Skocz do zawartości
Malitek

[opinie] Unixstorm.org

Polecane posty

Ogólnie OK, raport za kwiecień:

 

Uptime 99.81%

Downtime 1h 20m 00s

 

Przeszedłem z Ionic na Unixstorm, wg mnie jest lepiej.

 

Używam planu Biznes-1

 

 

Edytowano przez konar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uptime 99.81%

Downtime 1h 20m 00s

 

Z ciekawości... Jakim programem mierzony był ten uptime?

 

 

Nasz (serviceuptime) dla serwera "x5" (jeśli dobrze wywnioskowałem to tam jest Pana konto) pokazuje 99,915% za kwiecień:link

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można zobaczyć też uptime z serwera x2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam. Korzystam od kilku miesięcy i wszystko w najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług firmy od roku, posiadam dwa serwery Biznes-1 i szczerze mogę polecić od strony technicznej jak i supportu. Pan Michał pomagał i udzielał rzeczowych odpowiedzi na moje pytania w tempie błyskawicznym - max 12h (zazwyczaj mieści się w 3-6h:) ) wynik uważam za doskonały. O wszelakich rekonfiguracjach, awariach (jedna w ciągu roku, rozwiązana bardzo szybko) byłem zawsze informowany na email. Nie widzę powodów do narzekań. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prawie roku korzystania z usług firmy mogę wystawić opinię tym bardziej, że właśnie przeszedłem na większą usługę niż do tej pory miałem wykupioną w unixstorm.

Przy zakupie pierwszej usługi prawie rok temu, wszystko uruchomione w ciągu godziny i bez problemów. Awarie jeśli były to nie uciążliwe i mało zauważalne dla klienta.

O pracach technicznych na bierzaco kilka godzin wcześniej lub dzień informują i fajnie, że o tym nie zapominają.

Odpowiedzi na pytania i pomoc techniczna bardzo szybka i tutaj wielki plus bo unixstorm ma helpdeska dla klientów w wyśmienitej formie. Pan Michał jest cierpliwy dla uciążliwych klientów :)

W tym miesiącu wykupiłem przed zakończeniem okresu pierwszej usługi drugą większą i tutaj duży plus za szybkie zrealizowanie zamówienia, pomoc w transferze wszystkiego co miałem na porzednim koncie bez problemu wykonana. Do tego chęć zmieniena serwera z x2 na x5 nie stanowiła żadnego problemu tak jak sobie życzyłem tak zostało wykonane.

Jedyny minus to szkoda, że nie można bardziej indywidulanie podejść do złożenia pakietu usług pod klienta niż to jest na stronie firmy.

Mimo wszystko unixstorm zapewnił sobie klienta na długoletnią współpracę i polecam wszystkim usługi tej firmy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zgłosiłem się do firmy unixstorm.org z zapytaniem dlaczego moja strona ładuje się troszkę dużej niż powinna. Zaproponowano mi darmowe przejście na lepszy, wydajniejszy serwer - z czego oczywiście skorzystałem. Widać znaczną różnicę. Przeniesienia konta dokonała mi firma unixstorm.org we własnym zakresie, nie powodując praktycznie braku dostępu do witryny. Przynajmniej nikt tego nie zauważył ;)

 

Najprawdopodobniej przejdę wraz z nowym okresem rozliczeniowym na mniejszy pakiet,

ale jest to spowodowane przede wszystkim tym, że obecnie wybrałem sobie za wysoki pakiet

i duża jego część jest niewykorzystywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie raport za maj wygląda tak :

uptime dns connect request ttfb ttlb

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

minimum 96.94 0.015 0.150 0.150 0.439 0.440

 

maximum 100.00 0.049 0.369 0.369 0.768 0.796

 

average 99.56 0.019 0.183 0.183 0.554 0.561

 

--------------------------------------------------------------------------------

Sprwadzanie co 5 minut.

Jak widać statysytki pomiędzy użytkownikami są różne, ale wciąż na wysokim poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam u Państwa US hosting od czasu promocji (za pół ceny) i jestem w niebo wzięty : ) - Super prędkość odpowiedzi na pytania (mailowo) jak i bardzo dobre działanie hostingu (żadnej skargi nie moge złożyc).

 

Mam nadzieje że jakośc po przejściu do 3SF również bedzie tak wysoka jak i w ATMANie! - Będe przedłużał na pewno ten hosting :)

 

 

PS. CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA OFERTY SERWERÓW DEDYKOWANYCH w 3SF !!! (jakieś IP testowe juz posiadają Państwo? :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA OFERTY SERWERÓW DEDYKOWANYCH w 3SF !!! (jakieś IP testowe juz posiadają Państwo? :) )

 

A po przenosinach miały być niby większe parametry kont, lecz jak na razie nic nie widać. Strona firmy zaktualizowana, ale paratmetry się nie zmieniły. Chyba, że chodziło o powiększenie parametrów serwerów a nie kont i źle to zrozumiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raport za maj 2011: Uptime 99.97%

 

Jak widać statysytki pomiędzy użytkownikami są różne, ale wciąż na wysokim poziomie :)

Według naszego monitoringu (serviceuptime, co 5 minut, każdy serwer), w maju serwery webhostingowe miały uptime:

 

 

- najgorszy: 99.919 % (x3)

 

- najlepszy: 99.988 % (atm7, x1, x2)

 

Pozostałe serwery równe 99.977 %.

 

Serwery w 3SF miały wszystkie po 100%.

 

 

PS. CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA OFERTY SERWERÓW DEDYKOWANYCH w 3SF !!! (jakieś IP testowe juz posiadają Państwo? :) )

 

Technicznie oferta już jest gotowa - możemy już przyjmować zamówienia na maszyny dedykowane w 3SF, ale jeszcze wszystko czeka na umieszczenie na stronie.

 

 

W przypadku zainteresowania zapraszam na razie do kontaktu mailowego w tej sprawie - michal@unixstorm.org.

 

Możemy sprowadzić, przygotować i uruchomić prawie każdą konfigurację serwerową w ciągu 1-3 dni roboczych, więc indywidualne zamówienia nie są żadnym problemem.

 

 

 

 

 

A po przenosinach miały być niby większe parametry kont, lecz jak na razie nic nie widać. Strona firmy zaktualizowana, ale paratmetry się nie zmieniły. Chyba, że chodziło o powiększenie parametrów serwerów a nie kont i źle to zrozumiałem :)

 

Będą większe. Jeszcze nie skończyliśmy aktualizować strony ani nawet przenosić klientów (jesteśmy mniej więcej w połowie). Oferta na pewno będzie zaktualizowana w tej połowie czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą większe. Jeszcze nie skończyliśmy aktualizować strony ani nawet przenosić klientów (jesteśmy mniej więcej w połowie). Oferta na pewno będzie zaktualizowana w tej połowie czerwca.

Po cichu liczę, że trochę stanieją adresy IP wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po cichu liczę, że trochę stanieją adresy IP wink.gif

 

powinny być po 100zł/mc, to by jeszcze trochę ipv4 pociągnęło

coś po przenosinach nie bardzo to działa

 

 

 

| 10.0.0.20 - 0 | 9 | 9 | 0 | 0 | 3 | 3 |

| No response from host - 100 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

| 172.31.0.29 - 0 | 9 | 9 | 11 | 19 | 61 | 12 |

| service.plix.pl - 0 | 9 | 9 | 17 | 22 | 36 | 28 |

| peering.plix.pl - 0 | 9 | 9 | 17 | 26 | 43 | 26 |

| r7-pol-lt-9-2-0-8.atman.pl - 0 | 9 | 9 | 21 | 36 | 93 | 93 |

| r2.isp-ge-3-0-0.atman.pl - 0 | 9 | 9 | 19 | 25 | 41 | 27 |

| r1-atm.unixstorm.org - 0 | 9 | 9 | 20 | 26 | 63 | 24 |

| No response from host - 100 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

| No response from host - 100 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

..................

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak widzisz strona ta stoi dalej w atmanie, więc akurat ten serwer nie jest po przenosinach ;) Niemniej jednak u mnie wszystko ok

 

 

Śledzenie trasy do unixstorm.org [77.79.241.202]
z maksymalną liczbą 30 przeskoków:

 1 	2 ms 	2 ms 	2 ms  host-86-63-154-129.nplay.net.pl [86.63.154.129]

 2 	3 ms 	2 ms 	2 ms  bgp2.nplay.net.pl [86.63.128.209]
 3 	5 ms 	6 ms 	5 ms  service.plix.pl [195.182.218.126]
 4    10 ms    11 ms 	9 ms  peering.plix.pl [193.33.5.134]
 5 	9 ms    11 ms    49 ms  r7-pol-lt-9-2-0-8.atman.pl [85.232.232.65]
 6 	9 ms 	9 ms 	9 ms  r2.isp-ge-3-0-0.atman.pl [217.17.32.2]
 7    11 ms 	9 ms 	9 ms  r1-atm.unixstorm.org [217.149.243.58]
 8    10 ms 	9 ms    10 ms  unixstorm.org [77.79.241.202]

 

 

Adresy IP są już i tak bardzo tanie. Mam nadzieję, że cena się nie zmniejszy.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś po przenosinach nie bardzo to działa

| r1-atm.unixstorm.org - 0 | 9 | 9 | 20 | 26 | 63 | 24 |

Jak widać na załączonym "obrazku" nasz główny serwer jest jeszcze w ATM.

 

zapomnialem dodać że chodzi o glowna strone unixstorm.org

 

Wszystko działa i działało. Nie działa tylko Tobie bo sądząc po wklejomym MTR, Twoje IP zostało przez nas wycięte po ostatnich atakach DDoS na tenże serwer.

To oznacza, że albo odziedziczyłeś po kimś ten adres IP, albo uczestniczyłeś w tym ataku. W obu przypadkach jednak Twoje IP będzie widniało tam dożywotnio.

Edytowano przez UnixStorm.org (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

męczące te zmiany IP, to na forum, to na stronę, to do betamaxa, ehh... życie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

A po przenosinach miały być niby większe parametry kont, lecz jak na razie nic nie widać. Strona firmy zaktualizowana, ale paratmetry się nie zmieniły. Chyba, że chodziło o powiększenie parametrów serwerów a nie kont i źle to zrozumiałem

 

Będą większe. Jeszcze nie skończyliśmy aktualizować strony ani nawet przenosić klientów (...)

 

A mniejsze (reseller) też będą? Dla mniej wymagających klientów?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mniejsze (reseller) też będą? Dla mniej wymagających klientów?:)

 

Raczej nie przewidujemy na razie mniejszych...

 

 

Pakiet Reseller-1 z pewnością będzie już najmniejszym z dostępnych.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że obietnica została zrealizowana i został powiększony limit transferu ;) Mamy czegoś jeszcze się spodziewać czy na transferze się skończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Dzisiaj zamawiałem konto nowe. Dostałem je w nowej lokalizacji - jest szybciej. I phpmyadmin jaki ładny! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×