet, że wysyłali faktury. Przypomne, że miesiąc temu mieli juz wysłać wszystko poczta, poleconym za potwierdzeniem. I jakoś znów nie dotarło ... cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie zgadzam sie z zadnym Twoim zdaniem na temat US. Nie mam zamiaru bronic na sile skarbowki lecz nie lubie gdy ktos wypisuje kompletne bzdury nie poparte niczym. 

 

 

Twoje argumenty: bo ogolnie wszyscy wiedza ze US jest zly, ze oni ludzi okradaja, ze kiedys byla taka sprawa ( skoro byla, wskaz mi ja, a jezeli nawet nie pamietasz co to za firma byla to jak mozesz pamietac o co tam dokladnie chodzilo?!).

 

 

 

Przekrety w tym kraju robia glownie wlasciciele firm, osoby prowadzace dzialalnosc gospodarcza, nie urzad skarbowy. Ludzie odwoluja sie aktualnie od wszystkiego, jeden wyraz, jedna kwota omylnie wpisana i juz sla odwolania od wszelkich decyzji, postanowien, przeciagaja sprawy w nieskonczonosc i tak na prawde smieja sie w zywe oczy z US...

 

Napisze tylko tyle: 9 na 10 kontroli w firmach konczy sie wynikiem pozytywnym, powszechnie wiadomo ze 95% firm amortyzuje dochod jak najwiekszymi kosztami uzyskania. Wszystko co tylko mozliwe znajdzie sie w kosztach uzyskania przychodu. Niestety polskie prawo jest takie a nie inne i tak na prawde czesci rzeczy nie sposob udowodnic tak aby wytoczyc postepowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopie, nazw firm jest wiele, jeżeli mi zaplacisz moge ci podac conajmniej kilka, bo znajde je w 10 minut - ale za poswiecony czas mi zaplacisz ok?

dobrze pamietam, bo nie mam wybiórczej pamieci jak ty.

 

a teraz cos o czym nawet ty slyszales - OPTIMUS ... i Roman Kluska ... tez pewnie winny z punktu widzenia US

 

co do kontroli ..nie interesuja mnie jej wyniki, 9 na 10 ...czy 99/100 .co za roznica? zadna! puki urzednik nie bedzie ponosil finansowej odpowiedzi za swoje decyzje, lub sam urzad skarbowy. moze mi jeszcze powiesz ze urzad skarbowy w Polsce nie stoi ponad prawem?

 

to moze mi powiesz dlaczego zablokowano mi wszystkie konta firmowe, za niezaplacony mandat w wysokosci 50zl ? czy nie uwazasz ze skuteczne sciagniecie tej kwoty wystarczyloby zablokowanie odpowiedniej kwoty na koncie? a tu nie ..zablokowano mi wszystkie konta w calosci! wiec nie moglem przez ponad tydzien wykonywac zadnych zaplat.

 

poza tym, tlumacze Ci poraz kolejny kolego - ze nie to jest tematem rozmowy!!! .. moze teraz dotrze to do Ciebie.

 

Skoro jestes mądralą z US, to napisz z ktorego i podaj telefon do siebie - i napisz nam tu wszystkim, ze f-ry podsylane mailem bez podpisu są zgodne z prawem i sa wazne. Chetnie to uslysze od CIebie.

 

Dobrze wiesz ze nie sa i niepotrzebnie siejesz zament w tej dyskusji, bo mowimy tu o Livenet.pl i o tym, ze oni f-r nie wysylaja jak nalezy i zgodnie z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam tą dyskusję i moim zdaniem jej autor chyba sam nie wie już co chciał osiągnąć.

 

Może warto czasami napisać oficjalne pismo do US i odpowiedź na nie przedstawić wszystkim, których chce się przekonać?

Faktury w postaci elektronicznej są ważne w momencie ich wydrukowania, ale nie zamierzam się z Tobą kłócić - pisz do US, oni najlepiej Ci wyjaśnią.

 

Pozdrawiam,

Tom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktury w postaci elektronicznej są ważne w momencie ich wydrukowania.

 

Według litery prawa - nie są. Mimo, że wydruk faktury z pdfa jest nieodróżnialny od oryginału przesłanego pocztą tradycyjną to jednak oryginałem nie jest. A prawo precyzuje tę kwestię dosyć jednoznacznie - albo przesyłasz listem ze znaczkiem albo kupujesz podpis elektroniczny. Wydruk pdfa jest co najwyżej kopią. Co z tego, że prawo jest idiotyczne. Sędzia wydając wyrok nie ocenia prawa tylko je stosuje. Tak samo urząd skarbowy. Blokują ludziom konta bo ktoś uchwalił takie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos mowi ze livenet sie poprawilo to sobie kpiny robi ;/

Mnie livenet na 1000 zl orżnelo i co ?

 

Serwer 5 dni nie dzialal..kpiny

NIE POLECAM

pisalem o awarii do nich kilkanascie razy to powiedzieli ze nic nie doszlo

 

NIE POLECAM TEJ FIRMY !!!dolozyc lepiej 100 zl i miec np w serwerydedykowane.pl serwerek stabilny.

PS faktury wydrukowane tak potwierdzam iz sa wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo, że wydruk faktury z pdfa jest nieodróżnialny od oryginału przesłanego pocztą tradycyjną to jednak oryginałem nie jest.

 

masz rację, ale pod warunkiem że się przyznasz urzędnikowi z US,

że sobie tą FV sam wydrukowałeś z pdf a nie że przyszła pocztą ;)

chory problem polega na tym że nadawca wydrukuje z pdf = oryginał, a odbiorca robiąc TO SAMO = kopia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×