Skocz do zawartości
Malitek

[opinie] Unixstorm.org

Polecane posty

Ja z usług UnixStorm.org jestem bardzo zadowolony. Prowadzę bardzo duże forum (zaraz zapewne zostanę okrzyknięty dzieckiem CS'a). Pod bazę podpiąłem 5 serwerów z AMXBans. Na forum średnio 20 osób online i ostatnio moje forum strasznie wolno się ładowało. Czas generowania strony 3-4 sekundy. Napisałem do Pana Michała i już na drugi dzień moja strona z serwera atm8.unixstorm.org została przeniesiona na x1.unixstorm.org Czas generowania strony oscyluje na poziomie 0,4-0,50 sekundy na koncie administratora (na koncie zwykłego usera zapewne mniej). Z usług korzystam od początku 2010 roku i zaliczyłem tylko jedną awarię która trwała góra 20 minut. Odpowiedzi na moje pytania dostawałem tego samego dnia. Może nie zbyt szybko, ale UnixStorm to przecież nie straż pożarna.

 

Miałem także okazje grać na serwerach firmy UnixStorm.org . Mieszkam w Kielcach (internet Vectra) i ping wahał się na poziomie 7-14.

 

Dzisiaj wchodząc aby zobaczyć kiedy muszę opłacić znów hosting myślałem że pomyliłem strony, a tu niespodzianka B). Wygląd strony powala na kolana. Zaraz idę sprawdzić czy jakieś zmiany w wyglądzie DirectAdmin :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy tylko nadzieję, że tak jak poprzednio witryna nie wróci do starego wyglądu.

 

Panie Michale. Wygląda lepiej niż tamta. Mimo wszystko, nie wracać.

 

W DA żadnych zmian nie ma, a szkoda.. Inny panel nie ukrywam, że byłby miłą niespodzianką :)

 

No może jedna zmiana.. Nie wyświetla się logo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

O rety! Rano patrzyłem i strona jeszcze wyglądała po staremu, a teraz... delikatnie mówiąc jest świetna! Kawał dobrej roboty.

 

Usługi również godne polecenia, zwłaszcza seria Biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy tylko nadzieję, że tak jak poprzednio witryna nie wróci do starego wyglądu.

Poprzednia strona (3-dniowa) była kompletną pomyłką.

 

Tym razem nie planujemy wracać do starego wyglądu.

 

Panie Michale. Wygląda lepiej niż tamta. Mimo wszystko, nie wracać.

 

Na pewno nie wrócimy... :-)

 

W DA żadnych zmian nie ma, a szkoda.. Inny panel nie ukrywam, że byłby miłą niespodzianką :)

 

Na razie w panelach DA pozostanie poprzedni design, ale pewnie przygotujemy znowu kolejny, tym razem podchodzący pod nową stronę.

 

Jest to jednak w tej chwili sprawa o mniejszym priorytecie, więc będzie to trochę później...

 

No może jedna zmiana.. Nie wyświetla się logo B)

 

Logo w DA poprawione.

 

 

PS. Zmiany jeszcze będą.. i to sporo... Jutro zawozimy do Warszawy wsparcie dla MySQL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie dostępna baza danych PostgreSQL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie dostępna baza danych PostgreSQL?

 

W tej chwili jeszcze nie, ale w niedalekiej przyszłości bardzo możliwe, że się pojawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos rzeczy, które mogłyby się pojawić to inny panel.. Nie pogardziłbym np. CPanelem.

Co do tych wiecznych walk CPanel vs DirectAdmin.. Unixstorm widocznie należy do firm, które wolą Direkta, zresztą, mi również on bardziej podchodzi, nie tylko pod względem przejrzystości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jeszcze nie, ale w niedalekiej przyszłości bardzo możliwe, że się pojawi...

 

Żałuję, bo oferta w istocie ciekawa :-) Szczególnie w wersji z SVN. A mógłbym uzyskac jakąś deklarację co do terminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos rzeczy, które mogłyby się pojawić to inny panel.. Nie pogardziłbym np. CPanelem. :)

Osobiście miałem już styczność z prawie każdym istniejącym panelem webhostingowym od strony użytkownika i administratora.

Pod kątem instalacji, konfiguracji i możliwości wprowadzania zmian wg mnie zdecydowanie rządzi DirectAdmin.

Cpanela kompletnie nie trawię i jego konfiguracja czy też organizacja w ogóle mnie nie przekonuje. Prędzej napiszemy i wdrożymy własny panel niż uruchomimy cpanel. ;-)

 

 

 

Żałuję, bo oferta w istocie ciekawa :-) Szczególnie w wersji z SVN. A mógłbym uzyskac jakąś deklarację co do terminu?

Nie lubię obiecywać czegoś, czego nie mogę zagwarantować. Terminu więc żadnego dokładnego podać nie mogę, ale może pod koniec kwietnia zaczniemy coś robić w tym kierunku...

 

Jeśli coś takiego wdrożymy to początkowo prawdopodobnie tylko do pakietów "Biznes".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cpanela kompletnie nie trawię

 

Ja także bo miałem z nim styczność przed przeniesieniem się z proserwer.pl na unixstorm.org Nie lubiłem w nim taki hmm nie wiem jak to nazwać "AJAX'owych" wodotrysków. Ogólnie strasznie źle rozplanowany, a DA logujemy się i mamy wszystko przejrzyście i za to chwała dla UnixStorm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Słyszałem o firmie unixstorm że jest to najlepsza firma d gier.

U chce sie zapytać graczy jak sie spisuje firma pod wzglendem pomocy technicznej?

Pana Michała chce zapytać czy takie Awarie były przejściowe i czy w najbliższym czasie bendą występować?

I mam pytanie czy w serverach Tactical Ops są zrobione pliki czy trzba wgrywac modpacka weaponsa i utdc

I czy trzeba konfigurować ini w tym serverze bo w tym mam bardzo dłuży problem.

 

Już miałem wszystko pięknie obmyślone i wiem że US to bardzo dobra firma ale przez tych 2 kretynów zwątpiłem.

 

A tak wogule też wole DA ponieważ bardzo dobrze jest zabezpieczone.

Na CPanel spokojnie sie włamałem a na DA to nie da rady.

 

Skórka jest THEBEST w końcu wiem jak sie połapać bo na starej klikałem wszystko a tu to ładnie wszystko czarno na białym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uruchomić funkcji cytowania..

 

Nie ukrywam, że własny panel byłby zapewne ciekawym doświadczeniem.

 

 

Co do wodotrysków..

No trudno się z tym nie zgodzić, jednak w mojej ocenie Cpanel ma parę ciekawych funkcji, których brakuje mi w DA. :)

 

Pozdrawiam.

Z mojej strony na temat panelów EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pana Michała chce zapytać czy takie Awarie były przejściowe i czy w najbliższym czasie bendą występować?

I mam pytanie czy w serverach Tactical Ops są zrobione pliki czy trzba wgrywac modpacka weaponsa i utdc

I czy trzeba konfigurować ini w tym serverze bo w tym mam bardzo dłuży problem.

 

Problemy dotyczyły tylko jednej maszyny webhostingowej, na której od końca stycznia nie są już uruchamiani nowi klienci.

 

Serwery gier instalowane są w czystej wersji i należy je konfigurować samodzielnie, we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię obiecywać czegoś, czego nie mogę zagwarantować. Terminu więc żadnego dokładnego podać nie mogę, ale może pod koniec kwietnia zaczniemy coś robić w tym kierunku...

 

Jeśli coś takiego wdrożymy to początkowo prawdopodobnie tylko do pakietów "Biznes".

Nie prostowałbym, ponieważ dla testów sobie właśnie kupiłem ten pakiet ;-) [ze względu na możliwość stworzenia repozytorium SVN]. PostgreSQL nie jest wcale jakimś zaściankowym serwerem bazodanowym i wiele aplikacji internetowych go obsługuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zachwalają usługi firmy UnixStorm.org tak bardzo, że zacząłem myśleć nad zmianą firmy z obecnej u której mam wykupiony serwer na UnixStorm.

Lecz mam kilka pytań - wątpliwości, które chciałbym rozwiać w tym temacie.

1. Jakie są stawki SMS ?

2. Czy konto hostingowe można opłacać co miesiąc ? (pakiet Biznes - 1)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Jakie są stawki SMS ?

 

Stawki są dostępne po zalogowaniu, w dziale "Portfel".

 

 

2. Czy konto hostingowe można opłacać co miesiąc ? (pakiet Biznes - 1)

 

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ogromną ochotę przejść do UnixStormu ale gdy zobaczyłem stawki SMS troszkę zrzedła mi mina. Posiadam dość wysoki abonament dlatego wolałem płatności SMS ale żeby płacić dwu krotność usługi to już przesada. 30 zł SMS - 15 zł na konto.

Póki co korzystam z ProSerwer.pl, tak wiem, że większość uważa ten hosting za słaby, zły, dziecinny i Bóg wie jaki jeszcze ale nie jest źle, tam przykładowo serwer WWW kosztuje 9 zł, płacę za niego 11 zł SMS-em. Szczerze liczyłem, że w UnixStormie także będą takie stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ogromną ochotę przejść do UnixStormu ale gdy zobaczyłem stawki SMS troszkę zrzedła mi mina. Posiadam dość wysoki abonament dlatego wolałem płatności SMS ale żeby płacić dwu krotność usługi to już przesada. 30 zł SMS - 15 zł na konto.

Póki co korzystam z ProSerwer.pl, tak wiem, że większość uważa ten hosting za słaby, zły, dziecinny i Bóg wie jaki jeszcze ale nie jest źle, tam przykładowo serwer WWW kosztuje 9 zł, płacę za niego 11 zł SMS-em. Szczerze liczyłem, że w UnixStormie także będą takie stawki.

 

Płatności SMS są tylko jedną z trzech metod płatności u nas, a i tak mamy większe stawki od większości firm w tej branży (~43%).

 

Cała pozostała kwota jest pobierana przez operatorów płatności Premium SMS, więc kwota "wpadająca" do portfela jest taka sama, jaką my otrzymujemy.

 

Nie będziemy dopłacać do usług opłacanych SMSami, więc cały koszt SMSa ponosi w tej sytuacji klient. Jeśli jakaś firma oferuje usługi za cenę SMSa to jest to wyłącznie jej wybór i liczy się z tym, że do takiej płatności będzie dokładać. My nie nastawiamy się na "konta za SMSa" i nigdy tego robić nie będziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem kartkę, przedzieliłem ją na pół, na jednej połowie napisałem "TAK", na drugiej "NIE". Argumentów na "TAK" miałem sporo, na "NIE" tylko 1, wysokie stawki sms.

Ale jako iż wszyscy Pana i Pańską firmę wychwalają, opowiadają jaki Pan jest cudowny, świetny itd. postanowiłem przetestować Pańskie usługi. Cenię u ludzi profesjonalizm a Pan wydaje się być właśnie taką osobą. Liczę, że się nie zawiodę.

 

To tak tytułem powyższych postów, mam jeszcze dwa pytania.

 

1. Wykonam przelew internetowy na Pańskie konto. Czy jest możliwość podesłania screenu "historii rachunku" (do wglądu będzie screen całej strony, nie tylko wycięty fragment) bądź pliku PDF potwierdzającego transakcję w celu przyspieszenia aktywacji serwera ?

 

2. To pytanie dotyczy serwera VPS. Chciałbym aby doradził mi Pan jaką konfigurację musiałbym wybrać aby postawić na nim dwa - 16 slotowe serwery gry Counter Strike 1.6 z modami Diablo oraz Zombie. Nie lubię wydawać pieniędzy także chciałbym aby to była w miarę "ściśnięta" oferta - konfiguracja, która wytrzyma te 2 serwery "na styk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wykonam przelew internetowy na Pańskie konto. Czy jest możliwość podesłania screenu "historii rachunku" (do wglądu będzie screen całej strony, nie tylko wycięty fragment) bądź pliku PDF potwierdzającego transakcję w celu przyspieszenia aktywacji serwera ?

 

Akceptujemy wyłącznie dowody wpłat z zaksięgowanych przelewów (czyli np. pdf). Zrzuty ekranu z historii rachunku nie są takim dowodem wpłaty.

 

Na poprawnym dowodzie wpłaty musi się znaleźć pieczątka z datą lub wygenerowana data księgowania (nie "zlecenia") przelewu.

 

2. To pytanie dotyczy serwera VPS. Chciałbym aby doradził mi Pan jaką konfigurację musiałbym wybrać aby postawić na nim dwa - 16 slotowe serwery gry Counter Strike 1.6 z modami Diablo oraz Zombie. Nie lubię wydawać pieniędzy także chciałbym aby to była w miarę "ściśnięta" oferta - konfiguracja, która wytrzyma te 2 serwery "na styk".

Nigdy nie odpowiadamy na takie pytania, aby później nie stawać w sytuacji, kiedy klient powie, że "obiecaliśmy", że taką ilość slotów VPS pociągnie.

 

Wszystko zależy od konfiguracji serwerów, ilości zainstalowanych dodatków i dziesiątek innych czynników, na które ma wpływ tylko użytkownik. Jedyną możliwością jest wykupienie dowolnego serwera i samodzielnie zmierzenie obciążenia.

 

PS. Proszę o wysyłanie takich pytań mailem lub pod naszym numerem tel. Ciężko prowadzić BOK na forum, a i nie jest to nawet odpowiedni do tego temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem lecz chciałem wszystko załatwić w jednym temacie aby się później nie pogubić ;).

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na mocny styk taka konfiguracja powinna starczyć:

Zestawienie:

Procesory współ.: 0 x 15.00 => 0.00 PLN

Procesory ded.: 1 x 65.00 => 65.00 PLN

Pamięć: 1 x 16.00 => 16.00 PLN

Dysk: 10 x 0.50 => 5.00 PLN

Limit transferu: 200 x 0.50 => 100.00 PLN

Dodatkowe IP: 0 x 8.00 => 0.00 PLN

Płatne wsparcie: 1h => 0.00 PLN

System operacyjny: 0.00 PLN

Panel administracyjny: 0.00 PLN

Instalacja: 0.00 PLN

Gratis: 0.00 PLN

 

Razem: 186.00 PLN netto

Razem do zapłaty: 226.92 PLN brutto /1 m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×