Skocz do zawartości
travis

[opinie] IONIC.pl

Polecane posty

Cabana: chyba Ci się coś pomieszało. Kupując usługę przecież mogłeś się dowiedzieć czy jest revdns dla IP na root vps - jeśli nie jest to napisane jasno w ofercie to zdrowy rozsądek zakłada że tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest, bo widać jakie Pan ma podejście do klientów co kupują najtańsze usługi :)

 

 

Argument jest totalnie bez sensu jak i próba kontrowania go więc pozostawię to bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie działa, tylko pan Paweł nie chciał mi zmienić wpisu RevDNS dla VPS'a dry.gif

Nie wierzę. Na zmiany RevDNS czekałem zawsze max 48h. Raz było nieco dłużej, ale to pewnie dlatego że wysłałem maila (przy takiej ilości korespondencji zawsze coś umknie) zamiast założyć ticket który bije po oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę. Na zmiany RevDNS czekałem zawsze max 48h.

czytaj ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Cabana: chyba Ci się coś pomieszało. Kupując usługę przecież mogłeś się dowiedzieć czy jest revdns dla IP na root vps - jeśli nie jest to napisane jasno w ofercie to zdrowy rozsądek zakłada że tego nie ma.

 

Mi też się wydawało, że to standard jest...

 

Nie spotkałem jeszcze sprzedawcy VPSów, gdzie to nie ma możliwości ustawienia revdns, a tu proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydawało, że to standard jest...

 

Nie spotkałem jeszcze sprzedawcy VPSów, gdzie to nie ma możliwości ustawienia revdns, a tu proszę :)

 

No serio - tragedia ... do bani ten ionic :)

 

Ja tam wolę by klienci narzekali na brak rekordu niż na notoryczne awarie czy problemy z kontaktem.

BASTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma ma taką ofertę i fajnie by było jakby wszyscy to uszanowali. Do każdego można by się przyczepić "dlaczego nie robicie tego skoro możecie".

 

Proszę osoby które nie mają nic sensownego do powiedzenia o nie kontynuowanie tego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jest mój pierwszy wpis na tym forum, a ponoć pierwszy zawsze boli (póki co nie zauważyłem).

Posiadam konto na ionic.pl już od prawie roku. Gdzieś w połowie stycznia będę musiał się określić co dalej robić, bo kończy mi się hosting w danej firmie.

Na dzień dzisiejszy jeśli nic się nie zmieni to pozostanę przy ionic.pl

Kontakt?

Mi jak najbardziej odpowiada.

Szybki czas reakcji.

Bez problemu dowiedziałem się wszystkiego co chciałem wiedzieć na temat danej usługi w sposób naprawdę zrozumiały, czytaj bez bezsensownej gadki marketingowej.

To ogromna zaleta tej firmy. Dostaję krótkie i rzeczowe informacje i wiem, że rozmawiam z właściwym człowiekiem.

 

Wcześniej miałem styczność z "gigantem" naszego rynku, na którego poziomie usług się srogo zawiodłem. Są nieadekwatne do ceny. To samo co oni, a nawet lepiej i więcej ma konkurencja za mniej. Nie byłem zadowolony z usług jakie świadczą, w szczególności supportu, który działa nawet szybko. Ale nie w skrajnych sytuacjach. Pamiętam jak na jakiś tydzień zniknęła strona firmowa razem ze wszystkimi usługami. Dodzwonienie się wtedy do nich graniczyło z cudem. Nikt nie odbierał. Następnego dnia paniki wszystko się wyjaśniło. Z tego co pamiętam to mi się tam udało w końcu dodzwonić i dowiedziałem się, że są przejściowe problemy z przenoszeniem serwerowni.

Po firmowej naradzie doszliśmy do wniosku, że ich po prostu zalało - był to okres powodzi chyba w ubiegłym roku.

 

Póki co, to od momentu jak wykupiłem usługi na ionic.pl nie mam żadnych przygód. to najważniejsze. Dobrą sprawą jest wprowadzenie panelu informacyjnego o wszelkich pracach prowadzonych na serwerach.

 

Obecnie wszystkich swoich klientów namawiam na ten hosting i póki co nikt się jeszcze nie skarżył na jakość świadczonych usług.

Teraz jeszcze przyjdzie mi wykupienie vps czego dokonam najprawdopodobniej w ionic.pl uprzednio pewnie dzwoniąc i marudząc czy wszystko co będę chciał będę mógł dostać.

Czasami to aż współczuję tym ludziom z obsługi technicznej, że przy rozmowie ze mną nie rzucą słuchawką;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś kartkę świąteczną (odziwo dziś) i jest ona podpisana osobiście przez Pana Pawła, bardzo miły gest, ładne wykonanie, i z rana w tym bajzlu świątecznym pojawił się uśmiech,

Wesołych Świąt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Dostałem dziś kartkę świąteczną (odziwo dziś)

Też dostałem dziś kartkę, jak pięknie ta nasza poczta pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie dostałem :) , teraz widać jak naprawdę traktujecie małych klientów :) . a tak na serio, mam tam małego hosta i jestem jak najbardziej zadowolony, suport działa sprawnie, nawet jak wina jest po mojej stronie to nie dowiaduję się z maila, jaki to zemnie kretyn (a niektóre hostingi mają do tego inklinacje). odpowiedź średnio 2-4h - a co najważniejsze podpisana imieniem i nazwiskiem - nic bezosobowo, za każdym razem wiadomo co kto napisał. testowałem sporo hostów i na tym jeśli się nic nie zepsuje zagoszczę na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam już ponad rok z serwera dedykowanego w IONIC, bez zarzutu, mogę polecić w 100%. Szybka reakcja supportu, bardzo dobra jakość maszyny/łącza, wszystko super zorganizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustcom

Z czystym sumieniem możemy polecić firmę IONIC.

 

Bardzo dobry kontakt i do tego bardzo konkretne i rzeczowe odpowiedzi bez cudowania. W dodatku możliwość otrzymania bonusów do serwera za free ;).

 

Jeżeli ktoś ceni swój czas i chce mieć usługi na wysokim poziomie to IONIC będzie jak najbardziej dla niego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Ionic mam serwer vps managed. Przez dwa miesiące używam go sporadycznie (na razie jestem na etapie konfiguracji aplikacji, która ma na nim docelowo stanąć) więc nie będę wypowiadał się zbyt wiele o niezawodności. Faktem jest jednak, że padów ani innych większych problemów jak na razie nie zauważyłem. Bazując więc na opiniach innych zakładam, że wszystko jest ok ;-)

 

Duży plus natomiast za support. Odpowiedzi przychodzą błyskawicznie. Problemy rozwiązywane są od ręki. Raz był problem z konfiguracją nietypowej usługi, ale support nie umywał od tego rąk i w końcu akcję zakończył powodzeniem.

 

Oby tak dalej. Póki co nie ma do czego się przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do pozytywnych opinii dołożę i swoją. Posiadam w IONIC wykupiony server VPS OpenVZ2. Po przeniesieniu mojego serwisu na ten serwer zauważyłem znaczną poprawę w szybkości działania. Awarii jak na razie nie doświadczyłem.

Na wielki plus zasługuje support, który miałem okazję męczyć już wiele razy (głównie chodziło o dodatkowe usługi konfiguracji). Nie dość, że reakcje były naprawdę błyskawiczne, to odpowiedzi przychodziły na każde najmniejsze pytanie i na każdą wątpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę o zamówieniu serwera OpenVZ 1 lub OpenVZ 2 do cs 1.6. Ile slotów będzie można postawić na tych serwerach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

10-20 bo w transferze się nie zmieścisz i to nie jest post do tematu opinie serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś miał miejsce mój pierwszy kontakt z firmą IONIC.PL podoba mi się profesjonalne podejście do sprawy i na wstępie jestem bardzo zadowolony, wkrótce będę sie mógł wypowiedzieć odnośnie samych usług, prawdopodobnie pierwsza to VPS na testy portalu a za 1-2 miesiące dedyk, na dzień dzisiejszy dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Ionic.pl posiadam VPS Managed od Lutego 2011.

Z przyjemnością dodam opinię o firmie.

 

Nie będę się rozpisywał bo właściwie nie ma o czym wiele pisać.

 

Serwery jak do tej pory są bardzo szybkie, nie zanotowałem nawet najkrótszej tzw. "zwiechy".

Support odpisuje nawet po kilku minutach, zawsze rzeczowo, zawsze chętni do pomocy.

 

Cieszę się że polecono mi tę firmę. Wydaje się że nie mogłem trafić lepiej!

Ja z przyjemnością i czystym sercem polecam firmę innym. Bo przerabiałem wiele hostingów, ale nigdy nie trafiłem do firmy w której support tworzą ludzie z pasją i chęcią do pomocy, a serwery przez cały czas działają, powiedział bym nawet "latają" bez najmniejszych zarzutów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolejny raz chciałbym polecić IONIC. Mam u nich serwer vps root i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Serwer działa stabilnie i szybko.

Supportowi należą się szczególne pochwały - odpowiadają na zapytania w bardzo krótkim czasie, szybko przeprowadzają dodatkowe prace.

Jedyny minus, to brak możliwości ustawienia revDNS, ale nikt mi nie obiecywał, że to będzie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również mam vps managed w tej firmie i ogólnie moje wrażenia są takie:

- support bardzo szybki i raczej nie sprawia z niczym problemów. Może czasami brakuje trochę marketignowego "pitu pitu" co niektórym klientom może się nie spodobać, ale uczciwie przyznam, że jest to jeden z lepszych supportów z jakim mi przyszło pracować

- cena - moim zdaniem bardzo dobra biorąc pod uwagę polską lokalizację

 

- uptime - tutaj mam największy "zgryz" bo nie wiem jak ocenić. Na moim serwerze vps w ciągu około roku zdarzyły się dwie poważne awarie, które unieruchomiły serwer na kilka godzin każda (w okolicach 6-10h). Jedna była związana z ostatnią awarią zasilania, wcześniej posypał się serwer matka. Z drugiej strony przez pozostały czas nie wydarzyła się praktycznie żadna przerwa. Od kilku miesięcy monitoruję dostępność i w tym czasie poza tymi dwoma awariami uptime wynosił dokładnie 100%.Ogólnie więc wynik niezły, a jeśli założyć, że miałem pecha/Ionic miał pecha to nawet bardzo dobry. Na pewno nie mam takich problemów jak w niektórych firmach, że usługa co kilka dni wysiada na godzinę etc. Ogólnie wszystko działa stabilnie.

 

- wydajność serwera - z początku byłem bardzo zadowolony z wydajności. Z czasem wszystko nieco zwolniło - prawdopodobnie przybyło klientów na maszynie. Obecnie serwer chodzi bardzo stabilnie i pod kątem zastosowań www można być na prawdę zadowolonym. Niestety ja mam postawiony panel ajaxowy i trochę to zwolnienie odpowiedzi jest odczuwalne (ale bez tragedii). Ogólnie jednak wydajność serwera oceniam dobrze i tak jak piszę pod zwykłe www sprawdza się świetnie - żadnego widocznego lagowania nie ma. Duży plus z mojej strony za to, że usługa działa zawsze na zbliżonym poziomie - czyli nie ma tak, że np co trzeci request trwa 15 sekund bez wyraźnej przyczyny.

 

- SLA - 99,5% trudno ocenić jednoznacznie. Z jednej strony fajnie, że jest jakiekolwiek SLA (co w Polsce nie jest niestety normą, a właściwie normą jest jego brak), ale 99,5% to nie jest jednak szczyt. Tak więc dla zwykłej strony fajnie, natomiast pod sklepy, panele backendowe i inne rzeczy, gdzie wymagana jest wysoka dostępność mogłoby być lepiej. Plus za SLA rozliczane miesięcznie a nie rocznie.

 

-Jedna tylko sytuacja, która trochę mi się nie spodobała. Ponad dwa tygodnie temu miejsce miała spora awaria (jedna z tych dwóch, o których pisałem) - miały być rekompensaty wynikające ze SLA, ale niestety mimo, iż kończy mi się okres abonamentowy nie został on przedłużony. Nie męczę supportu bo i tak już wcześniej podjąłem decyzję o przenosinach (jeszcze przed tą awarią), gdyż potrzebuję czegoś z lepszym SLA, ale jednak fajnie byłoby klientom abonamenty przedłużyć.

 

Gdybym miał określić jednym słowem Ionic po moich doświadczeniach, to solidna firma gwarantująca na prawdę wiele za relatywnie małe pieniądze. Na pewno jeśli chodzi o firmy gdzie ważna jest relacja wydanych złotówek do uzyskanej jakości to bardzo polecam. Na pewno jestem w stanie wskazać firmę, która jest lepszym dostawcą usług internetowych, jednak nie jestem obecnie w stanie wskazać lepszej firmy w tej kategorii cenowej co Ionic. Także jeśli szukasz dobrego vps za rozsądne pieniądze to osobiście polecam.

 

Choć z obecną rzeczą się od nich wynoszę, to jednak na pewno jeszcze nie raz kupię u nich jakieś usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czas i na moją opinię....

 

VPS - Root VPS 3 wykupiony z góry na 12msc, używamy go już 4msc.

 

Zacznijmy od początku...zamówienie, płatność, realizacja. Niby wszystko w porządku...tylko w zamówieniu (jak i nadal w panelu wisi):

System Operacyjny (Linux): Debian + webmin

Debiana dostałem na pokładzie, ale webmin - nie ma nie było i nie będzie...

Uprzedzam, iż nie upominałem się o niego - serwer potrzebowałem dosyć szybko więc postanowiłem. że nie będę przedłużał terminu kiedy będę mógł zacząć przenosiny, więc zainstalowałem sobie wszystko sam bez jakiegokolwiek panelu..i jakoś działa.

 

Sam serwer chodzi stabilnie,

-Parametry - widać że zakładane 2 Ghz - jakkolwiek bym testował np. przy użyciu unixbench daje wyniki na poziomie Durona 700Mhz. jednak plusem jest że właściwie nie odnotowałem nigdy zmniejszenia MB ramu - gwarantowane jest 512MB ale do tej pory nie zauważyłem by było mniej niż 1024MB.

- Support - zdecydowanie wielki plus - odpowiedzi góra w 1h.

- Dopasowanie oferty do potrzeb klienta - trochę kuleje, gdy wysłałem zapytanie w związku z RAM'em dostałem tylko jedno zdanie odpowiedzi, że nie jest to możliwe, ale z drugiej strony nikt nie obiecywał "elastyczności oferty".

- Łącze - bez zastrzeżeń, jedynie na początku zamiast zapewnianych 2 adresów IP dostaliśmy tylko 1 ale ticket do supportu z upomnieniem załatwił sprawę.

- Uptime - właściwie praktycznie 100% - byłem uczestnikiem jednej z awarii - wtedy przez kilkanaście godzin serwer nie działał - odczuliśmy to w obrotach sklepu - poza tym zdarzyło się raz że nasz VPS został wyłączony - ale klik w ikonkę włączenia w Panelu naprawił problem. Według http://www.uptimerobot.com/ witryna dostępna jest 99.36%.

 

Jedynie co mogę zarzucić, brak jakiegokolwiek e-maila, po tej wielkiej awarii zasilania, liczyłem na jakiegoś maila typu "Przepraszamy, postaramy się aby taka usterka więcej nie miała miejsca" czy cokolwiek...niestety kompletne zero.

 

 

Nie jestem zbyt "upierdliwym klientem" więc oceniam hosting IONIC na dobry. Jednak po ukończeniu okresu - najprawdopodobniej będziemy się przenosić...ale to za sprawą zmiany na dedykowany serwer.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawiając sam siebie - chciałbym zaznaczyć iż nie otrzymałem żadnego e-mail'a w związku z awarią jednak przyznano mi rekompensatę.

 

Zatem dodatkowy plus dla IONIC.pl

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w związku z awarią jednak przyznano mi rekompensatę.

To rzeczywiście miło z ich strony. Jak przeglądałem ich regulamin to nie musieli tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×