Skocz do zawartości
olecki

Livenet.pl - czy też macie takie problemy?

Polecane posty

masz rację, ale pod warunkiem że się przyznasz urzędnikowi z US,

że sobie tą FV sam wydrukowałeś z pdf a nie że przyszła pocztą ;)

 

Albo, że wystawca faktury przyzna się, że posłał Ci ją mailem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logout.pl nie wiem co ty chcesz osiągnąć, bo nie znasz prawa a dyskutujesz. ja nie musze pisac do US, bo zrobilo to juz wielu i kazdy kto troszke zna to prawo, to wie , ze f-ra wydrukowana nie jest f-ra ważną !!! to ze nie rózni się ona od takiej wyslanej poczta, to oczywiste - i tu wlasnie ten idiotyzm. Ale... jezeli do mnie przyjdzie kontrola i zapyta skad mam takie f-ry, to żeby one byly wazne, musze powiedziec ze livenet.pl wyslal je do mnie poczta tradycyjna. A jezeli oni pojda teraz do livenet i zapytaja ich jak wysylaja f-ry do klientow, to dam sobie rękę obciąć ze powiedza ze mailem. Kolejne pytanie bedzie takie ..ze zapytaja ich o podpis elektroniczny ...odpowiedz bedzie jasna, - nie posiadamy !

 

i teraz zgadnij od kogo zarządaja zwrotu VAT, bo wlasnie o VAT sie sprawa rozbija? ano odemnie i innych firm ktore puszczaly to w koszty!

 

Ja nie mam zamiaru nadstawiac karku i swoich pieniedzy i ryzykowac tym ze livenet powie ze wysylal je mailem ..a moze powie ze Poczta Polska.

 

Skoro w zyciu nic nie wyslali pewnie poczta, bo najwidoczniej w Sosnowcu ciezko dostac sie na poczte, to sprawa jasna, ze powiedza ze mailem i potwierdza to wszyscy klienci.

Nie znalazlem zadnego klienta ktory otrzymal f-re poczta.

 

Taki serverk to moze sobie kupil w livenecie mlody chlopak pod server gier, bo on i tak nie potrzebuje f-ry.

 

A do mnie przyjdzie kontrola i co? ..Pan Grzegorz z livenetu powie US ze ja w ogole ich klientem nie bylem i moze byc tak, ze nawet tych f-r nie ksiegowal. Bo wystawial je tak różnie, ze to smiechu jest warte. W jednym miesiacu wystawial 2 f-ry, a winnym 0 faktur (i wysylal mailem). Wiec jak to ksiegowal w przychodach? wg daty wystawienia f-ry musial ksiegowac 2 f-ry w jednym za dwa miesiace i 0 w drugim. Skoro abonament jest miesieczny.. to US tez zapyta sie z ciekowsci .. dlaczego nie wystawia ich regularnie... czyzby kierujac sie checia nie zaplacenia w danym miesiacu podatku?

 

sprawa jest tak niejasna - że teraz mozna wymyslac rozne dziwne rzeczy na ten temat.

 

Mnie tylko zastanawia dlaczego Livenet.pl unika wyslania f-ry poczta polska, mimo ze uzyskalem zapewnienie telefoniczne ze taka f-re otrzymam. I przyszla do mnie oczywiscie mailem ..a poczta jakims dziwnym trafem nie dotarla.

 

Z uslug livenet.pl oczywiscie zrezygnowalem, bo firma jest conajmniej niepewna, a na pewno niepowazna ! Zero profesjonalizmu i tyle....

 

Pana Logout.pl ..zarzucając mi, że sam nie wiem co chciałem osiągnać - odsyłam do pierwszego postu i mojego pytania skierowanego do klinetów Livenet.pl

Pytania są jasne i oczywiste. To, że później wielu się znalazło co twierdziło tak czy inaczej w temacie wystawiania f-ry, skierowało dyskusje na inny tor i tyle.

 

Nie bardzo rozumiem po co sie wypowiadasz Logout.pl , skoro pytanie skierowane było to klientów Livenet.pl ..ale jak widze, klientów wypowiedziało się mało, co albo wskazuje na to, że livenet na tym forum ma mało klientów, albo są tego inne powody.

 

Pytając o f-ry w tym wątku, chciałem dowiedzieć się, czy tylko ja ich nie otrzymuje, czy jest to problem ogólny. Jak widać, nikt nie potwierdził otrzymania f-ry pocztą, choć Pan z Livenet.pl twierdził że wysyłają je poczta polska ... ale najwyrazniej wszystkie znikają.

 

Pozdrawiam

 

Albo, że wystawca faktury przyzna się, że posłał Ci ją mailem.

 

no i właśnie o to chodzi. Teraz zgadnij co powie Livenet.pl w razie kontroli z US, skoro oni w życiu pewnie nie wysłali żadnej f-ry pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem po co sie wypowiadasz Logout.pl , skoro pytanie skierowane było to klientów Livenet.pl ..ale jak widze, klientów wypowiedziało się mało, co albo wskazuje na to, że livenet na tym forum ma mało klientów, albo są tego inne powody.

 

Logout.pl jest też swego rodzaju klientem, bo z tego co pamiętam mają podsieć w livenecie. Tyle, że jak jest z fakturami w przypadku livenet->logout to akurat nie wiem, bo się tym pan Tom nie chwalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chłopie, nazw firm jest wiele, jeżeli mi zaplacisz moge ci podac conajmniej kilka, bo znajde je w 10 minut - ale za poswiecony czas mi zaplacisz ok?

dobrze pamietam, bo nie mam wybiórczej pamieci jak ty.

za dyskusje nie mam zamiaru placic, rozpoczoles temat wiec go kontynuuj, tym co powyzej napisales udowadniasz tylko nieznajomosc tematu i fakt iz jestes bajkopisarzem.

ps. daruj sobie te "chlopie"

 

 

a teraz cos o czym nawet ty slyszales - OPTIMUS ... i Roman Kluska ... tez pewnie winny z punktu widzenia US

a masz w ogole pojecie o co chodzilo z Optimusem? I ile lat temu ta cala sprawa miala miejsce? Poczytaj.

 

co do kontroli ..nie interesuja mnie jej wyniki, 9 na 10 ...czy 99/100 .co za roznica? zadna! puki urzednik nie bedzie ponosil finansowej odpowiedzi za swoje decyzje, lub sam urzad skarbowy. moze mi jeszcze powiesz ze urzad skarbowy w Polsce nie stoi ponad prawem?

Jezeli podatnik zacznie ponosic konsekwencje za swoje przekrety, niewiedze i glupote to ja tez chetnie przyjme na klate konsekwencje finansowa za swoje bledy. To dziala w 2 strony frustracie.

PS. przestan uzywac ! - to oznacza krzyk w internecie.

 

 

to moze mi powiesz dlaczego zablokowano mi wszystkie konta firmowe, za niezaplacony mandat w wysokosci 50zl ? czy nie uwazasz ze skuteczne sciagniecie tej kwoty wystarczyloby zablokowanie odpowiedniej kwoty na koncie? a tu nie ..zablokowano mi wszystkie konta w calosci! wiec nie moglem przez ponad tydzien wykonywac zadnych zaplat.

pewnie dlatego iz mimo 3 upomnien nie zaplaciles glupich 50 zl.

 

 

poza tym, tlumacze Ci poraz kolejny kolego - ze nie to jest tematem rozmowy!!! .. moze teraz dotrze to do Ciebie.

rozpoczoles dyskusje na temat US a teraz sie z nie wycofujesz? Braklo argumentow...

 

Skoro jestes mądralą z US, to napisz z ktorego i podaj telefon do siebie - i napisz nam tu wszystkim, ze f-ry podsylane mailem bez podpisu są zgodne z prawem i sa wazne. Chetnie to uslysze od CIebie.

nie jestem zadnym madrala, wypraszam sobie.

Oczywiscie juz podaje Ci numer telefonu oraz rozmiar bielizny.

O interpretacje prawa skieruj sie do IZBY Skarbowej. Ta usluga obarczona jest bodajze oplata, chyba 30 zl. Dostaniesz wszystko ladnie na pismie. Urzad skarbowy sie takimi sprawami nie zajmuje.

PS. nic nigdy nie napisalem o fakturach wiec cos chyba Ci sie miesza w glowce, za duzo wiedzy na raz?

 

 

Dobrze wiesz ze nie sa i niepotrzebnie siejesz zament w tej dyskusji, bo mowimy tu o Livenet.pl i o tym, ze oni f-r nie wysylaja jak nalezy i zgodnie z prawem.

gdzie ja napisalem ze sa wazne badz nie?

 

Naprawde mam nieodparte wrazenie ze rozmawiam ze sciana, pusta sciana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie mądralo z urzędu skarbowego. Pisze Pan bzdury - choć cały świat wie co robi US i jak to robi. Tak jak powiedziałem - na pana widzimisie, znajde Panu konkretne sprawy z konkretnymi wyrokami.

To Pan kompletnie nie zna sprawy, pisze Pan bzdury o sądach w urzędzie skarbowym - tak jakby to była jakaś wyrocznia. Niech Pan mnie i innych podatników nie rozśmiesza, bo albo jest Pan nawiedzonym podatnikiem który Bóg wie czemu broni urzędu skarbowego albo jest Pan rzeczywiscie pracownikiem US i to jakimś zakochanym w swojej instytucji.

 

Dyskusja o Urzędzie Skarbowym zaczęła sie od tego czy f-ra wysłana mailem jest ważna czy też nie - i tyle, nie bardzo rozumiem co Pan chce udowodnić - chyba swój charakter, że wpieprza się Pan w kazdą dyskusje, choc nie ma o niej zielonego pojęcia. Rozumie Pan temat tej dyskusji ? chyba nie ... odnosze wrażenie, ze Pan jest pustą ścianą - skoro czytanie sprawia Panu tak wielki ból i tak wielką trudność. Nie interesują mnie Pana bzdurne dywagacje - bo żyje Pan w swoim małym świecie i nie wie Pan co się dzieje dookoła.

Prosze sobie spojrzeć na spisy spraw sądowych miedzy obywatelami a US i spojrzeć na wyniki tych spraw.

 

Dodam jeszcze jedno - wcale nie twierdzę że US wydaje same bledne decyzje, ale zdarzaja sie takie i wcale ja nie mam zamiaru być jedną z takich ofiar. Dlatego chce być uczciwym podatnikiem, mieć te faktury dostarczone poczta polska - do czego zobowiązuje mnie prawo oraz prawo zobowiązuje również firmę LiveNet.

Rozumie Pan to? ..chyba nie bardzo....ale inni zapewne rozumieją, może ktoś kiedyś to Panu wytłumaczy.

 

Ja zaczynam w ogóle zastanawiać się czy livenet czasem nie robi lewizny i w razie kontroli krzyżowej nie okaże się że faktury jakie my wysłali kiedyś mailem nie mają u nich pokrycia. Nigdzie przecież nie mam umowy z nimi, nie mam podpisanych faktur itd... z całej reszty mogą się wykręcać i kombinować.

Stąd też myslałem ze ktoś z livenet wypowie się w tym temacie i sprawe wyjaśni (np. że wynika to z ich bałaganu czy kompletnego lenistwa) - ale tak się nie stało - co mnie również dziwi.

Nie zabrał też głoś nikt - kto takową fakturę otrzymał - też dziwne...

 

Poddaje pod rozwagę korzystanie z usług tej firmy (szczególnie jeżeli bierze się od nich f-ry, ktore wysylaja mailem - mało tego, wysyłaja nie ze swojego maila, a z szybkiejfaktury czy innego systemu)

 

A Pan juventinio niech rozpocznie dyskuje w nowym temacie o Urzędach Skarbowych, chętnie wezme w niej udział a tu niech nie robi śmietniku.

Mam wiele argumentów i mogę je w osobnym wątku przedstawić - proszę podać link do takiego wątku.

 

A co do mojego mandatu drogi juventinio ..to żadnego wezwania nie dostałem, ani z Policji, ani tym bardziej z US!!!! Nie znasz sprawy, a znów się mądrzysz!

I tak kochaniutki postępuje twoja czy nie twoja instytucja ... i jakie masz na to argumenty?

jakim prawem blokuje się mi cale konto skoro zaleglosc wynosi 50zl? przeciez mozna zablokowac do wysokosci kary prawda?

 

juventinio - lepiej się już nie wygłupiaj, bo błaźnisz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W calym Twoim poscie nie ma ani jednego merytorycznego argumentu w dyskusji. Mnostwo ogolnikow, zero konkretow. Dodatkowo obrazasz mnie na kazdym kroku bo mam inne zdanie niz ty? Bo wytykam Ci ze opowiadasz BAJKI? Uwazam, ze nie ma sensu kontynuowac tej dyskusji. Dla Ciebie po prostu US jest zly, tak samo jak dla 15 latkow Policja. Wiesz co jesszcze Cie z nimi laczy? Tak samo jak te dzieciaki, nie jestes w stanie podac zadnego konkretnego powodu dlaczego nie lubisz US. 

Mimo wszystko pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu livenet. Tez chcialem ostatnio wykupic tam serwer jednak ze wzgledu na taki problem z fakturami jak tu ktos opisal zrezygnowalem. A jeszcze poradzilem sie znajomego ktory ma firme hostingowa gier multimedialnych i swojego czastu tez korzystal z uslug livenet'u i co sie okazalo, ze faktury dochodza tylko na maila. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę faktury z e-maila :) Mam ją od razu, kopiuję sobie wszystkie dane do programu - oszczędność czasu i pieniędzy. Szczególnie jak się później trzeba użerać, że poczta czegoś nie dostarczyła. Oczywiście jak później dojdzie papierek to też jest miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wolę faktury z e-maila :) Mam ją od razu, kopiuję sobie wszystkie dane do programu - oszczędność czasu i pieniędzy. Szczególnie jak się później trzeba użerać, że poczta czegoś nie dostarczyła. Oczywiście jak później dojdzie papierek to też jest miło :)

 

To powiedz mi jak to w koncu jest z tymi fakturami. Jest to legaglne czy nie jest. Bo jak przeczytalem caly ten temat to sam sie w tym pogubilem. Olecki twardo twierdzi, ze nie jest to prawne. Jak to jest w koncu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To powiedz mi jak to w koncu jest z tymi fakturami. Jest to legaglne czy nie jest. Bo jak przeczytalem caly ten temat to sam sie w tym pogubilem. Olecki twardo twierdzi, ze nie jest to prawne. Jak to jest w koncu ?

 

Nie jest - ale nikt Ci nie udowodni, że wydrukowana przysłana emailem nie jest przysłaną listem - bo nie musi być podpisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest - ale nikt Ci nie udowodni, że wydrukowana przysłana emailem nie jest przysłaną listem - bo nie musi być podpisana.

 

Ehhh. Wiem, ze masz firme i wierze Ci na slowo, ale w tych postach pojawil sie aspekt dotyczacy podpisu ekeltronicznego, wiec jak to z tym jest ?. Skoro tak sie sprawy maja to moze jednak zaryzykuje tego livenet'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz faktury są wysyłane pocztą na życzenie. Automatycznie są na email a pocztą trzeba czekać aż dojdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz faktury są wysyłane pocztą na życzenie. Automatycznie są na email a pocztą trzeba czekać aż dojdą :)

 

 

 

Ja to rozumiem, ale nie ma obiektywnej oceny patrzac na te posty i co jest z tym podpisem elektronicznym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktura, nawet bez podpisu i pieczątki, musi być wysłana pocztą lub doręczona osobiście.

 

Oczywiście z punktu widzenia odbiorcy tej faktury. Wystawca wcale nie musi jej wysyłać.

A jak już napisał ollli, tylko 50-60 letni księgowi wymagają pieczątki i podpisu na fakturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio coś problemy z livenetem mam ;/

pisze do admina na gg że potrzebuje reinstal dedyka i ile będzie on trwał, stwierdza on że od 2-3h i żebym prośbę napisał na maila.

Więc spoko pisze prośbę na maila o 15:22, dochodzi 23:00 a tu ani widu ani słychu jakiejś informacji czy się za to wzięli czy nie ;/ czas wynajmu leci a oni po prostu olewka jak na GG tak samo na e-mail :/ do bok nie dzwonie bo znając życie raz, drugi się dodzwonię a potem nie da rady bo nikt odbierać nie będzie (już raz tak miałem w livenecie, mojego telefonu nie odbierali ale jak znajomy zadzwonił to odebrali, gdy przedstawił o co chodzi, rozłączył się po 2 dniach dzwoni żeby wykonali to o co prosiliśmy 2 dni wcześniej bo dalej to nie jest zrobione a tu ciach! nie odbierają jego telefonów tak samo jak moich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście z punktu widzenia odbiorcy tej faktury. Wystawca wcale nie musi jej wysyłać.

A jak już napisał ollli, tylko 50-60 letni księgowi wymagają pieczątki i podpisu na fakturze.

 

Może źle się wyraziłem, dodam do swojej wypowiedzi "by stanowiła podstawę do dokonania odliczenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

 

Kwestia jest taka, że fakt faktem mnie też livenet w konia zrobiło

Zapłacilem im za 2 miesiące z góry. Po czym dedyki 2 chodziły pięknie a później na 3 dni miałem awarie.

Wysłałem jakies 7 maili, po czym odziwo po 4 dniach do mnie wróciły, kiedy to chciałem udowodnić, że takie maile zostały wysłane.

Praktycznie wszędzie zawsze maile mi docieraja...tylko jakos do nich nie doszly...dziwne. A wysylalem z dwoch skrzynek

 

Po takim incydencie przenioslem swoje dedyki do etop.pl przynajmiej nie pluja w twarz i nie wyzywaja.

Poprosilem o zwrot pieniedzy od livenetu te 600 zl. Dostalem informacje iz nie otrzymam tego zwrotu poniewaz moge sie ubiegac o niego do 7 dni od otrzymania serwera

Takze dla mnie to jeden wielki szajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×