Skocz do zawartości
Malitek

[opinie] Unixstorm.org

Polecane posty

Myślę, że na mocny styk taka konfiguracja powinna starczyć:

Zestawienie:

Procesory współ.: 0 x 15.00 => 0.00 PLN

Procesory ded.: 1 x 65.00 => 65.00 PLN

Pamięć: 1 x 16.00 => 16.00 PLN

Dysk: 10 x 0.50 => 5.00 PLN

Limit transferu: 200 x 0.50 => 100.00 PLN

Dodatkowe IP: 0 x 8.00 => 0.00 PLN

Płatne wsparcie: 1h => 0.00 PLN

System operacyjny: 0.00 PLN

Panel administracyjny: 0.00 PLN

Instalacja: 0.00 PLN

Gratis: 0.00 PLN

 

Razem: 186.00 PLN netto

Razem do zapłaty: 226.92 PLN brutto /1 m-c

 

Dziękuję Ci bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem przed chwilą serwer WWW, wszystko trwało dosłownie 10 minut.

Mam tylko prośbę, mógłby ktoś podać mi adresy DNS, UnixStorm-u ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PostgreSQL uruchomione (dla kont Biznes, Max i Reseller).

Więcej tutaj.

 

Tak, wiem :) Dostałem maila, zakupiłem stosowne usługi, napisałem również 2 tickety związane z PostgreSQL. Miło, że staracie się Państwo realizować życzenia klientów, za co dziękuję :)

 

Poza uwagami związanymi z PgSQL to jeszcze chciałbym aby w jakimś stopniu można było włączyć polski FTS na PostgreSQL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że z konta, które zakupiłem na rok czasu nie korzystałem zbyt wiele, mogę polecić usługi tej firmy.

Kontakt z administratorem hostingu jest bardzo dobry. Zadawałem sporo pytań zarówno przed kupnem hostingu jak i po, miałem problemy, zawsze dostawałem odpowiedź maksymalnie do 24 godzin tj. zauważyłem, że Pan Michał Gottlieb dostępny jest zazwyczaj około 10-12, bo właśnie około tych godzin dostawałem najwięcej odpowiedzi, ponadto administrator jest bardzo cierpliwy. Sprawdzałem również szybkość przesyłania/pobierania danych na serwer i gwarantuję, że szybkość jego jest wystarczająca tj. bardzo dobra :) Nie mam ogólnie żadnych zastrzeżen w związku z działaniem tej firmy.

 

Napiszę poniżej co sądzę po całości.

 

Pozytywne rzeczy:

1. Strona czytelna i bardzo ładna, choć kilka elementów jak i ułożenie ich jest bynajmniej dla mnie dziwne.

 

Negatywne rzeczy:

1. Program partnerski, a dokładniej jego bannery nie są zbyt przyjemne dla oka, takie moje odczucie.

Moim zdaniem powinny być w różnych rozmiarach i bardziej zaawansowane/zachęcające graficznie.

2. Nie znalazłem opcji, która umożliwiłaby wejście do konta pocztowego przez moją domenę np. http://poczta.mojadomena.pl/ etc.

3. Imo w koncie użytkownika na stronie unixstorm, po opłaceniu i zrealizowaniu pakietu powinny być jakieś dojścia do panelu administracyjnego i poczty, niżeli przesyłanie wszystkich adresów IP z dostępem do poczty/panelu administracyjnego drogą e-mailową, w dodatku pierwszy raz spotkałem się, że dostaję jakieś IP do w/w opcji, niżeli adres domeny unixstorm z portem do łączenia się.

4. Nie wiedziałem, że w unixstorm.org jest DirectAdmin (myślałem, że tak czytelna strona, posiada jakiś własny panel, lub coś bardziej przyjaznego dla oka) którego niestety nie cierpię, za badziewną estetykę tego panelu tj. panel niby jest po polsku, lecz sporo rzeczy jest po angielsku tak czy siak, do tego rozjeżdżanie się panelu raz na szerokość połowy okna przeglądarki, raz wyjeżdża za przeglądarkę, że trzeba suwakiem przesuwać itd. Planowałem wykorzystać konta e-mail dla zasłużonych użytkowników mojego serwisu, aby oni mieli możliwość własnego e-maila w mojej domenie, lecz niestety nie dość, że nie zauważyłem możliwości łączenia się do e-maila za własną domeną, tylko poprzez IP (...) to konto pocztowe jest tak odrażające wyglądem podobnie jak DA, że sam nie mam zamiaru z niego korzystać niestety.

 

 

 

Mimo tego, firma solidna jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michał Gottlieb dostępny jest zazwyczaj około 10-12, bo właśnie około tych godzin dostawałem najwięcej odpowiedzi

Dostępny jestem zawsze w godzinach pracy firmy, czyli od 9 do 17 (mailowo i telefonicznie).

 

Po tych godzinach w miarę możliwości staramy się również odpisywać i realizować zgłoszenia, ale jeśli zapytanie trafia do nas późnym wieczorem to odpowiedź najczęściej jest następnego dnia rano - stąd pewnie podane wyżej godziny odpowiedzi od 10 do 12. Niestety odpisywanie na wszystkie zgłoszenia przez 24h/dobę jest raczej niewykonalne, przy czym odpowiedzi w godzinach pracy są wysyłane najczęściej w ciągu 10-20 minut od otrzymania.

 

1. Program partnerski, a dokładniej jego bannery nie są zbyt przyjemne dla oka, takie moje odczucie.

Moim zdaniem powinny być w różnych rozmiarach i bardziej zaawansowane/zachęcające graficznie.

 

Program Partnerski został uruchomiony dla klientów jako coś dodatkowego i nie jest to powiązane z działaniem usług.

Są tam jeszcze pozostałości po starej stronie (stąd takie, a nie inne bannery) i pewnie dodamy nowe w najbliższym czasie.

 

Poza tym bannery każdy może zmodyfikować samodzielnie lub nawet wykonać własne (co niektórzy już robili) - dla systemu istotny jest tylko link kierujący do naszej strony przez PP.

 

2. Nie znalazłem opcji, która umożliwiłaby wejście do konta pocztowego przez moją domenę np. http://poczta.mojadomena.pl/ etc.

Szkoda, że nie otrzymaliśmy wcześniej tego zgłoszenia bo od razu zostałoby to wyjaśnione...

 

Oczywiście, że można ustawić webmaile na własnym adresie i nie jest to absolutnie żadnym problemem. Można to zrobić nawet na kilka sposobów:

1) Ustawić przekierowanie URL w panelu DirectAdmin z własnej domeny na adres webmaila (samodzielnie).

2) Dodać własną domenę w panelu DirectAdmin, a w jej indeksie wpisać ramkę pobierającą zawartość webmaila.

3) Stworzyć własną stronę logowania pod własnym adresem, która będzie przekazywała POSTem dane do formularza właściwego webmaila.

4) Zainstalować własnego, dowolnego webmaila i pod dowolną własną domeną.

We wszystkich przypadkach można to wykonać samodzielnie i nie ograniczamy tutaj niczego w żaden sposób...

 

3. Imo w koncie użytkownika na stronie unixstorm, po opłaceniu i zrealizowaniu pakietu powinny być jakieś dojścia do panelu administracyjnego i poczty, niżeli przesyłanie wszystkich adresów IP z dostępem do poczty/panelu administracyjnego drogą e-mailową, w dodatku pierwszy raz spotkałem się, że dostaję jakieś IP do w/w opcji, niżeli adres domeny unixstorm z portem do łączenia się.

Pomyślimy nad umieszczeniem linku do panelu, przy czym do tej pory nikt takiego czegoś nie zgłaszał bo adres panelu jest tak banalny, że ciężko go zapomnieć.

 

Kolejny raz szkoda, że nie skontaktował się Pan z nami w tej sprawie bo nie jest tak, jak Pan sugeruje. Adres panelu zawsze ma postać dowolnej domeny kierującej na ten serwer i portu 2222. Przykładowo, jeśli na danym koncie jest domena "domena.pl" to adresem panelu jest:

http://domena.pl:2222/

 

Absolutnie nie ma obowiązku używania adresu IP. Ten jest podawany tylko po to, aby klient, który nie posiada żadnej domeny lub nie może się za jej pomocą dostać do panelu (np. z powodu braku popawnych wpisów DNS), mógł bez problemu zalogować się do DirectAdmina. Nie jest wymagane w żaden sposób używanie adresu IP do łączenia z panelem...

 

4. Nie wiedziałem, że w unixstorm.org jest DirectAdmin (myślałem, że tak czytelna strona, posiada jakiś własny panel, lub coś bardziej przyjaznego dla oka) którego niestety nie cierpię, za badziewną estetykę tego panelu tj. panel niby jest po polsku, lecz sporo rzeczy jest po angielsku tak czy siak, do tego rozjeżdżanie się panelu raz na szerokość połowy okna przeglądarki, raz wyjeżdża za przeglądarkę, że trzeba suwakiem przesuwać itd. Planowałem wykorzystać konta e-mail dla zasłużonych użytkowników mojego serwisu, aby oni mieli możliwość własnego e-maila w mojej domenie, lecz niestety nie dość, że nie zauważyłem możliwości łączenia się do e-maila za własną domeną, tylko poprzez IP (...) to konto pocztowe jest tak odrażające wyglądem podobnie jak DA, że sam nie mam zamiaru z niego korzystać niestety.

Tak jak wyżej - znowu wynika to z braku kontaktu z nami...

 

DirectAdmin jest obecnie jeszcze na wszystkich naszych serwerach, ale informacja o tym jest w kilku miejscach na naszej stronie. Nie dość, że tego nie ukrywamy to wręcz nawet ogłaszamy gdzie się tylko da. Odnośnie rozjeżdżania panelu - nie mieliśmy od nikogo takich zgłoszeń więc proszę o przesłanie zrzutów ekranu mailem do nas wraz z podaniem systemu operacyjnego, przeglądarki i używanej rozdzielczości.

 

Jeśli chodzi o emaile to tutaj już niestety nie rozumiem... Przecież każdy klient może samodzielnie zakładać własne konta pocztowe pod dowolną, własną domeną...

Oczywiście, że można też się łączyć z serwerami pocztowymi poprzez swoje domeny - nigdy nie pisaliśmy, że musi Pan używać adresu IP i nie rozumiem skąd taki wniosek...

Adresem serwerów pocztowych jest zawsze: mail.domena.pl (gdzie "domena.pl" jest dowolną domeną klienta, wskazującą na dany serwer).

 

Odnośnie "odrażającego konta pocztowego" - co mamy przez to rozumieć? Konto pocztowe samo w sobie nie wygląda... :-)

Wyglądać może jakoś webmail, ale tych jest kilka, w dodatku z możliwością zmiany skinu i nawet można zainstalować własny... Przecież my tutaj kompletnie niczego nie narzucamy...

Za wygląd klienta pocztowego, tudzież Outlooka czy innnego podobnego nie odpowiadamy z przyczyn oczywistych...

 

 

Reasumując, proszę o kontaktowanie się z nami w przypadku wątpliwości bo my naprawdę nie gryziemy. :-)

 

Na wszystkie wyżej podane sprawy można błyskawicznie uzyskać od nas odpowiedź bez potrzeby pisania tego na forum. To są w końcu normalne rzeczy, które umożliwiamy na serwerach i z których korzysta mnóstwo klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dam swoją opinie :). Mam tam konto od połowy lutego (pakiet MAX-1). Miałem tylko jeden raz problem z ich mysql (jakiś po przeniesieniu mysql mi się rozleciał, ale wystarczyła komenda do naprawiania tabel). Strony działają bez zarzutu. Jedynie SB na phpbb by przemo strasznie przymula, ale za to chat z phpbb3 chodzi jak należy. Jeszcze jedna rzecz która mi się nie podoba to nowy desing strony. Według mnie ten ciemniejszy był o wiele ładniejszy i przyjemniejszy dla oka (przynajmniej skin z DA został stary :) ). Mogę polecić hosting.

I brakuje mi dwóch rzeczy.

-Logi obciążeń

-Informacja ile %mocy procesora może wykorzystywać dany pakiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na post #110

 

Mój post został napisany nie po to, aby oczernić Pana firmę, bo naprawdę jest ona solidna, chciałem jedynie przedstawić kilka drobnych szczegółów pod względem pewnych rzeczy, które mi osobiście nie odpowiadają wyglądem, bo do działania firmy nie ma żadnych zastrzeżeń, a nie chciałem pisać na e-mail z każdą duperelą, bo wiem, że ma Pan setki innych spraw na głowie, niżeli tłumaczenie każdemu po kolei dlaczego tak to wygląda, a nie inaczej.

 

Poza tym bannery każdy może zmodyfikować samodzielnie lub nawet wykonać własne (co niektórzy już robili) - dla systemu istotny jest tylko link kierujący do naszej strony przez PP.

 

Patrzyłem jedynie na wygląd zewnętrzny widniejących już w programie partnerskim bannerów i nie zwróciłem uwagi, że każdy użytkownik posiada własny link, lecz mimo to nieciekawie by było dla mnie bynajmniej, gdybym spędził kilka godzin robiąc własny banner graficzny/banner w flashu, a następnie, któryś z miłych użytkowników unixstorm skopiował by go na swoją stronę, chyba, że macie coś na to zaradzić? :)

 

2. Nie znalazłem opcji, która umożliwiłaby wejście do konta pocztowego przez moją domenę np. http://poczta.mojadomena.pl/ etc.
Szkoda, że nie otrzymaliśmy wcześniej tego zgłoszenia bo od razu zostałoby to wyjaśnione...

 

Fakt, nic takiego nie zgłaszałem, bo myślałem, że jest to niemożliwe, szukałem trochę w DirectAdmin i nic takiego nie znalazłem, lecz czytając dalszą część Pana posta, wynika, że jednak można :)

 

Oczywiście, że można ustawić webmaile na własnym adresie i nie jest to absolutnie żadnym problemem. Można to zrobić nawet na kilka sposobów:

1) Ustawić przekierowanie URL w panelu DirectAdmin z własnej domeny na adres webmaila (samodzielnie).

2) Dodać własną domenę w panelu DirectAdmin, a w jej indeksie wpisać ramkę pobierającą zawartość webmaila.

3) Stworzyć własną stronę logowania pod własnym adresem, która będzie przekazywała POSTem dane do formularza właściwego webmaila.

4) Zainstalować własnego, dowolnego webmaila i pod dowolną własną domeną.

We wszystkich przypadkach można to wykonać samodzielnie i nie ograniczamy tutaj niczego w żaden sposób...

 

Nie jestem zbyt doświadczony w tych sprawach i z chęcią dowiedziałbym się w jaki sposób można zrobić każdą z w/w przez Pana opcji.

Musiałbym przystąpić i sprawdzić jak to działa, lecz nie rozumiem jak mam poszczególny punkt wykonać.

 

Pomyślimy nad umieszczeniem linku do panelu, przy czym do tej pory nikt takiego czegoś nie zgłaszał bo adres panelu jest tak banalny, że ciężko go zapomnieć.

 

No tak, teraz uważam również, że jest to zbędne, ponieważ nie wiedziałem, że mogę logować się do wszystkiego z własnej domeny z odpowiednim portem, a sugerowałem się jedynie na adresie IP, który został mi podany wraz z e-mailem przy kupnie usługi :)

 

DirectAdmin jest obecnie jeszcze na wszystkich naszych serwerach, ale informacja o tym jest w kilku miejscach na naszej stronie.

 

Przez to zdanie zrozumiałem, że szykuje się nowy panel administracyjny, czy jestem w błędzie? :)

Jeżeli tak, to ciekawie by było, gdyż fanem DirectAdmina nie jestem, choćby za to, że nie jest zbyt czytelny i estetyczny.

 

Odnośnie rozjeżdżania panelu - nie mieliśmy od nikogo takich zgłoszeń więc proszę o przesłanie zrzutów ekranu mailem do nas wraz z podaniem systemu operacyjnego, przeglądarki i używanej rozdzielczości.

 

Chodziło mi bardziej o to, że panel nie ma stałej szerokości na każdych podstronach, nie wiem czy tak jest w każdym hostingu, czy tylko tutaj, lecz na stronie głównej w DA szerokość jest na połowę strony, zaś po wejściu dalej (obojętnie gdzie) szerokość strony już jest inna, przejdę dalej gdzieś i znowu jest inna.

 

 

Jeśli chodzi o emaile to tutaj już niestety nie rozumiem... Przecież każdy klient może samodzielnie zakładać własne konta pocztowe pod dowolną, własną domeną...
No tak, teraz uważam również, że jest to zbędne, ponieważ nie wiedziałem, że mogę logować się do wszystkiego z własnej domeny z odpowiednim portem, a sugerowałem się jedynie na adresie IP, który został mi podany wraz z e-mailem przy kupnie usługi :)

 

Oczywiście, że można też się łączyć z serwerami pocztowymi poprzez swoje domeny - nigdy nie pisaliśmy, że musi Pan używać adresu IP i nie rozumiem skąd taki wniosek...

 

To nie był wniosek, to po prostu moja niewiedza, że mogę logować się również z własnej domeny :)

 

Adresem serwerów pocztowych jest zawsze: mail.domena.pl (gdzie "domena.pl" jest dowolną domeną klienta, wskazującą na dany serwer).

 

Wpisując tak jak Pan podał widzę następującą treść na białym tle:

 

This IP is being shared among many domains.

To view the domain you are looking for, simply enter the domain name in the location bar of your web browser.

 

 

Odnośnie "odrażającego konta pocztowego" - co mamy przez to rozumieć? Konto pocztowe samo w sobie nie wygląda... :-)

 

Chodziło mi bardziej o to, że nie wygląda ono zbyt estetycznie (np. Squirrelmail) i nie miałbym zamiaru korzystać z konta pocztowego, które przedstawia taki wygląd jaki przedstawia, a co dopiero udostępnić kilka kont osobom innym.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Logi obciążeń

-Informacja ile %mocy procesora może wykorzystywać dany pakiet

Skoro takich rzeczy nie ma to znaczy, że Unixstorm podchodzi do kwestii obciążenia z dystansem, a więc nie ma tutaj wartości odgórnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój post został napisany nie po to, aby oczernić Pana firmę, bo naprawdę jest ona solidna, chciałem jedynie przedstawić kilka drobnych szczegółów pod względem pewnych rzeczy, które mi osobiście nie odpowiadają wyglądem, bo do działania firmy nie ma żadnych zastrzeżeń, a nie chciałem pisać na e-mail z każdą duperelą, bo wiem, że ma Pan setki innych spraw na głowie, niżeli tłumaczenie każdemu po kolei dlaczego tak to wygląda, a nie inaczej.

Rozumiem i nie ma problemu, ale naprawdę warto jednak pytać. W końcu po to jesteśmy, aby odpowiadać na wszysttkie pytania i nie ważne ile lub jakich pytań dziennie do nas przychodzi. :-)

 

Osobiście w takich sprawach polecam kontakt telefoniczny - najszybciej i najwygodniej.

 

Patrzyłem jedynie na wygląd zewnętrzny widniejących już w programie partnerskim bannerów i nie zwróciłem uwagi, że każdy użytkownik posiada własny link, lecz mimo to nieciekawie by było dla mnie bynajmniej, gdybym spędził kilka godzin robiąc własny banner graficzny/banner w flashu, a następnie, któryś z miłych użytkowników unixstorm skopiował by go na swoją stronę, chyba, że macie coś na to zaradzić? :)

Jak wspomniałem - dodamy nowe bannery, ale nie możemy zrobić kilkuset wersji plików graficznych bo przecież co osoba to inny gust. Jeśli komuś nie pasują istniejące bannery na własnej stronie to niestety nie może od nas z tego powodu wymagać nagle zmiany loga...

 

Nie jestem zbyt doświadczony w tych sprawach i z chęcią dowiedziałbym się w jaki sposób można zrobić każdą z w/w przez Pana opcji.

Musiałbym przystąpić i sprawdzić jak to działa, lecz nie rozumiem jak mam poszczególny punkt wykonać.

 

Najprościej: dodać domenę (np. poczta.domena.pl) w panelu DA, wejść do niej, kliknąć w "Przekierowania URL", ustawić "301" i wpisać w adresie docelowym: http://www.domena.pl/roundcube/

To wszystko. Po objaśnienia pozostałych rozwiązań zapraszam do kontaktu bezpośrednio aby nie zaśmiecać tego forum.

 

Przez to zdanie zrozumiałem, że szykuje się nowy panel administracyjny, czy jestem w błędzie? :)

Jeżeli tak, to ciekawie by było, gdyż fanem DirectAdmina nie jestem, choćby za to, że nie jest zbyt czytelny i estetyczny.

"Szykuje się" to raczej nie jest odpowiednie określenie, ale chodzi nam taki po głowie wraz z przejściem na klastry. To jednak jeszcze trochę potrwa...

 

Chodziło mi bardziej o to, że panel nie ma stałej szerokości na każdych podstronach, nie wiem czy tak jest w każdym hostingu, czy tylko tutaj, lecz na stronie głównej w DA szerokość jest na połowę strony, zaś po wejściu dalej (obojętnie gdzie) szerokość strony już jest inna, przejdę dalej gdzieś i znowu jest inna.

To się zgadza, ale o ile pamiętam strona zmienia szerokość tylko w kilku miejscach, np. statystykach. Generalnie tylko tam, gdzie są duże tabele z dużą liczbą danych i nie można ich zmieścić na mniejszej szerokości. Osobiście nie wydaje mi się aby było to uciążliwe lub dziwne...

 

Wpisując tak jak Pan podał widzę następującą treść na białym tle:

Adres "mail.domena.pl" jest adresem serwerów pocztowych, a nie strony www. Można go więc podawać jako adres serwera SMTP, POP3, IMAP.

 

Dla webmaili obowiązuje: http://domena.pl/nazwa_webmaila, czyli np.: http://domena.pl/roundcube

 

Chodziło mi bardziej o to, że nie wygląda ono zbyt estetycznie (np. Squirrelmail) i nie miałbym zamiaru korzystać z konta pocztowego, które przedstawia taki wygląd jaki przedstawia, a co dopiero udostępnić kilka kont osobom innym.

Osobiście squirrelmail używałem jeszcze chyba z 6-7 lat temu i faktycznie w wyglądzie on się raczej nie zmienia, ale jest przecież sporo innych webmaili i nikt nie mówi, że można używać tylko squirrelmaila.. Poza tym, dlaczego w ogóle trzymać się wyłącznie poczty via www? Można przecież (i jest to zdecydowanie najwygodniejsze) korzystać z dowolnych klientów pocztowych, takich jak Mozilla Thunderbird czy Outlook.

 

Skoro takich rzeczy nie ma to znaczy, że Unixstorm podchodzi do kwestii obciążenia z dystansem, a więc nie ma tutaj wartości odgórnych.

Dokładnie. Jeśli ktoś jest zainteresowany swoimi statystykami obciążeń to może do nas napisać, przy czym nie narzucamy sztywnych limitów bo w moim mniemaniu nie ma to sensu. Zwłaszcza, jeśli liczyć czas procesora, który może ulec zmianie w wyniku większego obciążenia procesora globalnie, a nie przez jednego użytkownika i w efekcie pokazywać różne wartości przy faktycznie takim samym poziomie obciążenia genrowanego przez jednego użytkownika...

 

Jeśli jakieś konto przez dłuższy czas generuje stałe i drastycznie wysokie obciążenie to kontaktujemy się z nim indywidualnie - bardzo sporadyczne przypadki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego panelu administracyjnego, jak już planuje Pana firma zostać przy DirectAdmin, to przydałoby się pełne spolszczenie panelu administracyjnego, bo obecnie sporo jest w języku angielskim, mimo, że jest nastawiony na polski język :D

Przeglądając ostatnio forum natrafiłem na coś takiego: http://www.webhostingtalk.pl/topic/23571-spolszczenie-do-direct-admin/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego panelu administracyjnego, jak już planuje Pana firma zostać przy DirectAdmin, to przydałoby się pełne spolszczenie panelu administracyjnego, bo obecnie sporo jest w języku angielskim, mimo, że jest nastawiony na polski język :angry:

Przeglądając ostatnio forum natrafiłem na coś takiego: http://www.webhostin...o-direct-admin/

 

Panel jest po polsku, ale z uwagi na ciągłe zmiany/aktualizacje, niewielka część tłumaczeń wymaga ponownego uzupełnienia, przy czym są to już same drobnostki, które nie utrudniają pracy z serwerem. Poprawimy to prawdopodobnie w najbliższych dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia.

Nie znam się na hostingach zbytnio, dla mnie ma on działać szybko, bezawaryjnie i być atrakcyjny cenowo.

Wszystkie te warunki spełniła oferta unixstorm.

Korzystam z nich od kilku miesięcy, mam pakiet www Max-1 i jak narazie ze współpracy jestem zadowolony.

Nie testowałem suportu po nocach ale w godzinach pracy suport odpisuje dosyć szybko a co najważniejsze z odpowiedzią która rozwiązuje problem a nie typu "wszystko znajdzie pan w naszym FAQ" tak jak to bywa w niektórych hostingach.

Oby było tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konczy mi sie waznosc konta shared na jednym z zagranicznych hostingow ktorym trzymam swoja strone ktorego przedluzac nie bede ze wzgledu na skok cen...

Sporo osob chwali sobie unixstorm z tego co tutaj zdazylem zauwazyc, za profesjonalizm, jakosc i cene swiadczonych uslug lecz nie wiem o jakim profesjonalizmie mozemy tutaj rozmawiac skoro po wejsciu na strone rzucaja sie same bledy a raczej nie bledy tylko kiepskie wykonanie strony, chyba robil ta strone kret bez urazy chodzi mi o osobe slepa po prostu, takie bledy, kiepska czytelnosc strony sa niedopuszczalne jezeli mowimy o profesjonalizmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konczy mi sie waznosc konta shared na jednym z zagranicznych hostingow ktorym trzymam swoja strone ktorego przedluzac nie bede ze wzgledu na skok cen...

Sporo osob chwali sobie unixstorm z tego co tutaj zdazylem zauwazyc, za profesjonalizm, jakosc i cene swiadczonych uslug lecz nie wiem o jakim profesjonalizmie mozemy tutaj rozmawiac skoro po wejsciu na strone rzucaja sie same bledy a raczej nie bledy tylko kiepskie wykonanie strony, chyba robil ta strone kret bez urazy chodzi mi o osobe slepa po prostu, takie bledy, kiepska czytelnosc strony sa niedopuszczalne jezeli mowimy o profesjonalizmie...

Interesujące... Jakież to tak karygodne błędy widnieją na naszej stronie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zle to napisalem, bo pisalem na szybko. Bledow nie ma zadnych od strony, lecz dlaczego w ofercie vps nie ma podanej dokladnej oferty jakie sa parametry maszyn, zwykle podane parametry procesora nie przekonuja, w kazdych ceniacych sie firmach podane sa parametry sprzetowe danej oferty vps, w dodatku te znaki zapytania wygladaja dosyc kiepsko na calej stronie, rozumiem, ze to dla przejzystosci jest zrobione aby bylo wiadomo ocb ale wygladaja dziwnie, bynajmniej ich ulozenie przed nazwa dziwne i nie estetyczne, dziwie sie tez, ze chcialo sie umieszczac pomoc (NOC) skoro i tak jest do wybrania tylko jedna godzina i jest w dodatku za darmo... Nastepna sprawa to jest wyglad wszystkich opcji tego typu: http://www.unixstorm.../Testuj/Start-1,id33.html

Nie spotkalem sie jeszcze nigdy z wysrodkowaniem wszystkiego, mozliwe, ze to styl taki prezentuje ta firma ale wyglada okropnie

Serwery gier - brak kalkulatora dla opcji 12 miesiecy ktory obliczalby cene jak wliczajac te znizke, ktora jest podana wyzej.

 

Pomijajac juz pojedyncze slowa rozpoczynajace sie z malej litery...

 

Nie chce tutaj wytykac bledow, aczkolwiek widac niedopracowanie. Lubie miec wszystko na swoim miejscu i tak, aby wygladalo jak najlepiej (tzw. pedantyzm) Reszte rzeczy nie wypisze bo szkoda mojego czasu a zainteresowanie i tak bedzie znikome a post bedzie uwazany za wytykanie bledow, czym nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamurowałeś mnie tą opinią, może lepiej przetestuj usługi ;).

Ja osobiście nie mam się o co doczepić graficznie, strona ładnie, estetycznie wykonana, ze smakiem. Przejrzysta prezentacja treści. Jeżeli mam być szczery to naprawdę nie wiem o co chodzi :).

 

Co do małych liter zastosowano poprawną formułę (podejrzewam, że chodzi Ci o listę), sprawdziłem, aż z ciekawości w poradni językowej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby wygladalo jak najlepiej (tzw. pedantyzm)

Więc panie pedant zanim zaczniesz komuś wytykać unuseability, to może najpierw sam zaświeć przykładem?

 

Bledow nie ma zadnych od strony, lecz dlaczego w ofercie vps nie ma podanej dokladnej oferty jakie sa parametry maszyn, zwykle podane parametry procesora nie przekonuja, w kazdych ceniacych sie firmach podane sa parametry sprzetowe danej oferty vps, w dodatku te znaki zapytania wygladaja dosyc kiepsko na calej stronie, rozumiem, ze to dla przejzystosci jest zrobione aby bylo wiadomo ocb ale wygladaja dziwnie, bynajmniej ich ulozenie przed nazwa dziwne i nie estetyczne, dziwie sie tez, ze chcialo sie umieszczac pomoc (NOC) skoro i tak jest do wybrania tylko jedna godzina i jest w dodatku za darmo...

Zdanie bardzo-wielokrotnie-złożone na 4 linijki przy szerokości ekranu 1280px czyta się dosyć hmm. ciężko.

 

ktory obliczalby cene jak wliczajac te znizke, ktora jest podana wyzej.

Co to za forma "jak wliczajac te znizke"?

 

Poza tym - dużo w twojej wypowiedzi błędów interpunkcyjnych (brak przecinków, czasem może i kropek).

No i brak polskich znaków, co aż dziwne, że nie razi twojej pedanckiej duszy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zle to napisalem, bo pisalem na szybko. Bledow nie ma zadnych od strony, lecz dlaczego w ofercie vps nie ma podanej dokladnej oferty jakie sa parametry maszyn, zwykle podane parametry procesora nie przekonuja, w kazdych ceniacych sie firmach podane sa parametry sprzetowe danej oferty vps,

 

Mamy kilkanaście różnych maszyn, więc logiczne, że nie będziemy na stronie robić spisu wszystkich. Serwery VPS są uruchamiane indywidualnie z ustaleniami pomiędzy nami, a klientem i na wskazanych warunkach/parametrach. To przecież oczywiste po zapoznaniu się z ofertą.

 

w dodatku te znaki zapytania wygladaja dosyc kiepsko na calej stronie, rozumiem, ze to dla przejzystosci jest zrobione aby bylo wiadomo ocb ale wygladaja dziwnie, bynajmniej ich ulozenie przed nazwa dziwne i nie estetyczne

 

Wg mnie zupełnie nonsensowna uwaga. Przecież to jest w pełni normalne i ma to pełnić rolę "hintów" z podpowiedziami dla klienta.

 

dziwie sie tez, ze chcialo sie umieszczac pomoc (NOC) skoro i tak jest do wybrania tylko jedna godzina i jest w dodatku za darmo...

 

Tego już niestety nie rozumiem... Chodzi o pole w formularzu VPSów? Jeśli to tak, to taka opcja tam jest, bo dotyczy ona serwera VPS. Jak wyżej - nie wiem co w tym dziwnego...

 

 

 

Serwery gier - brak kalkulatora dla opcji 12 miesiecy ktory obliczalby cene jak wliczajac te znizke, ktora jest podana wyzej.

 

 

 

To już chyba mały absurd.. Kto nas zobowiązuje do robienia jakiegokolwiek kalkulatora i tym bardziej dla 12 miesięcy? Zrobiliśmy kalkulator dla ułatwienia wyliczania cen i uwzględniając wszystkie rabaty i do 6 miesięcy. Jeśli ktoś chce wyliczyć na 12 miesięcy to powinien oprzeć się o swoją umiejętność logicznego myślenia, tudzież ostatecznie uruchomić własny kalkulator. Nie ma w tym nic skomplikowanego.

 

 

Pomijajac juz pojedyncze slowa rozpoczynajace sie z malej litery...

 

...które nie są błędem...

 

 

 

Nie chce tutaj wytykac bledow, aczkolwiek widac niedopracowanie. Lubie miec wszystko na swoim miejscu i tak, aby wygladalo jak najlepiej (tzw. pedantyzm) Reszte rzeczy nie wypisze bo szkoda mojego czasu a zainteresowanie i tak bedzie znikome a post bedzie uwazany za wytykanie bledow, czym nie jest.

 

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam i pewnie nie tylko ja widząc po wypowiedziach. Jak dla mnie opisane tutaj uwagi są niestety kompletnie pozbawione sensu i mam dziwne przeczucie, że jest to jakaś riposta do nas za odrzucenie prośby o sponsoring serwera "Counter Strike'a", odrzucenie zamówienia na serwer VPS albo coś w tym kierunku. Ostatnio często nam się tacy "klienci" trafiają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Pana Michała, bo zauważyłem pewną rzecz, gdy czytałem ostatnie wpisy i przeglądałem stronę unixstorm.

 

http://www.unixstorm...rwery_Gier.html

 

*** W przypadku wykupienia serwera z góry na dłuższy okres przyznajemy rabat od łącznej kwoty: 3 miesiące: 10%, 6 miesięcy: 15%

 

Nie napisane jest jaki procent zniżki jest na serwery wykupione na 12 miesięcy, bo jest dostępna opcja kupna serwerów na ten okres a rabaty uwzględnione są jedynie do 6 miesięcy, problemu obliczyć nie ma, lecz nie wiadomo jaki procent zniżki jest na ten okres.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Rabat dla płatności z góry na 6 miesięcy jest rabatem maksymalnym i będzie obowiązywał dla każdego zamówienia opłaconego na co najmniej 6 miesięcy.

 

Aby zakończyć też dyskusję rabatów do serwerów gier - kalkulator jest tylko narzędziem pomocniczym. Złożenie zamówienia zawsze powoduje wygenerowanie wszystkich i pełnych danych, włącznie z ceną po uwzględnieniu wszystkich rabatów, nawet dla 12 miesięcy. Nie ma więc sytuacji, kiedy użytkownik musi sam "policzyć" cenę bądź rabaty i nie zna kwoty końcowej zamówienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

korzystam z shared hostu z unixstormu dla mojego małego projektu - muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Po felernej próbie z hitme/choiceit chciałem czegoś pewnego i w dodatku w korzystnej cenie US zagwarantowało mi obydwoje rzeczy. Mam go ponad pół roku i muszę stwierdzić, że to najlepszy hosting z jakim miałem do czynienia (co prawda nie było ich wiele), na plus dla mnie jest kontakt z klientem - szybko załatwiłem sprawę przez maila, nie musiałem nawet dzwonić, tak trzymać ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam serwer VPS wykupiony w unixstormie od dwóch miesięcy. świetny kontakt, rewelacyjna lokalizacja. jestem bardzo zadowolony. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×